Karabiny a konverze na pistolové náboje

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět

Co bych si rád do roka a do dne pořídil?

1. Duralovou konverzi (KPOS, atd. )
16
12%
2. Plastovou konverzi (Roni, atd. )
8
6%
3. Karabinu (MP5, Stribog, atd. )
93
69%
4. Pušku na pistolivé střelivo (AR15 s adaptérem, atd. )
18
13%
 
Celkem hlasů: 135
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od skagerak »

Btw po ktre konkurenci ze se opici?

A pevna pazba na uzi asi nebude urcena pro nekoho kdo to mini nosit pod kabatem, vozit v pohotovosti v aute atd...
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Ray »

No, bylo to v této verzi používáno IDF jako pěchotní samopal-tedy permanentně v ponosu, nebo pohotovostní poloze, kde je pádlo pro rychlé zalícení a zamíření určitě lepší. Beru to teď z rozpadlického pohledu, kde je žádoucí určitá variabilita. Ale mluvím jen za sebe.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Noir
Příspěvky: 44
Registrován: 13.02.2014 22:39

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Noir »

Už jste někdo zkoušel Striboga A3 - tedy s polouzamčeným závěrem?
Měl jsem možnost střílet s MP5 a EVO3 a ikdyž je škorp výrazně ergonomičtější (hlavně pro leváka) tak chod MP5 je prostě lepší.
Koukal jsem na rozborku A3 a nějak ve mne nebudí ten malý čep, co zajišťuje brzdění, důvěru. Navíc Kuračina testuje na lidech, takže je důvod k opatrnosti (měl jsem K100 mk6 a byly problémy s čepy a odštípnutím ližiny závěru).
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Radek07 »

Verzi A3 mám včetně několik stovek vystřílených ran a funguje bez problémů.
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od MartinSk »

Mám Stribog A3, hlaveň 16 palců. Nastříleno přes tisícovku ran. Prozatím bez závady. Používám náboje SB 115 gr.
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

pro sakaredak,
propozice ke stazeni nejsou, snad bude pristi rok 3 kolo, ( covid s lescim pekne mava ) nekdy zas v zari.
strucne,
4 situace a vlozeny závod "mirenka"
kovove terce musí padnout v papiru min 2 rany, střílelo na vzdalenosti od cca 2m do 25m, něco povinne jednou rukou, něco jen od pasu, hodnoceni cas plus trestne sec. ( + 5 sec za nesplněnou ulohu atd.. )
" mirenka " terc takovy ten "kostroun" na 25m, stred byl za 10, figura za 5 bodu, zbran v ponosu se zásobníkem nenatazena cas omezen na 5 sec. vitez mel 75 bodu ..
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od hrd »

Můžete někdo změřit, kolik má vnitřní a vnější průměr dioptru na UZI a MiniUZI? Chtěl bych si ho zkusit udělat na Škorpion, tak ať mám z čeho vyjít. Dík.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od skagerak »

Zrovna mne prijde dioptr na uzi strasne malej (ted nezmerim).... je otazka zda je to neco co by se melo kopirovat. Vzdalennost od oka bude stejna?
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od hrd »

Na UZI se mi zdá také malý, na MiniUZI akorát, jenže právě vzdálenosti jsou asi jiné, tak jen abych nějak začal, pak uvidím.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

zmerit ti to muzu ale bude ti to HRD asi prd platne. UZI izraelske army mělo a ma male diry odhadem cca 1 - 1,5 mm a dost siroky okraj dioptru. Exportni typy měli nekdy prevrtane hledi dioptru ( to na 200m ) na cca 5 - 6mm.
Maly prumer dioptru funguje dobre v dobrem svetle a na delší vzdalenosti. Za sera je k nicemu a na male vzdalenosti se s tim musíš naucit a je to pomale. Takze spise bych to videl tak co od toho cekas a na co to chces.
Prikladem muze byt mini uzi ktre me vetsi diry a také daleko mensi okraj diptru, coz je supr na male vzdalenosti ale zas horsi na vesti ( proste je tam ztrata presnosti ) takze pokud bych to resil ja udelal bych preklapeci jako je to na export typech velkého UZI a to male a velke, podle podmínek, samozrejme hraje roli vzajemna vzdalenost dioptru a musky a samozreme oka. Pro Skorpika bych to odhadem podle me videl tak na diru cca 3mm a max velikost okraje 2 mm pokud to chces na akcnejsi strelbu
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od pepaf »

