Kde na výstroji nosíte nůž, pistoli, apod.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Kde na výstroji nosíte nůž, pistoli, apod.

Příspěvek od cover72 »

Abych se nedopouštěl tvrdě persekvovaného OT ve vlákně o batohu, zakládám takové univerzální tady - téma: kde, v čem a jak nosit zbraně a čepele.

Mám problém s nožem na tůrách: na opasku jej nosit nemohu, páč mne tlačí bederní popruh; zároveň chci, aby se ze mne nemohl snadno ztratit, takže připnutý někde na těle. Jenže kde? Jedná se o Glock 78 o délce 30cm a připnout si něco na stehno mi vymlouvali: http://www.rozpad.cz/forum/viewtopic.php?p=33842#p33842
Tak kde a jak?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde tu věc nosíte

Příspěvek od Fabulous »

Glock ma takovou hezky zakoncenou kulatou rukojet a ja mam vzadu takovy maly otvor. Tak asi tak :D
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Kde tu věc nosíte

Příspěvek od Terminated Account »

Oblečení, smysl akce, velikost a váha batohu, roční období, terén, povětrnostní podmínky, celková výbava (výstroj a výzbroj)... ??? Způsobů a variant je nepřeberně - na těle, na oblečení, v oblečení, ve vhodných kapsách.

PS a stehno bych rozhodně nezatracoval. Může se jednat o nejhorší, nebo nejlepší variantu. Záleží na situaci.

Jinak zavírací nůž v kapse. Velký nůž na ramenním popruhu batohu co nejvýše, čepelí nahoru a střenkou dolů. Je nutné ale zvolit vhodný nůž a ještě vhodnější pouzdro.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde tu věc nosíte

Příspěvek od Fabulous »

Ted ale vazne. Neco na ramennim popruhu, neco v batohu a neco na opasku. Nemam vytribeny styl.
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: Kde tu věc nosíte

Příspěvek od cover72 »

A je to v té kapse bezpečné? Ten opasek jsem chtěl hlavně z toho důvodu, že kdybych třeba někam zahučel (hypotetická situace) a batoh mi spadl, je přeci jen fajn abych - třeba se zlomenou nebo vymknutou nohou - nepřišel i o nůž, který může zvlášť v takové situaci v roli multifunkčního nástroje docela pomoct.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Kde tu věc nosíte

Příspěvek od DeadMan »

V 99% případů G26 ve vnitřním pouzdře od Dasty na pravém boku pod trikem/mikinou atd. + zavírák v kapse (appendix mi nevyhovuje bo se nezohnu abych si zavázal škrpály jak se mi sfiňa zaryje do špeku a třísel :lol: )

na výlety nosím G17 v konverzi v brašně od 5.11 + Recon Tanto na opasku ;)
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: Kde tu věc nosíte

Příspěvek od cover72 »

Mno, co do nošení miniKachny jsem proponentem vnitřního opaskového pouzdra, které nosím vepředu. V kteréžto roli mne těžce zklamal Blackhawk. Sice to bylo z na omak příjemného materiálu, ale zbraň v tom nedržela a když jsem musel běžet, ruce musely být na břiše aby jedna zbraň přidržovala a druhá vypadala symetricky - skrze což jsem vypadal, jako když si jde zaběhat starý sokol :D
Pak jsem si pořídil ze Slovenska od Falca pouzdro "86", vnitřní kožené se zajišťovacím páskem a naprostá spokojenost.
Krom toho jsem zkoušel tašku přes rameno od Dasty a není vyloženě špatná, jenom nesnese ostré hrany (přední mířidlo ji potrhalo) a zoufale pomalu se to z ní tahá; a v KM Saddlery jsem si nechal na zakázku vyrobit opaskovou brašnu z kůže, do které by nikdo neřekl, co v ní je a kterou používám někdy v létě.
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Re: Kde tu věc nosíte

Příspěvek od vlk972 »

Opasek, kapsy, podpažák - podle toho kam jdu a jak jsem oblečený.
Stehenní pouzdro nikdy - jednak mi nevyhovuje a hlavně viditelné nošení zbraně zákon zakazuje, nechci mít oplétačky s policií.
Nikdy v žádném zavazadle - riziko ztráty či krádeže a není to po ruce.
V kapse zavíráky 2 - 1 malý, říkám mu jídelák a jeden bytelnější - ten se vždycky může hodit.
jack-3d
Příspěvky: 117
Registrován: 15.01.2012 23:58
Bydliště: Brno / Frýdlant v Č.

Re: Kde tu věc nosíte

Příspěvek od jack-3d »

Už od školních let s sebou nosím ledvinku / etuji a zvykl jsem si mít v nich vše co potřebuju. Po získání ZP nosím etuji od Falca. Mám i Dasta pouzdra, ale ty nosím vyjímečně.
Uživatelský avatar
Ambroz
Příspěvky: 69
Registrován: 15.09.2012 11:42
Pohlaví: muž

Re: Kde tu věc nosíte

Příspěvek od Ambroz »

Väčší kvalitný zatvárak z vnútra nohavíc vzadu, len pozor na ostrejšie hrany a ľahké otváranie. Raz som si po skoku z drobnej výšky (2.5m) rozrezal gate a trčalo mi kus mäsa :-) :moon . Menší multyfunky na parašnúre vo vrecku nohavíc... zatiaľ nesklamali. Otvorený väčší nôž na predlaktí, alebo chrbát v strede (záleží na oblečení) . Na ramennom popruhu je dobre miesto, ale človek môže prísť o moment prekvapenia. :wasntme
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Kde tu věc nosíte

