Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Butch
Příspěvky: 774
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Butch »

Kregane to je pravda a taky důvod proč žádnou pistoli z CZ již nemám.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od viktor »

par krabicek naboju :-))
s prvni CZ 75 co jsem mel bylo vystríleno desitky tisích nábojů odhadem ke 100 tis nábojů. Mel jsem kdysi strelnici a tak se tam pujcovala, takze strilela denne po dobu nekolika let asi tam slouží dodnes. Strelivo vsechno mozné, olovo, FMJ, prebijene vetsinou.. Samozrejme spotrebovalo se nekolik hlavni po cca 10 - 15 tis ranach. ale pistole byla jen jedna. Zachyt zaveru je samostatna kapitola. Ten co tam byl puvodni vydrzel hrozne cca 30 tis ran pak zacaly praskat a celkem casto se pak vymenoval.. Nejaky zavady byly ale vzacne. Ke konci zivotnosti hlavne byla jiz tak opotebena nabojova komora ze se objevilo vyduti nabojove komory v predni casti nahore, coz zpusobilo zvyseni vytahovych sil a naroky na vytahovac. Slo to jeste vyresit prelestenim nabojove komory ale ne moc na dlouho.
Toz asi tak ke starym CZ 75. Jes e dodam asi tohle. Proslo mi rukama diky tomu co jsem delal pomerne dost zbrani, hlavne kratkych, dlouhejma se bavim ted. CZ byla takovy standart, byla ceska a tak se na ni koukalo jako na takovy obycejny kus zeleza. Nicmene kdyz se objevilo neco jineho ze zapadu tak byli vsichni nadseni co to bude za zazrak a nakonec jsme se zas vratili k CZ, proste se zazrak nekonal. Beretta desne velkej kus zeleza a hliniku. Sig desne vysoko hlaven, P 38 , P 08, presne, dobre se z toho strilelo ale v dnesnim pohledu nesikovne, proste spise nostalgie.
1911 supr ale poradnej kus zeleza. Je jich hodne na trhu ale ne vsechny jsou dobre. Glock v 45 acp je podle me lepsi ale je take hodne velkej. Dnes mam Glocka 26 coz je mala 9tka s botkou na zasobniku se to da i drzet v ruce a neplave malicek ve vzduchu. Je to male, placate, nic z toho necumi a da se nosit v kapse. 12 naboju je take dost ale vetsinou neni zasobnik plny. Pak oblibenou Berettu v 22lr. to je kapesni kote. Uprime pokud bych si ted mel vybrat dalsi pistoli nevim po cem bych sahnul ale si po tom samem. Kdybych si mel varat pistoli do situace kdy by to bylo fakt vazne atak bych asi sahnul po Glocku 45 acp. Je to sice velky, ale zas z toho nic necumi a zastavovaci schopnost 45 acp je vseobecne znama. Navic jdou stale jeste koupit naboje tvz do sbirky, nicmene "nasbirat" par zasobniku neni zas tak problem. 45 acp se take dobre nabiji.
viktor
kent
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
skafloc
Příspěvky: 127
Registrován: 19.08.2014 0:05
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od skafloc »

štaflík píše: Steyr je celkem fajn (ergonomie super, mířidla nevšední, ale jsou o osobních preferncích) a pozdější verze jsou spolehlivé. Jsou do toho ale celkem drahé zásobníky a DETEX se s podporou, díly, aftermarketem apod. nepřetrhne.
Ty zásobníky musím bohužel potvrdit, ke kvéru dostaneš dva, další originální vyjde na něco kolem 2 litrů :cry: .
Je to dost (v porovnání s Glockem), ale když už si kupuješ vyjímečnou (opět v porovnání primárně s Glockem - a vím, o čem mluvím, protože 26tku nosím zhruba 6 let) pistoli (ergonomie úchopu, spoušť, kultivovanost při výstřelu) za skoro 20 litrů, tak snad už člověka nepoloží nějaký ten zásobník navíc.
A výtky ohledně podpory atd bych nesměroval na Detex, ale spíše na mateřskou firmu, pro kterou asi civilní zájemci v Evropě nejsou moc zajímaví. Mi osobně vyšli v Detexu maximálně vstříc, chtěl jsem verzi bez spoušťové pojistky (ne té jazýčkové, ale Steyr má speciální uzamknutí přímo spouště), když to nevyšlo ani napotřetí, tak jsem vzal i verzi s pojistkou, dneska nelituji, naučil jsem se ji pooužívat a považuji ji za přínos.
Sovy nejsou, čím se zdají být..
Butch
Příspěvky: 774
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Butch »

