Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Matěj »

No nějak tak jsem to myslel jako spíš doplněk k dědově fotce (kde je s TT na opasku), kudle a vyznamenáním, co mi po něm zbyly. A nanejvýš si sem tam bouchnout na střelnici. Nic víc bych od toho asi nečekal.
Yeah
Příspěvky: 137
Registrován: 05.03.2015 21:12
Pohlaví: muž

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Yeah »

7,62x25 je velmi kompaktni a zároven velmi, až extrémě výkonný náboj. Žádný z výše zmiňovaných zdaleka nedosahuje výkonu tokareva. Vzhledem k výkonu onoho náboje, na něj moc funkčních pistolí neexistuje, ale válkou a lety ověřený je TT33.

To že jde zakoupit pouze FMJ není až tak vina náboje.

Jinak se podle mě nepoužívá, jelikož je to Ruské a vyžaduje to dimenzovanou zbraň. Také je to náboj v kategorii "Coop Killer", jelikož prorval balistiky které dříve chytily 9x19, tak na to může a nejspíš mohlo být embargo v mnoha zemích, ale to je jen moje domněnka. Dnes už asi IIIA neprorve co sem tak koukal na testy, výrobci se asi zlepsili. Ale že by ten náboj byl pasé, se říct úplně nedá, např. .357 SIG je víceméně kopie a to je moderní náboj. Celé můj názor.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Nicotinick »

Mám obavu, že tvůj názor není zcela opřen o realitu. Na předchozí stránce máš změřené úsťové rychlosti z TT 33, tak si můžeš spočítat energii toho "extrémně výkonného náboje".
To že jde zakoupit pouze verze FMJ svědčí o tom, že výrobci nevidí potenciál nabízet něco, co téměř už nikdo nechce.
Nábojů jsou tisíce druhů, lahvicová nábojnice není ani výmysl Mausera, ani Tokareva. Na svět přišlo a přichází desítky "wildcatů", z nichž některé vznikly stažením válcové nábojnice pro střelu menší ráže, některé se na trhu ujaly jako .357 SIG nebo .400 CorBon, některé jako . 32NAA nikoliv.
O žádné embargo na "východní" náboje se nikdy nejednalo, např. jenom na základě nábojnice 7,62x39 vznikla třeba v USA spousta špičkových nábojů.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Zarozak »

Na pistoli takového výkonu je to dost ploché a ani to není zase tak moc velké.Jde to zkrátka dost dobře skrytě nosit a to i za páskem.Samozřejmě jsou běžně k sehnání jen FMJ,což to dost deklasuje,ale oproti lugru furt útočník schovaný za ocelovým kontejnerem nemá šanci.Pro tokareva prostě hovoří výkon ruku v ruce s přívětivými rozměry.Jinak co tedy taky není k zahození je dost jednoduchá a promyšlená konstrukce se spoušťovým kontejnerem atd.Docela slušná odolnost i vůči těm levným surplusům,kde každá rána je originál a nikdo nikdy nemůže ani ve skrytu svědomí tušit,co se skutečně skrývá v nábojnici a jaká navážka.Jak jsem psal,mě někdy z toho lítaly takové pumelice s plamenomet efektem,že lidi z okolních stavů se chodili dívat,co se to tam děje a všechno to ve zdraví a bez jakýchkoliv stop nějakého poškození přežil.Odcházel ve stavu pořád zánovním a nový majitel se dmul pýchou-byl totiž bez nápisu :)

Jinak,jak tu někdo psal,že špagát neodpálil surplusy ze ZS ačkoliv byly nakleplé......dle dobové příručky má zápalník vyčuhovat 1,5mm,byl na to i takový speciální forychtung ve stylu klíče z mosina na změření.Pokud všechno sedí a přesto to tak těžký tlouk,jaký v tom lítá neodpálí,tak pak to střelivo skutečně stojí za lejno
Uživatelský avatar
Pahrb
Příspěvky: 690
Registrován: 29.06.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Pahrb »

No nevim, jestli je potreba penetrovat (ne :moon ) utocnika za popelnici racionalni argument, proc Tokarev :mrgreen:

Tokarev nemam, ale kdyz jsem jej potkal, tak nefungoval. A ty novy 1911 v tehle razi taky nejsou zadne terno.

