Náboje - zkušenosti a názory

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Náboje - zkušenosti a případné objednávky

Příspěvek od vrbodol »

Tak dneska jsem konečně přines kosu,tak jsem prohnal hned 100ks. laufem.Pravda na nějaký závěry zatím moc brzo,ale musim ted trochu šetřit :D Vše OK.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Náboje - zkušenosti a případné objednávky

Příspěvek od Fabulous »

Zakoupil jsem nové náboje 9mm Luger SaB s lehkou 6,5g střelou SP. Jejich výkonové parametry jsou zajímavé. Navíc mají tvar komolého kužele a jsou poloplášťové. Jsem zvědavý, jak budou fungovat.

SaB SP 100gr - 428 m/s - 595J
SaB FMJ 124gr - 360m/s - 518J
obrázek 3-8.JPG
obrázek 4-5.JPG
obrázek 5-4.JPG
Uživatelský avatar
Rodney Nelson
Příspěvky: 7
Registrován: 05.10.2012 22:53

Re: Náboje - zkušenosti a případné objednávky

Příspěvek od Rodney Nelson »

Spomínané 6,5 g poloplášte už nejaký čas používam na nosenie v Norincu NP34 (kópia P228) a som s nimi spokojný.
Je cítiť, že sú viac nadupané, zdvih je málinko vyšší, presnosť primeraná (na 20 metrov pri troche sústredenia všetky idú do hlavy v postavičke na terči) - všetko v rámci normy.... Čo som ale čítal o nich na fórach, tak kvôli tvaru strely majú s nimi niektoré zbrane problém pri podávaní do komory. U Číňana sa to neprejavuje, ale zase kamoš, čo má oceľovú CZ75 Compact s nimi tento problém mal. .
Pri skúške deformácie, strieľalo sa na navlhnuté zviazané balíky novín a časopisov na cca 5 metrov som zistil, že dochádza k menšej deformácii jadra, ale hlavne k fragmentácii plášťa....
Mne a Číňanovi vyhovujú, neviem no, záleží asi na konkrétnom modeli, či mu chutia či nie...
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Náboje - zkušenosti a případné objednávky

Příspěvek od DeadMan »

to by mě zajímalo jaká je pod tím navážka protože já mám zkušenost opačnou tedy 8g kopalo víc jak 7,5g takže u 6,5g střely bych čekal pohodu
miki
Příspěvky: 234
Registrován: 02.01.2012 14:37
Bydliště: Pardubice

Re: Náboje - zkušenosti a případné objednávky

Příspěvek od miki »

Zdravím.
tak nevím myslím, že když na té komolé střele není oigivál tak dojde k podfouknutí. Vždyť nábojová komora pokračuje do laufu kuželem aby se střela zařízla do drážek postupně ne ? ? Pokud se mě střela po výstřelu vysouvá z hilzny tak musí pokud možno ihned následovat kužel a drážky. Ideální stav by měl být takový aby se střela pouze letmo dotýkala náběhu (kužele laufu). Ale to u těch kuželových střel není zaručeno, ty mají prakticky hned u hilzny menší průměr do špičky. Vždyť ta kule tam bude kloktat než se zařízne do drážek, nebo néé´? ? Poučte mě vy zkušenější. Dokonce jsem na jednom nejmenovaném fóru na toto téma četl diskuzi a tam bylo řečeno, že se prudce snižuje přesnost právě nepřesným zaříznutím kule do laufu.Těž podfouknutí plynů bylo zmíněno (důsledkem je menši energie a jiný tvar dráhy). Je to tak ? ?
Miki.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Náboje - zkušenosti a případné objednávky

Příspěvek od Fabulous »

Nábojová komora končí tam, kde končí nábojnice, takže už při zasunutí náboje je střela dosedlá do vývrtu. A v nábojnici je celkem dlouhá válcová část střely. Příliš bych se problémů nebál. Uvidím na střelnici.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Náboje - zkušenosti a případné objednávky

Příspěvek od bivoj »

2 miki - dle tvé "teorie" by musely být revolvery značně nepřesné zbraně s malým výkonem. ;) Ale kupodivu, i když u nich střela prakticky cestuje z hilzny vzuchem (ve válci má vůli), tedy dle tvé terminologie "kloktá", ;) je obfukována plyny, pak se teprve dostává do hlavně, kde se zařezává do drážek a mezitím následuje další únik plynů spárou mezi válcem a rámem, tak přes všechny tyto věci jsou (kvalitní) revolvery velmi přesné zbraně a výkon většině ráží taky neschází.

