Karabiny a konverze na pistolové náboje

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět

Co bych si rád do roka a do dne pořídil?

1. Duralovou konverzi (KPOS, atd. )
16
12%
2. Plastovou konverzi (Roni, atd. )
8
6%
3. Karabinu (MP5, Stribog, atd. )
93
69%
4. Pušku na pistolivé střelivo (AR15 s adaptérem, atd. )
18
13%
 
Celkem hlasů: 135
siegfried
VIP
Příspěvky: 177
Registrován: 07.12.2011 12:35

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od siegfried »

MacGyver: nota bene Evo je myslim puvodne slovenska zalezitost, kdyz to chces brat teda takhle :)
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od MRAK »

[quote="MacGyver"]...... Myšlenka a záměr dobrý, ale bohužel finální produkty jsou prototypy, ze kterých by po pár letech vývoje, mohly být ultimátní zbraně. V současné chvíli jsou to předražené klumprty v "Air-soft" kvalitě.quote]


No nevím ... mě škorpík jako airsoft rozhodně nepřipadá ....
Sice z něj nelezu po zdi, ale líbí se mi vzhled, dobře se mi drží, poměrně slušně se k němu složím a na rozdíl od konverze, mi to přijde jako skutečná karabina, ....

pro rejpaly:

měl jsem Berettu Cx4 storm -> prodal jsem jí (trošku mě to mrzí, páč se mi s ní střílelo hezky), ale v porovnání se škorpíkem je to hobby level (možná sportovní level)
měl jsem konverzi RONI -> prodal jsem jí, protože to je prostě na sranda střílení, ale v boji bych se na to spoléhat nechtěl - opět hobby level
mám skorpion evo -> byť to má různé mouchy, nedostatky a leckdy i nesmyslné chujoviny (pojistka), tak to je odolná a masivní záležitost, která střílí (a dobře), a klidně si umím představit, že je to moje jediná zbraň ..... na rozdíl od Beretty nebo konverze


takže asi takhle ..... každému je bližší něco jiného, každý má na zbraň jiné nároky ....

já jsem chtěl spolehlivou a funkční profi záležitost v 9mmL, se kterou v případě potřeby dokážu vystřílet najednou stovky patron s dobrou přesností na 100m
a jsem proto ochotnej tolerovat jiné nedostatky (vniřní plochy, úpravu pojistky atd atd)
měl jsem na výběr mezi skorpionem evo za 30K a B&T za 60K(?).

Netvrdím, že je skorpík bez chyby, ale tvrdím, že z ní dokážu střílet x hodin ránu za ránou a bude dál fungovat .... to beretta nedokázala (vyzkoušeno) a s konverzí bych si to nelajznul .....

howgh ;)
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Terminated Account »

Se ne :devil :D Pokud ti vyhovuje, tak není co řešit. Plusy a mínusy této zbraně byly už rozebrány mnohokrát. Myslím, že hlavní problém je v ceně. Pokud by stálo EVO pod dvacet, tak za delších deset se dá vyladit a je po diskuzích.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Karlos »

Mě se EVO líbí a i se mi z něj dobře střílelo... Zato z BREN-ky jsem byl taky docela zklamaný...
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od MRAK »

MacGyver píše:Se ne :devil :D Pokud ti vyhovuje, tak není co řešit. Plusy a mínusy této zbraně byly už rozebrány mnohokrát. Myslím, že hlavní problém je v ceně. Pokud by stálo EVO pod dvacet, tak za delších deset se dá vyladit a je po diskuzích.
se nečertim :-)

cena je na piču ... to uznávám
:puke
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od PaF »

Ja si myslim, ze cena Eva zase neni tak hrozna. Kdyz to srovnate s cenou novych zbrani vojenskeho nebo policejniho typu, neni moc levnejsich. Vlastne jen saiga aj. klony kalacha, pokud vim. Jinak je vsechno stejne drahe nebo drazsi. Mne spis vadi ty vady :lol:
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Ježura »

Tady mě docela mrzí že se neprodává samonabíjecí verze HaK MP5... a bylo by vystaráno na všechny případy. I když nevím v čem by měl být problém?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Fabulous »

Problém je v tom, že HK velkoryse kašle na běžné zákazníky. Pro ně je důležitý vojenský sektor a ostatní je pro ně marginalita.

