Karabiny a konverze na pistolové náboje

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět

Co bych si rád do roka a do dne pořídil?

1. Duralovou konverzi (KPOS, atd. )
16
12%
2. Plastovou konverzi (Roni, atd. )
8
6%
3. Karabinu (MP5, Stribog, atd. )
93
69%
4. Pušku na pistolivé střelivo (AR15 s adaptérem, atd. )
18
13%
 
Celkem hlasů: 135
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Serža »

tyhle:
http://www.armymarket.cz/miridla-predni ... t-ka-d2064
vydržely zatím i nějaký hrubší zacházení, pochopitelně ránu kladivem by asi nedaly...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Radek07 »

O víkendu jsem měl možnost si z toho střelit a za mě velmi příjemné překvapení. Nebylo problém výborně zasahovat malý poper na 50M díky dioptru i velmi rychle za sebou. U nás je zatím jen pár kusů a čeká se na ni dlouho.

http://mpicz.com/sortiment/ruger/dlouhe ... 375-detail
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Radek07 »

Pozn. teď jsem ji našel u BVS skladem
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Matěj »

Serža píše:tyhle:
http://www.armymarket.cz/miridla-predni ... t-ka-d2064
vydržely zatím i nějaký hrubší zacházení, pochopitelně ránu kladivem by asi nedaly...
To mi připomnělo miridla z brenu 1 nebo se pletu?
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Serža »

to nevím, ty z Brenu znám jen z fotek :-)
BTW výškově sedí s EOTechem - vyzkoušeno na tom EVO3 - tečka kolimátoru seděla na špičce mušky
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Matěj »

Nakonec jsem objednal v ZS mířidla od CAA za pěkných 900 ve výprodeji. Ovšem chtěl jsem se zeptat některého jiného majitele, který ideálně nekoupil v ZS. Mířila došla v obyčejném sáčku za pár haléřů, bez jakéhokoliv popisu nebo návodu, jen s imbusem. Je to normální? Toto bych čekal tak u fakeu z Aliexpressu, ne z obchodu, kde má být originál...
To, že došla jen půlka objednávky, už radši nekomentuju.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Fabulous »

Někdo další se zkušeností s Fab Defense Scout?

Já ho sice mám, ale nevystřílel jsem z něj skoro nic :(
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Radek07 »

Pořídil jsem si nového Ruger PC 9 a zatím spokojenost.

Líbí se mi, že ho rozložím, hodím do baťohu a že bere zásobníky do Mlocka ;)

Dnes vystříleno ca. 300 ran bez jediného problému (přebíjenky, tovární)
coloredo
Příspěvky: 80
Registrován: 15.03.2016 22:29

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od coloredo »

O Rugeru PC9 jsem taky celkem vážně uvažoval, ale ta pořizovačka mě vážně odradila. Za ty prachy se už dá koupit pěkná a kvalitní opakovačka ve výkonné ráži s daleko vyšším potenciálem. Taky to nikdo okolo nemá, takže problém je si to prakticky vyzkoušet.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Bill Masen »

coloredo píše:...ale ta pořizovačka mě vážně odradila. Za ty prachy se už dá koupit pěkná a kvalitní opakovačka ve výkonné ráži s daleko vyšším potenciálem...
Jo a taky se za to dá koupit docela slušný kolo, nebo solidně dlouhá čára koksu, ten má ještě větší potenciál.
Mě se to nelíbí, je to takovej kočkopes. Ani se sklopkou. Vypadá to jek poskládaný ze zbytků od puškaře.
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od PaF »

Vypadá, to je pravda.
Ale fun factor je super a ne na každé (spíš málokteré) střelnici se dá používat puškové střelivo. A tady je Ruger na místě. Je mnohem levnější, něž některé jiné karabiny - Beretta, CSV, Skorpion CZ a mnohem líp udělaná než jiné - Chiappa, Phoenix ze srovnatelné či nižší cenové hladiny.
A rozpadlický faktor taky není k zahození. Zabalíte nenápadně do batohu, sestavení je dílem okamžiku. Díky malému zpětnému rázu z PC můžou střílet i děcka a ženské, pro CQB zcela dostatečná přesnost a dostřel, do dlouhé lze zakoupit efektivní střelivo... Díky dioptru se s ní střílí pěkně svižně.
Pokud chcete devítku s potenciálem 50m+ a nemusí být pod kabát, je to dle mého dnes nejlepší volba.

