COLT 1911 a jeho klony

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od Fabulous »

1911-ka je bezpochyby jednou z rozpadlických zbraní. Legendární, desítky let prověřená konstrukce stále dokazuje svoje kvality, odolnost a spolehlivost. Není bez zajímavosti, že z ní vychází i skvělý Tokarev TT33, který je jeho zjednodušenou kopií.

Protože zde chybí vlákno o těchto pistolích, nechť tedy vznikne právě zde. Kdo má nějaké zkušenosti, dobré nebo špatné, ať je zde prosím zveřejní. Ne každý klon se úplně povedl, takže případný zájemce jistě ocení vaše zkušenosti.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od bivoj »

Problém klasické 1911 je ten, že jako ideální rozpadlická zbraň bude ceněná a využitá spíše v USA než u nás (a obecně v Evropě). V USA, kde se náboje 45 ACP válejí "úplně všude" a také rozšíření samotné zbraně je tam daleko masivnější jak kdekoliv jinde na světě, (takže náhradní díly se dají koupit na každém rohu, případně "najít na každém pískovišti") je to vskutku zbraň na věčné časy a nikdy jinak.

U nás bych s klasifikací této zbraně jako rozpadlické váhal, zejména ve zmiňované nativní ráži 45 ACP, neboť těchto nábojů tu zdaleka není tolik jako 7.65 BR, 9mm Makarov či 9mm Luger. Samozřejmě, je možné sehnat zbraň v ráži např. 9mm Luger, ale tady zase narážíme na problém, co v rozpadu dělat, pokud se nám zbraň porouchá - takových zbraní a dílů na ně bude jako šafránu, na rozdíl od např CZ 75, nebo dnes už i Glocka 17/19.

Poslední dvě výtky by asi byly menší kapacita zásobníku než u současných moderních pistolí a také SA spoušťový mechanismus, přičemž stav cocked&locked nemusí při nošení každému vyhovovat...

Na druhou stranu, je to zbraň s excelentní ergonomií (nic se mě nikdy nedrželo lépe jak 1911) a vysoce kultivovaným chováním (pětipalec) při střelbě a to ať v 45 ACP nebo 9mm L. Také její desing je nadčasový a geniální. Já osobně, ač se to možná z prvních třech odstavců nezdá, mám 1911 jako silně oblíbenou - ale jako zbraň na střelnici, či pro nošení a ochranu, ale v PA době bych se asi radši poohlédl po už zmiňovaném Glocku nebo Čezetě, které by byly součástí mého BOB.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od Kapo »

U mna budú "rozpadlické" zbrane také, ktoré budem mať. A 1911, ak mi ju štát nezhabe, tak bude vždy po ruke.
Dostupnosť streliva riešim samozrejme prebíjaním.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od Fabulous »

Potřeboval bych vědět nějaké zkušenosti - např. Kimber vs. Smith a Wesson. Pokukuji totiž po nějaké 1911... :chuckle

Edit: Promazáno.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od štaflík »

Byl jsem na střeleckém kurzu, kde měl chlapík Izraelskou 1911 (Bull). Kromě toho, že to bylo strašně hezký a drahý, tak mi to jako nějaké extra terno nepřišlo. 8 knedlíků bylo na řešení většiny taktických úloh málo, takže pravidelně končil poslední, protože přebíjel. Navíc mu z toho asi dvakrát či třikrát vylítl ve vypjaté situaci zásobník (nevím, zda to bylo pistolí či rukama) a asi dvakrát selhala, z toho jednou z toho nešla vysekat nábojnice.
Podle mě krásné, ale celkem k ničemu, je-li volba něčeho jiného. Chtěl bych jí na mazlení. ;)
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od JimmyJazz »

Rekl bych, ze bude zalezet spis na tom, jak se komu co libi. Co se tyce kvality jsou si vsichni 'hlavni' USA vyrobci (S&W, Colt, Kimber, Ruger a Springfield) dle meho rovni. Ja bych sel do Springfield Mil-Spec. Pokud bych mel vybrat jen mezi S&W a Kimber, tak bych volil Kimber Custom II. A to jen proto, ze se mi libi vic, nez produkty S&W.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od bivoj »

2fabik: Souhlasím s Jimmyim, kvalitativní rozdíl mezi Kimberem a S&W (či jinými zavedenými USA zbrojovkami) bude neznatelný.