Ad: Scorpion EVO - pokud by CZUB chtěla (ale dost pochybuji), tak většina chyb se dá na zbrani vyřešit již z výroby. Jediná neřešitelná věc je těžký závěr a tím dané špatné ovládání zbraně. To by vyřešil jen extrémní zásah do konstrukce, ale v tom případě se defakto bavíme již o konstrukci nové zbraně.

Ad: konverze a jejich "vojenské" použití. Hodně jsem nad tím přemýšlel, zda pistole v konverzi vydrží tolik, co malý samopal. No samozřejmě nevydrží, ale vzhledem k tomu, že třeba Glock drží v konverzi KPOS za rám a samotný závěr je chráněný tělem konverze, tak se domnívám, že životnost a odolnost je celkem dostatečná. Pokud budu hodně moc páčit, tak bych asi něco zničil, ale jednalo by se spíš o poškození povrchu zbraně, případně lišty, bez vlivu na funkci pistole.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od goral »

tyhle zbrane me vzhledm k cene vubec nezajimaji, ale co ta PARka v 9mm (tusim ze PAR - proste nejaka v cechach delana ar15 na 9mm). Velikostne by se dalo poskladat neco stejne velkyho a cca stejne drahyho (pokud em pamet neklame) jako skorpion... a s hodne jinym streleckym komfortem a predevsim spolehlivosti
Uživatelský avatar
Steril
VIP
Příspěvky: 513
Registrován: 08.03.2012 21:49
Bydliště: Praha

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Steril »

Tahle konverze vypada hodne zajimave. Skoda, ze je asi skoro nemozny ji z USA dotahnout :(
http://mechtechsys.com/glock.php
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Fabulous »

Neco podobneho (mozna to same) se zde prodavalo. Mel jsem to v ruce. Velmi tezky kus zeleza, ktery vypadal jako kdyby ho delali vesnicti zamecnici. Jedinou vyhodou je dlouha hlaven. Jinak je to neobratne a neskladne. Ja si pockam na Sa58 v 9mm verzi. Na tu jsem hodne zvedavy.
Uživatelský avatar
Steril
VIP
Příspěvky: 513
Registrován: 08.03.2012 21:49
Bydliště: Praha

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Steril »

Taky čekám na PES, ve Střelecké revue psali, že by měla stát 12k :!:
Tutek72
Příspěvky: 37
Registrován: 22.08.2012 9:29

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Tutek72 »

to: Fabulous
hele byl jsi s tím otevřeným kolimátorem střílet za deště?
jinak sorry, ale veškerý konverze mě přijdou jako nesmysl, zvláště když je možnost si za cenu konverze pořídit zde opěvovanou 58 (858).
Momentálně řeším kolimátor na svoje AK a bohužel musím konstatovat, že aby měl smysl, tak musí stát to co zbraň takže cca 15.000-20.000,-
Přiznám se že kromě legrace na střelnici nechápu proč si stavět "samonabíjecí kulovnici" -(GLOCK s konverzí) na pistolové náboje, když za ty love můžu mít to samý s náboji 7.62x39 příp .223 REM a toho GLOCKa jako pistoli u boku. Přijde mi to ujetý, ale proti gustu........
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Fabulous »

S kolimátory jsem za deště samozřejmě střílel. Normální...

