Brokovnice nejen do batohu...

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od PaF »

Luparizace pazby obvykle vede k tomu, ze se pak ze zbrane nestrili. Je to sice zážitek, ale na otraveni staci par ran.
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 264
Registrován: 29.04.2013 23:15

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od Lachtan »

hangys píše:...Jinak není v legislativě ke zbraním nic jiného, co by se týkalo tématu (pokud jsem něco fatálně nepřehlédl). A co zákon nezakazuje je povoleno. Pokud tedy rozumím všemu správně, můžu uříznout laufy na 301 mm, s pažbou si dělat co chci a to vše v garáži. (Nehledě na to, že dokud se nebude do průkazu zbraně psát délka laufů ...)
Pokud jsi puškař s licencí, tak si samozřejmě laufy můžeš říznout sám, jinak na to zapomeň (ono to není jenom pouze o řezání, ale i o kontrole/opravě letování hlavní a pod...)
Pažbu si pak řezej jak chceš, ale co jsem tak na různých fórech zaregistroval, tak toto doporučují (pro jistotu) až po zkušebně a přepsání kategorie na policajtech 8-)
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od Chorche »

no von právě kategorii přepisovat nechce :) Já taky nechal mojí v Cčku. Orgáni proti tomu neměli výhrady.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od cipis »

Jen opravím specifikaci krátké zbraně:
Krátká zbraň - palná zbraň, jejíž délka hlavně nepřesahuje 300 mm nebo jejíž celková délka nepřesahuje 600 mm.

Takže když řízneme hlaveň na 301 mm, tak s pažbou to musí mít stále víc jak těch 600 mm ...

Spojka "nebo" zde není ve stavu vylučujícím jednu, nebo druhou variantu, ale defacto jako logické OR.
Aby to bylo vylučující, tak se píše před "nebo" čárka, či se použije "anebo".
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od Chorche »

jo cipisi, já se taky držel tohodle výkladu pro sichr. A nakonec sem i rát, páč ten kus pažby se dycky hodí. Na zapření nebo se dá použít jako kyj :mrgreen:
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od MRAK »

nebo pyj
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od Chorche »

to bych to tam rači šoup tim vopačnym koncem. Aby se dala případně nasimulovat i ejakulace :twisted: :lol: 2x po sobě :lol:
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 16
Registrován: 18.09.2014 15:39

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od Jura »

Ahoj, na přání Surikaty sem přispěji svou zkušenosti s luparou, snad to nekomu pomůžeme v rozhodování ;)
Luparu jsem si pořídil před cca dvěma lety, jelikož jsem fanda teto zbraně a pocítil jsem nutnost ji vlastnit(asi znate ten pocit :)
Protože toho času nebyla žádná bazarová Luparka, začal jsem pátrat po webu (střelectví apod.)po návodu, jak legální cestou tuhle hračku získat. Vzhledem k celkem známému, několikrát popisovanému postupu to nebudu více rozebírat , snad jen, že je potřeba se obrnit trpělivostí. Poměrně dlouho totiž trvá, než projde zbraň úpravou u puškare, ztušebnou atd. , což se samozřejmě může lišit v závislosti na místě, kde si úpravu necháte udělat v mém případe asi dva měsíce.(co se financí týčě, úprava puškařem, zkušebna, likvidace zbytku hlavní + pár stovek na poplatky u policie cca  3.500,- Kč-pažbu jsem zkracoval sám a cena samotne dvojky)Lupara je následovně registrována jako pistole vícehlavňová v kat. B (kategorie je dána delkou hlavni, jelikož se zkracovalo na 280mm)
V Praze 5 policie naprosto v pohodě, problém je asi sehnat puškare, který by úpravu provedl -zkoušel jsem dva -oba odmítli. Nakonec jsem šel najisto za Novotným v Praze (kluci ze střelectví ho doporučovali, že jich už pár dělal)
Co se týče střelby - první výstřel mne naprosto ohromil. Půlmetrový plamen, zvukový efekt famózní a kopanec vpravdě mocný :) Střelba oburuč je po troše cviku naprosto v pohodě, jednoruční jsem vyzkoušel jednou a dá se, i když se o orgasmicky zážitek nejedna :)
Zkoušel jsem různé tipy broků od 2mm do 7,8mm Buckshotu, jediné čemu jsem se vyhnul byl slug (nevhodne na homedefence) Střílel jsem na běžné papíráky kvůli krytí, později na kanystry s vodou a podobné cíle. Jako maximálí použitelnou vzdálenost, považuji tak okolo 8-10m, dle hrubosti broků. S délkou hlavní 280 mm jsem měl krytí na 5m cca 40-50cm , což pro homedefence povazuji za naprosto vyhovující. Jako nejlepší kompromis velikosti a krytí broků jsem nakonec skončil u velikosti 4-6mm.
 Lupara je dle mého názoru kultovní záležitost, pro homedefence (nebo úkladnou vraždu :))bez potřeby jakéhokoliv střeleckého umění idealni zbraň.

 Jinak, kdo ma zajem, na nového majitele čeká v místním bazoši ta moje a přidám i stehenní pouzdo z kůže - Mad Max hadr :rock
 Zdravi Jura
Přílohy
20140910_230642.jpg
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od kregan »

Včera prý v Bearece nabízeli nějakou brokovnici zdarma. Škoda, že sem tam zrovna nebyl.
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od krvfx »

Já tam zrovna byl:) Je to šestnáctka, co neprošla zkušebnou. Takže nejspíš pro tyto účely nepoužitelná. Detailně jsem ji ale neprohlížel.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od kregan »

Aha, já to tušil.

Spíš uvažuju o něčem takovym, jak tu psal Chorche. Co nejkratší, ale stále kat. C.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od Chorche »

heheh to jurovo pouzdro na stehno nemá chybu :lol: Jen bych pak asi pajdal jak John Wayne :lol:
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od krvfx »

Když Luparu, tak jedině kat. C, to souhlasím.

Chorche, neměl John spíš uřezanou pákovku?
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od Strelec45 »

Ani uřezanou pákovku, ani luparu. Měl Winchester 1973 se zvětšenou pákou-lučíkem. Luparu měl Mississippi. :D Von blbě střílel.
eit: oprava překlepu
surikata
Příspěvky: 394
Registrován: 08.10.2012 22:56

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od surikata »

Nějak se mi nedaří najít pěkné schéma jak vypadá mechanizmus v kozlici, hlavně jak se natahují úderníky do zadní polohy. Máte nějaký odkaz či animované video?
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od Chorche »

já neměl na mysli s čim Wayne střílel, ale jak chodil :D Jako že dyš bych měl tenle vergl přidělanej k noze tak budu pajdat jako von.
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 16
Registrován: 18.09.2014 15:39

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od Jura »

Musíš to vyvážit na druhé noze nějakým protizávažím - jinak to neni John Wayne, ale spíš naprc.nej kačer :chuckle
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od Fabulous »

Brokovnice
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od Baca »

Ok, brokovnice. Chcem sa opytat ako uplny laik.

Dnes su bezne predavane a pouzivane kalibre 12 a 16, cize relativne tenke trubky. Co vacsie kalibre, 8, alebo 6, su este dnes pouzivane - predavane, vyrabane ??
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od Chorche »

no popravdě řečeno si neumim představit luparu z desítky, natožpak ještě něčeho věčího... to bys musel mít pazoury jak arnold abys to ustál... Já z 12ky střílim obouruč a je to akorát.
Odpovědět