Je důležité napsat, na co tu 1911 chceš, jestli na nošení, na občasné provětrání na střelnici, nebo mířenkářský speciál ap. Typů 1911 jsou mraky a doplňků na ně jakbysmet. Do shtf bych volil třeba už zmiňovanou Springfield Mil-Spec, či nějaký jiný základní model od jiného výrobce. Na "mířenku" poté něco z vyšších řad.

2 štaflík: 1911 je velice spolehlivá a odolná zbraň, prověřená více jak sto lety její výroby a nasazení. Problémy které popisuješ byly zřejmě způsobeny závadou konkrétního kusu nebo jeho neodborným laděním. 1911 rozhodně není "k ničemu", stopping power u 45 ACP je neoddiskutovatelný. Navíc tahle zbraň je příjemně plochá, oproti moderním velkokapacitním plastovým baculákům sedí daleko lépe na těle, ať už ve vnitřním či vnějším pouzdru.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od štaflík »

No, popravdě řečeno mi více vyhovuje mít u sebe 15-18 Lugerů, než 8 .45ACP.
No a necelých 600g G19 mi na nošení přijde přívětivějších, než skoro 1100g 1911. Colt 1911 není plošší, než G19. G19 má 30mm, 1911 zhruba 33mm (dle verze). Ale jak říkám, 1911 považuji spolu s Shadowem za jednu z nejhezčích zbraní vůbec.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od bivoj »

S tou šířkou nemáš pravdu, sekl ses o cenťák ;) 1911 je opravdu výrazně plošší jak G19
1911, .45ACP
- šířka rámu: (bez střenek) .760'' (~19mm) (jaké střenky si tam člověk dá je na něm, pokud chce mít zbraň co nejplošší, tak hliníkové 1mm, tím je šířka rámu max 21mm)
- šířka závěru: .910'' (~23mm)

Glock 19, 9mm Luger (edit: správném zjištění rozměrů upravuji na skutečné hodnoty)
- šířka rámu: 30mm
- šířka závěru: 25mm

V měření jsem zanedbal u obou zbraní na stranu vystupující ovládací prvky (záchyt zásobníku, závěru ap.) protože ty ze zbraně vystupují jen místně a na její celkové "tloušce" se při nošení podílejí minimálně.

Co se týče kapacity i váhy, tak souhlas, ale to je na každém, co si zvolí.
Naposledy upravil(a) bivoj dne 23.10.2012 14:58, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od MRAK »

Mě se můj Kimber taky moc líbí, ale jen do okamžiku, kdy ho mám čistit (rozebrat).
To bych se na to pak nejraději vys..l :evil:
Jedinej důvod, proč jsme si nesedli :roll:
Takže - moc rád se na ní dívám, fakt rád jí nosím (pěkně plochá), ale kdybych s ní měl na někoho vystřelit, tak si to 2x rozmyslím, a raději mu dám pěstí ... abych jí pak nemusel čistit :lol:

Klidně ti jí Fabiku zapůjčím, na ohmatání a vyzkoušení ... však víš ;)
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od štaflík »

Nechci se přít,
ale Glock 19 je oficiálně široký 30mm (http://eu.glock.com/english/index_pistols.htm), u mého je šířka závěru nějakých 25 mm, šířka pažbičky i s nalepenými Decal gripy je bezpečně pod 30 mm. Mohu nafotit, nezdá-li se Ti to, ale závěr nemá 30mm ani ve snu. Nejširší místo je buď pažbička olepená gripy, nebo tělo pod závěrem před demontážními packami. Tam je pod 30 mm také bezpečně.
Colt 1911 jsem někde našel 33mm, klon Dan Wesson má 36 mm (viz zde: http://www.czub.cz/cz/catalog/103-pisto ... V-BOB.aspx).
Tj. Glock 19:
-šířka závěru ~25mm max.
-šířka těla ~30 mm

