Náboje - zkušenosti a názory

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od viktor »

diky za upozorneni typ a tip si uz vazne budu pamatovat :-)
pro radka 07 to nebylo spatne podany, to byla proste neznalost..
kdybys prebijel tak bys vedel stejne jako ja uz jen odhadem ze tva laborace pro 308 win není ani nahodou subsonicka , protože se se zas tak moc od plne nelisi
vzhledem k vyse uvedenému by bylo vysoce rizikove poskytovat jakekoliv laborace pro subsonic 308 win.
tve úvahy o laboraci jsou nebezpecne, to ber celkem vazne, tudy cesta nevede, jak jsem psal zacni se zajímat o vnitrni balistiku a pochopíš, do te doby to nemá cenu, mas tak vysoke sebevedomi a tak nizke znalosti ze rozpor je prilis velky.
nakonec co bys vzal od trola ? :-)
to není zadne falme war ale celkem normalni debata k tématu...
nez se pustite do nejakych experimentu tak vazne berte co se vevnitř deje a za jakých podmínek, je sice pravda ze většina destrukci zbrane nezanecha na jejich majteli vyrazne skody ale výjimky potvrzuji pravidlo
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Radek07
Příspěvky: 1180
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Radek07 »

to viktor:

kromě honění si vlastního ega - nemáš nějaký praktický příklad kombinace co funguje pro 308win ;)

Možná by si zasloužilo už vlastní vlákno "přebíjení"
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Zarozak »

No,tady se to zase koleduje :lol:
Když jsme už u těch subsoniků, tak mám v plánu po novém roce vylaborovat pár kousků v ráži 7,62x39. Cíl je takový, aby to spolehlivě přetáhlo kosu, vykázalo obstojnou přesnost na 50m a bylo to laciné. U kalacha problém počítám nebude, ale kosa by mohla být velký voříšek, počítá se tam každopádně s boostováním protitlaku Vosátkovic prasetem...
Moje vize je zatím něco takového:
Nábojnice mosaz SB, zátravka lehce zvětšený průměr, zápalka SB LR, Prach Lovex D060(AA 5744) startovací navážka 11,5grs(cca 50%+ zaplnění) a potom postupně snižovat až na průměr lehce pod 330m/s, což by nemělo určitě jít pod 10grs. A samozřejmě střela, osvědčený eprixovaný Ares dia.311 195grs

Pokud jste již někdo šli touto cestou, prosím podělte se o zkušenosti, ať jsou jakékoliv. Pokud se někomu na tom něco nezdá, jsem otevřen jakékoliv debatě a rád se nechám poučit od zkušenějších :yes
Nehaňte prosím komponenty, laciný výsledek je záměr. U subsonika v této ráži nemá vůbec smysl uvažovat o nějaké mířence
colek
VIP
Příspěvky: 686
Registrován: 18.02.2011 18:36
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od colek »

Jen se zeptám,k čemu je to dobrý?A proč přebíjet náboj,který koupíš za 6,-Kč?
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od viktor »

radku07 co třeba viz foto, subsonic 308 kyticka :-)
o moje ego se bat nemusíš, je dostatecne velke a pevne ze uz davno honit nepotrebuje,:-)
mam tisis dobrej duvodu proc nezveřejnit subsonicke laborace a ani jeden důvod proc je zveřejnit, není v tom vůbec nic osobního....
proc prebijet naboje které jsou zatím za 6 kc /kus ?
jednak je to proste zabava a potom strilet fabriku je takove, proste není to ono :-)
a také rozsiruje to proste obzor ve strelectvi
viktor
Přílohy
IMG_1497.JPG
IMG_1497.JPG (63.6 KiB) Zobrazeno 5827 x
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Zarozak »

