Karabiny a konverze na pistolové náboje

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět

Co bych si rád do roka a do dne pořídil?

1. Duralovou konverzi (KPOS, atd. )
16
12%
2. Plastovou konverzi (Roni, atd. )
8
6%
3. Karabinu (MP5, Stribog, atd. )
93
69%
4. Pušku na pistolivé střelivo (AR15 s adaptérem, atd. )
18
13%
 
Celkem hlasů: 135
Butch
Příspěvky: 771
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Butch »

Zásoba musí byt peticiferna :devil :devil :rock
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od PaF »

Letos to je 30 let, co střílím. Za celou dobu nešly tovární náboje v běžném prodeji ani jednou dolů. Na nábojích se nedá prodělat a kazí se ještě pomaleji než konzervy. Nedávno jsem si udělali svátek a z válečné parabely jsme dali 10 válečných Lugerů. Žádný selhač. Sběratelům se omlouvám :oops: .
RobertK
Příspěvky: 360
Registrován: 02.06.2016 13:19
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od RobertK »

Zdravím, mám dotaz roni 4 gen má něco jako zavit pro kompenzátor, má to nějaký větší efekt?
A ještě dotaz pokud bych na roni gen 3 nechal naroubovat tlumič mělo by to nějaký efekt tlumilo by to něco nebo je to na nic?
Dík
Robert
-----------------------------------------------------------
Očekávám to nejlepší ale připravuji se na nejhorší.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od bivoj »

Efekt to má jen vizuální.
Ad tlumič - netlumilo by to a nejspíš by sis navíc tlumič zničil (baffle strike). Tlumič musí být spojen pevně s hlavní zbraně a být s ní absolutně souosý!
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Zapadlo »

Bivoj - a já si rejpnu. Tlumič nemusí být pevně spojen s hlavní zbraně.
Narážím na pistoli HK Mk.23 a její SOCOM silencer.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Nicotinick »

Který tlumič máš na mysli ? Oficiálně zavedené tlumiče na MK 23 jsou všechny šroubovací na hlaveň. Ale nevylučuji, že mi něco uniklo.

Jestli myslíš rakouského Fischera na rám (původně pro HK) , tak on to zase žádný zázrak v tlumení není.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Zapadlo »

Mám na mysli ten původní armádní tlumič. Ano je šroubovací - na závit na hlaveň, ale jeho část, která je napevno spojena závitem s hlavní zbraně je odpružena vůči zbytku tlumiče, takže samotný tlumič může vykonávat při pohybu hlavně krátký zákluz vůči vlastnímu upevňovacímu prvku. Těžko se to popisuje a schema jsem na netu nedohledal. Hmotnost hlavně s tlumičem a především změna těžiště tohoto celku by jinak neumožnila spolehlivou funkci zbraně. S tím odpružením se v rozhodujícím momentu vykývnutí hlavně tato chová, jak by na ni tlumič hmotově nepůsobil. Uznávám, že Mark23 je v tomto ohledu dost raritní konstrukce.
Zmínka je např. v knížce Antonína Kuchyňky o tlumičích, myslím že tam byl i schematický řez.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Nicotinick »

No pokud máš na mysli tzv "booster", tak ten je (musí být) součástí všech tlumičů na pistole s uzamknutým závěrem a šroubovaných na hlaveň, jinak to prostě nefunguje.
booster system.jpg
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od bivoj »

Zapadlo píše: 30.03.2022 15:14 ...jeho část, která je napevno spojena závitem s hlavní zbraně je odpružena vůči zbytku tlumiče, takže samotný tlumič může vykonávat při pohybu hlavně krátký zákluz vůči vlastnímu upevňovacímu prvku...
To, co popisuješ, je tzv. Nielsen Device - muzzle booster. Blíže viz: https://www.silencercentral.com/blog/wh ... en-device/

Jak už napsal správně přede mnou Nicotnik, je to běžná součást všech tlumičů určených pro pistole s uzamčeným závěrem.

A pistole díky tomuto mechanismu nefunguje díky "odpružení" tohoto systému - naopak, při výstřelu dochází k expanzi plynů do pístu boosteru a tím k "tlačení" hlavně dozadu vůči tělu tlumiče. Ta pružina v tom Nielsenovi pak celý cyklus jenom brzdí, aby hlaveň dostala de facto (hodně teď zjednodušuji) jen lehké nakopnutí dozadu, které bude vyrovnávat váhu a setrvačnost tlumiče. A tlumič pak nevykonává zákluz ale naopak "předkluz". Viz třeba video jak to vypadá při střelbě zde: https://www.youtube.com/watch?v=gVXJcf3xL_c

Navíc je to přímo konstrukční část tlumiče pevně s ním spojená - tím pádem jak jsem napsal "Tlumič musí být spojen pevně s hlavní zbraně a být s ní absolutně souosý!" tak to pochopitelně platí naprosto stejně i pro tlumiče s Nielsen Device.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
lagardere
Příspěvky: 402
Registrován: 28.02.2015 17:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Pardubice

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od lagardere »

Začínám přemýšlet o pušce v 9 lugru. Dělal jsem sondu, co je na trhu za rozumnou cenu. Zavrhl jsem SIG MPX, Vosátku, apod., to je mimo můj rozpočet.
Dnes jsem měl v ruce 3 kusy. Nestřílel jsem z toho.
Co se mi líbilo, byla ADC, ale tu řadím k výše jmenovaným. Částka nad 40tis, úplně mimo pro mě.

