Karabiny a konverze na pistolové náboje

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět

Co bych si rád do roka a do dne pořídil?

1. Duralovou konverzi (KPOS, atd. )
16
12%
2. Plastovou konverzi (Roni, atd. )
8
6%
3. Karabinu (MP5, Stribog, atd. )
93
69%
4. Pušku na pistolivé střelivo (AR15 s adaptérem, atd. )
18
13%
 
Celkem hlasů: 135
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od M M »

Tu:
http://www.ballisticsbytheinch.com/megraphs/9mm.html .

Samozrejme pokial sa nebavime o vlastnorucne laborovanych navazkach s pomalsim prachom specialne pre PCC.

.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od des »

Viktor: niečo podobné o velkých rozdieloch medzi rýchlosťami si písal už ccca pred rokom. Keď som ti na to dal odkaz na video s meraním a tabulku s hodnotami ktoré ukazujú rozdiely pomerne malé, tak si povedal že sa ti to nezdá a ked sa dostaneš na strelnicu tak si to zmeriaš sám. Bol si už odvtedy na strelnici?
Přílohy
image-1.png
nemóže íst karta furt...
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Zarozak »

Náboj 9mm luger je mimo obří rozšíření oproti jiným rážím geniální ještě v tom, že pokud člověk přebíjí, je schopný si postavit i levný a celkem jednoduchý a přitom ještě stále dost účinný subsonic, který naláduje skoro do všeho na tuto ráži vč. karabin, což bude taky obecně nejvíc rozšířeno. Výhody subsonicu v doplnění s tlumičem snad nemusím pro rozpadlíka vyzdvihovat. Jasně, existuje ještě malorážka, ale jako zbraň nejen na lov drobného zvířectva je co výhodnější? Pětašťoura je taky pod zvukem,ale cena, rozšířenost atd. Prostě luger vítězí po všech stránkách ať si kdo chce co chce říká :yes
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od bivoj »

hrd píše: 26.02.2022 8:57 Jinak já místo 9x19 chodím trénovat s 7.62x39, než by mi úspora za náboje zaplatila pořízení karabiny, tak to bude trvat roky.
Ve světle posledních událostí to roky nebudou... Nebo si někdo myslí, že v nejbližší době seženě Barnauly, číňany či Kyrgyzstán (o BNX se ani nebavím) za normální cenu, tedy pokud vůbec něco sežene? Doba levných 7,62x39 je IMHO nenávratně pryč... Jen se teď mlátím do hlavy, že jsem nenakoupil víc, když to ještě šlo ve velkém...

2 Zarozak - tak tak. Pro strýčka příhodu jsem si koupil před půl rokem mimo klasiku 115gr také cca 10k 147gr Als... Chleba to nežere a hodit se to, jak píšeš, může...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Tazi »

bivoj píše: 25.02.2022 13:25
Andy Glock píše: 25.02.2022 12:38 ...varovný výstřel .357 Magnum 10cm od ucha rovněž...
Lžeš.
Máš pravdu, Andrea bezostyšně lhala. Nebylo to 10cm od ucha, ale dle mého odhadu cca 20cm od ucha.
Přeci jen jsem to narozdíl od ní lépe viděl.
Dříve bývala alespoň ta střelecká společnost trochu slušnější, obzvlášť na mladší kolegy natož ženy, ale čím dál horší doba produkuje nejspíš i čím dál horší chování.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od bivoj »

Tazi píše: 03.03.2022 19:28 Nebylo to 10cm od ucha, ale dle mého odhadu cca 20cm od ucha.
To je ale ku*evský rozdíl!!! Zdvojnásobení vzdálenosti znamená 4x menší hlukovou zátěž!!! (Energie zvukové vlny klesá se čtvercem vzdálenosti). Z 10cm by dostala tedy 4x vetší pecku do sluchovodu jak z 20 cm. Proto jsem napsal co jsem napsal, protože mě bylo jasný, že těch 10 cm to být nemohlo.

To, co napsala může být totiž i nebezpečné - někdo si takto blízko ucha může zkusmo střelit a pak se nebude stačit divit, že neslyší a má trvalý tinnitus...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Serža »

bivoj píše: 27.02.2022 23:13 Nebo si někdo myslí, že v nejbližší době seženě Barnauly, číňany či Kyrgyzstán (o BNX se ani nebavím) za normální cenu, tedy pokud vůbec něco sežene? Doba levných 7,62x39 je IMHO nenávratně pryč... Jen se teď mlátím do hlavy, že jsem nenakoupil víc, když to ještě šlo ve velkém...
5,45x39 mizí jak pára nad hrncem
myslím že dodatelné jsou už jen Barnauly, Tula vůbec
a hádám, že příští týden bude utrum definitivně
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Tazi »

bivoj píše: 03.03.2022 23:12
Tazi píše: 03.03.2022 19:28 Nebylo to 10cm od ucha, ale dle mého odhadu cca 20cm od ucha.
To je ale ku*evský rozdíl!!! Zdvojnásobení vzdálenosti znamená 4x menší hlukovou zátěž!!! (Energie zvukové vlny klesá se čtvercem vzdálenosti). Z 10cm by dostala tedy 4x vetší pecku do sluchovodu jak z 20 cm. Proto jsem napsal co jsem napsal, protože mě bylo jasný, že těch 10 cm to být nemohlo.