Zásobník do Steyera jsem kupoval přímo v obchodě v Rakousku, říkali mi, že to není problém poslat do čr poštou, snad to vyšlo dokonce o něco levněji, ale přesnou cenu nevím. (Mimochodem nejlepší prodejna jakou jsem kdy viděl, 3000 zbraní skladem).
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od des »

štaflík píše:
des píše:holt každý svého štěstí strojvúdcem.
ale je pravda že k jégrovkám východonemecké armády, maskáčom vz60 a hodinkám detomaso pasuje čezeta dokanale :roll:
Mně k tomu nepasují ty DeTomaso hodinky. Přecijenom fake Čína pro metrosexuály k poctivé oceli a retro maskáčům...? :?
Re: Hodinky pro Rozpadlíky
Příspěvekod herman » 01.08.2015 20:00

Pořídil jsem si pánské hodinky DETOMASO BARI. I když asi nejsou pravé rozpadlické, protože jsou na baterii. Ale jejich vodotěsnost je zaručená. Dávám odkaz, leč mé mají bílý ciferník.
http://www.lior.cz/537-detomaso-luxusni ... ronograph/

;)
nemóže íst karta furt...
LokiFilip
Příspěvky: 27
Registrován: 04.01.2016 19:07
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od LokiFilip »

No jak jsem psal, ta investice je jasná, 2k navíc za zásobník (nebo spíše 2) mě už nezabije. Detex mám asi kilometr od domu takže taky není problém.

Chtělo by to si ho ale nejdříve vyzkoušet? Vy pánové skafloc a Butch nejste náhodou někde poblíž prahy nebo středních čech že bych vás vytáhl na střelnici?
skafloc
Příspěvky: 127
Registrován: 19.08.2014 0:05
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od skafloc »

Já jsem bohužel z Ostravy (bohužel pro Tebe, ne že bych sám na sobě pociťoval nějakou újmu, že to mám tak daleko do "matičky Prahy"), do Prahy nebudu mít cestu dříve, než někdy v druhé půlce února.
Nicméně pistoli nekupuješ každý den a i když vlakem skoro necestuji, tak odhadem za 5kilo se dostaneš tam i zpátky, jedna jízda cca 3.5 hoďky - no, možná by to za jednodenní výlet stálo :?: .
Sovy nejsou, čím se zdají být..
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od štaflík »

Skafloc: no, Steyr má opravdu prima úchop (hlaveň hrozně nízko), ale nazývat ho výjimečnou pistolí (ve srovnání s Glockem) je hodně mimo. Základní spoušť je možná nepatrně lepší, ale u Glocka jí za pár minut a pár korun (rozhodně mnohem méně, než je rozdíl mezi cenou zásobníku G a S) vylepšíš min. na úroveň Steyra. Jinak na Steyru nic mimořádného, co by odůvodňovalo (byť náznakem) jeho podstatně vyšší cenu, dramaticky vyšší cenu příslušenství, resp. jeho absenci, nevidím. Nemá setinu referencí co Glock stran životnosti a spolehlivosti. Má mířidla, která hodně lidem nesedí (mě zrovna docela jo), M9 nic extra spolehlivého nebyla, až A1 se zdá být opravdu vychytanou. Ale když vezmu cenový rozdíl proti Glocku (cca 2000,-), cenový rozdíl za zásobník (cena cca trojnásobná), tak fakt nevím, co extra přináší. Je to zajímavá a skutečně slušná pistole, chová se na plasťáka opravdu hezky, ale výjimečná? To fakt ne-e...
Když HS stojí kolem 13-14k, uniká mi význam Steyra, kromě velmi specifických případů, kdy ten kvér někomu mimořádně sedne úchopem.
skafloc
Příspěvky: 127
Registrován: 19.08.2014 0:05
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od skafloc »

