Makarov - klasika na večné časy

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 26
Registrován: 15.09.2016 21:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Kousek od Kolína

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od Din »

Makarova mám mezi jinými zbraněmi ve svém trezoru, občas ho vyvětrám na střelnici, je spolehlivý a v mých rukách docela přesný. Pro případ zákonné sebeobrany a takzvané krajní nouze stejně u případného soudu neukecáte odbouchnutí maníka obsahem svého makarovského zásobníku třeba na pětadvacet metrů (jestli se vůbec do něj trefíte), pokud ten agresor nemá zrovna na Vás namířený samopal či kulomet... Berte můj příspěvek spíše s nadsázkou - je to pro osobní obranu uživatelsky prověřená a účinná nositelná zbraň s celkem výkonným nábojem, levná a vhodná i pro běžné nošení a řešení extrémních bezpečnostních situací. Jsou určitě v této kategorii zbraní relativně i objektivně lepší zbraně, ale je to převážně otázka ceny a finančních možností každého z nás ve střelecké komunitě ................................... :angel
Din
pekoz
Příspěvky: 251
Registrován: 04.07.2012 8:27

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od pekoz »

Dako:
:hand

Din:

Amen :yes
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od mukl »

Lepší zbraně než tyhle, na obrázcích níže, prostě nejsou! Všechny je chci mít :idea: ! A to ihned :head !
...a ty černé střenky u té z roku 1953 .... :kiss .
9-mm-pistolet-Makarova-1947-1948-g..jpg
Zde takové prototypovky z let 1947 - 1948. Byl Mak i váži 7,65 Browning, který vypadal stejně jak ten vlevo.
PM-1949-1953-goda-vypuska.jpg
Tady taková předsériovka a ranný kus. Vlevo rok 1949, vpravo pak 1953.

Oт 3 декабря 1951 г. принят на вооружение Советской Армии со следующими характеристиками:

Вес пистолета — 730 г.
Длина пистолета −160мм.
Ёмкость магазина — 8 патронов.
Боевая скорострельность — 30 выстр./мин.
Начальная скорость пули — 315 м/с.
Пистолет именовать: „9-мм пистолет Макарова“, сокращённо „ПМ“.
Наименование пистолета считать секретным» :mrgreen: .
pekoz
Příspěvky: 251
Registrován: 04.07.2012 8:27

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od pekoz »

Ano mám raný kus - 1954.
:yes

Docela se mi líbí "provozní vzhled" čísla 11 - níže.
Makarov50000.jpg
Tohle byl taky Makarov. Přímo tenhle má dost smutnou historii.
Makarov.jpg
Tady jsou konkurenti z výběrového řízení.
Konkurs1.jpg
Konkurz2.jpg
dako
Příspěvky: 230
Registrován: 02.10.2012 9:43
Pohlaví: muž
Bydliště: RTD

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od dako »

https://www.youtube.com/watch?v=8NW8FrLc8go

все просто :D kdyby chtěl někdo potrénovat
Радист не знает tелеграф - радиоинвалидa :D
Stafhaf
Příspěvky: 1
Registrován: 07.02.2021 7:30
Pohlaví: muž

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od Stafhaf »

Ono je i otázkou, kdy a za kolik si člověk svého Maka koupí.

Z různých důvodů mi momentálně zůstal PM Makarov jako jediná zbraň. Nejsem sběratel a koníčky mám jiné, takže palné zbraně neshromažďuji.

Ale k věci. Pokud bych si měl dnes koupit první nebo doplňkovou zbraň, tak nad Makem asi hodně váhám, zda má smysl. Cenově, co tak sleduji, jsou nabízeny za 6800 až 7200 Kč.
Pokud to srovnám třeba s Glockem 19, ten jde koupit střílený od 11000 Kč. Luger je levnější, běžnější, kapacita zásobníku je větší. Pokud Maka srovnám např. se subcompactem G26, stále pro mě vedou moderní zbraně i přes již menší kapacitu a větší šířku G26. Takže mít třeba 18 Kč a vybírat (první) zbraň, jdu do Lugera.

Situace se ale mění, pokud vám Mak zůstal z dřívějších dob a nepotřebujete nutně mít Luger. Nebo čistíte trezor od méně obvyklých ráží a vybíráte, co si necháte. V tom případě je to zbraň velmi vhodná.
Proč jsem si třeba já po rozprodání různých neLuger ráží nechal Maka?

Velikost. Jedná se o zbraň velikosti sub/compactu, tedy malá (což mám rád).
Šířka. Díky jednoranému zásobníku není tlustá, dobře se schová.
Ráže. Na sebeobranu naprosto dostatečná. Vemte si, kolik se stále prodává zbraní v 9Br, které jsou na sebeobranu brané jako minimum.
Kapacita. Devět ran je dostatek. Např. Glock43 je dneska hodně populární, ale co krom váhy nabídne navíc?
A na závěr cena. Já koupil Maka před pár roky za necelé 3000 Kč. To je úplná paráda a i cena střeliva mě nepoloží. Ano, nestřílím stovky, obvykle max dvě krabičky na jednu návštěvu na střelnici. Takže jestli dám za náboj pět nebo sedm korun, je úplně jedno.
pirock
Příspěvky: 7
Registrován: 05.10.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od pirock »

Serža píše: 05.11.2020 22:30 když už teda Maka, tak bych si pořídil jeho většího bráchu - Štečkina :-)
mám pocit, že semiauto pár kusů se v ČR prodalo, ale kde je jim konec...
Makarova mám a z ruky ho nedám. Pořídil jsem mu brášku stejné ráže v podobě PM 63 RAK a je to nerozlučná dvojka. Děti střelbu z RAKa milují :chuckle
Tknmv19
Příspěvky: 43
Registrován: 15.01.2019 17:50

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od Tknmv19 »

Ahoj
mel jsem kde co ..prodal, poridil jine..ale maka jsem si proste musel poridit zpatky..a tak ho nyni zase mam. z BVS. za "silene" penize : ) stav jako novy (je mi to lito tahat jak je ten kvér hezkej) K makovi mam taky vetsiho brachu.
Odpovědět