Ještě je možné, že mi narostl pupek tak, že jsem si ho splácl mezi vanu a pásek ;)
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od MRAK »

držels géčko a 1911 (jednořadou) v ruce - ideálně v každé ruce jednu, ať máš srovnání
zkus to
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od bivoj »

2 štaflík - je pravda, že ty míry u Glocku jsou na netu hodně zmatečné, někde udávají šířku závěru 30mm, někde to udávají jako šířku celé zbraně atp. Glock nevlastním, tak jsem původně vycházel pouze z údajů na netu. Ale máš pravdu, po důkladnějším googlování je šířka závěru 25mm a rámu 30mm. Nicméně stále je to u obou hodnot více jak u 1911.
Končím s OT.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od Fabulous »

Tak predpokladam, ze cisteni 1911 je temer shodne jak u Tokareva a ten me prilis neobtezuje. Mam predbezne vybrane tyto modely, ktere jsou v CR skladem. Preferuji vyhradne nerez s railem:

1x SW TA - zhavy kandidat
1x SIG SCORPION - nelibi se mi povrchovka
1x Kimber TLE/RL - zhavy kandidat
1x Taurus STS R - takovy lowend, spise ne
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od MRAK »

U Kimberu se nespleteš.
Opravdu precizní zbraň, špičkové zpracování, kvalitní materiály ....
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od big bang »

Podľa mňa tých 7-8 knedlíkov postačuje(COLT 1911 a jeho klony) a ak máte menšiu zásobu nábojov .45ACP tak cirka 100-150, tak budete musieť oželieť tréning zo zbraňou. Neviem prečo tu každý chcete mať kapacitu zbrane 15 knedlíkov a viac a zásobu streliva nad 300-400 kusov na zbraň, sa chystáte na frontu alebo čo? Ak bude VP a budem niekde zháňať niečo do huby a niečo čo by sa šiklo a situácia nebude tak vážna, tak mi postačí aj COLT 1911(skryté nosenie) a v ňom tých 7-8 knedlíkov a 1-2 zásobníky v zálohe. Nerátam že budem čeliť viacerým útočníkom(a to nehovorím že ak bude možnosť treba sa pohybovať v skupine 2-3) ako 2-3, poprípade rýchli ústup krytý streľbou a prenasledovanie 4-5 prenasledovateľmi a keď bude po VP situácia veľmi zlá, tak budete musieť chodiť s kosou(Sa 58, poprípade iné náčinie s podobným určením) a samozrejme 2ja-3ja(viac podľa situácie), takže vám COLT 1911 bude stačiť aj v ráži .45ACP, skôr by som uvažoval o záložnej krátkej zbrani(nie na nosenie, ale ako záloha pre poruchu hlavnej zbrane) a to buď Glock alebo CZ v ráži (9mm)(alebo Makarov PM v ráži 9x18mm Makarov) a samozrejme si zadovážil ako správny rozpadlík aj náhradné súčiastky na zbraň ktoré sa najviac opotrebovávajú
Uživatelský avatar
Mitia
Příspěvky: 19
Registrován: 02.08.2012 17:50
Bydliště: Most

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od Mitia »