Štaflík - nosím několik let 26tku, měl jsem 19tku, pár set kousků jsem prohnal i 17tkou - všechno jsou to proti Steyru neohrabaná kopyta (srovnávám hlavně úchop a kultivované chování při výstřelu, takřka minimální zpětný ráz) - a nějak takhle se vyjádřil každý, komu jsem ho na střelnici půjčil (ano, cca 6-7 lidí není zrovna statisticky významné číslo, nicméně to byli až na jednoho všechno glockaři)
A ano, triangulační mířidla leckomu nesednou, mi osobně sedí daleko více, než glokácké tečky, ale tohle je věc osobního názoru.
Podstatně vyšší cena? No nevím, rozdíl oproti G17 gen 4 je cca 1500-2000, to bych rozhodně slovem "podstatné" nevyjádřil. O zásobnících už jsem psal, to je u Steyra velké (a dle mého jediné) mínus, naopak za plus považuji tu spoušťovou pojistku, tu ale má tuším jen generace L A1 (L9 A1)- a to ještě ne všechny, u Mkové řady jsem tuhle pojistku neviděl.
HS srovnávat nemůžu, neměl jsem tu příležitost.
Sovy nejsou, čím se zdají být..
LokiFilip
Příspěvky: 27
Registrován: 04.01.2016 19:07
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od LokiFilip »

skafloc píše:Já jsem bohužel z Ostravy (bohužel pro Tebe, ne že bych sám na sobě pociťoval nějakou újmu, že to mám tak daleko do "matičky Prahy"), do Prahy nebudu mít cestu dříve, než někdy v druhé půlce února.
Nicméně pistoli nekupuješ každý den a i když vlakem skoro necestuji, tak odhadem za 5kilo se dostaneš tam i zpátky, jedna jízda cca 3.5 hoďky - no, možná by to za jednodenní výlet stálo :?: .
No je docela možné že si tam ten výlet udělám. Nejdřív ještě zajdu vyzkoušet HS XDM-9, uvidim jak mi sedne ta. Nejdřív teda musim počkat než mi vytisknou takovou tu důležitou kartičku se kterou mě pusti na střelnici :lol: .
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od štaflík »

No, mám 19, hodně jsem nastřílel s 26 a dost jsem nastřílel i s M9-A1. A vidím velký rozdíl (úchop, kultivovanost) mezi G26 a G19 a velmi malý rozdíl mezi G19 a M9. Prostě v mých očích je Steyr mírně pohodlnější Glock s divnými (ale jak píšu, pro mě OK) mířidly. Na druhou stranu je Glock zásadně levnější (když vezmu cenu pistole + 2 zásobníky tak je rozdíl cca 5 000 a to pro mě je dost, zvlášť když benefity jsou malé), mnohem důvěryhodnější a "protestovanjší" všude možně. K tomu je za pár kaček laditelnější, je k tomu obří know-how a mraky příslušenství, kterým ten kvér můžeš dál posouvat. Když bych stratil čep, domeček....cokoliv, do dvou dnů za pár stovek to mám v poště. Není velká investice (v podstatě za cenový rozdíl k Steyru) pořídit si zásobu těch dílů, jejichž životnost se počítá "pouze" v desítkách tisíc výstřelů a která na Steyra buď neseženeš, neb velmi těžko, za dlouho a za draho.
Prostě i Steyr má do sportovního speciálu zatraceně daleko (TacticalSport Orange - ta střílí! :kiss ) a jako služební pistole jsou rozdíly malé. HS má (IMHO) trochu lepší ergonomii a spoušť než seriový Glock, je prověřený a stojí cca o osm tisíc (2 šuplíky navíc), méně, než Steyr.
Takže Steyr je naprosto OK, ale výjimečná pistole (vedle G) to jistě není. Ostatně výběr střelců také o něčem mluví.
Butch
Příspěvky: 774
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Butch »

