Brokovnice nejen do batohu...

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od Matěj »

Nicotinick píše:Kde "úplně někde jinde" ? Kvalitou čeho ? Materiálem, technologií zpracování, povrchovkou ?

Odolností ? V téhle zemi není nikdo, kdo by z Uzkonu neboli Balikli, případně Akkaru dal v přímém porovnání cca 10 000 ran. ;)

Sorry, většina hodnocení je jen "dojem" 8-)
Jistě že zpracováním a nakonec i zmíněnou povrchovkou, v přímém porovnání s Akkar vypadal Uzkon jako čínská kuličkovka vůči slušné brokovnici. Ono i zpracování je důležité, ošklivé pákistánské MP5 výdrží možná srovnatelně výstřelů s výrobkem od HK, ale už pro ten pocit z kvalitnějšího výrobku je prostě v tomto případě originál HK lepší. A na rozdíl od těchto dvou zbraní uvedených v příkladě není rozdíl v ceně těch dvou brokovnic tak propastný. Takže tolik k tomu mému ,,dojmu".
Uživatelský avatar
gasoline
Příspěvky: 108
Registrován: 09.12.2012 20:47

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od gasoline »

Mi nepřijde na Balikli povrchovce ani na zpracovaní nic tak tragicky "kuličkového". Ale možná záleží na vkusu každého soudruha. :) Každopádně si dotyčný soudruh může do jedné ruky vzít Akkar a do druhé Balikli (Uzkon) a porovnat na prodejně sám, jestli mu stojí ty 4 litry navíc za to. ;)
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od Nicotinick »

Asi tak. Jen pro zajímavost.. město Balikli neexistuje. Obchodník který prodává brokovnice "značky" Balikli sídlí ve městě Uzumlu, obchodník, který prodává brokovnice "značky" Uzkon sídlí ve městě Konya ..a všechno se "údajně" vyrábí ve fabrice Derya Arms . 8-)

Ale, ne že by na tom zase až tak záleželo.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
gasoline
Příspěvky: 108
Registrován: 09.12.2012 20:47

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od gasoline »

Aha, po tom jsem nepátral. Díky za geografické okénko. Jsem to schválně dal hledat do map a našlo mi to po celém Turecku spoustu různého bordelu s názvem Balikli, takže počítám, že to bude něco jako Lhota v ČR. :D
Ale zpátky k věci. Prostě Balikli je přeznačený Uzkon, zpracování je podle mě ok, cena víc než ok a na nějaké velké hodnocení spolehlivosti je zatím krátká doba. Samonabíječku bych asi volil jinou, ale pumpa je o dost blbuvzdornější.
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od krvfx »

Mám Deryu Lion - a SB Skeet se vejde 5 do trubky, což je super. Zpracování vypadá taky OK. Z IWA jsem měl dojem, že v Turecku se vyrábí jenom brovnice:) Až bude mít tisíc ran, tak uvidíme, jestli to byl dobrý kauf...za ty prachy IMHO super.
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od Radek07 »

Brokovnici „do batohu“ budu kupovat taky a do hledáčku se mi dostal Turek Hatsan Eskort defender a další kraťasové.
Rozebíral jsem to s jedním spřáteleným prodejcem z Brna a ten mi řekl zhruba následující:

- turecké brokovnice jsou samozřejmě kopie – např. Fabarmu, ale mají slabší a méně kvalitní materiál
- tzn. vypadá to dobře, ale nikdo neví kdy něco rupne
- hlavní předností je cena (jeden Fabarm / nebo tři Turci)
- slícování, povrchovka, chod závěru bývá také horší - kus / od kusu různá
- třeba Mossberg už se ale také dělá v Turecku - dle prodejce to zhoršilo kvalitu některých kompentů

Já zatím zvolil Fabarm ultrashort 14´´ - pistolovku - potom nějakou pažbu.

STF 12 je pro mě fin. mimo.
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od Radek07 »

tohle se asi ještě nikde neprodává :(
Přílohy
Fabarm Martial O.D. Green 14´´.JPG
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od Nicotinick »

Radek07 ..a řekl ti ten spřátelený prodejce, kdeže si nechává Fabarm dělat část dílů do svých produktů.....Made in Italy ? :)
Každý prodejce samozřejmě raději prodá jeden Fabarm než 3 Uzkony nebo Balikli, už kvůli marži, že jo.

