Puškařské práce - opravy

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
radluko
Příspěvky: 35
Registrován: 06.12.2012 22:24
Pohlaví: muž

Re: Puškařské práce - opravy

Příspěvek od radluko »

Poradíte co s tím? Uříznout se mi to nechce, napadlo mě srovnat ten dojebaný závit na soustruhu a vytvořit na to nějaký návlek , třeba i větší jako závažíčko a přilepit. Co na to ale Policie? Musí to dělat puškař?
Takto jsem to již koupil a když jsem si před dvěma měsíci zopakoval celý proces získání ZP, protože já blbec blbej si ho nechal propadnout, :head dostal jsem od policajtů na zbraních za to sprdunk. Kupodivu mi ho dali ti samí, kteří tu zbraň v tomto stavu bez jediného slova zaregistrovali asi před dvěma lety :o
Obrázek
Obrázek
Toto je přesně ten důvod proč by jste měli nahrávat obrázky jako přílohu na server rozpadu namísto pouhého nalinkování... Karlos.
Medař
Příspěvky: 71
Registrován: 02.01.2013 22:19

Re: Puškařské práce - opravy

Příspěvek od Medař »

Možná tě s tím pošlou na novou tormentaci.Je to zásah do zbraně a to by měl dělat puškař.Co je to vůbec za hnusnej krám a jak se s tím střílí?
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Puškařské práce - opravy

Příspěvek od Strelec45 »

Bych tam naimplantoval nějakou drsnou úsťovou brzdu. 8-) Napevno nalisovat.
radluko
Příspěvky: 35
Registrován: 06.12.2012 22:24
Pohlaví: muž

Re: Puškařské práce - opravy

Příspěvek od radluko »

Je to Kora ráže 22 LR a 22 WMR . Je k tomu ještě přídavná pažba, takže se z toho udělá taková karabina. Nabastlil jsem na to optiku za 15 dolarů z DX , protože to nemá mířidla a kupodivu se s tím dá i nastřílet. S tou brzdou by to asi vypadalo úsměvně :lol:
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Puškařské práce - opravy

Příspěvek od Strelec45 »

Proto jsem to psal. Koru poznám. ;) Ale teď vážně... kompenzátor nebo jak jsi psal závaží ve tvaru kompenzátoru by tam šlo. Ale jestli s tím střílíš bez pažby, tak spíš jen návlek o podobném průměru a pohledově sladit. Nic těžšího bych tam nedával. Puškař by to dělat nemusel.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Puškařské práce - opravy

Příspěvek od Terminated Account »

1. stočit nový závit
2. stočit krycí matici

Z obrázku vypadá, že vzhledem k ráži je materiálu ještě dost.

Dle zákona jednoznačně práce pro puškaře. Asi každém je jasné k čemu tento klumprt dříve sloužil...
Reno
Příspěvky: 398
Registrován: 04.12.2012 18:12
Pohlaví: muž

Re: Puškařské práce - opravy

Příspěvek od Reno »

Puškař samozřejmě může tuto prasečinu opravit více způsoby. První, již zde zmíněná, je srovnat to do roviny, vyříznout nový závit a vyrobit příslušnou krytku. To znamená další úběr materiálu z již zeslabeného konce hlavně, ale u ráže .22 by tam rezerva ještě být měla. Jinou variantou je, pouze to srovnat a vyrobit návlek (klidně i robusnější jako závaží a s muškou), který se na ten srovnaný konec na těsno nalisuje a např. připájí ve styku s tím původním průměrem hlavně. Samozřejmě by ta hlaveň šla i zkrátit, ale pokud by se to úplně nepovedlo, hrozí zhoršení rozptylu. Otázkou ale je, jak to střílí teď, třeba by to nebyl problém.
radluko
Příspěvky: 35
Registrován: 06.12.2012 22:24
Pohlaví: muž

Re: Puškařské práce - opravy

Příspěvek od radluko »

Materiálu na hlavni je opravdu dost, pokud to stočím do roviny, když tam udělám nový závit zeslabení bude větší. Raději to nakonec budu řešit ale s puškařem, jak píše Fabik, už jenom kvůli případnému prodeji. Zkracovat to nechci, protože je to kupodivu poměrně přesná malorajda, alespoň s LR, WMR jsem z toho nestřílel. Díky R.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Puškařské práce - opravy

Příspěvek od MRAK »

jojo, byl jsem to já .... a pokud s tím máte nějakej problém, tak do SZ, ju?
Uživatelský avatar
wlasow74
Příspěvky: 154
Registrován: 30.03.2013 6:38
Pohlaví: muž

Re: Puškařské práce - opravy

Příspěvek od wlasow74 »

Jen poznatek a zkušenost Lakostan vs Mosin M44 ;) Lakostan mi vybělil špičkově zažranou špínu na mých zničených rukou a pažba po vícenásobném natření a několik desítek minutovém působení tohoto přípravku na odstranění barvy a laků pouze zmatněla. :sad Mosin je prostě mocný ve všech směrech.
Máte někdo prosím tip na jiný barvolakožrout. Díky
aparatnikus
Příspěvky: 7
Registrován: 12.01.2011 22:51

Re: Puškařské práce - opravy

Příspěvek od aparatnikus »

Cidlina
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Puškařské práce - opravy

Příspěvek od bacil »

Mraku, když někdo napíše, že by se tam hodil závit na akustický kompenzátor, neznamená to, že s tím doplňkem to bude mít v době platnosti současného řádu vybavené. Kompenzátor je povolený doplněk zbraně, tlumič nikoli.

