Mosin! Toho mět mosim!

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
wlasow74
Příspěvky: 154
Registrován: 30.03.2013 6:38
Pohlaví: muž

Re: Mosin a jeho "klony"

Příspěvek od wlasow74 »

Ahoj, prosím o radu ohledně Mosina M44. Zadával jsem u jednoho prodejce požadavek na pěkný kousek Mosina M44,.Dnes mi pán volal že mu kolega nabídl k odprodeji fajnovku, ale chce za ní 4200 kč dále jsem byl upozorněn že Mosin má 1-2 cm u ustí odvrtanou hlaveň a tak se ptám jestli je to běžné a jestli to není velký zásah už do tak krátkého vývrtu.Rok výroby je 1944.Díky
Tada
VIP
Příspěvky: 149
Registrován: 10.12.2012 22:44
Pohlaví: muž

Re: Mosin a jeho "klony"

Příspěvek od Tada »

Prakticky každá M44 má odvrtané ústí, dělalo se to po válce, když zbraně stáhly do skladů a repasovali.

Jestli to má vliv? No, zkus najít neodvrtanou M44 a porovnat, jediná věc na kterou bych koukal je stupeň koroze v laufu.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Mosin a jeho "klony"

Příspěvek od goral »

Po debate s kamaradem jsem dosel na zajimavou predelavku, ktera se udajne v dobach drevnich delavala.
Mosin + UK hlaven (napasovano puskarem).
Jsou tu vyhody tvrdochromu, mozna sehnani nove nebo prakticky nove hlavne atd...

Slyseli jste o tom nekdy? Mate nekdo zkusenost?
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Mosin a jeho "klony"

Příspěvek od Chorche »

no jeden čas bylo těch laufů hodně k mání, ale už sem je dlouho neviděl. Tak nevim jestli bys ho vůbec sehnal.
erzgebirge
Příspěvky: 172
Registrován: 28.04.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Mosin a jeho "klony"

Příspěvek od erzgebirge »

http://www.youtube.com/watch?v=GDTugZh1p8U tenhle člověk to tak má a velmi si chválí přesnost,jinak je to asi nejlepší puškař,kor na mosiny co má kanál na youtube
Uživatelský avatar
wlasow74
Příspěvky: 154
Registrován: 30.03.2013 6:38
Pohlaví: muž

Re: Mosin a jeho "klony"

Příspěvek od wlasow74 »

Это моя винтовка Мосина 1944 года. Я люблю калибра7,62 x54 R. Новое дополнение к семье.
Přílohy
P1150519.JPG
chodec
Příspěvky: 92
Registrován: 15.04.2012 16:34

Re: Mosin a jeho "klony"

Příspěvek od chodec »

goral píše:Po debate s kamaradem jsem dosel na zajimavou predelavku, ktera se udajne v dobach drevnich delavala.
Mosin + UK hlaven (napasovano puskarem).
Jsou tu vyhody tvrdochromu, mozna sehnani nove nebo prakticky nove hlavne atd...

Slyseli jste o tom nekdy? Mate nekdo zkusenost?
Známý má už někdy od začátku 90. let na carské Mosince lauf z kulometu (úprava byla provedena na pušce v horším stavu, která neměla hlaveň, tzn. nešlo o zničení historicky cenného kousku). Pokud si dobře pamatuju, tak mělo jít o hlaveň z tankového kulometu, ale nevím už typ, nezajímal jsem se o to (snad DT, PKT..?). Pušku sem tam používá na myslivost a to ačkoliv má i jiné lovecké zbraně, a nezmiňoval žádné problémy. Zkusím se ho poptat, až ho potkám.
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: Mosin a jeho "klony"

Příspěvek od GOD »

erzgebirge: k tomu videu.
tak to je hnus velebnosti a aj dost nepraktický.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Mosin a jeho "klony"

Příspěvek od goral »

hnus nehnus, na to se penezenka nepta :)

v cem neprakticky?
erzgebirge
Příspěvky: 172
Registrován: 28.04.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Mosin a jeho "klony"

