Krátká malorážka - pistole

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Cep »

Já to sem hodím, až budu mít potvrzeno, že mi to posílají, náhoda je blbec ;-)
Uživatelský avatar
zdoch
Příspěvky: 237
Registrován: 06.01.2016 13:39
Pohlaví: muž

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od zdoch »

To je dobře, já odjíždím na dovolenou na 14 dní, tak budu objednávat až se vrátím, tak doufám, že ještě aspoň jeden budou mít skladem. Díky za SZ ;)
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
salám
Příspěvky: 107
Registrován: 17.07.2013 8:06
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od salám »

Ahoj,

tak jak to dopadlo? Maji zasobniky skladem?

Diky
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Cep »

To by mne taky zajímalo :-(
Ještě nic nedorazilo..
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od JOBU »

Zdravím,dovolím si pridať aj svoj typ,dosť mi sadla K22 od GP:
rozmery dospelej k100vky
oceľový záver,takže nehrozí nedobrovoľné rozobratie na viac častí
masívna hlaveň
vymeniteľné chrbáty rukoväti
veľmi príjemná spúšť
nevýhody:
samozrejme chce mazať a mazať,potom je to všežravec,jediné čo mi nechce brať sú federaly
cena
Uživatelský avatar
zdoch
Příspěvky: 237
Registrován: 06.01.2016 13:39
Pohlaví: muž

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od zdoch »

Jednalo se Armyshop Karásek, ale nevím jak Cepovi, ale mě už 14 dní neodepsali na mail. Zásobníky na Berettu jsou všude vyprodaný. Jediná možnost, jak koupit zásobník, tak novej plastovej v Alfatactital za 1200,- ale dodací lhůta bude 4 týdny (nemají skladem, ale jsou schopni sehnat). Já nakocen objednal ten samej u Řehák & Řehák za 995,- Včera jsem objednal a právě mi ho dovezla pošta.
Nemají ho v e-shopu (to je asi důvod, proč je mají stále skladem). Ale u popisu k pistoli M71 mají uvedeno, že je možno dokoupit náhradní zásobník za 995,- Objednal jsem včera mailem a dnes mi přišel :)
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
salám
Příspěvky: 107
Registrován: 17.07.2013 8:06
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od salám »

Jestli to dobře chápu tak máš ten s plastovou botkou? Podává v pohodě 8 nábojů?
Díky
Uživatelský avatar
zdoch
Příspěvky: 237
Registrován: 06.01.2016 13:39
Pohlaví: muž

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od zdoch »

Jj mám s plastovou botkou. Jestli podá poslední nevím, nechal jsem si ho poslat do práce a vyzkouším až večer. Dám vědět.
Spíš mám u moji pistolky problém s vypouštěním závěru. Origo zásobník má buď unavenou pružinu, nebo jde v pistoli ztuha ovládání vypouštění závěru a při natažení závěru se záchyt posune asi do poloviny tý drážky, kam má zapadnout a zachytit závěr v zadu. Občas se stane, že nezachytí vůbec, nebo po vytažení zásobníků záchyt není dostatečně v drážce a závěr se vypustí sám společně s vytažením zásobníku. Nemá s tím někdo zkušenosti?
Večer vyzkouším s novým zásobníkem (když na něj mačkám, tak má o dost větší sílu, než starej zásobník), případně bude chyba v pistoli a dám k puškařovi na opravu.
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Cep »

Já ještě nic nemám.
Urgoval jsem telefonicky a prý zapomněli vyřídit. A že tento týden pošlou...
Mno, uvidíme.
Uživatelský avatar
zdoch
Příspěvky: 237
Registrován: 06.01.2016 13:39
Pohlaví: muž

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od zdoch »

Vyzkoušeno, 8 nábojů podává bez problému a i při posledním je záchyt závěru až na doraz. Takže mi to dělá špatná pružina v origo zásobníku. Škoda, chtěl jsem jeden funkční s ocelovou botkou.
Ve středu sem s ní poprvý střílel a příjemně překvapila. S tak starou zbraní mám lepší soustřel než s novou devítkou a ženuška taky :)
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Cep »

