"Moderní" Lever action

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od Ray »

Mám stejné úvahy. Však on určitě pak někdo začne prodávat sériově vyráběné páskové rychlonabíječe, jako mají brokovnice, a pak znovu povstaneme :lol:
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od M M »

Rozumiem, u mna je dalsia pakovka koli refreshu planovana na buduci rok - a kedze je to hlavne pre radost tiez pojdem zase do nejakej klasiky (idealne dlha hlaven a sklopny diopter :twisted:) pripadne toho Marlina. Ale kedze vlakno je o moderne - tak treba spomenut ten Mossberg. "LA"ciek mi preslo cez ruky niekolko - od original Winchestra 94AE poslednej varianty (dost velke sklamanie co sa tyka prevedenia "pravej" legendy, bola to hrkalka - velke vole, ale strielala pekne), cez rozne repliky W66, W73. Z toho Marlina 1895 som strielal zhodou okolnosti pred 14 dnami - mal ho chlapik u nas na strelnici a dal mi ho na par ran - velmi pekna karabina a aj plnotucne naboje sa z toho strielali pohodlne.

Pri planovani strelby ciernym prachom by som urcite siel do .44-40 alebo .45-70. Prebijal som ciernoprache .45LC a .357 - v revolveri krasa, ale cistit po tom pusku nebolo nic moc, aj ked to samozrejme funguje. .44-40 je fakt neporovnatelne cistejsie koli lepsiemu utesneniu. Inak pakovky mimo nevyhody nepohodlneho opakovania v lahu vedia byt ku***sky rychle - na westernovych akciach to maju sice dost podlaborovane ale aj tak radost na to pozerat.
cipis
Příspěvky: 4845
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od cipis »

Dělá se nějaká LA puška v 9x19?
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od viktor »

mozna ze jo ale nemá to zadny smysl. Mam merlina v razi 357 mag a si myslim ze to je asi nej raze z hlediska univerzalnosti. Není to velky ani tezky, to uz 44 rem mag jo, kzdy si na to udelas naboje a 357 mg se prebiji dobře a ještě se pro ni dobře lejou strely tak se dostanes na cca 1400J coz je na 357 mag docela slusny, nedela to asni moc kraval, vejde se jich tam 10 kousku 357 mag, ( jeden v komore ) coz ja také slusna zásoba, delam si pro ni takovy " divny" naboj se 125 grs strelou, Eo cca 1000J na 100m v nule na 50m plus 5 cm. 44 -40 je sice pravda ze to podstatne lepe tesni nez napr 45 LC ale něco za něco, proste jim praskaj krcky a zivotnost nabojnic není nijak zavratna ... proste moc tenkej plech..
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4363
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od bivoj »

cipis píše:Dělá se nějaká LA puška v 9x19?
IMHO neexistuje. Už jen kvůli tvaru klasické střely 9x19 si to raději nikdo ani nevezme na triko.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
cipis
Příspěvky: 4845
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od cipis »

Mně nejde ani tak o účinek, jen o ten pohyb nabíjecí páky a ládování nábojů do trubky. Tedy na efekt vlastně. Klidně by mi stačila malorážka, ale u té se to do trubky necpe přes klapku.
Ten tvar to omezuje proč? Zápalku následujícího náboje to snad neodpálí.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4363
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od bivoj »

No za to, že to neodpálí zápalku, se ti nikdo prostě nezaručí. A nikdo si nevezme na triko, že i když v návodu důrazně napíše, že se mají používat pouze střely "flat nose", tak že tam někdo nenarve druhoválečné AP lugery s kovovým jádrem a relativně ostrou špičkou:
20071112132554_sectioned_german.jpg
20071112132554_sectioned_german.jpg (14.04 KiB) Zobrazeno 4252 x
Ono to z obrázku výše moc nevypadá, ale ten druhoválečný jádrovaný má opravdu ostřejší špičku (a hlavně na té špičce hned pod pláštěm ocel), blejsknul sem to teď z mojí vlastní sbírky - vlevo je německý válečný (ww2), vpravo relativně "současný" S&B:¨
IMG_20200128_145607.jpg
IMG_20200128_145607.jpg (34.35 KiB) Zobrazeno 4252 x
Tohle bych si prostě do pákovky nelajsnul...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od Strelec45 »

cipis píše:Mně nejde ani tak o účinek, jen o ten pohyb nabíjecí páky a ládování nábojů do trubky. Tedy na efekt vlastně. Klidně by mi stačila malorážka, ale u té se to do trubky necpe přes klapku.
Ten tvar to omezuje proč? Zápalku následujícího náboje to snad neodpálí.
Co ti na malorážce vadí trubka bez klapky? Holt je to jak Henryovka. Vejde se mi tam 15 kusů LR. To samé do pumpičky, ta má taky trubku. Ano, obě se nechají vyprázdnit dost rychle, teda LA rychleji :mrgreen: 15 s byl můj rekord na 15 špalíků o prům. 5 až 10 cm a délce cca 20 cm na 15 metrů. Ale to je plinking jak sviň. Na terčovou to je podstatně pomalejší a proti klice třeba ČZ máš tři zásobníky za sebou. ;)

od Lugr. Odpalí, proto se do trubkových zásobníků dávají s plochou špičkou, ať už je to třeba .45LC nebo třeba .30-30. ;)
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od viktor »

nevim Cipis na co to chces ale LA v razi 22. lr a nebo 38/357 jsou cenove prakticky srovnatelne,
38/357 se dobře prebiji a době to lita i s doma odlitelma strelama takze ses na cene za naboj na urovni cca 22 lr.
respektive LA v razi 22lr nemá moc cenu...
lacinejsi LA v razi 22 lr dělala také nem ERMA a to co vim nestalo za moc...
viktor
ps . jinak co mam tak nejak overene tak pokud položka nemá vice nez 10 ran tak je strelba z LA srovnatelna s "modernima" samonabijeckama AK, AR, SA s pouzitim mech. mířidel a to jak do presnosti, vykonu ( 357 pakovka cca 1400 J , SA 2000 J, 5,45 cca 1500 J , 5.56 cca 2000 J tak rychlosti na vzdalenost max cca 100m, potom zacinaji LA zaostávat...
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od Kapo »

cipis píše:Dělá se nějaká LA puška v 9x19?
Myslím, že great guns robil kedysi na zakázku pre jedného člena streleckého fóra.