Ad konverze a 9mm karabiny obecně: oproti Sa58 je 9mm karabina velmi tichá, malá a přesná zbraň na boj do 50 metrů.
Tutek72
Příspěvky: 37
Registrován: 22.08.2012 9:29

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Tutek72 »

jasně jsou kolimátory do deště ale určitě to není ten co máš na úvodních fotkách jakmile Ti na něm "uvázne" kapka tak jsi v kélu. Nevím jak bys to chtěl řešit boj na 50m. Pokud půjdeš ven tak si vezmeš 858/AKčko a na stehno, případně k boku GLOCKa, nedovedu si představit, že bych lezl ven jinak.
floky
Příspěvky: 263
Registrován: 17.12.2011 22:37

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od floky »

Skusim iný pohlad...Na slovensku je povolené nosit len krátke zbrane...dlhu na nosenie nie je možné ziskat, v preukaze dlhej zbrane je zapísané miesto držania zbrane (trvalý pobyt + dá sa zapísať aj iné miesto) V iných prípadoch sa dlhá može prepravovat len na strelnicu atd.

Takže u nás (na Slovensku) vidím realnu možnost ako mať "dlhu" zbran jedine pomocou konverzie.
Že načo? Ak vás o druhej v noci zobudí strelba vedla vašej chaty, síce nie na vás, ale len tak, kade-tade...padne dokonca dávka a počujete, ako cinká olovo do niečoho železného....je KPOS + 17L + 33rd + EOTech + Fenix LED presne to pravé, čo chcete mat v ruke, do okamihu kedy nepočujete "POLÍCIA, VÍDI VON !!! "

Realna skusenosť, strelba trvala v podstate do svitania, padlo odhadom hodne cez 100 rán...polícia bola privolaná až neskor, pán sudca a jeho kamaráti boli vytiahnutý von z chaty v trénkach, tvárou na zem...Výsledok rušenie nočného kludu (ževraj petardy, v princípe nám to bolo jedno, výchovný efekt malo už len to vyvedenie z chaty von. Jeden policajt na nich mieril škorpionom vo vnutri, jeden mieril na okno chaty, další ich vytahoval von a posledný ich vonku strážil...) Zmienka o brokovnici od jedného z policajtov zapadla do skladačky až o niečo neskor, ked som našiel na lúke košíček od brokov, informacia od jedného z chatárov o tom, že ich videl s "revolvermi na opaskoch" neskor objasnila aj chýbajuce nábojnice.

V tej dobe, som na ZP ešte nemal vek, dnes ZP už mám...KPOS a niečo strelné mi zatial ešte stále chyba...ale ak mi biznis nekrachne, tak G19,26 a KPOS budu moje prvé ;) Neskor pribudne ešte G17L čisto za učelom osadenia do konverzice, G19 bude len dočasné riešenie
Tutek72
Příspěvky: 37
Registrován: 22.08.2012 9:29

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Tutek72 »

tak v tomto případě to v ČR řeší zapatkovaný RPK proti vchodovým dveřím s nasazeným bubínkem :-) a jeden s AK, který kontroluje perimetr (s baterkou na railu)
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od felix5 »

nechci to hned odsuzovat protože s konverzema zkušenost nemám . celkově mi ale připadá že za cenu konverze si člověk vklidu sežene pušku a má tak za stejnou cenu 2 zbraně (pro kolegu, pro případ poruchy jedné , pro větší variabilitu ve střelivu a pro uplně jiné energie puškového střeliva )
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od DeadMan »

Tak v současné době ji tahám na chatu = dá se dobře schovat když jdeme na výlet ale na druhou stranu poskytuje slušnou palebnou sílu i v odlehlých končinách kde policie dorazí když je dobře tak do 30min a to je pozdě.
Pokud by nastalo PA tak je to zbraň primárně určená pro ženu (případně dítě) protože kosa pro ně není "příjemná".
Tož tak ;)
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od PaF »

Navic na mnoha strelnicich nejsou puskove raze povoleny a proti Luger 9mm neni namitek ani z dlouhe. Taky strelba je klidnejsi, tissi a prijemnejsi. A jak tu uz padlo, je to zbran pro zenu nebo dite, pokud by slo do tuheho.
Odpovědět