Můžete někdo změřit, kolik má vnitřní a vnější průměr dioptru na UZI a MiniUZI? Chtěl bych si ho zkusit udělat na Škorpion, tak ať mám z čeho vyjít. Dík
UZI SMG :
100 i 200´- otvor 1,5 mm
šíře hledí - 11 mm
Vzdálenost hledí-muška = 315

UZI MINI:
1 - otvor 3,2 mm
2 - otvor 1,6 mm
šíře hledí - 8 mm
Vzdálenost hledí-muška 235 mm

FYI - UZI MICRO:
hledí otvor 3,6 mm
šíře hledí - 10,5 mm
Vzdálenost hledí-muška = 185 mm
Uživatelský avatar
lagardere
Příspěvky: 402
Registrován: 28.02.2015 17:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Pardubice

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od lagardere »

Už jste měl někdo tu čest s puškami Beretta M38/49, co teď nabízí ZS? Slušná alternativa k Uzi (že Viktore :P ).
Vae victis. Molón labe!
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Ulfhednar »

Před lety jsem na to sháněl zásobník. Byl to porod. Tenkrát za 1500,- Takže pokud je mají a budete to kupovat, rovnou jich vemte víc. Sice také střílí z otevřeného závěru, ale s UZI bych to nesrovnával. Je to takové "puškové". Nevím jestli všechny, ale mělo to kompík na ústí hlavně. Na otevřený závěr to bylo kultivované. Víc se nepamatuji.
Óðinn á yðr alla
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

osobne si myslim ze jedine z valecnych dob co dokaze konkurovat UZI je PPS 43. Az na tu pro me nestastnou razi.
Ne ze by naboj 7,62 Tokarev byl spatnej, ale je proste pro me ve srovnani s 9mm Luger drahej.
PPS je sice neuveritela "plechárna" ale naprosto presne splnoval a splnuje podninky od nej ocekavane a to v rade konfliktu asi dodnes..
K Berette 38/49. Jak uz psal Ulf. Je to proste predvalecna konstrukce jakasi modifikace pusky nez " samopal " co si myslime dnes, tj,mala skladna a lehce ovladatelna zbran používající pistolove naboje a s efektivnim dostřelem max 150m. UZI a MINI UZI je v této kategori asi nejlepší soubor kompromisu a to se mi na nem libi.
Proste krysa je asi v necem lepsi nez potkan, ale potkani zvitezili protože sice nejsou v necem lepsi nez krysy ale v celem souboru vlastnosti jsou lepsi. Jsou zbrane co jsou presnejsi, lehci a jde na navesit vic prislusenstvi nez si dokazes představit nez UZI, ale tahle "plechárna" je takovy nenarocny "delnik" :D co nakonec prezije vse.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Ray »

Včera jsem měl poprvé možnost vyzkoušet a přímo porovnat své CSV-9 M4 a klasický S1 EVO. Nehodnotím přesnost, jelikož kolega neměl na škorpu nastřelený kolimátor. Všichni říkají, jak má CSV nahovno spoušť, ale proti EVO (a to už mělo něco odstříleno) mi přišla o hodně tvrdší, nepoddajnější. I to předsazené natahování, byť má EVO určitě lepší páku, mi taky vůbec nesedlo (to je ale asi zvyk). Nicméně, celkový pocit z držení zbraně a střelby nesrovnatelný. Těžko se to popisuje. EVO, byť váhově prakticky stejné, mi přišlo jako kus prkna, pocitově takové hrozně tvrdé, ne moc příjemné. Když jsem potom hned vzal CSV, tak to bylo jako bych do ramene opřel housle a začal na ně hrát :lol: Kolega sice po vyzkoušení CSV jen kulantně pochválil, ale bylo vidět, že příjemně překvapený byl o dost víc, než dával ve skutečnosti najevo :) Druhý kolega, který s k nám jen přidal a ani nemá zbroják, pak zcela nezávisle vyzdvihl CSV. Nevím no. Každému, kdo tápe jestli EVO nebo CSV, asi hodně důrazně doporučuji si obě flinty vyzkoušet naráz a ne odděleně.

