Karabiny a konverze na pistolové náboje

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět

Co bych si rád do roka a do dne pořídil?

1. Duralovou konverzi (KPOS, atd. )
16
12%
2. Plastovou konverzi (Roni, atd. )
8
6%
3. Karabinu (MP5, Stribog, atd. )
93
69%
4. Pušku na pistolivé střelivo (AR15 s adaptérem, atd. )
18
13%
 
Celkem hlasů: 135
Uživatelský avatar
Steril
VIP
Příspěvky: 513
Registrován: 08.03.2012 21:49
Bydliště: Praha

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Steril »

Kel-Tec Sub 2000 vypadá docela zajímavě, taková lehká skládačka do batohu. Podle recenzujících amíků je spolehlivá a přesná, váží 2 kila :!:, umí jíst z šuplíků pro Glock a v USA se prodává za 300 USD.
Složená je dlouhá 41 cm:
Obrázek
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od bivoj »

K tomu Kel Tec Sub 2000 - jedno video od Hickok45:
https://www.youtube.com/watch?v=z5rr5tfG7b8
Není to až tak marná zbraň.
Uživatelský avatar
Steril
VIP
Příspěvky: 513
Registrován: 08.03.2012 21:49
Bydliště: Praha

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Steril »

Jestli někdo umíte nakupovat ve Švajcu tak můžem jet na nákupy :) Blíž sem jí neobjevil.
http://www.waffen-joray.ch/Halbautomate ... -2000.html - za necelejch 14k Kč
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Fabulous »

Zarucni podminky Kel-tec: Vsechny zbrane maji zaruku vystrileni 6000 ks naboju :) Vetsina Kel-tecu me moc nepresvedcila. A tohle je vyslovene hnusne a nepohotove.
Uživatelský avatar
Steril
VIP
Příspěvky: 513
Registrován: 08.03.2012 21:49
Bydliště: Praha

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Steril »

Zrovna fešák to neni a obrovský šrouby po stranách vypadaj pekelně, to fakt jo :D
Taky vim že Keltecy nemaj moc dobrou pověst, amíci s nima ale určitě mají podstatně větší zkušenost než já a zrovna z tohohle modelu mají radost a chválí ho. Jako jedinou dlouhou bych to domů určitě nechtěl, kdybych ale v SHTF někam razil s Glockem tak asi mě asi bude míň tížit nést tuhle 2kg karabinu než třeba skoro 2x tak těžký EVO, který se navíc krmí jinym zásobníkem.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Fabulous »

Tak vybral jsi Keltecu velmi slabého soupeře - nejhorší novou karabinu co znám ;)

Tahle skládačka má jednu podstatnou vadu. V rozloženém stavu má otevřený závěr a hlaveň, takže není moc odolná proti nečistotám. Raději bych si koupil Glock 34 Gen3 a k tomu tu skládací, rychloodepínací pažbu. Pokud tedy nechceš rovnou konverzi.
GlockTDIG2Stock.JPG
Uživatelský avatar
Steril
VIP
Příspěvky: 513
Registrován: 08.03.2012 21:49
Bydliště: Praha

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Steril »

O moznosti rychleho odepnuti pazby sem nemel tuseni, takhle to ale fakt vypada jako rychlovka :yes Mas recht!
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od DeadMan »

pozor tady je problém s původními mířidly = jsou moc blízko oku (není to jako když natáhnete ruce ale to si může vyzkoušet každý sám)
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od DeadMan »

Tak a konverze se dočkala záložních mířidel :mrgreen:

Je to originál Magpul ale verze pro airsoft (na krabičce píšou pro tréning) ovšem vzhledem k tomu že ostrá verze je určena pro "plnotučné" pušky a já to mám na karabině 9x19 která vpodstatě nemá žádný zpětný ráz tak by to mělo jako záloha ke kolimátoru stačit.

Kupováno zde a vše bez problémů :yes

http://airsoftpro.cz/eshop/product_info ... ts_id=1194

Po vyklopení to vychází tak že se dívám těsně nad kolimátor takže míření OK (naopak po sklopení je tečka kolimátoru těsně nad mířidly).