Tak více než po měsíci od objednání a po vypršení 2 slíbených termínů odeslání jsem objednávku u ArmyShop Karásek odpískal.
Včera jsem mailem objednal u Řehák a Řehák a dnes přišel mail, že dnes odesílají.
N560
Příspěvky: 22
Registrován: 27.09.2015 21:48
Pohlaví: muž

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od N560 »

Prosím majitele GP K22s, jaký je nástřel na 25m? Zajímám mě, jak jsou z výroby nastavené mířidla (chtěl bych na střed) a případně "zhruba" přesnost na 25m na pistolák. Děkuju. Chtěl bych si ji koupit a toto bych před koupí rád věděl.
Permonik
Příspěvky: 499
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Permonik »

Zkušenost přímo s k22s nemám, ale mám zkušenost jak s k100, tak s malorážkovou pistolí. Pokud to chceš krmit vším možným, co se ti zrovna dostane do ruky za dobrou cenu, tak bez stavitelných mířidel ti to bude obzvlášť na větší vzdálenosti lítat dost různě. Druhá věc je, že kdybys později zjistil, že tě to fakt štve a stavitelná mířidla bys chtěl pořídit, měl bys smůlu. Na GP zbraně není výběr mířidel jak u jiných zbraní. Stavitelná jsou jen jedna a ta potřebují jinak vyfrézovaný závěr, takže pokud je nemáš už z výroby, tak později je tam už nedostaneš. Koupil bych tedy rovnou verzi se stavitelnými mířidly a pak nemusíš řešit otázku jestli to z fabriky litá na flek a s jakymi náboji.
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od JOBU »

K22 je nastrelená na 15 metrov,presne na zámernú.V sade je aj nižšia muška,asi o necelý mm,neviem presne,nechce sa mi to teraz ísť pomerať.Pri troške snahy sa na 25 metrov vmestíš aj do 2€ mince.
N560
Příspěvky: 22
Registrován: 27.09.2015 21:48
Pohlaví: muž

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od N560 »

Díky, ten soustřel na 25m co uvádíš, to je tak na olympiádu. 2€ mince je cca 32mm, ne? A jestliže na 15m to jde na střed, jak to vypadá na těch 25m? Kam musíš mířit? A případně kterým střelivem? Je to obecně "všežravec" nebo něco dělá problémy? Chtěl bych ji krmit American Eaglama, v 6" revolveru byly asi nejlepší z těch běžných značek a mám je ještě v zásobě. Díky.
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od JOBU »

Samozrejme že s oporou ruky :D a v sede.Na 15 m to ide vmestiť do 15 mm,samozrejme že nie so sypaným strelivom.Nejak na terč extra nestrieľam,väčšinou plinking po všeliakých krabičkách a bordeli po strelnici.Ale na 25 m je to možno 2-3 cm pod zamernu.Ide tým triafať gongy aj na 50 metrov,ale videl machra na plechovy terč stojaca figurina na 150 metrov.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Nicotinick »

Ty, JOBU fakt na 150 m (!) ze samonabíjecí .22 LR pistole s laufem 115 mm ? A opakovaně ? ;)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Ibex »

150m s krátkou malorážkou :roll:
150m je už na hraně s dlouhou
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od JOBU »

Plechovy vojensky terč č.8,samozrejme o nejakej presnosti zasahu sa tam hovoriť nedá vôbec,ale triafal to viacmenej opakovane.A bez opory.Koľko "metrov" zameriaval hore,a kde presne to padalo,nemám potuchy,ale klepnutie do plechu bolo počuť...Jasne že na takú vzdialenosť to diery nerobilo a strely tam padali už jak len jablká,ale podívaná to bola pekná.Škoda že tu nemám takú civilnú strelnicu,chcel by som to vyskúšať (a naučiť sa :) ).
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od DeadMan »

Tak jsem po nějaké době dostal opět chuť na 22LR a rovněž bych už chtěl začít učit střílet z pistole staršího kluka.

Mám naprosto jasnou představu o jaký typ zbraně by se mělo jednat a co od toho očekávám.

Jen se zatím neumím nějak rozhodnout mezi dvěma šampióny.

Pokud by jste si tedy měli vybrat jen z těchto, která by to byla a hlavně proč?

Browning Buckmark nebo Ruger MK ...............?
You cannot kill me as I am already dead!
Odpovědět