Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od mukl »

Není nad vlastní zkušenost. Nejlepší je koupit a otestovat si to sám. Testovací režim může člověk zvolit dle libosti. Jestli se zbraň "rozsype". Řekne si: "To byl ale SHIT.... :finger " A nikdy už si takovou srágoru nekoupí. Anebo to bude držák, a řekne si: "Tak to je teda pecka :rock " Jak prosté. A to se týká obecně všech věcí. Já mám třeba takovou vlastnost, že čtu recenze na "cokoliv" a rady čeho se vyvarovat až po zakoupení té určité věci, kterou vždy vybírám pouze tak nějak intuitivně. Třeba auto ;) . To se může týkat třeba i výběru filmu ke sledování a tak různě. Aby člověk nebyl ovlivněný předem nějakýma "sračkama".... Nemusí to být nutně vždy praktické, ale tak nějak to mám nastaveno. Výrobce ani prodejce nikdy neřekne: "Je to šmejd, kupte si to radši vedle u kolegů....."
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Chorche »

máš do jistý míry pravdu a ve věčině případů to řešim stejně. Nicméně tady zrovna je poměrně velká pravděpodobnost že to nebude úplně cajk a tak než vyhodit 14 kolíků je lepší nechat to udělat někoho jinýho nadšenějšího a pak si poslechnout jeho zkušenost :mrgreen:
Oldřich84
Příspěvky: 7
Registrován: 17.01.2017 23:10

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Oldřich84 »

Tak pánové (a možná dámy) moje první zkušenost s Norinco PX-3. Origo střenky jsou hrozné (řeším hogue). Spoušť je nádherně nečitelná :lol: , výstřel opravdu překvapí. Pokud je náboj v komoře a je vypuštěn bicí kohout tak při pudovém výstřelu bych trefil osobu tak maximálně na 3 metry.
Při použití staré munice (lakované) mám stejný problém jako u ČZ 52 vystřelí tak každá druhá (tvrdá zápalka) to samé i zásoba CIPované munice (probíhá jejich delaborace, využiji aspoň střely).
Během střílení staré munice (50 ks) se vyskytly dvě závady (nepočítám ty selhávače) a to nedovřený závěru, způsobené zřejmě degradací prachu.
Dále bylo vystřeleno 150ks SaB, bez závady, pistole se chová opravdu dobře, jsem spokojen, až se vymění grip a doladí se spoušť bude super.

Při přebití náboje 7.62 Tokarev na maximální povolenou hodnotu CIP je uvedena rychlost 500 m/s, pro srovnání u 9mm L se dá dosáhnout 420 m/s, 357 Sig 435 m/s, 10 mm Auto 385 m/s, .357 Magnum 440 m/s. V tabulkách Explosia nejsou uvedeny veškeré váhy střel, takže hodnoty můžou existovat i jiné. Tato střela je jedna z nejrychlejších a s nejmenším průměrem.

Můj názor je, že náboj 7.62 Tokarev je opravdu ROZPADLICKÉ střelivo aspoň já osobně bych se na ně spolehl. Na sebeobranu v této době se tento náboj opravdu nehodí.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Chorche »

hodí se na sebeobranu, ne že ne. Starý vojenský v TT33 byly jediný celopláště vystřelený z pistole, který mi dokázaly trhat kanystry s vodou. Všechno vostatní dělá jen úhledný dírky (lugry, 7,65, .45, .40). Ta rychlost má opravdu něco do sebe.
Nicméně, to že norinko nezvládne berdanový zápalky je špatný. Možná by pomohla silnější bicí pružina, ale to by asi mělo zase vliv na chod spouště.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Strelec45 »

.45 trhá taky. Vlastní zkušenost. ;) Asi je to tím knedlíkem. :mrgreen:
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od štaflík »

No, tenhle celoplášť v Lugru kanstry trhá hezky:
https://www.youtube.com/watch?v=iTIYSZYu5BU
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Chorche »

štafliku, to je muj vlastní test... moje video. BM nepovažuju za klasickej celoplášť, má to prohlubeň ve špičce. Nicméně z lugrů je momentálně jediná legální věci která trhat umí.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Václaf »

To je Chorcháčovo video,bez brzdového kotouče ani ránu :clap

Aha,jsem pomalej,Nejvyšší mě předběhl :rofl
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od štaflík »

No vidíš, jak jsi slavnej...
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Chorche »

jo, to vim. Ve fší skromnosti ;)
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Nicotinick »

Tak se zeptám poněkolikáté : Jaký význam má prosím, z technického hlediska hodnotit vhodnost střeliva, dejme tomu pro osobní obranu, na základě "trhání kanistrů s vodou" a prostřelování ocelového kotouče ?