A pákovku na 22lr robí Norinco. A za tie peníze fajn. https://www.afg-defense.eu/small-bore-r ... -cal.22lr/
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od Zarozak »

Jelikož se v tom moc nevyznám i když jsem velký fanda LA,tak bych se chtěl zeptat,zdali existuje nějaká plnotučná LA bez nutnosti ZP a v přijatelné cenové hladině. Je mi jasné,že cesta bude nejspíš v něčem vyrobeném před r. 1890,ale ty ceny,alespoň z toho,co jsem letmo viděl jsou neskutečné :?
Potom taky jaká ráže je nejlepší z hlediska přebijítelnosti,láce a výkonu? Myslím tím v té plnotučné variantě bez ZP
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4363
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od bivoj »

Zarozak píše:...bez nutnosti ZP a v přijatelné cenové hladině...
Tyhle dvě věci se vzájemně zcela vylučují. Na rezavý šrot si připrav tak padesát tyček, na pákovku v opravdu dobrém stavu cca dvojnásobek.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od Kapo »

Tak nebol to luger, ale 45acp: http://www.strelectvi.cz/forum/post184206.html#p184206

To Zarozak, ak žiješ v USA za "rohem",tak dačo tam zoženieš. Ak za rohem v čr, tak... :lol: :lol: :lol:
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od Zarozak »

Hm,přesně to,co jsem tušil.Tak nic no,na ZP bych to nechtěl
Ale aspoň bych se rád dozvěděl,jaká ráže je nejlepší(cena,přebíjitelnost,dostupnost,výkon) z těch starých oldtimerů do r.1890
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od Kapo »

Na prebíjanie potrebuješ: strely, alebo olovo a kliešte, nábojnice, zápalky a prach. Na ulici nenajdeš nič, a kúpiš všetko. Tolko o dostupnosti. :lol:

O prebíjaní old aj moderny je kúsok hore popísané skoro všetko.

U mna je napríklad z preperského hladiska u LA dôležité, že k prebitiu dlhej aj krátkej mi stačia rovnaké komponenty. A že kvôli sprísňujúcej zbraňovej legislatíve pôjdu tieto "nevojenské a neútočné hračky" medzi poslednými. :roll:
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od Strelec45 »

Na přebíjení je to jedno +- a ty qvéry před 1890 jen přebíjené a černým prachem. Nitroprach by je mohl rozhodit.... Pokud novodobou, tak jak píše Kapo... všechno je sehnatelné. A dostupnost vyráběných je taky dobrá, dělají se mimo v .22LR (třeba ten Norek, co mám taky) v 38 spec., .45LC, 44. Mag, .30-30, to všechno je dostupné třeba os SB, a .45-70, .44-40 myslím, že ne, možná je dělá Fiochi...
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
čimango
Příspěvky: 393
Registrován: 04.11.2012 15:05
Pohlaví: muž

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od čimango »

45-70 Gow. dělá SelBel také.
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od M M »

.44-40 cowboy loady robi Magtech. Tam su hilzne dost makke, radsej zohnat nove Starline a prebijat do nich. Lovecke poloplaste robi napr. Winchester.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od viktor »

no ono by bylo lepsí řici že bezdymny prach rozlozi spolehlive všechny " cernoprachy " :D takze HODNE pozor !!!
videl jsem na muj vkus hodne rozlozenych cvernioprachu a třeba takového pěkného kropacka ....
také pozor na "novodobe" variace naboju drive cernoprachu njako je např. .45-70 gov. Soucasny novodoby ,45-70 gov je z hlediska vykonu a tlaku uplne jiny naboj nez co se cpal do original puvodnich cernoprachych zbrani. Takze rovnou bleskova nevratna rozborka !!!!!!
takze hodne pozor, potom originaly LA cernoprachy nepodlehajici ZP jsou bud v desnem stavu tj, prakticky nepouzitelne a nebo hodne drahe. asi nejvic bych preferoval "novodobou" 357 mag je sice na ZP ale ma to sve vyhody
- ještě bezny naboj a nabojnice nejsou velky problém,
- dobře to leta a je to dost vykonne
- není to velke ani moc tezke
- snadno a dobře se prebiji
- jde to plnit cernoprachem a funguje to
- jsou do toho snadno a dobře lit vlastní strely
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
cipis
Příspěvky: 4845
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od cipis »

Viktore, 38/357 nechci z toho důvodu, abych neměl zase další ráži, protože už i tak toho mám hodně. Nejde mi fakt vůbec o výkon, spíš o ten fascinující pohyb nabíjecí páky a vzhled. I kvůli němu chci tu klapku. Z pákovky jsem střílel asi jen 2x, a ne zrovna nějaké čajíčky, spíš to bylo k těm více výkonným, a děsně mě to uchvátilo. Resp. se mi to líbí už desítky let, co začal Olda Šetrný atd. :D
.45 už mám taky, takže to by byla varianta, ale zase zakázková výroba, za to nejspíš pořídím ty norinka tři ...
Odpovědět