To, co napsala může být totiž i nebezpečné - někdo si takto blízko ucha může zkusmo střelit a pak se nebude stačit divit, že neslyší a má trvalý tinnitus...
Ano, je to kurevský rozdíl, ale nejde o to co psala mladá holka která si ve stresu ze rvačky dvou psů málem ustřelila hlavu. Neměřila si v tu chvíli vzdálenost, ani na to nekoukala, takže to pro ní byl prostě odhad.
Je totiž rozdíl mezi "LŽEŠ A DĚLÁŠ ZE SEBE DEBILA",a "ŠPATNĚ JSI TO NEJSPÍŠ ODHADLA".
Ale proč si brát servítky, a zdržovat se slušností.
A jestli je někdo takový idiot aby jí chtěl napodobit,.... to nemůžeš jako argument myslet vážně ;) .
Ale nic, už to rozpitvávat nehodlám, ne každý holt prošel kurzem Ladislava Špačka ;) .
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

Kluci jak jsem videl ve filmu Blandama ja po desne strilecce v nejake budove se domlouval s kamosem spolubojovnikem septem. :D To prece nemuze byt takovy hrozny ta strelba ( davali to v televizi ) a nebo Blandam ma neskutecne odolny usi :-) a Andy rovnez :-)
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Tazi »

Viktore, film je jenom film. Možná tě i překvapí, že nejenže po té kanonádě slyšeli, ale že tam nestřílí ostrými, a i ti zastřelení jdou po vypnutí kamery domů :lol: .
Ale pochopil jsem, že je to ironie, kterou se snažíš urážet Andy (v soukromých zprávách tě poslala do háje, protože jí věčně otravuješ nějakýma blbinama, zveš na střelnici,...), což bereš jako satisfakci za uraženou ješitnost, a "zlomené srdce".
A víc bych se k debatě .357 Magnum u ucha nevracel.
Stupidní diskuze, kde si akorát někdo jako je Viktor kompenzuje poraněné ego.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Fabulous »

A brzy zde bude za OT ordinován 14 dní odpočinek :-)
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

tady je obrazek z QL coz je takovy nastroj pro balistiku,
pro naboj 9mm luger
strela klasika FMJ 124 grs z produkce ALSAPRO
prach je Lovex S 020 coz je optimum z prachu Lovex spec pro 9mm Luger ( takovy stred pro sluzebni ucely, proste "normalni 9mm Luger
dole v levo je prubeh tlaku v hlavni ( ta je zvolena na 10 inch ( UZI ) cervene a rychlost strely (modre ), v pripade ze by tam byla energie tak vy to slo vice nahoru, protoze E roste se ctvercem V. Proste relativne maly zvyseni rychlosti prinasi vyrazne zvyseni energie
k egu se nebudu vyjadrovat, jednak ma Fab pravdu ze to je OT a potom je tak prebujele ze se neda snadno urazit :D
viktor
des.. jo na strelnici obcas bejvam :D jednak jsem tam spravce a pred lety jsem jednu i postavil :D
Přílohy
ql 9mm luger.JPG
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Zarozak »

Serža píše: 03.03.2022 23:41
bivoj píše: 27.02.2022 23:13 Nebo si někdo myslí, že v nejbližší době seženě Barnauly, číňany či Kyrgyzstán (o BNX se ani nebavím) za normální cenu, tedy pokud vůbec něco sežene? Doba levných 7,62x39 je IMHO nenávratně pryč... Jen se teď mlátím do hlavy, že jsem nenakoupil víc, když to ještě šlo ve velkém...
5,45x39 mizí jak pára nad hrncem
myslím že dodatelné jsou už jen Barnauly, Tula vůbec
a hádám, že příští týden bude utrum definitivně
To by člověk ještě v kontextu událostí pochopil, proto jsem se těmto rážím vyhýbal jak čert kříži.... ale co vůbec nechápu je to, že nejsou dostupné ani ty "naše" kapitalistické náboje vč. takových běžností jako 9mm luger, kterým se skoro vysypávaly díry v cestách. Takže si člověk ani nemůže říct, že vsadil na správnou kartu :roll:
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Strelec45 »

Nenasytná emerika. :(
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Serža »

kdo se předzásobil....
Přílohy
IMG_20220305_163422.jpg
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od jolky palky »

A není to málo Antone Pavloviči?
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Strelec45 »

Je, to je tak na den... :mrgreen:
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Serža »

na obrázku je něco přes 6000 9x19
fakt za den?
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Tazi »

No dobrá, tak na víkend ;)
trpaslik
Příspěvky: 17
Registrován: 30.07.2021 13:01

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od trpaslik »

a to jsem si při vytvoření zásoby tisíce kousků říkal jestli už to není moc a co s tím budu dělat.
Odpovědět