Má-li někdo tip na lepší poměr cena/výkon, SEM S NÍM...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Bill Masen »

PaF píše:...Je mnohem levnější, něž některé jiné karabiny - Beretta, CSV, Skorpion CZ a mnohem líp udělaná než jiné - Chiappa, Phoenix ze srovnatelné či nižší cenové hladiny...
Ano, s tím souhlasím. Jen porovnávat konkrétní karabinu s puškou je mimo.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Matěj »

Já v současnosti po nějaké 9tkové karabině koukám a ať hledám jak hledám, pořád mi vychází asi nejrozumněji MP 5 od ZS. Jediné, co mi na tom vadí je ten původ... Origo HK je k dispozici jen krátké a to je na nic.
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od PaF »

Jasně, to je jiná liga, samozřejmě i finančně. Z PC se mi sice střílí lépe a radostněji, ale proti masivní MP je to jako hračka proti zbrani. Stojí ovšem polovinu a hůř se s ní nestřílí, spíš je pohodlnější díky tvaru pušky a asi i menší (možná jen lépe rozložené) váze.
Původ v Turecku asi není takový problém, konstrukce je stejná. Vím o několika kusech bez problémů. Problémy se spoušťákem sice jedna zbraň měla, ale ZS vrátil peníze bez násilí.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Fabulous »

K mání je občas Marlin Camp 9 nebo 45. Obou verzí jsem několik měl a je to příjemná a spolehlivá puška. 45 je na 1911 zásobníky a do 9mm verze pasují zásobníky z S&W 59 a Springfield XD.

Ale už jsem to tady někde tuším psal...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Bill Masen »

Mám dva dotazy ohledně délky hlavně právě v souvislosti s karabinama. Ty mají delší hlaveň, než pistole, ale ty délky jsou různý.
Dotaz 1, Když vezmu FMJ 124 GRS od SB, tak má tabulkovou rychlost 360 m/s z hlavně 150 mm. Z kratší to bude míň, z delší víc. Ale ne do nekonečna. To je právě ten dotaz, do jaké délky hlavně ten náboj zrychluje a kdy už začne zpomalovat? Samozřejmě čistě teoreticky. Předpokládám, že u hlavně 470 mm (delší neznám) k tomu docházet nebude.
Dotaz 2, Když vezmu subsonic 150 GRS od SB, tak má tabulkovou rychlost 305 m/s z hlavně 150 mm. Z jak dlouhé hlavně přestává být náboj subsonický, tedy zrychlí až nad 340 m/s?
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Zapadlo »

Dotaz 1 : devítka Ti bude narychlovat ne sice do nekonečna, ale určitě i s tak dlouhou hlavní, že bys zbraň nenacpal ani do kombíku. Ten poslední metr či dva se ale na nárůstu úsťové rychlosti a energie projeví jen velmi málo. Jen pro zajímavost, střela narychluje ještě ve vzdálenosti třiapůlnásobku ráže za ústím, pak přestanou plyny tlačit do dna střely.

Dotaz 2 : nevím jistě, ale myslím že subsonic zůstane subsonikem, pokud to teda nezkusíš prohnat hlavní s kónickým vývrtem.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Bill Masen »

Ad 1, jo, to jsem si myslel, proto jsem psal čistě teoreticky. Stejně by ten údaj byl zajímavej.
Ad 2, jakou rychlost to bude mít z PMR-9, která má hlaveň 470 mm? Co to udělá v karabinách s hlavní 10 palců?
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Nicotinick »

Optimální délka hlavně pro 9 Luger pro kombinaci "optimální vyhoření prachu pro rychlost střely/obratnost a kompaktnost" je cca 10-12".
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Radek07 »

http://www.ballisticsbytheinch.com/9luger.html

hodnoty je potřeba přepočítat na naše m/s a J - většinou člověk získá 20-30% energie navíc ze 16 palcové hlavně
Odpovědět