Karabiny a konverze na pistolové náboje

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět

Co bych si rád do roka a do dne pořídil?

1. Duralovou konverzi (KPOS, atd. )
16
12%
2. Plastovou konverzi (Roni, atd. )
8
6%
3. Karabinu (MP5, Stribog, atd. )
93
69%
4. Pušku na pistolivé střelivo (AR15 s adaptérem, atd. )
18
13%
 
Celkem hlasů: 135
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Maximus »

Pro mě je problém pro PA neschopnost náboje 9 mm L poradit si s balistickou vestou a přilbou v NIJ IIIA. Většina těch nebezpečnějších lidí v PA době tuto základní balistiku mít bude - minimálně "gangy" z bývalých členů PČR :devil.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Kapo »

Záleží na ktorej strane hlavne budeš. Ono to môže byť naopak aj výhoda... že ta nesundá každý moula s lugerom, ktorý bude v PA dobe narozšírenejší náboj. :lol:
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

umeni rozpadlika bude se takovym vecem vyhnout
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Bill Masen »

Největší moudro, co viktor za poslední dobu napsal. :hi
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

ale ne, jen takovy blbost co by mela byt každému rozpadliku snad jasna..
ale chtěl jsem něco jiného, :D kamarad si poridil PPS 43, polske vyroby z roku 1951. Nutno rici ze se jedna o nadhernou ukázku perfektni konstrukterske práce. Něco tak jednoduchého a přitom perfektne fungujicicho se malokdy vidi. Zvlast dnes. Predstavuje vrchol konstrukcni skoly samopalu II. sv války. A byl také pravem povazovany za nej z II.sw. Z jen kvůli tomu je zajimave ho mit. Nicméne jeho uziti ma sva specifika a není tak bezpecna jako jsou povalecne konstrukce jako napr UZI. Nicmene je na tom lepe nez třeba Sten :-)
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Serža »

čistě pro úplnost - tohle tady asi moc lidí nezná:
https://www.fluxdefense.com/
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Nicotinick »

Ale jo. Strana 79 tohohle vlákna.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Nicotinick »

Spíš jestli někdo potkal tenhle bosensko-rakouský výtvor Limex LLC Alfa, Glock zásobníky, nitridovaný lauf, AR architektura...

https://www.gryfshop.cz/puska-samonabij ... 9mm-luger/
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

ja ti nevim Nicotniciku co te muze na te tisicate verzi AR na 9mm luger ještě překvapit.. :D
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Nicotinick »

Mně asi nic, ale rozšiřuje to možnosti volby ostatním. :)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od hrd »

Tak dnes jsem si dovezl PPS-43, já rok 1955. Bral jsem ho místo UZI, protože mi na ní nevyhovuje ručka a ten dioptr. Od 1. pohledu jsem nadšený, ještě žádný samopal mi nesednul tak, jako tenhle (blíží se mu Jugo 56, ale PPS je lepší). I pažba není příliš široká jako u AKMS, toho jsem se trochu obával. S vz. 26, Špaginem nebo dokonce Stenem se to za mě nedá srovnávat. Samozřejmě ještě uvidím, jak to střílí.
Pokud jde o bezpečnost, tak tím myslíš co? Dlaňovou pojistku? Koukal jsem, že pojistka PPS blokuje jak spoušť, tak závěr, vypadá docela spolehlivě.
viktor píše: 17.01.2021 23:24 kamarad si poridil PPS 43, polske vyroby z roku 1951. Nutno rici ze se jedna o nadhernou ukázku perfektni konstrukterske práce. Něco tak jednoduchého a přitom perfektne fungujicicho se malokdy vidi. Zvlast dnes. Predstavuje vrchol konstrukcni skoly samopalu II. sv války. A byl také pravem povazovany za nej z II.sw. Z jen kvůli tomu je zajimave ho mit. Nicméne jeho uziti ma sva specifika a není tak bezpecna jako jsou povalecne konstrukce jako napr UZI. Nicmene je na tom lepe nez třeba Sten :-)
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

