Mosin! Toho mět mosim!

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Mosin! Toho mět mosim!

Příspěvek od Matěj »

Viděl jsem cara a neměl o nic lepší zpracování než můj někdejší zrepasovaný sovět za 2500 ze ZS. Takže asi tak. :) S Finem jsem neoorovnával. Pokud by to bylo do sbírky, tak si koupím Fina nebo cara v původním stavu, ale pokud bych to chtěl na střílení, tak mosin za trojku s přepisem je dostačující podle mého.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Mosin! Toho mět mosim!

Příspěvek od Kapo »

Fajná rozpadlícka PA pažba... "skeletar" 8-)

https://www.ar15.com/forums/general/Who ... 5-1585617/
Přílohy
mosin skeletar.png
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Mosin! Toho mět mosim!

Příspěvek od DeadMan »

jedním slovem :puke
You cannot kill me as I am already dead!
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Mosin! Toho mět mosim!

Příspěvek od Argonaut »

No kolik ran, nez se hlaven zahreje a nepujde ji drzet. Je to blbost.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Mosin! Toho mět mosim!

Příspěvek od bivoj »

No, do PA (ale i jen tak na střelnici pro zábavu) bych osobně raději něco takovéhoto:
(znalci jistě poznají, odkud je to típnuto)
mosin.jpg
Celé video najdete zde: https://www.youtube.com/watch?v=Sw5VLwAYgWE
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Mosin! Toho mět mosim!

Příspěvek od Zarozak »

Dotaz na mosiňáky.Je normální,že u lakovaných bxn kulomeťáků se každý druhý připeče v krčku tak,že se musí dost silně mlátit do kliky,aby to šlo vůbec otevřít?Pomáhá jako obvykle léčba potřením olejem?Jaké z cipovaných vám v tom chodí nejlíp=nejpřesněji a bez mlácení?
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Mosin! Toho mět mosim!

Příspěvek od golem »

Můj 91/30 to dělal s lakovanými nábojnicemi bxn také, jemné potření nábojnice silikonovým olejem pomáhalo stoprocentně (nábojnici před nabitím lehce potřít naolejovaným hadrem, ale nedostat olej na střelu). Jenom je to poněkud otravné a protože čínské kulomeťáky s poměděnou nábojnicí nejenže tento problém neměly, ale také chodily o trošku přesněji, bxn jsem přestal používat.
Skalik
VIP
Příspěvky: 343
Registrován: 24.11.2012 16:29
Pohlaví: muž

Re: Mosin! Toho mět mosim!

Příspěvek od Skalik »

čau lidi,

snad nevadí, že jsem vzal lopatu a vykopal tohle téma :D

Myslím, že u mě nadešel čas na Mosina, jdu si pro názory.

Beareka má nějaké skladem

Klasika ve dvou provedeních
http://www.beareka.cz/pusky/1071-2-osta ... enstvi.htm
Puška Mosin 1891/30 hranaté pouzdro závěru
Puška Mosin 1891/30 kulaté pouzdro závěru

A jednoho seveřana
http://www.beareka.cz/pusky/1071-2-osta ... t-1891.htm

No a já krom toho, že si nejsem úplně jistej rozdílem mezi kulaým pouzdrem závěru a hranatým tak taky nevím zda nejít do toho fina. Smutná pravda je, že je mi asi jedno zda zaplatím 10 nebo 15 tisíc o cenu mi nejde.

Proč tu flintu vlastně chci? V podstatě jen pro zábavu na střelnici a protože nemám nic v plné puškové ráži v PA jako puška pro lov zvěře. Pro případ nutnosti boje, obrany mám samonabíjecí pušku ve středním balistickém výkonu.

Předem moc děkuji a majte sa
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Mosin! Toho mět mosim!

Příspěvek od Argonaut »

Ocelová patka Mosina vyžaduje celé muže:) Osobně bych doporučil prvně půjčit a vyzkoušet. Sám doma Mosina mam a musí se umět držet. Spousta lidí pak zažije zklamání, jak jim nabančí a tak leží v trezoru, nebo ho prodají.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Mosin! Toho mět mosim!

Příspěvek od Matěj »

Pokud to není do sbírky finských zbraní, ale na běžné používání, tak je zbytečnost jít do Fina, pokus není fakt uloženka, což kus a fotce nevypadá, u sovětského střepu je větší výběr a tedy možnost koupě lepšího kusu. Tvar pouzdra závěru je šumák.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Mosin! Toho mět mosim!