PS: jinak zas mám tu moji flintu zase o kousek raději. Je velmi potěšující v padající mlze slyšet na 40 m pravidelné cinkání do stromku s ocelákama o velikosti pivního tácku, když člověk střílí prakticky na mizející siluetu.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Bill Masen »

Ray píše: 18.12.2020 22:40...jinak zas mám tu moji flintu zase o kousek raději...
pistoli Rayi, pistoli. Jinak moje porovnávání bylo podobné, CSV-9 je daleko zodpovědnější nástupce SA61, než evo.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od bivoj »

Ray píše: 18.12.2020 22:40 ...Každému, kdo tápe jestli EVO nebo CSV, asi hodně důrazně doporučuji si obě flinty vyzkoušet naráz a ne odděleně...
Jj, taky jsem to tak měl, když jsem se rozhodoval co za pistolovou karabinu pořídit. Jednoznečně zvítězilo CSV. Navíc má tu drobnou leč nezanedbatelnou výhodu, že, jak už podotknul Bill, je to papírově pistole...

CSV má za mě jednu jedinou chybu, a to jen v případě použití "ve válce" či hardcore PA - ty dlouhý díry na chod napínací páky na obou stranách závěru - při válení se v blátě/písku se tamtudy může dostat bordel do těla zbraně. Strana, kde momentálně není napínací páka se dá ještě jakž-takž pořešit, ale tam kde je páka moc nevím, jak na to... Zatím to neřeším, ale přemýšlím o nějakém vylepšení.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Nicotinick »

EVO je dobře nadizajnované, ale má divně navržený poměr hmotnosti závěru a sílu pružin, navíc to bakelitové pouzdro působí jako zesilovač zpětného rázu. Tak proto.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od PaF »

No, Evo se nepovedlo, nebo lépe řečeno, zdaleka nedostálo očekávání.
Po mnoha letech vývoje se CSV dostalo na úroveň produktu s již vychytanými mouchami. Všechna provedení kromě verzí AR (to už mi připadá jako zbytečně velké heblo) jsou příjemně kompaktní zbraně s velkým uživatelským komfortem. Sám bych svoji Berettu Cx4 Storm klidně za verzi M4 vyměnil... ale při té ceně, co jsem za ni dal a skutečnosti, že mám i konverzi BT pro G17, do toho asi nepůjdu.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Ray »

Mě aji trochu sere, jak na YouTube všecky US kanály o zbraních pořád jen onanují nad produkcí CZUB, i ten Stribog už se tam dodrápal (a dokonce i trošku s ostudou) ale odladěné dospělé CSV furt hovno. Už jsem na pár kanálů osobně psal, i na jejich FB, ať zavnímají i tuhle super hračku, ale zatím bez reakce :sad
Sere mě to hlavně z toho důvodu, že US trh by výrobou doplňků za chvíli posunul tuhle fli....pistoli na úplně jiný level. CSV je jako modulární platforma na tohle přímo stvořená víc, než kterákoliv jiná karabina na trhu, snad krom AR9.

Pan Kudláček je asi málo ambiciózní :) Spojil teď sice síly s nějakou firmou AD-SEC, která CSV tlačí dolů do Rakous a vedle do Rajchu, ale tyhle země, kde střelci musí jezdit na střelnici pomalu se staženou prdelí, jsou dobré akorát tak na to suché zvýšení odbytu a nic víc :?
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Odpovědět