Krátká malorážka - pistole

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
mr_tricoder
Příspěvky: 76
Registrován: 25.02.2012 8:26

Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od mr_tricoder »

Zdravim, o dlouhe se vlakno pekne rozjelo. Muzu poprosit znalejsi rozpadliky o informace o kratkych? Jake mate nebo znate kratce par vlastnosti. Mam cerstvy zbrojak a chtel bych si poridi samonabijeci dlouhou a k ni kratkou .22LR.

Alespon nadpisy temat piste s diakritikou :)
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Kratka malorazka

Příspěvek od PaF »

Ruger MKIII Hunter, skvela volba :lol: Pokud ma vypadat jako sluzebni, pak Sig Mosquito, velmi dobra volba, jako sportku Margolina, drzak, se kterym si vystrilis i vykonnostni tridu, je jen na tobe, kterou. Ja mam tu prvni.
Pokud kapesni, pak Beretta 71, velmi spolehliva, vsezrava, kus tradice, mel jsem ji.
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Kratka malorazka

Příspěvek od muzzleloader »

Z tech sportovnejsich bych nezatracoval ani Drulovky 70,75,90.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Kratka malorazka

Příspěvek od PaF »

Jasne, pokud cloveku nechybi dynamika.
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Kratka malorazka

Příspěvek od Artifex »

Margolína je jistota.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Kratka malorazka

Příspěvek od Fabulous »

Ruger, nejlepe v nerezu. Genialni zbran, perfektni spoust.
Uživatelský avatar
Cherro
Příspěvky: 269
Registrován: 29.09.2012 13:47
Bydliště: Troppau

Re: Kratka malorazka

Příspěvek od Cherro »

Na blbnutí na střelnici a pro juniora mám Walthera P22Q, naprostá spokojenost, a na PA dobu Drulova. Drulova seženeš ještě stále za pár korun, (zatím...), nákupku nepotřebuješ, a je to hooodně přesná hračka. 8-) Po osazení optikou a případně drátěnou pažbou bych se s ním nebál ani lovit až na to příjde doba.
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Artifex »

P22 nebrat, mají zinkový závěr a pokud netrefíš nějaký mimořádně dobrý kousek tak praskne a blbě se shání nový + přepis na PČR a podobné zbytečnosti...
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od dracekvo »

A já myslel, že malorážný pistole jsou věčný. Tímhle se walther moc nevyznamenal.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od DeadMan »

Vlastnil jsem již zmiňovanou Berettu 71 a maximální spokojenost: malá (dobře se nosila ani jsem o ní nevěděl - vnitřní Dasta) spolehlivá = sežrala vše od subsoniců po HV a cena byla víc než příjemná až se mi po ní zastesklo :|

Taky jsem slyšel spokojenost s Norincem TT Olympia kde poměr cena/kvalita je taky velice příjemný
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od cover72 »

"Věčné" jsou malorážné pistole konstruované jako malorážné pistole - tzn. Ruger Mk.III, Browning Buckmark nebo jak se jmenuje, Margolina... Pak máš ale malorážné pistole konstruované jako napodobeniny služebních nebo pro malé rozměry - to je můj Walther Colt 1911 Gold Cup, ten SIG, Walther P22 a jim podobné a ty mají zcela zásadní problém: malorážný náboj nemá dost síly, aby pohnul dynamickým závěrem o váze ostrého z oceli, takže se vyrábí ze slitin. A slitiny, to je mor :( Plus, tyhle napodobeniny ostrých mívají problémy s univerzálností: většina žere buď standardní .22LR, nebo LR HV ale s obojím mají trošku - ne nutně úplně - problémy; třeba ta moje 1911.22 s HV nepřebíjí, pokud ji člověk nedrží fest pevně. Takový malorážkový Glock 26 co do zmlsanosti na úchop :D Ruger Mk.III žádný takový problém nemá, ale zase má rozborku která si nijak nezadá s hlavolamem :D

Někteří výrobci to řeší kompromisem, že vyrobí ocelový závěr, ale buď se jej hýbe jen kus (tzn. třeba "1911.22", které ovšem nenatahuješ celý závěr ale jen takové šoupátko vzadu) nebo jej odlehčí (Grand Power K22 ve verzi s kovovým závěrem - vyráběl se i slitinový a ten odešel po pár tisících ranách). Na ten GrandPower K22S tuším bych se být tebou podíval, ale jak říkám - pokud chceš výdrž a ne vzhled, je nutnou podmínkou ocelový závěr.

Obecně platí, že lehké hliníkové slitiny na závěru jsou dobré tak na plynovky, ale na pistoli - byť malorážné - máš většinou o řád nebo dva menší trvanlivost, než s ocelovým závěrem.
Uživatelský avatar
Cherro
Příspěvky: 269
Registrován: 29.09.2012 13:47
Bydliště: Troppau

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Cherro »

Na Margolinu bacha, má ráda slabší laboraci, s HV ji odrovnáš závěr taky. Jinak Měl jsem černýho Rugera 512 s těžkou hlavní, neskutečný držák, ale ta váha :? , první P22 co jsem prodal kámošovi má už naběháno k 7000 ranám a absolutně bez problémů, pak jsem měl chvilku "kinderglocka" ISSC 22, těžký omyl, pořád problémy, dá se říct že s jakýmkoliv střelivem, pokorně jsem se vrátil k P22, už v Qvéčku, zatím asi 1500 ran, absolutně bez problémů. U P22 je dobrá "schíza"... buď ho někdo má a je s ním absolutně spokojenej, nebo ho někdo má je s ním absolutně nešťasnej... 8-)
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Stenny »

