Karabiny a konverze na pistolové náboje

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět

Co bych si rád do roka a do dne pořídil?

1. Duralovou konverzi (KPOS, atd. )
16
12%
2. Plastovou konverzi (Roni, atd. )
8
6%
3. Karabinu (MP5, Stribog, atd. )
93
69%
4. Pušku na pistolivé střelivo (AR15 s adaptérem, atd. )
18
13%
 
Celkem hlasů: 135
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od hrd »

No, MiniUZI mi přijde tak akorát a střelba OK, ale když pak vezmu velkou, je to rozdíl, ta je ještě lepší (a to i v semi).
Jen ten dioptr je na velké moc malý. Za mě opravdu těžká volba, jestli velkou nebo Mini. A to je ještě Micro (nad tou přemýšlím už dlouho).
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

Ray, ani netrolim ani nejsem nazoru ze uzi je uplne vse. :-) ale ve sve kategorii a k tomu k cem byla urcena asi nic lepšího není :-)
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Ray »

Tak ok, k čemu byla určena? :) Můžeme se tedy bavit o aktivní službě, nebo o civil sportu/hobby. V tom prvním případě bys měl tedy vyzkoušet a objektivně do porovnání přidat i takové ultimátní kusy, jako je MP7, P90 atd. Ve druhém případě nebude konkurence, i díky zcivilnění osvědčených konceptů (např. už zmíněný MP5), taky nijak slabá. Je to otázka preferencí. V něčem může být subjektivně lepší, třeba v tom pocitovém chování při střelbě, ale určitě nemůžeš vyřknout objektivní dogma, že v dané kategorii "nic lepšího" není... protože určitě je, a to ve spoustě vlastností ;)
Nebo mi chceš tvrdit, že by se UZI např. na dynamice 25-50m vyrovnalo byť už jen takovému obyčejnému CSV s kolimátorem a prodlouženým mlok předpažbím.... případně v aktivní službě přesností a balistikou takovému MP7?
Připomíná mi to ten příběh z dětství o huse, jak machruje před ostatními zvířaty, že umí plavat, chodit po souši i létat, načež se jí zvířata vysmějí, že nelétá jako orel, neplave jako štika, ani neběhá jako zajíc a že je lepší umět alespoň jednu věc pořádně, než spoustu věcí slabě ;)

Už toho nechej a buď alespoň trochu objektivní :)
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od bivoj »

viktor píše: 16.08.2020 10:26 ...k tomu k cem byla urcena asi nic lepšího není :-)
Měl jsem rozepsaný delší příspěvek, ale vše už vlastně stačil shrnout přede mnou Ray. Takže jen stručně:
  • K čemu byla UZI určena? Pls definuj to!
Pozn. - zodpověz také pls na otázku, proč UZI stojí tolik kolik stojí a proč MP5, která není o moc mladší, stojí 10x tolik? Také pls o odpověď na otázku, proč se v dnešní době MP5 stále používá u více jak 90% speciálních jednotek? A proč se v dnešní době NIKDE na světě nepoužívá u speciálů UZI?
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od hrd »

Účel: levný a spolehlivý samopal umožňující zahrnout protivníka na krátkou vzdálenost automatickou palbou (čištění zákopů, přepady, ...). Zvlášť v případě, že standardní zbraní je puška na výkonný náboj (FAL, M14...).
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Cep »

Dodám: to vše navíc v pouštních podmínkách.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Nicotinick »

Ono, kdyby byla u nás k dispozici třeba zcivilněná Beretta M12 za stejných pár šupů jako UZI, to by se ta gloriola možná kapku popřesouvala. 8-) :D
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Uzi je podle mě poslední zbraní svojí kategorie. Volná definice - rychle dneska něco nabouchat na zítřejší válku. Na lugry už máme výrobní linku i dělníky z druhý světový. Pochybuju že by uzina šla plnohodnotně nahradit něčím jiným než útočnou puškou. U FNP90 by izraelci přezbrojovali 30-40 let(=dědkové vyzbrojujou nenarozený vnuky) , čtrvrtina kvérů by byla neprovozovatelná a alespoň jeden zbrojíř na četu by byl jen vlhkej sen.
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Cep »

