Krátká malorážka - pistole

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Prim
Příspěvky: 184
Registrován: 18.11.2012 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okoli

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Prim »

Rookie81> Mam jen s Olympii - je to prvni zbran, co jsem koupil a mam ji do ted. Moc krasy nepobrala, povrchovka se trochu odira, pazbicky z plastu co se pouzival na panenky... Ale ma za sebou u me pres 3tis ran (kolik najela driv netusim), vule nevznikaji, nikde neni vymlacena. Zere vsechno, standard i hv. Presnost velmi slusna, zadrzky pri kvalitnim uchopu neznam (stava se s SB manzelce, ale to je chyba obsluhy :)). Jo a lidi s mensi rukou blbe dosahnou na vypousteni zasobniku.

Resit to dneska znova, klidne ji koupim zas. Nebo bych vzal Berettku 71 - ale ta by byla ve vyberu asi hlavne kvuli vzhledu
Quis vellet pacem, preparat bellum
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od viktor »

cinske zbrane obecne... mej jsem jich par a jeste neco mam ...
asi takle, jsou staveny aby byla funkcni, nefunkcni plochy je moc nezajimaj a tak tam maji hrube opracovani a nekdy hrany o ne se porezes, ale to neplati vzdy nekdy je to proste dodo. Ale jak to ma fungovat tak to vetsino a to je treba rici ze hodne velkou vetsinou funguje. ted mam napr norinco opakovacku dlouhu ,22tku. na 50m se vejdu s dobrym strelivem do centaku, tj pod 1 MOA, a to za polovicni cenu nez ma CZ a stacilo jen vymenit bici pruzinu a troska prace s pilnikem.
material mely cinske zbrane zpravidla lepsi nez renomovane zapadni vyrobky, zni to sice blbe ale po jistych zlkusenostech bych dal asi znova prednost cinskemu 1911 pred jeji kanadskou verzi atd... ale jak jsem slysel tak uz to tak plne neplati a kvalita materialu je kolisava.
takze celkove se cinskych zbrani nebojim, chce si je dobre prohlednout, pocitat s tim ze to muze byt esteticke dodo
muzs mit smulu ale neni to tak caste.
olympia je pistole dobra na trening sportovni strelby, proc ne, do kapsy velky ale na blbnuti na strelnici rozhodne lepsi nez rada slitinovych sracek....
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od krvfx »

Do kapsy to nechci, když už, tak spíš pod kabát. Asi vede Ruger 22/45, má závit, vypouštění klasické, rozborka není tak velké peklo a hlavně oproti MKIII má sklon a rozměry pažbičky jako 1911. Teď už jenom vybrat z hromady modelů, který.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Fabulous »

Jojo, Mk III a její odvozeniny... Nejlepší a nejpřesnější malorážková pistole, co jsem měl.
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Cep »

viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od viktor »

pro Cep, jj to je dobry, ale je to proste pistole pro spotrovni strelbu, je supr, znam ji, dobre se drzi, je presna a krmili jsme to SB a bez problemu. Ale je to sportovni pistole, tj idelane do kufriku, na strelnici a zas do kufriku a domu .. neni to zbran do kapsy a nebo do podpazaku na to to fakt neni ... ale zas s ni v jedne ruce trefis snad kadou ranou a bez probemu krabku od sirek na 25m coz s beretou neudelas ani kdybys ses posr... :) proste vse je na neco
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od des »

ten ruger je dobrá volba.
malorážková pištol má imho zmysel vo fullsize velkosti. aby sa to dobre držalo, malo dostatočne dlhú hlaven a zámernú na presnú strelbu. že sa to nezmestí do kapsy je nepodstatné.
v podpažáku sa dá nosit aj 357 v osempalci. pred mnohalety bol tento sposob pomerne populárny (tzv českú houpačku v koži som chvilu mal aj ja) ale v súčasnosti nepoznám nikoho kdo by to tak nosil.
kdo vlastní berettu 71 je srdcař. kdo ju nosí v kapse na obranu je...romantik ;)
je mnoho v každom ohlade lepších riešení
imho
nemóže íst karta furt...
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Cep »

pro Viktor: díky, M71 už je doma a krabku sirek na 25m od ní nečekám... tu bych nedal ani s dlouhou :-)
Doufám, že se s ní odnaučím strhávat dolů... A kdybych někdy potřeboval zatížit kapsu.
Ten Buckmark mne zaujal tou cenou. Kdybych časem měl potřebu pokoušet 25m ... dlouhou do trezoru nedám...leda snad rugger 10/22 takedown..
Uživatelský avatar
TREW
Příspěvky: 201
Registrován: 05.01.2012 7:58

