Náboje - zkušenosti a názory

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od PeFi »

Serža píše: 18.02.2023 16:45 lidi, nemáte někdo tip na nějaké tovární našláplé 9x19 náboje? normálně v prodejní síti dostupné (ideálně Praha).
potřebuju je na střelbu s nasazeným kompíkem na G19...sice se to drží krásně v rovině, ale při "divných pozicích" člověk snadno uvolní úchop a pak to nepřetáhne, je to s energií dost na hraně...
nikde jsem nic jako P+ nenašel :-(
Zkoušels různé hmotnosti střel? Plnotučný náboj s težkou střelou by přetahovat mohl.
Pro luger existují subsoniky se střelou 149/150gr (cca 9,7g).
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od PeFi »

Teď jsem se v rychlosti díval na to jak na papíře vycházi hybnosti pro 115gr a 140gr a je to skoro stejný (dokonc 140 gr vychází o něco málo hůř), takže tudy asi cesta nepovede, leda že by ti pomohl jiný průběh tlaků.
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Hagen »

Nejlevnější co jsem objevil v Praze jsou za 25Kč v Topguns.
Myslím, že pokud sám nepřebíjíš, bylo by nejlepší, aby ti někdo kdo přebíjí udělal nějaké nadupané.
Kupovat hotové plus péčka je celkem finančně náročné.
Co vím, tak nejlevnější dělá Magtech. 10-11Kč
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od FMJ »

Kompenzátor na pistoli, uzamykané systémem Browning/Petter (s nuceným poklesem nábojové komory), bohužel tlačí ústí hlavně dolů a komoru tím pádem nahoru - směrem do uzamčení. Takže jakákoliv ztráta kynetické energie závěru, způsobená uvolněnějším ůchopem bude mít za následek pokles energie závěru, potřebné pro kvalitní extrakci a vyhození nábojnice a zasunutí nového náboje. Navíc kompík pro "bojové/sebeobranné" užití přináší další omezení v podobě směru úniku spalin vzhůru kolmo či dokonce vzhůru lehce vzad, v závislosti na směrování portů. Cokoliv nad přední části závěru je tedy ohroženo spalinami s pevnými neshořenými zbytky prachu a uvolněného karbonu. A pokud vezme člověk v úvahu např. potřebu střílet vsedě od pasu směrem vzhůru (ve vozidle při ohrožení v sebeobraně), pak si proud horkých plynů může nasměrovat vzhůru např. zespoda do prostoru obličeje.
Mnohem markantněji k tomu dochází u pistolí, navíc vybaveným těžším kolimátorem.
Za mě je na sebeobranné pistoli kompenzátor nežádoucí - více úhlů je ohroženo spalinami a záblesk plynu, jdoucích vzhůru může za snížené viditelnosti narušit výhled na cíl
a také adaptaci oka na zhoršené světelné podmínky, nemluvě o narušení spolehlivosti zbraně (s uzamykáním Browning/Petter).
Howgh
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Serža »

někde jsem psal, že sestava s kompenzátorem je určena na obranu?
jinak díky @Hagen za dobré tipy - omrknu to a když usoudím, že tudy cesta nevede, zkusíme trochu pobrousit hlaveň...je to taková "experimentální"
na SKUTEČNÉ situace mám normální tovární 25 let starou hlaveň...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od FMJ »

Nikde jsi nepsal, že k těm "divným pozicím" dochází při sportovní střelbě. Jinde si osobně nedolážu představi situaci, kdy by se ti měl "uvolnit úchop"....
Ale k jevu u kompenzovaného systému Browning/Petter dochází i u sportovní střelby. Jinak informace nad rámec můžeš brát jako informace navíc ;) .
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od vratnikp »

Serža píše: 18.02.2023 16:45 lidi, nemáte někdo tip na nějaké tovární našláplé 9x19 náboje?
Alsa pro open. Naslapany tak, ze jsem se bal o evo. Za nejakych 6.20 kus
https://shop.alsapro.cz/prebijeny-naboj ... a-1000-ks/
Mozna bych ti jich v plzni dokazal zajistit hrst na zkousku
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Serža »

ha! to je i podle popisu přesně co potřebuju...jdu googlit, snad to tu v Praze někdo umí :-D
Dííky!
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Zarozak »

Docela naslaple mi prisly SB NATO 9x19 s modrou zapalkouv zelenych krabickach, ale nevim jestli jsou volne k dostani. Kazdopadne jich komercni civil vystrili dost, na strelnicich je zobu neustale
jeniceek
Příspěvky: 40
Registrován: 02.01.2015 19:55
Pohlaví: muž

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od jeniceek »

Ty jsou poměrně našlápnuté až k horním hranicím možných laborací. Na běžné střílení mi to proti běžným SB přišlo málem nepříjemné. Bohužel nemají CIP (překračují tlaky povolené CIP) takže technicky není legální je v civilním sektoru střílet.
vrb
VIP
Příspěvky: 895
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od vrb »

Já podobný problém vyřešil zeslabením vratné pružiny.
Můj Glock to měl na hraně, někdy nepřetáhnul. Potom už pořád.
Ideálně nesymetrickou vratnou pružinu, aby se to snadno odemčelo, ale potom nenarážel závěr natvrdo vzadu.
Béďa
Příspěvky: 9
Registrován: 07.12.2019 17:08
Pohlaví: muž