Příspěvek od erzgebirge »

je fakt že těch zbraní bylo vyrobeno pouze 42 milionů takže na ty úpravy musíme pozvolna,ale teď vážně myslím že jakákoliv úprava pokud má z toho majitel radost je jen kuprospěchu,sám se chystám svojí 1938 dát do platu a nainstalovat weawer montáž protože takhle si udělám loveckou kulovnici cca za 8000kč bez optiky a když mi spadne z posedu nebo neco takového tak mi to líto nebude což u tikky t3 říct nemůžu :D
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Mosin a jeho "klony"

Příspěvek od Chorche »

nesmíš na ten posed lozit nacamranej... pak ti nic padat nebude :twisted:
Reno
Příspěvky: 398
Registrován: 04.12.2012 18:12
Pohlaví: muž

Re: Mosin a jeho "klony"

Příspěvek od Reno »

erzgebirge píše:http://www.youtube.com/watch?v=GDTugZh1p8U tenhle člověk to tak má a velmi si chválí přesnost,jinak je to asi nejlepší puškař,kor na mosiny co má kanál na youtube
Ten úhel kliky závěru se "trochu" nepovedl, skoro s ní drhnou o optiku a jak kreativní jsou ty jejich způsoby obsluhy závěru... :lol: :roll: Co se týká ceny - jen to orailované předpažbí a montáž možná budou stát stejně, jako celá původní puška. Přesnost by mohla být v případě povedené neopotřebované hlavně a jejímu dobrému založení puškařem slušná, ovšem svoji roli bude hrát i příšerné originální spoušťové ústrojí. Také hmotností ta zbraň nebude zrovna předurčena k nějakým loveckým toulkám přírodou.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Mosin a jeho "klony"

Příspěvek od goral »

On pokud vim neni problem dat "listu" ruskeho typu na PSO - mista je tam hromada. Pazbeni v plastu nestoji taky mnoho. V mych ocich tato kombinace muze znamenat lowcostovou relativne presnou odstrelovaci pusku na munici 7,62x54R. Levnejsi presna alternativa me nenapada(v tomto naboji). Ano, existuje finsky mosin, ale neni tak snadne ho sehnat (a je to sazka do loterie) a porad IMHO vyjde draz.
Neni to na zavody, ale IMHO na 500 metru se s timto trefite vzdy a to i s ne zcela idelani munici.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Mosin a jeho "klony"

Příspěvek od Chorche »

s tou kulometnou hlavní možná jo, ale s origo válečnou vymydlenou hlavní už bych velkej optimista nebyl. Navíc po pár ranách se to zahřeje a přesnost de do hajzlu.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Mosin a jeho "klony"

Příspěvek od goral »

Prave ta kulometna je ta pointa cele tehle "predelavky"
Uživatelský avatar
wlasow74
Příspěvky: 154
Registrován: 30.03.2013 6:38
Pohlaví: muž

Re: Mosin a jeho "klony"

Příspěvek od wlasow74 »

Musím před brynýrováním za tepla rozebrat i pružinu zásobníkové schránky tak že vytlačím ten malý čep? Fabik říkal rozebrat na atomy, ale já se trochu bojím abych to neštěpil až moc.
erzgebirge
Příspěvky: 172
Registrován: 28.04.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Mosin a jeho "klony"

Příspěvek od erzgebirge »

já si myslim že určitě jinak by se pružina mohla popustit,ale nejsem si jistej....
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Mosin a jeho "klony"

Příspěvek od Strelec45 »

Popustit asi ne, ale teplý brynýr je žíravina a je třeba to neutralizovat, vodou propláchnout a pak usušit. Jakákoli skulina nebo spoj je potencionální zdroj koroze. ;)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Mosin a jeho "klony"

Příspěvek od Fabulous »

Na atomy Wlasowe, na atomy... :D
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Mosin a jeho "klony"

Příspěvek od Strelec45 »

S tím by ti mohla poradit madam Currie. :mrgreen:
Odpovědět