Karabiny a konverze na pistolové náboje

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět

Co bych si rád do roka a do dne pořídil?

1. Duralovou konverzi (KPOS, atd. )
16
12%
2. Plastovou konverzi (Roni, atd. )
8
6%
3. Karabinu (MP5, Stribog, atd. )
93
69%
4. Pušku na pistolivé střelivo (AR15 s adaptérem, atd. )
18
13%
 
Celkem hlasů: 135
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od cipis »

JHP od SB nemůžeš legálně nabíjet do ničeho ... Jsou to plnohodnotná Áčka, prostě úplně zakázané střelivo.
Stejná střela od Magtechu, tak ta v tom seznamu není, což samozřejmě vede k tomu, že se prodává a prodávat bude, dokud to někdo cíleně nedá na zkušebnu, která zjistí, že se to od té střely od SB až zas tak neliší, tudíž to zařadí taktéž do A.
Viz. kategorizace na stránkách cuzzs, která má absolutní přednost před kategorizací dle zákona.

Jinak si myslím, že to obejití zákazu této střely ze strany EU bude něco ve smyslu, že v režimu nošení (s nábojem s touto střelou) nebudeš jako obyčejný občan, ale budeš plnit nějaký úkol (jak jinak mohou mít policajti expanzní, že ano).
Stenny píše: 24.08.2020 14:39 a do devítkových karabin s hlavní pod 30 cm nemůžeš legálně nabíjet JHP.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Nicotinick »

Stenny: Existuje samozřejmě spousta devítkových karabin, které mají hlaveň kratší než 30 cm a přesto jsou to "dlouhé zbraně". Důležité je jak jsou registrované v CRZ a na průkazu zbraně, protože v zákoně je to..."nebo, jejíž celková délka nepřesahuje 600 mm". A mnoho z nich přesahuje, i když mají hlaveň kratší než 300 mm. ;)

JHP, neboli jacketed hollow point, je jen jedno konstrukční označení jednoho druhu střely. Existují desítky druhů střel s více/méně řízenou expanzí nebo deformací, které se prostě nazývají jinak. ;)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Bill Masen »

To je současný stav. Já psal o verzi nového zakona o zbraních 2022, ve kterém jsou náboje s řízenou deformaci na nárokovou výjimku.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Matěj »

Zatím je psát o tom, co bude platit, až vstoupí v platnost nový ZOZ v platnost, jako věštit z křišťálové koule. Dokud to definitivně neodklepnou, tak se to může XY krát změnit.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Bill Masen »

Jako slepě a hluše čekat co nám bude předloženo a nezajimat se o vývoj? Ne, díky. To není můj styl.
Ale teď už jsme OT
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Stenny »

Kdo máte AR-9 od New Frontier Armory - měli jste problémy s těsnou komorou? Slyšel jsem stížnosti, že některé série měly problém s přebíjenkami a nebo i některými továrními náboji. Pár lidí to prý řešilo i puškařským zásahem, aby ta puška byla "všežravější." Setkali jste se s tím?
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od M M »

Udajne starsie serie, novsie kusy uz nie. Moja 8" je vsezrava (zatial S&B, Magtech, STV + prebijane s Aresackymi EPRX strelami 115-135gr), zatial 0 zavad - pocitam ze ~ 1500 ran uz ma za sebou.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od skagerak »

@stenn, znamej to myslim musel trochu vzit vystruznikem nebo tak, ale byla to asi prvni serie,...
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od vratnikp »

všechny tři kusy co mám kolem sebe, kupované v první polovině letoška nemají problém. Berou vše od domácích přebíjenek po "sypané s modrým lakem na zápalce". Každá má najeto kolem 1500-2000 ran
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od M M »

Tak ja ju mam kupovanu 2019/05 - cca 1/2 roka som cakal kym ju dostali, takze to bola skutocne len nejaka prva varka. Ocividne sa na to prislo a vyriesili to, sucasnych kusov by som sa nebal.
sacket
Příspěvky: 87
Registrován: 22.12.2017 17:32
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od sacket »