colek: Důvody uvedl viktor, za mě je to hlavně o rozšíření dovedností, obzorů a dokázat si, že to jde anebo je to slepá cesta ;)
Proč přebíjet ten náboj? Teď jsem nepochopil jestli myslíš konkrétně subsonik, který opravdu za 6kč neseženeš nebo klasickou nadzvukovou laboraci?
U klasiky se za stejnou částku dostaneš na náboj, po kterým můžeš kwer čistit opravdu kdy chceš a budeš mít čas, jestli vůbec čistit jen sporadicky. Ne, že ti kwer dělá pána v opačném případě ti zrezne. S nábojem přebitým eprixem se dostaneš zhruba s trochou nadsázky na opotřebení malorážky, dejžto ocelové tombakované FMJ dokáže vylágrovat i obstarožní ,podloupnutý tvrdochrom. Samozřejmě, že většina svátečních se do této fáze nedostane, ale viděl jsem i takové smažily, kteří tu kosu dokazáli za poměrně nedlouhý čas odrovnat co do přesnosti
Taky např. na některých střelnicích tě nenechají vůbec střílet s FMJ nebo s FMJ do gongů. S eprixovaným aresem s tím problém povětšinou není. To vše při zachování přesnosti a energie originálu, avšak mnohem menší rychlosti(nadzvuková laborace)
O subsoniku se nemá smysl ani bavit, tam je finanční stránka úplná alfa a omega celé věci
colek
VIP
Příspěvky: 686
Registrován: 18.02.2011 18:36
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od colek »

Děkuju za vysvětlení.Nemám problém na střelnici s druhem munice,subsoniky nepotřebuju,přesnost mi stačí taková abych na 300metrů trefil chlapa na trup a víc od kosy nečekám. :hand
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Zarozak »

Jj,ale to je takový nudný standart. Já se furt snažím posouvat hranice daného co nejdál......mnohdy sice zbytečně,ale i to zjištění k tomu patří :lol: No a někdy se člověk může poplácat,když to nevzdá
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od viktor »

zarozaku, tobe lita ta 195 grs strela z kosy dobře ? neprevraci se ?
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Zarozak »

Lita dobre z klasicke kosy,z hermex kratase 300mm, z AKM a z cz 527. Z niceho dalsiho se zatim netestovalo.Lita dobre nejen me z AKM,ale i kolegum z vyse uvedenych veci.Presnost je pri odladeni naboje stejna na 100m jako tovarni cina a to je top ze surplusu.Pri prehnani navazky jsem mel pocit,ze se v delsich vecech strhava a taky je tam pomerne male rozmezi v nadzvuku,kdy je presnost nejlepsi,cokoliv mimo toto rozmezi jde rapidne do kopru,neni to jak u .223,kde je presnost +- podobna od 22 do 25 grs napr.Jsem zvedavy na ten subsonik,jestli se nebude prevracet pri tak male rychlosti.Pokud jste uz s ni nekdo subsonik zkouseli,podelte se.....at si zbytecne nerozsekam kompik:-)
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od viktor »

priznam se ze nevim jaky twist ma kosa, ale prijde mi 195 grs moc tezky
jinak jsem blbnul s aressem a doma odlitejma strelama do 308 win a nakonec jsem to zavrhnul. Nelitalo to pspatne ale bylo to hodne citlive na odladeni, rozdily byly hodne drasticke, asi v rozsahu 1 a 5 MOA :-) dohne pomohl gascheck při vyssich laboracich ale zas to zas cele stracelo smysl z hledicka ekomomie.
muzi ti poskynout info kdyz jsem si na podobne tema co ted resis hral s 308 win, ale ne tady na foru,
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4347
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od bivoj »

viktor píše:priznam se ze nevim jaky twist ma kosa...
Nemlich stejný jako AK47, tedy 1:9,4 (stoupání 240mm)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Atrop
Příspěvky: 163
Registrován: 04.06.2013 1:00
Pohlaví: muž
Bydliště: North

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Atrop »

Tak dodatek k nábojům Getload 7.62x39. Poté co jsem je informoval o závadách, které jsem měl s jejich náboji mi nabídly výmněnu za náboje z druhé várky. Na jejich stránkách jsou teď prozatím 7.62x39 nedostupné a tadle nová várka by měla mít vyšší navážku dostupná začátkem roku 2020. Náboje s nižší navážkou prý stáhly a použijí pro jejich vlastní účely. Bylo mi řečeno,že když je zkoušely v jejich testovacích zbraních(full auto) tak fungovaly spolehlivě. Když se dostaly pak do oběhu tak s nima několik lidí mělo problémy jak jsem popisoval v předchozím příspěvku.

