Dlouhá malorážka

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět

Jakou dlouhou malorážku a na co?

Sportovní speciál dle moderních odstřelovaček
18
4%
Klasickou opakovačku s klikou
163
32%
Jiný systém opakovačky (LA, předpažbí...)
8
2%
Samonabíječku
57
11%
Samonabíječku se vzhledem (moderní) útočné pušky, samopalu
32
6%
x Pouze k výcviku ve střelbě
35
7%
x Také k odstřelu drobné škodné
11
2%
x Také k lovu drobné zvěře
78
15%
x Také k lovu "jakékoli" zvěře
43
9%
x Také pro použití v boji
60
12%
 
Celkem hlasů: 505
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4499
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Serža »

se nám ta rodinka 10/22 a klonů rozrůstá :-)
abych se přiznal, poslední dobou je to moje nejpoužívanejší zbraň, ještě v kombu s BuckMarkem
já ten FAB volil z ekonomických důvodů, to tvoje sice asi je o level (či několik) lepší, ale zase jsem uvažoval, že až tolik do toho vrážet nechci...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Ray »

Tak, ono by se to i s tím bordelem kolem velmi blížilo tomu dražšímu FABU s horním railem. Problém ale je, že to nikdo nedováží, takže + DPH, Clo a pošta. Nevím, proč se tohohle velmi modulárního kousku nechytne třeba Brownells, když už mají na eshopu spoustu horšího předraženého shitu.

Nad FABem jsem dlouho uvažoval, ale u tohoto rozhodlo to, že si s flintou můžu dál hrát a upravovat ji "podle nálady" prakticky donekonečna. Můj hlavní plán je samozřejmě co nejlehčí a nejkompaktnější funkční Charger build pro PA, to už mám tak nějak vymyšleno.
Na netu z toho lidi dělají brutální kousky (pokud máš FB tak https://www.facebook.com/CrazyIvanEnterprisesLLC. Můj oblíbený je tenhle:
6.jpg
Je to udělané z lamina na klasickou AR. Sice to asi fixací na hlaveň trochu přizabije přesnost, ale je to moc sexy :)
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1293
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Kapo »

Ray: dosť brutál. :yes Začínam mať hroznú potrebu predať ladvinu, tak daj cenu úprav, nech ma to prejde.... :lol:
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Ray »

Tak zas na ledvinu to není, stačí když párkrát třeba prodáš trochu krve na soukromé klinice :)

Šasi 4900,- cca(7500,- komplet z USA až ke mně)
Trubka AP 850,-
Pažba 500,-
Pistol grip 430,-
Předpažbí 850,-
_______________________
Celkem: 7530,- (tedy cca kolem 10k i s tím dovozem z USA)

...Když to člověk srovná třeba s hotovým šasi od Midwest na Brownells za skoro 10k, tak to za to, dle mě, rozhodně stojí.

Optiku bych kupoval tak či tak, takže tu beru bokem.
Stála cca 3000,- v akci na Ali. Ovšem není to žádnej ten klasickej běžnej shit brand, kterých je tam plno, ale budget brand zaběhlé Čínské značky Vector Optics. Testují to normálně úderem na 750g, což by měl být ekvivalent rázu z .338 Lapua, jak jsem se dočetl. Na YT to borci solidně hodnotí na svých AR i AK. Obraz je krásně čistej a má to dva druhy podbarvení. Na .22lr myslím víc než dostačující.

Drahý bude ještě ten sklopný adaptér od Hera Arms (obr.), který vyjde na cca 2500,- + nějaká ta lehká pažba. Chci něco takového (pak jen dodělat tu lícnici):
Výstřižek.JPG
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Ulfhednar »

Máte někdo zkušenost se Savage Mark II FV-SR? Nebo něco podobneho: malá lehká zasobníková opakovačka se závitem a lištou. Odolná, obratná, levná...
Já vyrůstal na ZKM a Vostoku ve Svazarmu (byl jsem dítě, ale táta a děda byli rozhodčí Dukeláku). A docela bych bral lehkou flinticku
Óðinn á yðr alla
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od PaF »

Já bych nešetřil, malorážka je navěky a cenu neztrácí... Obrovskou výhodou jsou zásobníky Ruger 10/22 se svojí kapacitou a spolehlivostí. Ruger Precision Rimfire, existují i v klasičtějších pažbách, ale tohle je super ergonomie.
Ruger_Precision_Rimfire_11.jpg
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Ulfhednar »

Chci kliku. Na té FV-SR je něco špatně? Prostě jde mi o zábavnou flintičku/PA krysolovku...
Óðinn á yðr alla
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od PaF »

Však tohle je klika ;) . Jde o to, že stavitelnost pažby má obrovský vliv na střelecké výsledky. Ta Savage asi nebude špatná, ale musí ti sednout tak, jak je. Bez vyzkoušení to nejde odhadnout. Ten Ruger si nastavíš, jak chceš. Pokud budeš chtít později dokupovat pořádnou pažbu, bude to ranec jen za ni...
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Ulfhednar »

Pardon, já myslel, že píšete o 10/22 (samonabíječce) Ii o Precision... Nepozornost.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od DeadMan »