Ano to všichni víme. Jenže zde nejsou všichni stejně inteligentní, aby dokázali v hraničních tématech udržet akademickou debatu a nezvrhlo se to. Rozpor s pravidly, či se zákonem se zde odjakživa tvrdě maže a bude tomu tak i nadále. MacGyver
Reno
Příspěvky: 398
Registrován: 04.12.2012 18:12
Pohlaví: muž

Re: Puškařské práce - opravy

Příspěvek od Reno »

wlasow74 píše:Jen poznatek a zkušenost Lakostan vs Mosin M44 ;) Lakostan mi vybělil špičkově zažranou špínu na mých zničených rukou a pažba po vícenásobném natření a několik desítek minutovém působení tohoto přípravku na odstranění barvy a laků pouze zmatněla. :sad Mosin je prostě mocný ve všech směrech.
Máte někdo prosím tip na jiný barvolakožrout. Díky
Ona "chemie" často nefunguje tak ideálně, jak je uváděno v prospektech. Asi budeš muset chtě nechtě přistoupit k manuální práci rukama... :twisted:
Uživatelský avatar
wlasow74
Příspěvky: 154
Registrován: 30.03.2013 6:38
Pohlaví: muž

Re: Puškařské práce - opravy

Příspěvek od wlasow74 »

Máte někdo kontakt na puškaře, který vyrobí a nainstaluje ohlou kliku závěru na Mosina?
To Reno: lak s pažby Mosina slezl bez sebemenčího odporu po natření barvožroutu od FIRMY BONDEX.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Puškařské práce - opravy

Příspěvek od Maximus »

Někde jsem zašantročil kontakt na jednoho tuningáře mosinů - zkusím pohledat, ale byl z Větrného Jeníkova (Vysočina).
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: Puškařské práce - opravy

Příspěvek od cover72 »

Aleš Chudoba, co provozuje zbraneliberec.cz, mi jednou vyprávěl, jak opravoval zmršeně ohnutou kliku na mosina, ohnutou ve svěráku. Je to pan ostrostřelec na long range a vyzná se i v opravách a úpravách, takže bych mu to na tvém místě svěřil bez obav.
škardík
Příspěvky: 24
Registrován: 30.11.2013 21:46

Re: Puškařské práce - opravy

Příspěvek od škardík »

Maximus píše:Někde jsem zašantročil kontakt na jednoho tuningáře mosinů - zkusím pohledat, ale byl z Větrného Jeníkova (Vysočina).
Libor Novák http://www.highlandarms.cz/cs/content/4-o-nas
Dělal mi pěd pár lety montáž na mosina, napasoval tam ten jeho emerickej kompenzátor a ohýbal kliku :yes

Pak jsem ještě viděl kámošovu mosinu, tomu kliku dělal puškař v dobřanech a moc pěkně si s tim pohrál, takže záleží odkud jsi.
Uživatelský avatar
wlasow74
Příspěvky: 154
Registrován: 30.03.2013 6:38
Pohlaví: muž

Re: Puškařské práce - opravy

Příspěvek od wlasow74 »

cover72 píše:Aleš Chudoba, co provozuje zbraneliberec.cz, mi jednou vyprávěl, jak opravoval zmršeně ohnutou kliku na mosina, ohnutou ve svěráku. Je to pan ostrostřelec na long range a vyzná se i v opravách a úpravách, takže bych mu to na tvém místě svěřil bez obav.
Od p.Chudoby jsem Mosina kupoval, ale mám to ta z ruky. Zkusím mu zavolat a uvidím.
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Puškařské práce - opravy

Příspěvek od muzzleloader »

Muzu potvrdit toho puskare z Dobran.Videl jsem jeho praci.Napasoval na mosinku lauf z kulometu UK59,to same na pusku vz54 a byla to pokazde paradni prace.
škardík
Příspěvky: 24
Registrován: 30.11.2013 21:46

Re: Puškařské práce - opravy

Příspěvek od škardík »

Jmenuje se Štěpán(teď jsem si vzpoměl). Ta puška byla předpokládám před časem k vypůjčení na střelnici v Chotěšově, že? :)
Odpovědět