Já jsem si jí koupil v prosinci 2018 v 16." a je pravda, že komora těsná je. Ale není problém že by jí něco nechutnalo, s tím jsem neměl nikdy problém, ale jak se dostane náboj do komory, tak ho musím vystřelit anebo vyrazit předem, natahovací pákou ho ven nedostanu a to mám přebíjenky dlouhé 27,5mm.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Nicotinick »

To nemusí znamenat "těsnou komoru", ale jen strmější přechodový kužel.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Haluziak »

Zdar, má tu někdo zkušenosti s Recover Tactical .. (https://zahal.org/product/recover-tacti ... k-17-19-2/)
Je to plastové, vypadá to jako kdyby to dělal sousedovic kluk 3D perem, ale zas je to levné. Sháním něco do čeho upnout G41 MOS a vypadá to, že po nějaké úpravě tohle by mohlo být ono.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Nicotinick »

To vypadá od pohledu na další krám, se kterým pistole ztratí své nejlepší vlastnosti, aniž by získala vlastnosti karabiny.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Matěj »

Haluziak píše: 01.09.2020 13:45 Sháním něco do čeho upnout G41 MOS a vypadá to, že po nějaké úpravě tohle by mohlo být ono.
Proč chceš do toho pistoli upnout? Co od toho očekáváš? Ze své mnoha penězi vykoupené zkušenosti ti můžu poradit, že (podle mě) jsou to věci úplně na prd. Mezi pistolí a karabinou v pistolové ráži neexistuje nic použitelného, co by spojovalo nejlepší vlastnosti obou nebo tvořilo něco univerzálního mezi, jen slepé uličky vývoje. Nicméně klidně si to kup a pak poreferuj, protože některé zkušenosti jsou nepřenositelné. :)
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Haluziak »

No proto, že u nás (víceméně nikde) nikdo neprodává rozumnou karabinu za rozumnou cenu v .45ACP.
Ale jo kdybych byl chytrej, tak se na to vyseru vymenim 41 za 34 a k tomu pořídím CSV.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od hrd »

Za mě dobrý nápad, když to bude fungovat. Měl jsem už 2 konverze a jedna se povolovala (MicroRoni) a v druhé mi Glock nechodil spolehlivě (Scout). Pažba chycená jen dole v rukojeti (Endo) a nahoře volně opřená je zase takové nic moc řešení. Jen to natahování mi přijde nějaké nedomyšlené, asi bych sháněl tu destičku, co měl původní KPOS.
PS: já naopak došel k tomu, že pro "velkou" karabinu (Evo apod.) nemám využití, že smysl mi dává něco malého (konverze, BT MP9, MicroUZI, vz. 61 apod.).
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Pažba na pistol udělá hodně, chápu že cca 5% výtečnejm střelcům z pistole to příjde zbytečný ale mě co jde na 50 metrů téměř půlka mimo figuru i když se snažim to výrazně zvedne pravdepodobnost zásahu. Škorp strčí do kapsy každou pistol hlavně díky tomu ohlýmu drátu. V Entebe i při atentátu na Heydricha pistole fatálně selhaly. Decentně ohlej drát třeba i jen přilepenej izolačkou by v případě potřeby lecos vyřešil.
V 45ACP se mi líbí anglická opakovačka z wwii - nevim jak se jmenuje (le isle nebo nějak tak).
JOBU
Příspěvky: 1818
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od JOBU »

De Lisle...
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

:head pistole není na strelbu na cca 50m zrovna nejlepší ale da se, nicmene na to není urcena
chces-li strilet pi strelivem na 50 a vice cca max 150m tak si porid něco s delší hlavni a pažbou
na delší vzdalenosti uz sahni po puskovem strelivu
lze sice "ohnout" lecos ale ne vždy ke prospechu věci, nakonec sice existuji modely P08 s dlouhou hlavni a pažbou ale jsou to hodne vzacne kusy, protože jiz v době vzniku a dloho potom to bylo více méně k nicemu...
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Odpovědět