Až to nastřelím tak dám vědět jak to drží ale to bude cca do měsíce protože nevím kdy se dostanu na střelnici a pak toho mám hodně co potřebuju odzkoušet tak uvidíme co dostane přednost.
Přílohy
IMG_5515_1.JPG
nemo
Příspěvky: 24
Registrován: 08.01.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od nemo »

mam konverziu roni g1 ale som priznam sa cakal som trochu vačšiu presnost...na 25 to ide v cca 15cm rozptile + su tam nejake "zahadne" uletence niekedy aj mimo terca :? mate niekdo podobnu skusenost?
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Artifex »

S pažbou? To musí být někde velká chyba. I z pětasedmy mi při trošce snahy vycházejí výsledky o dost lepší:
Obrázek
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od MRAK »

Roni s optikou 4x něco jsem na 50m nevylezl z černýho, když jsem se opřel a snažil
takže tam máš problém ....
nemo
Příspěvky: 24
Registrován: 08.01.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od nemo »

zrejme bude ....ale mal som pocit ze ked pocas strelby G-čko pritlacim trochu inak tak vtedy su tam tie uletence... zrejme to bude o pruzeni plast v plaste..nedavno som dotykove plochy podlepil tekutym kovom ale zatial som sa na strelnicu nedostal..tak uvidime..
Uživatelský avatar
Cherro
Příspěvky: 269
Registrován: 29.09.2012 13:47
Bydliště: Troppau

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Cherro »

To: Nemo. Ronika jsem měl asi rok, ze začátku to dělal taky. Je to jen plast. Největší vůle je kolem bobřáku vzadu. Vyřešil jsem to podle "návodu" Glocka1719 ze střelectví... Tavnou pistolí uděláš na každé straně odmaštěnýho rámu zevnitř v místě kde rám svírá bobřák od Glocku dva "snoply", počkáš až jemně "zavadnou", pak tam vložíš namazanýho Gastona, zaklapneš, a hotovo. 8-) Vymezí se tím vůle. Pokud ti to časem odpadne, uděláš to znovu.
nemo
Příspěvky: 24
Registrován: 08.01.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od nemo »

no ved nieco podobne som urobil ibaze s tekuteho kovu...este jedna vec ma zaujima mam G17 aj 34 ta 34-tam ide vlozit ked vyberiem tu kovovu trubku ...stane sa nieco ked strelim? na inom fore som cital ze to vystreduje zaver ale mne to tak moc nepripada
Uživatelský avatar
Cherro
Příspěvky: 269
Registrován: 29.09.2012 13:47
Bydliště: Troppau

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Cherro »

Přední trubku můžeš sundat. Je tam jenom pro okrasu. (a aspoň se ti nebude tak očazovat muška...) Stejně jak na K.P.O.S.u. Sundává se i tehdy pokud použiješ na Gastona tlumič. Závěr nic nevystřeďuje, Gaston v RONI drží primárně jen za přední rail, a sekundárně vzadu kolem bobřáku.
Skalik
VIP
Příspěvky: 343
Registrován: 24.11.2012 16:29
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Skalik »

Pánové, měl bych dotaz. Konverze jde mimo mě neláká mě a navíc moje K100 by asi do žádný neseděla, ale karabina v 9x19 mě zajímá hodně. Evo mě nepřesvědčilo, napadá vás něco jinýho?

Hledal jsem MP5 v semi auto našel jsem zmínku o nějaké švýcarské firmě co to prodává, ale u nás ve zkušebně tomu dali A, takže na nic.

Díky
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Fabulous »

Mas-li chut investovat 40-60 tis. Kc, tak Brugger a Thomet vyrabeji nejmene dva druhy spickovych karabin. APC9 a TP9.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Maximus »

Na nějakém foru jsem četl, že se připravuje ultrakraťas na základě kosy v ráži 9 mm a mezi připravovaným příslušenstvím je i podvěsná jednoranná brokovnice ráže 12, což by se mi možná líbilo i na normální kose (záleží ale na cene) ;).
scorpio
VIP
Příspěvky: 127
Registrován: 12.01.2012 22:46

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od scorpio »

Že by někdo oživil myšlenku Bulldoga? :clap http://www.gunexpert.cz/products/sa-vz- ... lldog-9mm/
Taková varianta karabiny na pistolové náboje by v případě použití nějakého normálního (čti rozšířeného a normálně sehnatelného) zásobníku mohla být velmi zajímavá..
Odpovědět