Karabiny a konverze na pistolové náboje

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět

Co bych si rád do roka a do dne pořídil?

1. Duralovou konverzi (KPOS, atd. )
16
12%
2. Plastovou konverzi (Roni, atd. )
8
6%
3. Karabinu (MP5, Stribog, atd. )
93
69%
4. Pušku na pistolivé střelivo (AR15 s adaptérem, atd. )
18
13%
 
Celkem hlasů: 135
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od DeadMan »

dal bych tam matnou olive
scorpio
VIP
Příspěvky: 127
Registrován: 12.01.2012 22:46

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od scorpio »

Co zkusit lazuru do zelena, pokud chceš docílit maskovacího efektu, nebo do hnědo-červena, ala ruské zbraně a přes to potom polomatnej lak, ať neházíš prasátka na slunci? Jen by to chtělo na odřezku vyzkoušet, jestli lazura schová stopy po prasklinkách a kolik vrstev na to, aby se TI výsledek líbil..
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od muzzleloader »

Nerozumum materialum a barvam,jsem reznik :-)
Jsem sebekritickej a vim ze jsou tam vady,tak to asi fouknu plnicem a nejakou olivovovou matnou barvou.Krylon zitra nesezenu a je to jen prvni pokus,tak o umeni nejde :-)
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od muzzleloader »

Nemel uz nekdo v prackach JRC karabinu v 9mmL?
Vim,ze je to uz docela velky,ale je to neskutecne pekny https://www.youtube.com/watch?v=VRLHD6O ... ata_player
Maji to treba v Plzni v Alfa Tactical.
Tady ji ma pod jinym jmenem hickok45 a strili tim pres 200yds https://www.youtube.com/watch?v=Wf4ZsK1 ... ata_player
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Fabulous »

Měl, zakoupil a po vystřelení 97 ks vrátil. Neskutečný verk.
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od muzzleloader »

Co bylo spatne?Zadrzky,presnost,ergonomie?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Fabulous »

Všechno. Technické řešení, nízká životnost dílů, zasekávání, nepodávání, atd. Nechci se v tom moc babrat, firma se ke mně zachovala slušně a nedělala problémy s vrácením.
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od muzzleloader »

Skoda,vypada to pekne :-(
shtf
Příspěvky: 327
Registrován: 22.08.2012 18:17
Bydliště: CR

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od shtf »

aha, tak to je zklamani, uz jsem na JRC zacal setrit :(

a nahodnou zkusenost s Vosatkovou V-AR v razi 9mmL nemate?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Fabulous »

V-AR jsem měl v ráži 223. Vzhledem k tomu, že základ je stejný, tak tedy částečné zkušenosti mám. Zpracování je výborné, 223 fungovala skvěle. U té devítky si ale nejsem jist, zda to bude dobrá volba. Není to dostatečně prověřená zbraň. A také cena je vpravdě nesmyslná. Na trhu je mnoho lepších karabin.
shtf
Příspěvky: 327
Registrován: 22.08.2012 18:17
Bydliště: CR

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od shtf »

Na trhu je mnoho lepších karabin.
a to mas na mysli karabin 9mmL ?

to je totiz primarni pozadavek, nema cenu mit X zbrani v X razich a ktomu potreba X druhu streliva
protoze kdyz ti selze/odejde jedna zbran, tak najednou mas hromadu nepotrebneho streliva
a pro druhou zbran by jsi mohl mit naopak nedostatek.
Proto je lepsi mit vsechny zbrane v jedne razi a tim mit univerzalni hromahu streliva.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Fabulous »

Tak o tom se tu přece bavíme, ne? :)
shtf
Příspěvky: 327
Registrován: 22.08.2012 18:17
Bydliště: CR

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od shtf »

no presne tak :)

tak ta V-AR je tedka aktualne v cene kolem 23k
to me prijde docela OK

jinak jake lepsi karabiny mas na mysli?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Fabulous »

Tak to šel chlapec s cenou dost dolů oproti plnotučné verzi. Já preferuji (zatím) spíše jiné karabiny. Měl jsem BT TP9, což je jedna z nejskvělejších věcí, co existuje. BT vyrábí i APC9, což je už vyšší cenový level. Možná bude dobrou volbou i Taurus G2, který má své konstrukční předky v "pracovních" samopalech. Hodně moc zajímavý je KRISS, ale v 9mm se bude vyrábět až časem.