Sice je 7.6x25 mrtva raze, tak se mi z pistoli teto raze strili mnohem lepe, nez z Glocka v .357 Sig.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Zarozak »

https://www.youtube.com/watch?v=XpmH0pQdw9E

Představte si to s šínou na násuvnou pažbu a lá štěčkin a bubnem ze špagáta přizpůsobeným k origo zásobníku :lol:

Prostě pravé rozpadlické železo do ledvinky :chuckle

P.s:Akorát při chuti vypražit celý buben narvaný surplusama bych doporučil minimálně svářečskou kuklu s neprůstřelným sklíčkem jako základní ochranu
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od hrd »

co by dávalo smysl si pořídit jako náhradní díly? (když tedy ne rovnou 2. zbraň, za tu cenu)
má někdo něco, co mu na TT odešlo? (úderník, kohout, vytahovač, nějaká pružina...)
Uživatelský avatar
Vapik
Příspěvky: 45
Registrován: 19.01.2018 15:27
Pohlaví: muž

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Vapik »

Nejsem žádný zbrojíř ani se nepovažuji za extra znalce. Mám však zkušenost s jedinou poruchou na tt. Spočívala v neřízené střelbě dávkou (dokud byli naboje) působilo to ze začátku dost děsivě nakonec až celkem zábavně. Příčina byla ve zlomeném díle ve spoušťovém kontejneru, byla to takova malá vačka na jejímž jednom konci je v ní zasazené listové pero. Tenkrát jsem ten díl koupil za pár kaček. Takže za mě má smysl mít do náhrady celý kontejner. No, ale Dr. Murphy praví, že se ti pokazí zrovna to co nemáš v náhradě ;) takže těžko radit.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Fabulous »

Dnes jsem na střelnici důkladně odpanil Norinco PX-3, abych vyzkoušel, zda je důstojným nástupcem TT-čka.

Zbraň pracovala po mechanické stránce naprosto bezchybně i s prastarými exvojenskými náboji. Jediné dva selhače jdou na vrub skutečně staré munici. Při opakovaném procvaknutí se ale nakonec iniciovala také.

Jako zásadní vadu ale hodnotím konstrukci okopírovanou od Sig Sauera - přestože je zbraň poměrně velká, geometrie pažby je vhodná prakticky výhradně pro malou ruku, takže při střelbě, kdy musím pro stisknutí spouště ukazovák skrčit až k dlani, nejsem schopen nastřílet kloudně bez strhávání. Dvoustřely, či rychlopalba jsou prakticky nemožné. Testovali jsme to dva a oba jsme dospěli ke stejnému závěru.

Takže oproti TTčku je zbraň výrazně lepší v kapacitě zásobníku (17 ran) a chromované hlavni, ale horší ve střeleckém komfortu. Pokud je ale někdo spokojen se střelbou ze Sigu 226, bude mu nepochybně tato zbraň vyhovovat také.

Já osobně jí ale ukládám na poličku na horší časy :)
Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Příspěvky: 167
Registrován: 25.09.2012 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: Landkreis Aussig
Kontaktovat uživatele:

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Rudolf Steiner »

Tak jsem neodolal a po přečtení celého vlákna jsem si Tokareva také pořídil. Jedná se o poválečnou výrobu.
„Ceterum autem censeo Unionem Europaicam esse delendam.“
Impfung macht frei!
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od mukl »

Tak to pěkně vinšuju! Koupí TT 33 nemůžeš nic zkazit. To je prostě "klasika" :yes
Tak ať střílí :hi.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Zarozak »

A bacha na laciné rtuťáky, co se všude teď prodavaj, protože pokud tuto pistoli nedokáže rozklížit čs pumpičková produkce střeliva z 50 let, tak korozi určitě lauf neodolá
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Matěj »

Ty staré rtuťáky zejména ČS produkce jsou hodně nespolehlivé. Při běžné údržbě ale hlaveň přežije.
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od JOBU »

Neviem odkiaľ si ich kupoval, mne ale tie staré československé šli všetky. Ako aj v pumpičke, tak aj v kolegovej TT..
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Matěj »

Zcivilnená produkce, tuším,že na trh je uvedl ZS. Kód aym (Povážské strojírny?).
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Zarozak »

Mě taky,když jsem ještě Tokáče měl, vyšly všechny bez problémů.......jen co rána to originál a u některých šlehal z laufu plamen skutečně obludných rozměrů, akustický doprovod ani nepočítám a možná že i od těch dob jsem začal skutečně zápolit s tinnitem. Nicméně na těch 25m to bylo docela přesné všechno. Měl jsem ale opravdovou lidovou směs nábojů, oceláky, mosazňáky, se zvýšeným výkonem i přímo ty trhače dvaapadesátek, co se ani nedoporučujou do pistolí a Tokáč vše schroupal s pomlasknutím :yes
Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Příspěvky: 167
Registrován: 25.09.2012 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: Landkreis Aussig
Kontaktovat uživatele:

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Rudolf Steiner »

Díky za info. Mám zatím 200ks od SB. a 300 přímo z Ruska. Líbí se mi, že ta pistole nemá žádnou pojistku, až na ten první ozub na kohoutku. Jsem zvědav na střelnici.
„Ceterum autem censeo Unionem Europaicam esse delendam.“
Impfung macht frei!
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od JOBU »

K tým trhačom, nevie mi niekto konkrétne povedať, ako sa dali bezpečne rozoznať o "obyčajných". Najmä ak už sú bez pôvodneho balenia.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Matěj »

Pistolové mají na okrajích zápalky černý lak.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od hrd »

Existuje na TT nějaké modernější pouzdro než ten klasický originál?
Odpovědět