LokiFilip, já ti taky nepomůžu s vyzkoušením, momentálně v Praze nebudu. Zivotnost seriového Steyeru bude zásadně nad možnostmi běžného střelce. Mířidla pokud se nepletu jsou (byla) na výběr z možností, takžě komu nevyhovují trojúhelníky, tak může mít standart.
Ergonomie je výrazně lepší než u Glocku, ale to je subjektivní, u Glocku mi dost vadil tvar pojistky na spoušti. A celkovým zpracováním mi přišel o něco lepší. Glock je samozřejmě rozšířenější a je na něj dostupných více dílů, je déle na trhu. Pro mě osobně je zásadní jak se mi z pistole střílí, pak následují další věci. (spolehlivost, životnost, dostupnost dílů..)

U glocků mi teď trochu vadí to Assembled in ....všude možně. Mám pocit že je to na úkor kvality. Někteří noví majitelé měli problém v vyhazováním nábojnic, resp. lítaly přímo do tváře.
LokiFilip
Příspěvky: 27
Registrován: 04.01.2016 19:07
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od LokiFilip »

[quote="Butch"]LokiFilip, já ti taky nepomůžu s vyzkoušením, momentálně v Praze nebudu.

Odkud jsi? Treba bych mel cestu ja.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Bill Masen »

Butch píše:Někteří noví majitelé měli problém v vyhazováním nábojnic, resp. lítaly přímo do tváře.
Problém vratné pružiny glocku GEN4 je už vyřešen http://www.mpicz.cz/vseobecne-informace ... uzin-gen4/
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Fabulous »

Butch
Příspěvky: 774
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Butch »

Není, řešili to reklamaci a tuším výměnou vytahovace.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Bill Masen »

Pokud ma jeste dnes nekdo tento problem s Gockem 4gen je to trotl a hilznu do rypaku si zaslouzi. :rock
Uživatelský avatar
Pahrb
Příspěvky: 690
Registrován: 29.06.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Pahrb »

Gen4 huntuju co to jde a navzdory vzkazků některých teoretiků, že je to šmejd, protože to má na prd povrchovku, vadný vyhazovač a že je to ojebaný tlakovým litím některých součástek (vytahovač + jiný drobnosti), namísto frézování, tak to jede bez jakýkoliv chyb a závad. POvrchovka drží a funguje to bez jakýkoliv problémů a háže to na jedno místo a né do ksichtu.

Zbraň G17 Gen 4, výroba prosinec 2013.

Asi jsem trefil na dobrý kus :lol:
heh
Příspěvky: 33
Registrován: 27.11.2014 13:38

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od heh »

G17 gen4 po 1a 1/4 roce a cca 12tis - ulomený zápalník + 1 zásobník vyběhanej tak, že závadí.
Povrchovka dostala zabrat v místě, kde je v kontaktu s kydexem....
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Bill Masen »

Ty, hehe, vážně nastřílíš 12 tisíc za rok a čtvrt? to je 180 ran poctivě každej tejden bez jedinýho vynechání a padesát tisíc ročně za náboje.
No a jestli se ti zlomil (ulomí se něco od něčeho) zápalník, tak to máš v záruce po roce a čtvrt, ne?
Zásobník vyběhanej jak, jako že unavená pružina? slovo závadí neznám, tak nevím co to znamená.
"Povrchovka dostala zabrat" jako že je odřenej závěr zbraně, nebo plastovej rám? U rámu to je logický, u závěru nesmyslný.

Řekl bych, že zbroják vůbec nemáš, protože píšeš jak desetiletej.
Odpovědět