Zdravím vás kolegové,

Já osobně jsem si pořídil před 2 lety 1911 od NORINCO, kupoval jsem ji u Brymové v Pha. Za ty 2 roky z toho vylítalo cca 2000 knedlíků ( zkoušel jsem olovo i plášťované - tvar LSW, SWC, klasiku - výrobce CCI, GECO, SB, FEDERAL EAGLE, MAGTECH, LIMIT, WOLF ) bez závad při střelbě. Tahám ji u sebe v létě, v zimě a vlastně se mnou tráví víc času než manželka. Na čundrech byla propocená, přeplaval jsem s ní řeku a pod, povrchovka leze dolů, ale pořád je to ověřený kůň co dře. Zkoušel jsem s ní střílet na sucho, po vyndání z vody, naolejovanou jak prase a pod. Osobně po zakoupení jsem vyměnil spoušť a nechal poladit,po čase ( při zajíždění asi po 200 nábojích ) se vys... dlaňová pojistka ( 1 hodinka u puškaře ), jsou tam vyměněné pažbičky za anatomické hogue, přemýšlím nad mířidly. Jinak číňani by měli mít plnohodnotné zaměnění dílů. Není to na mířenku ale svojí práci odvede, popříky na 50 m v klidu shazuje na 1 ránu. Jediný limit u mojí 1911 jsou moje ruce, zatím z toho nevytáhnu to co umí ( jednou na střelnici jsme si s chlapíkem od vedle vyměnili pistole já jeho SA CZ 97 a on moje NORINCO, chlapík na 20 metru vystřílel figuře s rukojmím hlavu a za peníz co jsem jí koupil jí pochválil, to co nastřílel nedám ani za 100 let ), přiznávám je to moje srdeční záležitost a do PA s konverzí na 9 mmL ( cena kolem 7000 ) a konverzí na 22LR ( také kolem 7000 ) by měla být součástí základní výbavy. Jinak známý někde dostal na otestování 45 ACP AP ( střílel to z CZ 97 ) a říkal že se před tím nikde neschováš, bohužel nemohu potvrdit, nebyl jsem u toho.

Mitia
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od štaflík »

Větší kapacita se hodí proto, že přestože Ti to v klídku na střelnici lítá do černého, ve stresu a když ti jde o život ti to do černého zas tak pěkně lítat nemusí (ruku na srdce...). Viz info z rozpadu Argentiny, byť bych ho nerad nějak absolutizoval a dělal z něj bibli.
A poznámka "stačí" nosit 1911... vždyť ta 1911 co jí "stačí" nosit stojí 1.5-3 x tolik, co Glock a s náhradním zásobníkem je váhově i rozměrově jinde. Ano, je tu hodně diskutovaný zastavovací účinek .45 ACP, ale jednak se to podle mě trochu dramatizuje (.45 ACP je prostě legenda) a za druhé - co ti brání, v případě zhroucení státu tomu Lugeru v zastavujícím účinku trochu pomoct?
Hodně nábojů mám z těchto důvodů:
-tréning
-co když najednou omezí/začnou registrovat nákupy?
-barterová komodita
-ochrana proti inflaci
-mám to rád, když je jich hodně
-no nepřiber si jich ještě pár, když Fabík vždycky tak kouká :lol:
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od big bang »

štaflík ak to je reakcia na mňa, tak OK ak nie tak OK. K tomu že 7-8 stačí je môj názor a ja ta nenútim súhlasiť a teraz prečo, no preto že stret sa bude s tými 2-3 odohrávať na cirka 5-15 metrov a ak to bude väčšia skupina(5-6) tak po nich prásknuť 2-3 knedlíky pudovo a skočiť do najbližšej húštiny a zdrhať a po chvíľke zastaviť pokľaknúť(na vhodnom mieste) a po najrýchlejšom, najsprostejšom, ... bum, bum a zdrhám zase!!! A to sa bude diať tak na 25-50 metrov, treba mať oči otvorené a predvídať, ono keď ta obklopí hlúčik 5-6 a budú mať 2-3 krátke zbrane 1-2 dlhé a bude to na 5-15 metrov tak ti nepomôže ani Glock s zásobníkom na 30 knedlíkov za opaskom a ani kosa zavesená na pleci :punch :devil

A okrem toho ja mám v pláne kúpiť HK USP kompakt (.40SW) a keď sa zadarí tak SIG-SAUERA P220 Carry SAS Gen 2 (.45ACP)(ak sa nezadarí tak Glocka G19 do zálohy) aby si si nemyslel že ... :yes :punch
Naposledy upravil(a) big bang dne 23.10.2012 15:56, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvek od Fabulous »

Panove, konec. Tohle je debata o konkretnich 1911, nikoli o pomerovani pindiku mezi Samuelem Coltem a Gastonem Glockem. Kazda zbran na svoji filozofii pouzivani a je hlavne na uzivateli, jak ji takticky vyuzije. Drtiva vetsina ozbrojenych stretnuti konci vystrelenim sesti ran. Na to staci i revolver :)
Odpovědět