Kdybych kupoval kliku, tak bych šel tady do té "farmářské" klasiky s pevnými mířidly. Kvalita známé značky a za pár kaček. Mít místo v trezoru, tak jí už mám :lol:

https://www.mpicz.com/produkty/ruger-so ... ndard-22lr

Nebo možná samonabijeci ve stejném stylu? :mrgreen:

https://www.mpicz.com/produkty/ruger-so ... rbine-22lr
Naposledy upravil(a) DeadMan dne 20.03.2022 21:32, celkem upraveno 1 x.
You cannot kill me as I am already dead!
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od PaF »

2Ulf... Klidně "píšeš" :) . Jde o to, že slabinou malorážek bývají zásobníky, což u Rugeru nehrozí, mají je vychytané.
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od PaF »

Tak nakonec klíčové je rozmyslet si, co je cílem. Klika bude vždy přesnější, zejm. aspoň s polotěžkou hlavní určitě. Lehká samonabíječka samozřejmě na krysy stačí, ale ptáka na hlavičku na 50m už nedá. Z malorážek jsem měl skoro vše... lehká i těžká klika, lehká i těžká samonabíječka, teď už mám jen Charger. Pro precizi je rozhodující těžká volně plovoucí hlaveň a kvalita spoušťáku, u kliky i samonabíječky. Mechanická mířidla nejsou nutná, potenciál .22 LR je využit jen s optikou, aspoň 4x či 6x.
V dobách, kdy jsem na to měl kondici a zdravá záda, jsem trefoval v kryté střelnici na 150m pivní tácek víceméně každou ranou, špičkovým střelivem padesátikorunu každou druhou ranou. To by lehkou samonabíječkou ani klikou spíš nešlo. CZ 453 s napínáčkem to zvládala, stejně jako Ruger 10/22T se spoušťákem KID. Sklo 6-24x56 na zvětšení 20x.
eotto
Příspěvky: 246
Registrován: 05.01.2017 12:35
Pohlaví: muž
Bydliště: Západní čechy

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od eotto »

Uvažuji o koupi cz 453 american v .22LR + bipod + optika + šeptadlo a vejít se do třicítky.
Chci takovou minisnajperku na takové to domácí odstřelování.
Dobrá volba? Nebo jinou 453variantu (chtěl bych co největší přesnost).
Jakou optiku (prosím konkrétní puškohled, nevyznám se ve značkách).
Bipod (máte konkrétní zkušenosti co ne?).
Tlumic (A-TEC CMM-6 RIMFIRE, nějaké jiné doporučení?)

Dovršil jsem zásobu nábojů k pěti tisícům a beretka71 nesmí zůstat osamocená :)
"Mors certa hora incerta"
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od PaF »

CZ 453 Varmint s napínáčkem a sklo 6-24x56 s nastavením paralaxy s velkým bočním kolem (dle budgetu, bez znalosti nelze radit značku), event. s pažbou Klinsky, Harris 6-9" s kloubem. Na přesnou střelbu bez tlumiče. Ale klidně bych se podíval i na moderní kliky CZ nebo šel do toho Rugera výše...
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Ray »

Víkendová kratochvíle, aneb pohádky tisíce a jednoho Chargeru :) ...
Praktický rozpadlický smysl neřešit, pán je jen trošku hračička :lol: Na to dojde později.
hyz639l2v5u81.jpg
sg5vv4m3v5u81.jpg
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
M M
Příspěvky: 261
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od M M »

:yes Pazba super, ale taketo nieco hodim skor na PDW ... na Charger pride sklopka len co mi zostanu nejake volne peniaze. V klube kolega tiez kupuje Charger, uvidime co postavi.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Ray »

Sklopka bude taky + hlavní build bude co nejlehčí a nejkompaktnější se 7" předpažbím. Tohle je jen na efekt, nejde to úplně zasunout. Teď mám hafo práce na baráku, času málo a víkendové dopoledne na střelnici je luxus, který si bohužel nemůžu dovolit, tak se s tím po večerech bavím alespoň takhle :)
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Faor
Příspěvky: 9
Registrován: 26.11.2016 21:29
Pohlaví: muž

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Faor »

Můžu se zeptat, co znamená označení TB u toho Chargeru? Čím se liší od pistole bez tohoto označení? Nikde se mi to nepodařilo dohledat (podle některých fotek mi přišlo, že ten TB je dřevěnej, ale na některých fotkách byl celý černý, plastový).
Druhá věc: Pokud by člověk chtěl měnit pažbení kompletně (např. za ten FAB defense), tak je zbytečné řešit verzi s railem pro pažbu?
A poslední: Dá se v současnosti někde v ČR sehnat nový?:-)
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Ray »

Podle mě je to rozlišení verzí, jelikož Charger je i v "půlené" TD (TakeDown) verzi. Ale přesně netuším, co ta zkratka znamená.
Ano, verze se zadním railem je asi opravdu zbytečná. To uchycení tam není žádná hitparáda.

Skladem ho u nás nikde nevidím. Nevím, odkud jsi, ale pokud bys ho jo moc chtěl a obětoval trochu peněz a byrokracie navíc, tak ho vidím skladem u Slováků v BW Arms. Je to ve Skalici kousek od Hodonína.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4499
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Serža »

Faor píše: 23.04.2022 21:35 Druhá věc: Pokud by člověk chtěl měnit pažbení kompletně (např. za ten FAB defense), tak je zbytečné řešit verzi s railem pro pažbu?
verzi čeho? optika jde na zbraň = s pažbou by to nemělo mít nic společného
Faor píše: 23.04.2022 21:35 A poslední: Dá se v současnosti někde v ČR sehnat nový?:-)
nový co? nový pažba nebo nový Charger?
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Odpovědět