"Moderní" Lever action

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od viktor »

:D no tomu rozumim, :D
jo tomu se da rozumět, asi tak, mel jsem par norinek v ruce a třeba 1911 nedelaj spatne, ale co jsem mel od nich v ruce LA tak dost hm.. winchester je klasika ale vyhazuje nahoru a potrebujes klobouk, marlin je asi nej, je také uzsi nez winchester, je to proste delany jinak. s razema je to taky takovy zajimavy..motivace taky Olda Setrnych, proste po LA touzil kazdej kluk. Podle me jsou asi 3 - 4 raze kdy je to zajimavy, 38/357, 44 rem mag, 45 LC a ,45-70 gov. 44-40 je sice tezkej western atd, ale problém je zivotnost nabojnic.
westernaci nejsou honeni faktorem a tak maj vykony hodne dole, proste je to hodne podlaborovany...
mel jsem 3 ks LA a rada mi jich prosla rukama, strej henry 44-40 atd.. ted mam jen 1 ks marlin38/357 mag.
když si jdu zastřílet s klukama tak mi ji zpravidla zabavej a mem prd.. :D
je to fakt hodne hezka puska a funguje. Obcas, dost z recese s ni chodim na zavody kde je vypsana utocna puska ( KVZ ) protože je to "indianska utocna puska " a jsem tak v 1/3 pole :-)
proste nez si poridit 3 ks norinek tak radeji tohle i když to je další raze a další matrice .... to jen muj názor na věc
merliny maj jen jednu necnost a to povolujou se u nich srouby takze to chce dotáhnout ci zalepit a potom slabina v krcku pazky kde to je zeslabene sroubem... třeba když spadnes z kone tak bacha... :D
cus viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od Matěj »

Jeden kamarád myslivec má několik Marlinek a je velice spokojený. Samozřejmě vše s puskohledem, ale nevím, co má za ráže. Musel bych se zeptat. Když jsem to kdysi zkoušel, tak se mi to velice líbilo, včetně továrního zpracování.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od hrd »

Sice to není LA, ale asi zbytečné zakládat extra vlákno - není lepší než LA "pumpa"? Remington 7615 nebo třeba Troy (https://worldoftroy.com/product/troy-fo ... tic-ready/). Ale fakt je, že u nás jsem to v nabídce nepostřehnul.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od Strelec45 »

Není, pumpou si víc rozhodíš miřidla. Ten pohyb předpažbím zpravidla levou rukou dál od těla je pro stabilitu horší než zpravidla pravá ruka u těla u LA. Sice můžu soudit jen ze svých malorážek, ale tak to podle mě je. ;)
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od viktor »

" kulova" pumpa moc nefunguje, bylo sice par pokusu ale ono to vazne moc nejde. Jde o vytazne sily vystrelene nabojnice z komory zbrane. U klasicke opakovačky kliky to mas zprevodovany ( to první odtrzeni ) a u pakovky taky.
To je proste boles tvz. primotahu. Proste jak se to jen trosku spinavy tak jsou problémy,,,, ono se to proto taky moc nedela. U brokovnice to funguje, protože tlaky jsou nizke a vytahove sily male.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od Strelec45 »

To je fakt, že jich moc není, v podstatě pamatuju akorát jednu, co jsem viděl, ale ta fungovala skvěle, měl to v .45-70.
A nebyla to replika. 8-)
Tady v jiné ráži:
https://www.zbrane-dave.cz/products/a18 ... ng-rifle-/
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od cipis »

Hele, ale jak tu mluvíte o pumpě, tak jak se krmí tahle LA brokna? https://www.zbrane-dave.cz/products/bro ... er-action/
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od Strelec45 »

Vrchem. No lepší když to uvidíš. :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=ExWX9_lWUPI
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od Zarozak »

Jak píšete,jsem taky fanda odkojený na westernech a LA mě uchvacovala odjakživa. Ale jsem taky pragmatik a je mi jasné,že to má taky hodně limitů a ještě docela nízko posazených oproti jiným moderním puškám. Proto bych to nikdy nekoupil na ZP,protože by to přebilo prakticky jedinou velkou výhodu této na svou dobu velmi moderní pušky. Taky proto, že by to bylo prostě pěkné mít to nad krbem na pomazlení/obdiv návštěv jen tak, legálně a bez stresů, kdykoliv připravené k naládování, jako ve westernech :lol:
Z těch černoprachů typu kropáček,manlicher,Mauser 1871 atd. atd. je mi rozhodně LA nejsympatičtější, potom možná ještě tak mauser 88 karabina, ale jak píšete ty ceny jsou děsné a taky jsem netušil, že většina těch předražených flint objevujících se opakovaně v aukcích apod. je v tak hrozném stavu a v podstatě nepoužitelná.

Kdybych to chtěl silou mocí na ZP, tak bych sáhnul asi po .357 protože to jde snadno přebít, má to výhodu dvou použitelných řáží a taky nezanedbatelný výkon. Ale to už zasevítězí rozum nad citem a asi bych raději volil nějaku moderní samonabíječku :chuckle
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od viktor »

jasne " moderni " samonabijecka např kosa je v lescem lepsi, je rozhodne odolnejsi jak proti bordelu tak vuci uzivateli. A také došahne dál.
LA je proste citliva dama na servis a zachazeni. Ale jinak je to na cca 100 m srovnatelny.
nejlepší je mit oboje :-)
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
lagardere
Příspěvky: 402
Registrován: 28.02.2015 17:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Pardubice

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od lagardere »

Máte někdo zkušenosti s LA puškami od firmy D. PEDERSOLI? Kvalita, spolehlivost, životnost? Díky
Vae victis. Molón labe!
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od M M »

Dnes pri kave zaujalo:

https://www.marlinfirearms.com/news/201 ... ark-series .
Paracord "remen" a omotana nabijacia paka, na usti zavit na tlmic ... co viac si moze rozpadlik zelat ;). Aktualne u nemenovaneho predajcu skladom aj v .38/.357 a .44Mag.
poloventilator
Příspěvky: 143
Registrován: 01.05.2020 14:25

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od poloventilator »

Rozpadlik to po spotrebovani tech snad 200 naboju co taha sebou muze akorat tak u nas zahodit. V techto razich se bude moc tezko hledat strelivo, tedy pokud by nebyla katastrofa tak velka a bleskova, ze by lide temer nezustali a dalo by se dostat do nevyrabovanych obchodu se zbranemi. A i tam vetsinou srackove slabe 38 SB jsou. K nicemu u nas. Jedina kosa. nebo puska v 308 win.
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od M M »

Pominuc to ze vlakno je o LA - su rozpadlici co sa nikam tahat nebudu ;). 100kg olova, kokily, ohnik ... parafrazujuc klasika "jsem jen prosty revolver-boy" ale uz mi nejakych tych X x 1000 revolverovych nabojov lisom preslo. V kombinacii s revolverom v tej istej razi ... Ale "Jedem das Seine" ako hovoria bratia Germani.
Odpovědět