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Béďa »

Kompenzátor na G mám český Marw, na obranu to fakt není, ovlivňuje spolehlivost, ale s přebitym nábojem s SP8 max dle tabulek, má to být prach pro 9mm L NATO, spolehlivost super a hlavně kompenzátor funguje suprově.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Serža »

jo to bych potvrdil - když máš náboj, co to přetáhne, tak se pistole drží v lajně a vůbec nezvedá
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Haluziak »

Béďa píše: 13.03.2023 21:20 Kompenzátor na G mám český Marw, na obranu to fakt není, ovlivňuje spolehlivost...
Jak ses s tím potkal? Mě s SB 115gr FMJ (trénink pocitově stejný jako náboje na nošení) funguje spolehlivě. A když jsem zkoušel Federal HST 124gr (ty mám na nošení) tak fungují taky v pohodě.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Nightmare »

Nějaké zkušenosti s nábojema Aquila? Koupil jsem jednu krabičku .223, ale koukám, že se teď dost prodávají i Lugery... Ty .223 jsem ještě neměl čas/místo, kde vyzkoušet...
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od vratnikp »

v době covid nedostatku jsem nakoupil nějaké .22 LR standard, tragédie, SB cluby jsou proti tomu premiový střelivo. tím jsem odsoudil celýho výrobce
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Krevel
Příspěvky: 131
Registrován: 03.02.2013 11:19

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Krevel »

Koncem roku jsem 600ks těch 8g v nějaký akci, všechno jsem vystřílel z pistole bez jediné závady, nepoznal jsem rozdíl oproti SB, naopak mi přišlo, že u SB mám občas silnější ránu, to si u těch Aquil nevybavuju... za mě bezproblémové střelivo
Co mě nezabije...by mělo začít utíkat.
Solo_Kameň
Příspěvky: 59
Registrován: 27.02.2021 12:28
Pohlaví: muž

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Solo_Kameň »

vratnikp píše: 17.03.2023 14:46 v době covid nedostatku jsem nakoupil nějaké .22 LR standard, tragédie, SB cluby jsou proti tomu premiový střelivo. tím jsem odsoudil celýho výrobce
Môžeš mi prosím ako neznalému popísať ich kvalitatívne nedostatky? Ďakujem :oops:
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od vratnikp »

Oproti clubum, o jejichz kvalite asi mame stejny nazor chodily o 20 cm na 100m niz s dvojnasobnym rozptylem. Po prvni vystrelene rane jsem rozebiral pusku, protoze to byl psoukanec jak s tlumicem, tak sem se bal ze byla mala navazka a strela neopustila hlaven. Neni to nazor zalozeny na zadne siroke zkusenosti, ale tu znacku v zivote nekoupim
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Idaho
Příspěvky: 66
Registrován: 21.09.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Idaho »

Osobně používám Aquilla náboje / modrá a červená krabička ) . Červená krabička - poměděná střela - dcerka do Tauruse Tx22 - spolehlivost super ( v porovnání s SB ), za tréning ( 350 - 400ran ) mívá občas 1 selhač, ve většině případů bez závady. Přesnost v rámci dynamické střelby na max 20m uspokojující. Lépe se v té zbrani chovají jen CCI Blazer ( pocitově dcerce méně kope, ja zvukově nepoznal ) .. Modré ( subsonic ) používám v CZ455 s varmint hlavní a bez selhače, přesnost na 50m ( soustřel ) o cca 50-75% menší než už SB ( které jsme v této pušce zkoušel naposledy před 2ma lety mohu zkusit najít fotky) . Trošku lepší jsou Blazer CCI bohužel dost často se mi stává že jsou nedostupné a když mi střelivo "sedí" kupují vždy 5-10tis kusů naráz kvůli konzistenci..
Mě osobně se v mých zbraních ráže .22 nejlépe osvědčili právě CCi Blazer ( MP5, Taurus Tx22, Cz455 a Savage .22 ).
U devítek jsme před dvěma lety zastavil vlastní výrobu a jen "syslím" komponenty, protože kvůli času, dokud mam náboje po 6kč/kus nevyplatí se mi přebíjet. Kupuji již asi třetím rokem pouze Limity a přiznám že neznám selhač. V porovnání s STV co mi přišla krabka pod ruku jsou super ( u STV co výstřel co jiný zvuk, zpětný ráz atd.. ) .
Trošku mne zarazil poslední problém limitu kdy překročili hodnoty CIP ale když sem se koukal a zjistil že té série jsem vystřílel již více jak 7tis nábojů, tak už tu várku dostřílím. S Alzou, kterou jsme střílel dost dlouho začaly být právě před 3-4 lety velké problémy, kdy jsem začal mít co závod/tréning 2-3selhače na 100ks nábojů, tak jsme bral limity na tréning a na závody si kupoval SB balené po 250ks ( takové ty papírové sypané krabice ) ale po tom jak limit fungoval jsem jich nakonec více jak polovinu uložil a používám jen Limit( tréning i závody) .
Vím jaká pověst Limit provází ale osobně s nimi opravdu nemám problém a vzhledem k tomu že za ty tři roky jsme jich v rodině vystříleli více jak 35k z různých zbraní za mne jsou pro tréning plně dostačující.
Odpovědět