Příspěvek od Zarozak »

Tvar pouzdra zaveru neni sumak,pokud chces nekdy v budoucnu montovat originalni puskohled atd. Nejuniverzalnejsi s potencionalne nejvice dostupnymi pasujicimi doplnky je kulate pouzdro zaveru s vysokym bokem tzv. posledni typ pouzdra.

Jinak nejlepsi mosin obecne je fin a nejpresnejsi fin je ten dlouhy s nemeckym laufem,ale sezen fina v dobrym stavu na strileni,kdyz to prodelalo nekolik ofenziv mnohdy i jeste carskych a u fina to slouzilo snad az donedavna
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Mosin! Toho mět mosim!

Příspěvek od mukl »

Mosin je super, sexy a není důvod si ho nekoupit. Hranaté pouzdra závěru jsou ze starší produkce. Ty dlouhé mosiny jsou dost dlouhé. Šikovné jsou karabiny vz. 38 nebo vz.44 s integrovaným tulejovým bodákem. Nedávno tyto flinty, přímo ze skladu stály směšných pár kaček. Dnes už je to jiné, ale stále ta cena není hrozná. Pokud je zájem, není nač čekat a váhat. Lidi! Kupujte Mosiny :hi
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Mosin! Toho mět mosim!

Příspěvek od Matěj »

Jak chceš mosinku tunit? Jediné , co se oplatí je puskohled (pokud teda puška alespoň relativně obstojně - u koupě téměř nepoznáš, pokud není vyloženě hlaveň mechanicky poškozena, to zvládne nějaký průměrný puškař na oba typy pouzder, originální puškohled je k ničemu a nejrozšířenější na trhu, tedy PU má stejně boční montáž) a možná ještě lepší ekonomičtější pažbu místo té osekané břízy v ergonomii středověké kuše, ale to nemá s pouzdrem závěru společného nic. Nic víc nemá smysl...
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Mosin! Toho mět mosim!

Příspěvek od skagerak »

O tuneni tu nikdo nemluvil (alespon letos teda myslim

Ale kdyz uz, lze upravit spoust, ulozeni zeleza v pazbe, optika, pazba, .....
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Mosin! Toho mět mosim!

Příspěvek od Matěj »

Moje reakce byla na Zarozaka, viz
Tvar pouzdra zaveru neni sumak
Skalik
VIP
Příspěvky: 343
Registrován: 24.11.2012 16:29
Pohlaví: muž

Re: Mosin! Toho mět mosim!

Příspěvek od Skalik »

Lidi díky za názory!

To, že Mosin kope vím, už jsme měl tu možnost, mám na kose fabíkovu ocelovou pažbu ... já vím co je bolest :D


Vidím to tak, že si vyberu ten kousek co se mi bude zdát v nejlepším stavu.

Ještě jednou díky :yes
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Mosin! Toho mět mosim!

Příspěvek od Strelec45 »

Kosa je čajíček. Měl jsem vz.44 a to bylo pro fajnšmekry jet s tím na závody. :lol:
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Mosin! Toho mět mosim!

Příspěvek od Václaf »

Jediné co jsem na Mosinu ,,tunil,, byla koupě gumové bodky na pažbu. Obrousil se ten nehezký nátěr dřeva a napustilo šelakem rubin,obrousila rez. Toť vše,střílí přesně a moc se mi líbí. Fotku mám ještě bez té bodky.
Přílohy
IMG_20190728_140717.jpg
IMG_20190728_140725.jpg
Čechy čechům !!!!!
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Mosin! Toho mět mosim!

Příspěvek od Zapadlo »

co je pravdy na tom, že u mosina při nabíjení rámečkem reálně hrozí "přeskočení rantlu mezi nábojnicemi" a následná nefunkčnost zbraně ? u mauserovky se mi to nikdy nestalo....
donovanstangiano
Příspěvky: 293
Registrován: 11.11.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Mosin! Toho mět mosim!

Příspěvek od donovanstangiano »

Je to pravda, je třeba se při skládání do rámečku zamyslet. Mauser nemá naboje s rantlem, tak to nehrozí.
"Vždycky se najde někdo, kdo vám zkazí aspoň den, když ne celý život." Ch. Bukowski
Odpovědět