Kdybych chtěl terčovku na cvičné střílení, vezmu Margolinu. Ale bál bych se do ní dávat HV, aby nerupnul závěr nebo zajišťovací klínek, takže při použití k lovu jedině na menší zvířata.
Na nošení/nouzovou sebeobranu/cvičení střelby z krátké zbraně bych si vybral Berettu 71.
Lákal by mě revolver v ráži .22 s hlavní 2" nebo 3", protože by to byla levná a zábavná cesta, jak cvičit s obranným revolverem (plus se to dá vrazit do ruky i někomu, kdo se bojí zpětného rázu nebo má artrozu v rukou - takový často neudrží ani .38 Special Wadcutter), ale viděl jsem jenom nějaké od SW a ty byly trochu moc drahé.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od DeadMan »

Kdysi jsem měl Koru právě na takový "bezpečný" plinking a nebyla nejhorší ale pokud bych měl jít znovu do 22LR revolveru tak bych tentokrát volil Alfu a to v oceli čili Alfa Steel kde je o starost míň tedy se slitinou která může časem začít zlobit osobně jsem ale žádný problém s praskáním atd. neměl.

třeba:

http://www.strelivo-zbrane.cz/zbrane-na ... 41-s289356
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Artifex »

Stenny píše:Kdybych chtěl terčovku na cvičné střílení, vezmu Margolinu. Ale bál bych se do ní dávat HV, aby nerupnul závěr nebo zajišťovací klínek, takže při použití k lovu jedině na menší zvířata.
Na nošení/nouzovou sebeobranu/cvičení střelby z krátké zbraně bych si vybral Berettu 71.
Lákal by mě revolver v ráži .22 s hlavní 2" nebo 3", protože by to byla levná a zábavná cesta, jak cvičit s obranným revolverem (plus se to dá vrazit do ruky i někomu, kdo se bojí zpětného rázu nebo má artrozu v rukou - takový často neudrží ani .38 Special Wadcutter), ale viděl jsem jenom nějaké od SW a ty byly trochu moc drahé.
Naco vlastně HV? I obyčejná .22 zvládne cokoli do velikosti lišky když se trefíš a na větší už je stejně potřeba trošku jiná ráže. Takže radši budu volit přesnost normální .22 než abych hnal rychlost a aby se mi to stejně strhávalo v drážkách.
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Stenny »

Artifex: Primárně proto, že když to snese HV, tak se to dá krmit čímkoliv, co koupím. Už jsem zažil, že v krámě neměli nic než HV Blasery a šel jsem domů bez nábojů.
Jeden známý tvrdil, že malorážkou střílí lišky, a že Stingery nebo Velocitory mají znatelně větší "přípustný omyl" v míření. Nevím, co je na tom pravdy. Nikdy jsem taky nezkoušel, jestli má expanzní dutina u .22 smysl, ale pokud ano, tak u HV bude logicky efektivnější. Ale to už je mimo diskuzi, protože Margolina je krátká.
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Artifex »

No, já když jdu do obchodu a nemají to, co mi třeba 456tce nechutná (a že s HVčkama je poznat rozdíl v rozptylu už na 50m) tak to taky prostě nevezmu i když vím, že to z toho vystřelím, stejně dojde na takové situace, že co nebude doma, s tím nepůjde počítat. No, a když si pak někde najdeš krabičku nebo dvě HVček při loupení a obírání méně šťastných tak ti takové malé množství i ta margolina přežije. Berretta 71 je fajn, škoda jen zase toho slitinového rámu.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Venet »

Margolina HVčko v poho prežije. Keď ho tam šupneš sem tam, nevidím problém. Ten záver je predsa len ocelový. A pokiaľ by sa zosilnila pružina, tak podla mňa kľudne aj častejšie ako semtam. ( Ale HyperVelo/Stinger by som tam už nepchal)
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Artifex »

Hlavně vidím výhodu, že margolina je přesná oproti kopiím služebek takže do ní není ani třeba cpát nějaké zesílené hovadiny, když malý tvor (zajíc, liška) dostane na 30m přesný headshot tak lehne standardem stejně jako HVčkem akorát těch HVček ze zinkových zpotvořenin bude potřeba víc + nutnost dohledávky. Kapacita zásobníku je na případné dostřelení dostatečná.
Abych nezůstal jen u těch margolin, docela se mi dobře a přesně střílelo z 83 Jane nebo CZ 122 a u těch se snad už nedá dohadovat, že by HVčka nezkously.
Ad Cherrův problém s váhou zbraně, já jsem spíš pro těžší při střelbě na přesnost, méně se v ruce vrtí a při vhodném držení ta váha také není problém.
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od muzzleloader »

Byl jsem smazan a nedivim se,dal jsem to do spatneho vlakna :-(
Drzel jste uz nekdo v ruce Ruger 22/45 Lite?Za me je to vypozene pekna pistole s gripem ala 1911 a trubkovym krytem zaveru a hlavne.Po odsroubovani vicka na usti,jde namontovat supresor,ktery splyne s pouzdrem hlavne/zaveru a vypada to tak,ze je z jednoho kusu.
Přílohy
cc3ut.jpg
Odpovědět