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od TREW »

Beretty 71 mám dvě, maximální spokojenost. Druhou jsem koupil na náhradní díly a případně ji půjčuji manželce, když jdeme střílet oba, abychom neměli prostoje :)

Momentálně pokukuji po téhle slovenské krásce,ale napřed budu muset něco prodat, abych měl místo v trezoru.
https://www.youtube.com/watch?v=lKyq9MBFcvU
https://www.youtube.com/watch?v=6zgZe_RW8Yo
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od viktor »

strhavas to dolu ze dvou duvodu
a ) blbe to drzis
b) blbe spoustis
bereta te to samozrejme neodnauci, to se musis proste odnaucit sam takze
za a ) pistoli proste poradne chytni aby poraadne sedela v ruce
za b) ukaazovak dej a spoust tak aby se NIKDE nedotykal tela zbrane. Proste na spoust dej jen spicu prstu.
netahej za to jak za kliku od zachoda, ale plynuly pohyb prstu s minimalni silou tak aby ti pohyb prstu neovllivnil cele zapesti.
no a a je to
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Ibex »

a ještě doplním, nemačkej spoušť způsobem "a teď to zmáčknu" - drž namířeno, plynule mačkej spoušť a nech se výstřelem "překvapit"
(ve vztahu k mířence)
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Cep »

Díky za rady, co jsem neznal, to vyzkouším.
Uživatelský avatar
zdoch
Příspěvky: 237
Registrován: 06.01.2016 13:39
Pohlaví: muž

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od zdoch »

Mám dvě otázky k pistoli Beretta M71, nebo spíš k jejímu příslušenství.
1) kde koupit levně zásobník, nejlépe s prostřední průhlednou šachtou, aby bylo vidět kolik je v něm nábojů, ne plnej (ten jsem našel novej, plastovej za 800,-) ty starší, ocelový, průhledný kolem 1200-1600,- Neprodáva někdo ty starý levněji? Případně novej, ale průhlednej.
2) Jaké obyčejné vnitřní pouzdro na ni pasuje? Např. od Dasty, Falco apod? Vnější neřeším, mám kydex.
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Cep »

ad 1) bral bych i ten plastový, kde jsi je našel?
Uživatelský avatar
zdoch
Příspěvky: 237
Registrován: 06.01.2016 13:39
Pohlaví: muž

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od zdoch »

Třeba tady: http://zbrane.esako.cz/zasobnik-beretta-m70-71-22-lr# ale nemají zrovna skladem, ráno v práci jsem našel některý prodejce, co ho měli ještě skladem. Ale nevím co si o tom mám myslet, dřív sem na ně nenarazil a nikdo ze známejch, co mají Beretty, tak tenhle plastovej neměli, Já radšíplechový zásobníky.
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Cep »

Jo, nemají :-( Taky bych bral plechový, ale za ty prachy si to 2x rozmyslím..
Uživatelský avatar
zdoch
Příspěvky: 237
Registrován: 06.01.2016 13:39
Pohlaví: muž

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od zdoch »

No já druhej zásobních chci, holt dám přes 1000,- za jetej plechovej. Z esaka mi odepsali, že ty nový plastový teď nejsou k sehnání a dlouho ani nebudou a na skladě už je nikdo nemá.
Nějakej tip na vnitřní pouzdro, do kterýho by pasovala M71?
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Cep »

Já teď objednal za 950,- . Měl by to být - stejně jako v esaku - plechovej, ale s plastovou botkou.
Uživatelský avatar
zdoch
Příspěvky: 237
Registrován: 06.01.2016 13:39
Pohlaví: muž

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od zdoch »

Já mám beretku taky s plastovou botkou. Kde jsi objednával za 950,- pokud to není tajný? Koupil bych druhej stejnej.
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
salám
Příspěvky: 107
Registrován: 17.07.2013 8:06
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od salám »

Za 950,- bych si objednal taky. Nechce se mi davat tolik za original.
Odpovědět