Včera jsem otestoval znovu 3x zásobník do AKM, a 3x zásobník do CZ858. Všechny vystřelily a letěli dopředu :D
Navážka je o poznání silnější. Namíchal jsem nějaké na střídačku s čínskou municí a rozdíl byl pocitově minimální až žádný. 180 KS munice neni velký vzorek ale lepší než nic ;)
Co jsem dál pozoroval je, že oproti první várce, nábojnice byly v lepším stavu a chyběli poniklované nábojnice které byly prvně dost orezlé(může být dáno menší množství nábojů, které jsem měl k dispozici).

Taky jsem se rozhodl zbraně vyčistit, každou cca po 180 Getload a pár desítek číňanů. Nevím jaký prach používají ale k čištění stačil hadr a trocha vody 8-) a ten nános šel dolu prakticky sám.

A jen čas ukáže jak si tydle náboje povedou ;)
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Zarozak »

ZS má teď v nabídce papírové signálky po 10kč/ks za červené světlo,kdyby si někdo chtěl trochu poplivat z balkónu na silvestra. Nevíte někdo,proč se všude v nabídce tohoto střeliva vyskytují jen ty barevné světla nebo deště a naprosto nikde se neprodává klasický bílý padák nebo šrapáky? Což jsou tedy silvestrovské efekty nepopsatelně jiných kvalit.... :?:
Ono už to patří do nějaké jiné kategorie?
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od skagerak »

Predpokladam ze to o balkonu a silvestru rozhodne nemyslis vazne...

Stejne jako dotaz na srapnel ...
JOBU
Příspěvky: 1785
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od JOBU »

K tým bulharským papierákom- drtivá polovica ich dohorieva ešte na zemi- takže smelo do toho... :lol:
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8780
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od Fabulous »

100 grainů + komolý kužel = závady v Glocku. :(
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od devlop »

Fabe: jj, slyšel jsem a viděl jsem na vlastní oči u kolegy z práce s G17. Neznám technický důvod, ale v mém HK SFP9 chodí kupodivu zcela v pohodě i při rychlých "doublech". Od té doby nosím jen toto, bohužel ale zjištuji, že se nějak z pultů prodejců vytrácí, tam kde jsem kupoval dříve už nejsou.
pylorus
Příspěvky: 303
Registrován: 31.10.2016 20:22
Pohlaví: muž

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od pylorus »

Fabe, to je zajímavé. Mě s SPčky + komolý kužel = závadovala CZ75B. Glock (26 gen4, 34gen3) v pohodě.
Nosím http://www.beareka.cz/strelivo/pistolov ... exlock.htm
S vědomím, že raději neprostřelit a nést následky za problematické šlupky, než zranit třetí osobu FMJ. :angel
Ale to už jsme mírně OT. :x
‐------------‐----------------------------------------------------------------
I'm the light, that shall lead you to darkness... 8-)
poloventilator
Příspěvky: 143
Registrován: 01.05.2020 14:25

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od poloventilator »

S nima zavaduje i P-09. Ale treba Daewoo DP-51 jede zcela spolehlive. Asi jiny tvar skluzavky, jina vyska podavace, apod. Trba dukladne vyzkouset v konkretni zbrani. Pislove jsou konstruovany hlavne na ogivalni strely a jemu blizke tvary, univerzalni reseni se vzdy nepovede.
Odpovědět