LIMEX LLC Alfa – za ty prachy pro mě velké zklamání. Zpracování bylo hezké, ale ta spoušť. V cenovce okolo 35tis bych čekal něco jiného. To i válečný mosin má lepší spoušť.

FM-9 – povrchovka nic moc, pažba má velký vakl, spoušť bída. Docela mě puška zklamala, to i Norinco mělo lepší stavy zbraní.

Ve výběru mám další klasiku, jako je CSV-9.
EVO jsem zavrhl, nebo se už zlepšili ve Zbrojovce?
Stribog se mi nelíbí.
Z MP5 jsem zas tak nadšený nebyl.
Staré krumply typu UZI, pumpička jsem zavrhl hned.
Je ještě něco za rozumné peníze?
Vae victis. Molón labe!
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Ulfhednar »

Beretta cx4 Storm?
Za mě sice neskladná pažba, ale celkem přítulná zbraň. Spoušť není úplně hitparáda.
Óðinn á yðr alla
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od PaF »

Ta moje má spoušť udělanou od Zendla a pohoda jazz ;). Už jsem ji chtěl několikrát pustit, ale nakonec se vždycky rozmyslím, protože s ní prostě trefuju. Navíc mám spoustu zásobníků, je na ní OKO a ne každý by byl ochoten za ní dát, co bych za ní chtěl :chuckle .
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od jolky palky »

Faxon Bantam.
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
dr.know
Příspěvky: 195
Registrován: 11.09.2014 23:11
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od dr.know »

Zeptam se zkusenejsich, rovnez uvažuji o 9mm karabine.
Byl jsem na testování nove VAR9.
Zbran super,příjemná vsechno, nicmene s tlumicem to priserne foukalo do obliceje, ale jakoze to fakt neslo. Po jedne krabicce me palili oci a nebyl jsem sam.
To je standard u kratkych 9mm karabin s tlumicem?
Z jine jsem nikdy nestrilel.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od PaF »

U dynamického závěru je to nevyhnutelné. Chce to kvalitní brýle nebo střílet bez tlumiče ;) .
dr.know
Příspěvky: 195
Registrován: 11.09.2014 23:11
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od dr.know »

Sajze, ja prave mel jen dioptricke, pac jsem zapomnel cocky, tak mozna se standardními streleckymi vrylemi lepsi.
Tak jeste popremyslim.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od bivoj »

To nic nevymyslíš. Jak už píše PaF, u dynamického závěru to prostě při střelbě s tlumičem fouká do ksichtu. Nicméně ten dynamický závěr není podmínkou - úplně stejně je na tom třeba 300 AAC Blackout když se s tlumičem střílí z "plynovky" a ne z pístovky. Ani střelecké brýle moc nepomůžou, pokud to tedy nejsou nějaké takovéto:
469x353_rwXBIN.jpg
469x353_rwXBIN.jpg (35.5 KiB) Zobrazeno 4394 x
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
dr.know
Příspěvky: 195
Registrován: 11.09.2014 23:11
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od dr.know »

Diky za info, v tom pripade, to za me (s tlumicem) pozbyva smyslu.
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Radek07 »

I když mám BT GHM9 který je s tlumičem perfektní, tak po zkušenostech bych nezatracoval ani Evo3. Evaře na střeleckých akcích potkávám často a nejsou s tím problémy - ani utlumené. Přesnost a spolehlivost velmi dobrá.
Uživatelský avatar
lagardere
Příspěvky: 402
Registrován: 28.02.2015 17:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Pardubice

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od lagardere »

AR karabiny jsem zavrhl. Buď je to dobré, ale drahé. Nebo slušné, ale musí se do toho ještě nějaká tisícovka nacpat, např. do nové spouště. Docela se mi líbila Windham Weaponry R16FTT-9MM, ale z recenze jsem se dozvěděl, že spoušť je otřesná.
Tak v poměru cena výkon mi zatím vychází nejlíp CSV-9. Je něco, co by mě mělo odradit od koupě?
Ještě je tady EVO. Na jedné straně spokojenost, na druhé straně ji odsuzují. Lákala by mě karabina, ale nevím…..
Vae victis. Molón labe!
Odpovědět