problém tehle věci střílejících ze zadni polohy zaveru je nechteny vystrel při nahne manipulaci ci padu sle také třeba seskoku z nakladaku na zem, zavazeni za odev atd.. taky vsecny tyhle věci měli moznost zajistit zaver v predni poloze ale byla to pojistka navíc, Sudajev to ma v jedne, coz je prima ale je rucni, tj, musíš to zajistit, jak tp zajistis tak je zajisten se zaverem jak v zadni tak i v predni poloze. Je to daleko lepsi nez napr sten gun, MP 38/40, PPS atd..UZI ma jisteni dlanovou pojistkou které zablokuje zaver jak v predni tak zadni poloze a navíc ma ještě pojistku na stress při natazeni, zachyt zaveru musíš dotáhnout az uplne do zadu jinak nejde vypustit dopředu. UZI je verzus PPsH kratsi a obratnejsi, a taky o 0,3 kg tezssi. Me se na nem libi ( PPsH) ze je to hodne moc promyslene udelane. Proste na nem není vůbec nic ale vubec nic navíc...Každý další krok konstrukter premeslel jestli to nejde udelat jednoduseji a funkčněji. Dnes hosi od pocitacu a cnc obrabecich center tyhle zabrany vůbec nemaji a to co z nich občas vypadne taky podle toho vypada..
viktor
PS : nasel si například vyhazovac ? ( u PPsH )
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od hrd »

Našel, bylo mi divné, proč je ta vratná pružina asymetricky. :-)
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

:D :yes :hand
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Jak ty PPSka maj vůbec řešenou semiauto spoušt? To muselo dát víc práce jak navrhnout a vyrobit samopal jako takovej.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

jednoduse, vis uzivatelske jmeno, premejslel jsem jestli ti mam vůbec odpovídat ale nakonec jak vidíš tak pisu :-)
napred jsem chtěl napsat něco ostrejsiho ale nakonec me te bylo lito a tak se ti pokusim něco predat. Protože o konstreske praci nevis vůbec nic. Protože dat něco takového jako je PPsH 43 dohromady, tj vymyslet namalovat a dat dohromady celou technologii vyroby vcetne pripravku a technologických postupu a to ještě v oblezenem Leningrade je hodne vyjimecne dilo. Proste vyjimecna doba a vyjimecni lide delaji vyjimecne věci. Sudajev byl vyjimecny. Pravdepodobne nemas tuseni o co jde protože jinak bys to co si psal neudelal. Tak jinak PPSH 43 je mezi samopaly II sv něco jako Mona Lisa mezi obrazy. To ze to vypada jednoduse je prave to co dela to první tj, konstrukci hodne složitou a hlavne chytrou. Coz se dnes o hodne věci bohužel rici neda...
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Každopádně jedno S"H"udajev nevymyslel a to je semiauto spoušť na kterou byl dotaz.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od skagerak »

Viktore, dotaz byl asi na to jak zs nebo jejich dodavatel vyresili strelbu jednotlivima, kdyz original ani fci jednotlivima nemel (na rozdil od treba ppš a dalsich)

A proc pises PPSh???

Je to pps
Ppsh je debilni anglicka transkripce pro špagina
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od hrd »

Je tam dodělaný nějaký hajzl, co se vystrčí při zmáčknutí spouště a zachytí závěr. Podrobněji jsem ho nezkoumal.
Určitě to bylo složitější než u těch semi+full, kde něco jen bodnou svářečkou a vymalováno.
Stejně si říkám, za kolik se musí ty samopaly prodávat ve velkém, když od koncové ceny 4000 Kč (bez slevy) odečtu DPH, zkušebnu, tu práci na předělání do semi, dopravu, nějaký rabat, tak toho moc nezbyde.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

:D na leve strane vedle zachytu zaveru je kus odfrezovano a k zachytu zaveru je prirazen jednoduchy prerusovac. Bylo to narocnejsi nez uprava UZI na semi protože u UZI slo jen o blokaci full protože u UZI byla moznost jak semi tak full a PPS 43 byl jen full. Ale je to udelane hezky a na prijemny chod spouste to vliv nemá.
Vyrobit dnes novej PPS 43 v male by bylo hrozne drahe. Je to vse plechárna az na hlaven, luzko hlavne a zaver. Prakticky vse ostatní je udelane z ruzne ohybanych plechu. Proste idelani pro hromadnou a lacinou velkovýrobu.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Odpovědět