Brokovnice nejen do batohu...

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Brokovnice do batohu

Příspěvek od Karlos »

MRAK píše:Tu pistolovou krátkou verzi jsem vzal na sraz, aby si kluci zablbnuli, (taky jsem jim schválně 3 patronu naládoval magnuma :mrgreen: )...
Potvrzuji, Mrak je fakt kámoš, já myslel že mi upadlo zápěstí :mrgreen:
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: Brokovnice do batohu

Příspěvek od Ježura »

MRAK píše: taky jsem jim schválně 3 patronu naládoval magnuma :mrgreen: .
Taky jsem se ke konci přistihl jak si masochisticky užívám ládování a dávám všechny tři magnumy :twisted: Ruku jsem cejtil ještě velmi poctivej týden :lol:
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Brokovnice do batohu

Příspěvek od Terminated Account »

A jak se zlomyslně MRAčil, když viděl s jakým respektem se k tomu všichni staví. :twisted: A ještě s větší radostí verboval další nebožáky :mrgreen:
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Brokovnice do batohu

Příspěvek od muzzleloader »

Sakra to bych taky vyzkousel :-D to ma komoru 76?Docela by me magnum z tohodle cvrcka zajimal :-)
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Brokovnice do batohu

Příspěvek od JimmyJazz »

Proto jsem taky psal nekomfortni, ne nemozna :) Nicmene, byvaly kolega mi jednou venoval magnum slug a to i z dlouhe brokovnice s kompikem je docela masakr.
miki
Příspěvky: 234
Registrován: 02.01.2012 14:37
Bydliště: Pardubice

Re: Brokovnice do batohu

Příspěvek od miki »

Zdravím.
Kurňa kdy se v textu dozvím jak se liší magnum od broku. Asi nikdy že ? Prosím poučte nevědomého.
Teda až tak blbej snad na ty brokovnice nejsem, vím například, že existuje tzv. jednotná střela a tuším, že se jí říká Brenek. Prosím.
Miki.
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Brokovnice do batohu

Příspěvek od muzzleloader »

Magnum je nazev naboje se zvysenou laboraci prachu a tezsi strely.At uz jednotne,nebo hromadne.Naboj je delsi a tudiz pro nej musi byt komorovana i zbran.U dvanactky se to znaci 12/76.Bezna raze je 12/70.Pokud se mylim,tak me snad nekdo opravi :-)
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Brokovnice do batohu

Příspěvek od DeadMan »

Snad se taky nepletu ale když tak mě někdo opraví ale taky bych řek že magnum je třeba 12/76 a normál je 12/70?

Včera jsem koupil novou pumpu (dnes mi snad příjde světlovodná muška tak to pak fotnu) no a hned jsem si k tomu koupil Buck Shot Magnum náboje od S&B :twisted: (50ks brok 7,6mm a 20ks brok 8,4mm)

Jinak jednotná střela je Slug

Jo a taky jsem si hned musel pustit Dynamic Shotgun od Magpulu :lol:
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Brokovnice do batohu

Příspěvek od štaflík »

Jakou pumpu máš? Odkud, za kolik? :)
Trochu uvažuji...
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Brokovnice do batohu

Příspěvek od DeadMan »

Maverick 88 od Mossbergu, hlaveň 18.5", kapacita 5+1, koupeno v DETEX OV (dovozce Banzai) za teď nevím přesně něco přes 9600,- doma nafotím ;)
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Brokovnice do batohu

Příspěvek od DeadMan »

Zombie ready :twisted:
Přílohy
IMG_5015_1.jpg
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Brokovnice do batohu

Příspěvek od Venet »

:clap tie broky je tam krasne vidiet.... to musi byt pukanie
Uživatelský avatar
Leon Chamel
Rozpadlík
Příspěvky: 409
Registrován: 12.03.2012 16:25
Bydliště: Haná

Re: Brokovnice do batohu

Příspěvek od Leon Chamel »

Tak na zombíky určitě není lepší volby, o tom žádná. Proč se ale vláčet s broknou (nedejbože ještě v batohu) i v reálném světě??
- Strelok na podobnou otázku odpovídá, že „brokovnice je v jistých situacích ne-li nenahraditelná tak zcela určitě optimální, obrana na kratší vzdálenost proti více útočníkům či vykrytí většího prostoru". Ale já mám za to, že dokonce i v těchto dvou případech na tom bude obránce lépe třeba jen s pouhou pistolí služ. typu (s obvykle dvoj- až trojnásobnou kapacitou oproti pumpě, navíc s výhodou mnohem rychlejšího přebití, přesnější a rychlejší střelby i kompaktních rozměrů), o velikostně srovnatelné samonabíjecí karabině se sklopkou snad ani nemluvě, protože ta dle mě pumpu deklasuje ve většině myslitelných případů.
Zároveň ale přiznávám, že broknu na rozdíl od výše uvedených zbraní nevlastním, takže to prosím nikdo neberte jako flame. Fakt mě to zajímá a je klidně možné, že mi uniká nějaká zásadní výhoda, která převáží stinné stránky (neloveckých) brokovnic.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Brokovnice do batohu

Příspěvek od DeadMan »

Výhoda je okamžitá eliminace cíle.

Brokovnice 1x zmáčkneš spoušť = 15 střel ráže skoro 9mm do 25m (pokud umíš střílet) zasáhnou cíl snad všechny

Pistole 1x zmáčkneš spoušť = 1 střela dejme tomu 9mm možná zasáhne cíl

Proto je to vhodná zbraň hlavně na obranu.

Dokonce o ní Magpul doslova říká "most violent weapon system".