Příspěvek od marish »

EDC zavírák (Rat1 nebo Kabar 4070) v přední kapse kalhot se sponou na kapse. Snažím se ho tak nosit vždy. Dokud nepřijdu o kalhoty, měl bych mít u sebe alespoň tenhle nůž.
Uživatelský avatar
EBE
Příspěvky: 639
Registrován: 08.08.2012 16:14
Bydliště: Slovensko východ

Re: Kde tu věc nosíte

Příspěvek od EBE »

Elite Force EF 101, ocel 440, stále u seba v zadnej kapse nohavíc, má klasickú pevnú sponu vhodnej veľkosti čo dobre drží, naučil som sa ho otvárať a zatvárať jednou rukou ;)
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Kde tu věc nosíte

Příspěvek od goral »

odpoved na diskuzi z tohoto topicu:
http://rozpad.cz/forum/viewtopic.php?f= ... &start=120

pro COVER72:
Extender se da koupit v USA, takze zbytecne drahy. Ja se si ten svuj proste usil - je to deset minut prace na stroji. Pripadne pokud nemas materialy a sikovnost, napis mi PM a zprostredkuju ti cloveka, co to udela za nejaky rozumny koruny z kvalitnich materialu.

K tomu drop pouch - prodavam ho proto, protoze uz nosim veci jinym zpusobem - nosim smock a tydle veci (fakticky KPZ) mam po kapsach. Ale treba extender nosim porad, protoze jinak na sebe velkej nuz proste neupevnis. Pistoli vetsinou na veste, protoze na stehne zavazi (ano jsem si vedom toho, ze ji nemam na prvni lajne, ale nenadelam nic - kdyz mam sekundu casu a sem nucen nemit na sobe vestu, tak davam pistoli do kapsy na smocku).

Noseni v kapsicce - nosim to v maxpedition jumbo a nezavazi to ani trochu. Pripadne tohle jsem zkousel a taky to fungovalo (zaple na pase)
http://www.mujnuz.cz/pro-strelce/pouzdr ... 2--bezova/



PS: co takhle zeditovat nazev topicu na neco, co se da i najit pres funkci hledat? :)
Uživatelský avatar
miculas
Rozpadlík
Příspěvky: 271
Registrován: 22.07.2012 19:15
Bydliště: Hanácké Athény

Re: Kde na výstroji nosíte nůž, pistoli, apod.

Příspěvek od miculas »

Taktéž v Maxpedition Jumbo Versipack (dobré je uplést si z paracordu "přívěšek" na rychlejší rozepnutí příslušného zipu). Tamtéž Victorinox Forester, v kapse RAT1.
Uživatelský avatar
Ambroz
Příspěvky: 69
Registrován: 15.09.2012 11:42
Pohlaví: muž

Re: Kde na výstroji nosíte nůž, pistoli, apod.

Příspěvek od Ambroz »

...inak to miesto vzadu za klip zvnútra je fajn aj preto, lebo pri zbežných šacovačkách mi ho neobjavia, a je skoro neviditelný aj bez niečoho cez... farba opasok, gate, nôž čierna tak nikto nič. Vo vrecku ti je vidieť klip. Tam inak vedšina truhlikov ten nôž má a potom a čuduje... :shake
Iné veci som už prepašoval...aj cez detektor zo zobrazením lokality...
Uživatelský avatar
Ambroz
Příspěvky: 69
Registrován: 15.09.2012 11:42
Pohlaví: muž

Re: Kde na výstroji nosíte nůž, pistoli, apod.

Příspěvek od Ambroz »

takže to zhrniem : SAW special tactic (al. SOG tanto flash) vzadu z vnútra nohavíc, Wictorinox vz. military slúžiaci so mnou už 20r. vo vrecku na paracorde, Battlon ESP 16-21 (podľa situácie)priečne púzdro vzadu, vcecko bundy, alebo len tak pohotovostne zastrčené za nohavicami vzadu (podla oblečenia a situácie). No a v peňaženke Scalpel 22 a multifunki k.card...
Strelné nenosím rád, zatiaľ nepotrebujem, nosil som ale klasiku podpažák, alebo opaskové redukované od falcon-u. :F
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Kde na výstroji nosíte nůž, pistoli, apod.

Příspěvek od Reccol »

V podstatě bunda s hromadou kapes.
http://www.arktisusa.com/MilitaryClothi ... s/B220.JPG
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Kde na výstroji nosíte nůž, pistoli, apod.

Příspěvek od štaflík »

V zadní kapse kalhot RAT-1 na klipu. Vždy. Na pásku multitool. Ve vnitřní Dastě krochna. Na levé ruce Trasery, na pravé survival náramek. Není-li vhodné, oblečení, tak brašnička MFH, kde je peněženka, telefon, bambitka a někdy Fallkniven F1. Plánuji upgrade na Maxxpedition.
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Kde na výstroji nosíte nůž, pistoli, apod.

Příspěvek od vrbodol »

V civilu nosim klasickej vyhazovák v kapse bundy,případně bouchačku na boku a když jedu na čundr tak nůž normálně na pásku.Prostě klasika.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde na výstroji nosíte nůž, pistoli, apod.

Příspěvek od Fabulous »

Možná, kdybyste o oblečení začali žvanit rovnou ve správném vlákně, tak byste mi nepřidělávali práci. Offtopics promazán.
Odpovědět