Nicotinick píše: 17.08.2020 14:07 Ono, kdyby byla u nás k dispozici třeba zcivilněná Beretta M12 za stejných pár šupů jako UZI, to by se ta gloriola možná kapku popřesouvala. 8-) :D
Ani omylem :-) Uzi vypadá líp.
A zatímco ve Vietnamu měli M12 sekuriťáci ambasády, tak UZI speciální jednotky ;-)
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

:-) UZI byla jako voj. zbran urcena k niceni zive sily nepritele a to jak palbou tak bodakem tak uderem pažbou. :-) ale dobře, pro tebe
jako skoro u všech samopalu na 9 mm luger s delší hlavni je ucinna vzdalenost palby do max cca 150m
byl vymyslen jako jednoducha maximalne odolna zbran s minimálními nároky jak na uzivatele ( proste civilista a za pul hodiny musí zvladnout vse a pak do boje ) tak na servis.
je velmi jednoduchy a jde ovládat jednoduse i po hmatu a to jak levou tak pravou rukou. Je pomerne hodne bezpecny,dlanova pojistka blokuje zaver jak v zadni tak v predni poloze. Natazeni je chraneno proti castecnemu natazeni a nechtenemu vystrelu. Sklopnou pažbu vyklopíš jak levou tak pravou rukou a to velice rychle. Je dostatecne padna a odolna, lze je pouzit k uderum, napr vyrazeni dveri, rozbiti oken atd.. je perfektne vyvazeny v ruce. lze vest palbu a to i velice rychlou rozumnou presnosti s tim ze do drzis jen v jedne ruce a to jak se sklopenou tak odklopenou operkou. Je dostetcne presny na cca 50m s nim i nestrelec i po par ranach zasahuje cil velikosti nekryte lezici figura ze skoro 100 % zasahu a to i při rychle strelbe. když se snazis tak na 50m se to vejde tak do 15 -20 cm. Rozebrat, vyčistit, vymenit par dilu napr hlaven to jde během par sekund a bez nastroju.
Proste je to kus zohebaneho a posvarovaneho plechu co dokaze ovládat každý s rozumnym výsledkem.
Je udelany hodne chytre. Jeho doba je pryc, stejne jako doby kdy armády pouzivaly vedle sebe jak samopaly tak pusky a zvítězila utocna puska na naboj o strednim balistickem vykonu. Ale pokud potrebujes něco na pistolovy naboj co vydrzi brutalni zachazeni a zachazet s tim dokaze i vcetne moji netere a i tchyne tak fakt asi nic lepšího neznam. Jasne jak uz jsem napsal, pokud bych se s tim mel tahat dny a dny hrudi budu mit radeji o kilo lehci MP5 ale pokud bych s tim mel jit do boje tak zvitezi UZI. A znam tech PDW proste samopalu na pistolovy naboj docela dost :-)
viktor
ps . MP5 jsem mel ve full auto a to i s integrovanym tlimicem v ruce asi před 20 - 25 lety, jo a kajinkovo UZI jsem mel v ruce také :-) ale u z toho kajinkovo jsem nestrilel :)
MP 38/40, thomson, maznici, steny atd atd . silne nespolehlivou AUG konverze na 9mm ( s naboji SB) s necim jinym to asi uz fungovalo.. a M16 ? jo to uz bude vice nez 30 let..
pumpičky, skorpiony, a nove produkci se ani nebavim takze celkem mam s cim srovnávat
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

ještě na tvoji otázku proc jsou ted všude MP 5 a ne UZI je pomerne jednoduche odpovědět.
A ) MP 5 byla konstruovana hlavne pro pilicejni praci a také pro ni lepe vyhovuje, je lehci a byla stavena jako stavebnice umožňující radu uprav a instalaci doplnku, UZI byla koncipovana hlavne jako voj. zbran
B ) lepe splnovala jaksi podminy jistého "luxusu" to spada do oblasti marketingu a to je jak mimo vlakno tak mimo rozpad, tak velice kratce zajimava je story kolem redbulu :-)
C ) proc je tam doted ? znas Kimby Morgan ? a vis proc je tam doted a ještě dlouho bude ? ne proto ze je docela dost dobra, jsou lepsi :-)
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Nicotinick »