Jinak, které brokovnice nejsou "něčí" kopie ? :)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od Nicotinick »

Mimochodem, Fabarm SDASS jsem vlastnil. Po jednom necelém tisíci ran jsem byl rád, že jsem se toho konstrukčně špatně navrženého klumpru ze "silnějšího a kvalitnějšího materiálu" s poddimenzovanými součástkami z bláta zbavil, za třetinu ceny.
A výcvikáři výcvikářů od PČR by taky mohli povídat....

Ale jo, povrchovku to vždycky mělo hezkou . :x
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od Matěj »

Ono jde taky o to, že různé firmy mají různou výstupní kontrolu. Mosseberg nebo Fabarm ji budou mít jinou než třeba Uzkon nebo třeba i ten Akkar.
Každý ať si za své peníze koupí holt, co chce. Mě je to jedno, já mám radši ale za své peníze alespoň nějakou kvalitu. Mimochodem, tureckou brokovnici nemám a to ani Uzkon, Balikli nebo zmíněný Akkar. Takže ničemu dělat reklamu nepotřebuju. Jen jsem napsal své ,,dojmy" jaké jsem z těch výrobků měl.
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od Radek07 »

Tak nakonec jsem šel do Winchesterky sxp s 18-tkou hlavní - americký turek. Povrchovka je fajn, doufám, že nebude náchylná na poškrabání, hlaveň a komora chromovaná a o něco silnější než klasický turek. Rotační uzavírání jako Benelli. Váha 2,9Kg. Cena v Brně 12.850,-- Kč.

Už jsem hledal pistolovou pažbu - fa. ATI - viz. link

https://www.combathunting.com/Wincheste ... Stock.html

Test na střelnici asi příští týden po přihlášení.
Přílohy
Winchester SXP.JPG
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od Hdm »

Mám to samý, světlovodivá muška a rozšířený zasobník 7+1. Střílet je s tím sranda hlavně buckshoty magnumy :twisted:
Trošku mě překvapilo, že jsem měl v zásobníku plastovou tyčku jako omezovač 2+1 kvůli legislativě někde (psáno v EN návodu), kdyby byl zájem dohledám v manuálu přesně. Stačilo jen tyčku vyndat a rázem je to 7+1.
Pistolovku jsem taky zvažoval, ale zatím není priorita (ladím si jinou flintu)
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od Serža »

co maličká luparka?
https://youtu.be/fxSjLllBbQ4
i když nevím, zda by tady tohle schválili...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od Radek07 »

To už je moc zkrácený. :D Kdyby tam nechal o 10 čísel víc, tak už je to "použitelný"
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od Nicotinick »

Marně přemýšlím, k čemu tam slouží ta solitérní perlička :)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
zdoch
Příspěvky: 237
Registrován: 06.01.2016 13:39
Pohlaví: muž

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od zdoch »

Nevíte někdo, kdo má bližší informace, proč Česká zbrojovka stáhla ze svejch stránek všechny brokovnice? Né že bych ty turecký Huglu nějak obrečel, jen mě zarazilo, že měli několik nových modelů, hlavně kozlic a nenabízí už žádnou.
Škoda jen, že czub něděla vlastní brokovnice a spoléhala na Turka. Vždycky jsem se divil, že proti ostatní nabídce zbraní nejsou schopni vyrobit vlastní kvalitní brokovnici. Když už né pumpu nebo samonabíjecí, tak zlamovací dvojky/kozlice by mohli vyrábět levou zadní. Nevěřím, že to technologicky nezvádnou. To nemaj kapacity na výrobě a už se zaměřují jen na kulový zbraně?
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od Fabulous »

Že by obava z US sankcí vůči Turecku?
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od hrd »

ZS, myslím, psal, že UZKONy už nedoveze, protože Turci továrnu znárodnili, může to být stejná příčina.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od Nicotinick »

Uzkon žádnou továrnu nemá a nikdy neměl. Je to obchodní firma, která si nechává vyrábět brokovnice od různých výrobců po Turecku se svým "názvem", s důrazem na co nejmenší výrobní náklady a podle toho některé modely vypadají. Už jednou zkrachovala a pak jako bájný Fénix opět povstala. :)

CZUB brokovnice neopouští, jen je pro ni náš trh víceméně nezajímavý. Turci umí v kvalitativně střední kategorii udělat brokovnici za půlku našich výrobních nákladů. Z Turecka se do Ameriky dováží ročně přes 300 000 brokovnic (což je více než celá třetina americké produkce) a CZ USA se na tom ve spolupráci s Huglu také snaží něco naloupat.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Odpovědět