Takže se opravdu nějaké prudce snížené přesnosti či jiného neduhu neboj.
miki
Příspěvky: 234
Registrován: 02.01.2012 14:37
Bydliště: Pardubice

Re: Náboje - zkušenosti a případné objednávky

Příspěvek od miki »

Zdravím.
Dík za informace.
Miki
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Náboje - zkušenosti a případné objednávky

Příspěvek od Fabulous »

Podle mých zkušeností jsou výše postované náboje s lehkým komolým kuželem zcela nepoužitelné v Glockovi. Počet závad vzrostl z nuly na několik za jeden zásobník. Takže jsem svoji zásobičku chtě nechtě prodal :(
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Náboje - zkušenosti a případné objednávky

Příspěvek od PaF »

A pro mne jsou do karabiny naopak neocenitelne :lol: Nepresnost se nekona a diky lehke strele mají vyrazne plossi balistickou krivku.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Náboje - zkušenosti a případné objednávky

Příspěvek od cipis »

Jo to byly tyhlety náboje ... A já se na ně ani nepodíval :D
surikata
Příspěvky: 394
Registrován: 08.10.2012 22:56

Re: Náboje - zkušenosti a případné objednávky

Příspěvek od surikata »

Jak dlouhodobě uložit náboje a jak zabezpečit aby byly i po letech funkční?
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 264
Registrován: 29.04.2013 23:15

Re: Náboje - zkušenosti a případné objednávky

Příspěvek od Lachtan »

Čemu říkáš "po letech" ???

Pokud byla munice alespoň trochu v suchu, tak doposavad bez problémů funguje druhoválečná , případně i prvoválečná munice 8-)
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Náboje - zkušenosti a případné objednávky

Příspěvek od cipis »

No v tom je právě problém. Tehdy to ještě vyráběli pořádně ...
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: Náboje - zkušenosti a případné objednávky

Příspěvek od cover72 »

No, Morávkovi onehdá podle všeho náboje navlhly a právě proto gestapáci dostali Mašina. Střelivo je vždycky "vošajstlich". Olej po něm navzlíná, vakuum by vytáhlo střely z nábojnic... Nejudržitelnějším se mi zdá být zakonzervovat to ve velmi suché místnosti do instalatérské plastové trubky, přidat hromadu těch sáčků se silicí, co se dávají k elektronice a do bot a zatavit konce.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Náboje - zkušenosti a případné objednávky

Příspěvek od Terminated Account »

Toto vlákno je o zcela něčem jiném, než o dlouhodobém skladování střeliva. Pokračovat v debatě můžete tam, kde to patří: http://www.rozpad.cz/forum/viewtopic.php?f=14&t=240
chucky.w
Příspěvky: 10
Registrován: 11.04.2012 20:24
Bydliště: Brno

Re: Náboje - zkušenosti a případné objednávky

Příspěvek od chucky.w »

Zdravím, účastnil jsem se loňské velké objednávky 9mm, a teď koukám, že mi pomalu dochází krmivo. Nechystá se zase něco?
mkomon
Příspěvky: 1
Registrován: 13.08.2012 14:15

Re: Náboje - zkušenosti a případné objednávky

Příspěvek od mkomon »

Taky se rad pridam k hromadnemu nakupu. Neni neco na obzoru?
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Náboje - zkušenosti a případné objednávky

Příspěvek od cipis »

Tak to hoši zorganizujte, ne?
Uživatelský avatar
Michal B.
Příspěvky: 6
Registrován: 22.05.2012 11:33
Bydliště: Příbramsko

Re: Náboje - zkušenosti a případné objednávky

Příspěvek od Michal B. »

Ahoj, také bych se přidal, třeba 2000ks.

Ty minulé mají více prachové náplně, zdají se být "plnotučnější" než klasika třeba SB, Geco. Ale lítá to Alfa, sem tam Charlie, takže spokojenost.
Odpovědět