Pro člověka, který si nepotrpí na efekt, ale spíš na funkčnost je výbornou volbou Glock v konverzi KPOS. Ale to už se tady také probíralo.

A nakonec nejhorší karabina na světě. Ano přátelé, je to Škorpijón EVO! Takový technický bastard vypustit na trh v 21. století, to umí jen Česká Zbrojovka...
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od cipis »

Hlavně, že všichni, kterým ho půjčím na střelnici, tak slintají :D

S tou "technikou" máš ale pravdu, uvolněné předpažbí, vyštípaný vytahovák, teď po dalších 2tis. (celkem 5 tis.) ten "nový" vytahovák začíná připomínat ten, co vyměnili po 3tis. Ale jinak není problém.
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od PaF »

2 Fabik Proc jsi tu BT prodal?
Ja z toho strilel 2x a chodilo to dobre. Jen se zdalo, ze zasobniky jsou z krehkeho materialu, jeden se vystipl pri prebijeni....

4cipis... no za ty prachy uplny banality. :lol: Ale fakt, mel jsem to poteseni 2x a stacilo.

U mne zatim vede Beretta Cx4, i kdyz G34 v KPOS taky nebyla marna. Jenze krome Beretty to ma vsechno kratke hlavne a vykon a dostrel tim trpi.
Naposledy upravil(a) PaF dne 27.01.2013 21:33, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Fabulous »

To že je kvalita a konstrukce mizerná je fakt, ale horší je, že je to karabina, u které bylo vše podřízeno ceně. Třeba třičtvrtěkilový dynamický závěr byl prima věc třeba u válečného Špagina, ale dnes je to u pracovní zbraně naprostý (a stupidní) archaismus. Je to ale asi vrchol technologických možností zbrojovky. :o
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Fabulous »

PaF píše:2 Fabik Proc jsi tu BT prodal?
Ja z toho strilel 2x a chodilo to dobre. Jen se zdalo, ze zasobniky jsou z krehkeho materialu, jeden se vystipl pri prebijeni....

4cipis... no za ty prachy uplny banality. :lol: Ale fakt, mel jsem to poteseni 2x a stacilo.

U mne zatim vede Beretta Cx4, i kdyz G34 v KPOS taky nebyla marna. Jenze krome Beretty to ma vsechno kratke hlavne a vykon a dostrel tim trpi.
G34 s prodlouženou hlavní ze 17L je OK. O moc delší hlaveň u karabiny nemusím. Dávám přednost kompaktnosti.

BT jsem prodal pouze kvůli sjednocení zásobníků. Abych měl vše Glock. Jinak na ní nemohu říci křivého slova.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Fabulous »

Byl na mne přes SZ vznesen dotaz ohledně přesnosti střelby Glocka vs. Glock v konverzi KPOS. Myslím, že odpověď bude zajímavá i pro ostatní čtenáře:

Z čistě technického hlediska je dokonale zamířená pistole přesnější než pistole v konverzi. Glock má totiž v konverzi v zadní části boční vůli cca několik desetin mm (cca 0,3). Mířidla jsou ale namontována na konverzi, což znamená, že tato vůle může (ale nemusí) způsobovat nahodilý rozptyl v řádu jednotek cm na 25m. Ovšem tuto vůli lze snadno podomácku vymezit, např. lepenkou.

Z praktického hlediska je vše ale naopak. Díky opěrce a tím významně lepší stabilitě zbraně, lepší optice, delší záměrné a tím vyšší schopnosti kvalitního zamíření, lze s konverzí dosahovat mnohem lepších výsledků, než-li s pistolí. Obzvláště velký rozdíl je patrný (logicky) při rychlopalbě. Koneckonců i samotná hmotnost konverze působí pozitivně na snížení zdvihu zbraně a tím vyšší rychlosti opětovného zamíření.

Konverze zkrátka má skoro samé přednosti... ;)
nemo
Příspěvky: 24
Registrován: 08.01.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od nemo »

tak som sa prave vratil so strelnice skusanna konverzia roni "kompenzatoru"+g34 vymedzil som vole aj v railoch aj na bobraku a zrazu to slo v ocakananom rozptile cca 5cm na 25m, dalej 33ran na 50metrov strielane na krabicu z brokov(25) a vsetko vo vnutry.... ;) takze spokojnost vysoká len som akosi zabudol ze mam skusit drzanie nastrelu po rozlozeni a snovu zlození..ake stym mate skusenosti vy? drzi to nastrel aj potom?
Odpovědět