;)
Uživatelský avatar
Leon Chamel
Rozpadlík
Příspěvky: 409
Registrován: 12.03.2012 16:25
Bydliště: Haná

Re: Brokovnice do batohu

Příspěvek od Leon Chamel »

Co jsem se díval, tak běžný náboj s broky(?) o velikosti přibližně 9 mm (buckshot 000) obsahuje ne 15, ale spíše jen 8 nebo 9 takových kulí. Dále pochybuju, že by přesnost střelby z batohové brokny od pasu (= bez pažby) na těch 25 metrů byla nějak oslnivá a s větší šancí na zásah než ze zmiňované pistole, ze které můžeš navíc místo zapumpování poslat pár dalších mířených pozdravů.
Nezpochybňuju devastující účinek zásahu z brokovnice, ale zdá se mi, že taková pumpa nabízí především oproti velikostně srovnatelné samonabíjecí kulovnici jen málo výhod, zato má kopec docela zásadních nevýhod. A protože s sebou nelze tahat celý arsenál specializovaných zbraní a už 2 kousky představují rozumné maximum, nepřijde mi prostě brokovnice jako optimální volba. (Osobně budu rád, když budu mít v případě nouze u sebe alespoň tu pistoli...)
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Brokovnice do batohu

Příspěvek od DeadMan »

Tak hlavně nemysli a něco si o tom nejprve nastuduj protože plácáš nesmysly ;)

1) mám několik zbraní a nejsem samotář to v první řadě ;) ale pokud bych si měl vzít jen jednu a jít tak to bude 858 to jen tak na okraj ale ...
2) každá zbraň je vhodná k něčemu jinému jak pistole tak puška nebo brokovnice a nelze je mezi sebou srovnávat protože každá plní ve výzbroji úplně jinou funkci
3) ty náboje 12/76 buck shot magnum mám zrovna v ruce tak se nehádej (5 řad po 3 brocích 8,43mm je kolik? .... 15 áno)
4) moje má hlaveň 18.5" = 47cm + klasická pažba takže to není žádná lupara a střelba s dlouhou bude vždy kvalitnější než s krátkou palnou (myšleno pistole/revolver)
5) střílel jsi někdy z brokovnice (podle toho jak píšeš asi vůbec) a pozoroval jak se broky chovají? já jo a vím že do 25m je hodně nebezpečná a účinná na to k čemu byla vymyšlena :twisted:
6) užití u ozbrojených složek je běžné, všestranné a všem velice dobře známé tak se divím že někdo nad tím vůbec polemizuje navíc když očividně nemá praktické zkušenosti a vědomosti
7) někdy fakt žasnu nad těmi scénáři :lol:
8) a protože je vlákno o brokně v batohu tak k takové o velikosti té mojí doporučuji na nošení krosnu :mrgreen:
Přílohy
IMG_5018_1.jpg
IMG_5019_1.jpg
IMG_5020_1.jpg
Naposledy upravil(a) DeadMan dne 10.08.2012 11:51, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Leon Chamel
Rozpadlík
Příspěvky: 409
Registrován: 12.03.2012 16:25
Bydliště: Haná

Re: Brokovnice do batohu

Příspěvek od Leon Chamel »

No, tos mi to teda nandal. Já přece poctivě přiznávám, že brokovnici nevlastním. Ale když už sis sám naběhl, tak průměr broků 8,43 mm (vel. 00) bych rozhodně nezaokrouhloval nahoru, takže když jsi psal o 9 mm kulích, předpokládal jsem velikost broků 000 (0.36). A těch tam 15 rozhodně nebude, ani ve velikosti magnum. Tak ze mě nedělej vola.
Pokud jde o přesnost, píšu přece jasně o brokně s pistolovou pažbičkou (vlákno je o b. do batohu!). S tou jsem já ani mí kamarádi netrefovali vzdálenější terče o nic lépe než z pistole. Spíš hůře, protože se střílí od boku. Ale možná jsme jen všichni leví a dalo by se to natrénovat.
Přijde mi v pořádku a logické srovnávat praktickou využitelnost různých kategorií zbraní vzhledem k jejich velikosti, možnostem atd. Naopak bych byl opatrný s tím přirovnáváním k ozbr. složkám. V rámci jednotky mohou nést někteří jednotlivci i specializovanější výzbroj, což si jako jednotlivec bez podpory dalších, různě vyzbrojených spolubojovníků nemohu dovolit. Pak je myslím chytré vybrat si 1-2 co nejuniverzálnější zbraně, což vlastně vidíš stejně. Škoda jen toho osobního tónu, asi jsi podvědomě bránil tu svou zombíbijku. BTW, máš ji moc hezkou.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Brokovnice do batohu

Příspěvek od MRAK »

a trošku ubereme plyn, ano? aby se nám to nezvrhlo v nějaké osobní animozity ... (děkuju Mrak) :hand
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Brokovnice do batohu

Příspěvek od štaflík »

To DeadMan:
je krásná a je mi úplně jedno, jestli má broky 8 či 9 mm :clap
Uživatelský avatar
Leon Chamel
Rozpadlík
Příspěvky: 409
Registrován: 12.03.2012 16:25
Bydliště: Haná

Re: Brokovnice do batohu

Příspěvek od Leon Chamel »

:D Sluší jí to, vo tom žádná. Kromě tohoto klasického vzhledu se mi líbí i kalašnikovský look téhle semi-auto moderny:
Obrázek
Se sklopkou by se rozpadlíkovi do většího batohu asi také vešla, každopádně zajímavá zbraň s pěknou kapacitou, možností rychlé palby i výměny zásobníků.
Odpovědět