Kromě toho, že to je oblíbená kratochvíle připitomělých američanů v závěrečné fázi puberty na JůTůbe ? 8-)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Chorche »

no, skus se zamyslet, třeba ti to docvakne :twisted:
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Nicotinick »

Nepotřebuju, je to nesmysl. :roll:
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Oldřich84
Příspěvky: 7
Registrován: 17.01.2017 23:10

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Oldřich84 »

Nicotinick píše:Nepotřebuju, je to nesmysl. :roll:
Souhlasím s výše uvedeným názorem. Ledaže by nás napadly oživlé kanystry plné vody, to by byla jiná.
Jediné co z toho zjistíte je průbojnost max tlak, který vznikne uvnitř nádoby (předání energie) a ne chování střely v živé tkáni, ale to asi patří jinam.
Uživatelský avatar
misob
Příspěvky: 34
Registrován: 18.04.2016 23:20
Bydliště: nedaleko Brna

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od misob »

Moje skromne poznatky s nabojom TT su:

- vykonny naboj, ktory ma fakt v pistoli velku prieraznost.
- po vystreleni 50+ klaciku som nebol schopny odjet zo strelnice na motorke, na druhy den to bolelo a brnelo
- vojenske vcielky ubyvaju a obcas nebuchaju, eSemBecky su spolahlive, drahe, meej priebojne (sklamanie)

Teda ak chce niekto naboj na sebaobranu, TT sice prerazi flak vestu, ale na bezneho cloveka je ta municia z blizka naprd. Prefrnkne tkanivom a letiiii este 500m...
Na druhej strane ten naboj v pumpicke ma prekvapil! Na 50m nepadla sklopka, druhy raz nepadla... Niekde je cafra problem... Strely lietali cez 5mm plech a sklopka sa ani nepohla.

Teda TT do zbierky je skvele a striela presne. Ked sa najde pekny kus, velmi potesi. Ale denne nosit som ho vydrzal dva mesiace, potom mi to ortoped zamietol. Hoc je TT placate, ale je dlhe a tazke a v podpazaku mi pride ako cihla.
Mám rád športy, kde sa niečo páli... benzín, či prach je mi to jedno. Pre PA dobu sa snažím vzdelať a pripraviť. Veď stačí vedieť, čo sa deje vo Svete a viem, že PA doba je asi za rohom.
LuVa
Příspěvky: 118
Registrován: 11.08.2013 16:07
Pohlaví: muž

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od LuVa »

Na ZS inzerují “Nepoužité sovětské samonabíjecí vojenské pistole ráže 7,62x25mm, vyrobené v letech 46-53, výborný stav, materiál i zpracování. SKLADEM 120KS."
http://www.zelenysport.cz/pistole/tt33- ... mm-pistole
Celé mi to zní na první pohled lákavě (preferoval bych spíš poválečnou produkci a cena sice dost stoupla, ale pořád to ujde), ale nepozdává se mi ten divný, asi dodatečně vyrytý nápis na pravé části závěru.

Neměl(a) jste někdo už možnost tuhle várku TTček okouknout? Díky.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Matěj »

Ten nápis na závěru není původní, dává ho tam firma, která pistole repasuje. Pokud si dobře pamatuji, tak jde o to, že vojenské zbraně se v Rusku nesmí prodávat, takže z TT udělali TT-C (C = v azb. S, jako Sport).
Stav nevím, kdysi jsem měl TT z roku 46 a kamarád má do teď TT z roku 39, které už dlouhé roky nosí a pokud si vyberete slušnou pistoli - uloženku, tak vás asi přežije. Nevím, jak je to dnes s výběrem, ale své TT jsem kupoval před asi 10 lety také v ZS a postavili přede mě bednu pistolí se slovy: ,,Vyberte si", takže bych se koupě nebál. Na druhou stranu dnešní civilní střelivo už nemá proti současnému lugeru žádnou výhodu.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od bacil »

Myslím, že Chorche chce, aby vás napadlo něco jako hdyrodynamický šok.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Pahrb
Příspěvky: 690
Registrován: 29.06.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Pahrb »

Ten je az od 600 m/s, tam se normalni pistole nema sanci dostat.
LuVa
Příspěvky: 118
Registrován: 11.08.2013 16:07
Pohlaví: muž

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od LuVa »

Je fakt, že ta ráže je hodně rychlá:
http://www.sellier-bellot.cz/produkty/p ... u/tabulka/

(Neříkám, že dost na hydrošok, navíc z krátké hlavně, ale je rychlá v porovnání s jinými běžnými.)
Odpovědět