Cep píše: 17.08.2020 15:57
Nicotinick píše: 17.08.2020 14:07 Ono, kdyby byla u nás k dispozici třeba zcivilněná Beretta M12 za stejných pár šupů jako UZI, to by se ta gloriola možná kapku popřesouvala. 8-) :D
Ani omylem :-) Uzi vypadá líp.
A zatímco ve Vietnamu měli M12 sekuriťáci ambasády, tak UZI speciální jednotky ;-)
...jo a příslušníci SOG taky s oblibou používali Karl Gustav 1945, Sten, M3A1 Grease Gun, taky Welrod, nebo M1 Carbine na 9 Luger v opakovací verzi, prostě co se dalo dobře utlumit, taky pak AKM či čínský type 56, ruské RPD, M1A1 zkrácenou na 8", Rem 11 a když jeden chtěl Schmeisera, tak mu ho zbrojíř sehnal. etc etc ;) Prostě celkem nesmyslný argument, zejména ve střední Evropě v roce 2020 ;)

Berettou M12 se zase nadělaly hromady mrtvol v Jižní Americe a design je věcí vkusu. 8-)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
poloventilator
Příspěvky: 143
Registrován: 01.05.2020 14:25

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od poloventilator »

Situace : Mala, slaba zenska se zadnym vztahem ke zbranim. Co ji date v nouzove dobe do ruky, aby se nebala zpetneho razu, aby to unesla, a aby se trefila a pokud bude dodrzovat zakladni taktiku, stref se do drbana ale nespolehej ze hned padne ? A aby to nestalo majlant a naboje byli pomerne dostupne ? Mne vychazi na toto jednoznacne Skorpion.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Nicotinick »

No jestli myslíš TOHO slavného škorpyjóna, tak to určitě raději polského RAKa v 9M. ;)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Matěj »

Na tom Polákovi je dobrý co? Já si z něj (v semi) střelil a vůbec mě to nenadchlo...
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Nicotinick »

Není to zázrak, ale oproti vz. 61 skoro všechno. Silnější ráže, jednoduchost, větší spolehlivost, polovina dílů, lepší ovladatelnost pro začátečníky atd. už jsem to tady psal několikrát, tak se nechci opakovat.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

bych vedel :-)
Přílohy
bez názvu.png
bez názvu.png (856.2 KiB) Zobrazeno 2866 x
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od hrd »

Jak už jsem psal (a bavím se o mnoha desítkách lidí, co jsem sledoval), amatéři bez zkušeností daleko lépe střílejí a manipulují např. s MP5 než s UZI. S UZI neumí mířit, nemačkají pořádně dlaňovou pojistku, strkají ruku před hlaveň aj.
Vz. 61 je zase boj s natahováním a někdy i poskládat se za tu drátěnou pažbu (opět myslím u amatérů, ne u střelců).
U Raka bych se bál, že strčí obličej moc blízko.
Podle mě větší zbraně ovládají amatéři lépe než "micro" jako vz. 61, Rak apod. - váha ani tak nevadí, ale hlavně nesmí být zbraň moc dlouhá.
Naposledy upravil(a) hrd dne 17.08.2020 22:45, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od bivoj »

Podle zažloutlosti té fotografie bych se odvážil tvrdit, že ty vojandy jsou dnes už buďto zasloužilé babičky nebo mrtvé... ;)

Jinak daleko lépe než s UZI střílejí amatéři snad úplně se vším ostatním... :)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Se to může podle kompaktnosti rozdělit na čtyři podkategorie. Třeba Škorp, uzi, Mp5 a marlin. Místo škorpa vezme člověk spíš pistoli než krávu jako Mp5 co není o moc a menší lehčí jak vz58. Uzi si jěště dovedu představit nosit za páskem a tasit/střílet jedním pohybem.
Odpovědět