Karabiny a konverze na pistolové náboje

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět

Co bych si rád do roka a do dne pořídil?

1. Duralovou konverzi (KPOS, atd. )
16
12%
2. Plastovou konverzi (Roni, atd. )
8
6%
3. Karabinu (MP5, Stribog, atd. )
93
69%
4. Pušku na pistolivé střelivo (AR15 s adaptérem, atd. )
18
13%
 
Celkem hlasů: 135
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Ray »

To jo. Já měl ale na mysli tlumič hluku výstřelu :D Jako že si tam nedáš jen tak bez úprav jakýkoliv, kde bys jinak řešil jen objednanou rozteč závitu ;)
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od bivoj »

Imho také řešitelné, něčím takovýmto:
http://www.narms.cz/?product=redukce-m- ... 8568b84963

Nebo si u něj nechat udělat obdobnou redukci na zakázku, klidně M14 RH/RH. Pak člověk našroubuje redukci, která mu bude držet předpažbí a prase/tlumič bude šroubovat až na tu redukci. Nicméně já nejsem příliš zastánce redukcí - každý závit navíc snižuje souosost.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Ray »

Ano, ta souosost je ten hlavní problémový kompromis. Proto je lepší takové věci zvážit před nákupem a proto jsem mu napsal o tom tlumiči.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Hans
VIP
Příspěvky: 71
Registrován: 27.02.2012 18:16
Bydliště: Kósek vod Štatlu

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Hans »

Dusítko je zatím na konci seznamu. Takže až na něj přijde řada, někdo bude určitě nabízet hotové řešení :nod .
Ideál by podle mě bylo prase se závitem, který by sloužilo jako zadní díl tlumiče.
Nebo tlumič plamene s rychlomontáží.
Ale uvidíme, zatím ani nemám vypsaný nákupko :chuckle
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Ray »

V CzechWeapons na tlumiči hluku pracují. To mi potvrzoval sám výrobce, ale bez dalších informací a nějakých příslibů. Já s tlumičem tehda tak nějak kalkuloval, z rozpadlických důvodů a bez ohledu na zákon, proto jsem šel do verze M4. Teď si můžu vybírat :clap

Jinak mám ještě dotaz na ostatní. Může tlumič u ráže 9mm nějak znatelněji ovlivnit tlaky, tak jako např u puškových ráží, nebo to netřeba řešit?
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Hans
VIP
Příspěvky: 71
Registrován: 27.02.2012 18:16
Bydliště: Kósek vod Štatlu

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Hans »

Tak se hlásím jako novopečený majitel CSV-9 M2.
Velice příjemně mě překvapilo zpracování, jen ta pojistka mi nějak nesedí, ale to se dá řešit.

Nepoužíváte někdo na CSV kolimátor Vortex Crossfire?
Přijde mi že by mohl být tak akorát, při přijatelné ceně...

Předem díky za info.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Serža »

Ray píše: 26.03.2021 16:40 V CzechWeapons na tlumiči hluku pracují. To mi potvrzoval sám výrobce, ale bez dalších informací a nějakých příslibů. Já s tlumičem tehda tak nějak kalkuloval, z rozpadlických důvodů a bez ohledu na zákon, proto jsem šel do verze M4. Teď si můžu vybírat
imho tlumič na 9x19 bude z principu fungovat dobře, ale v porovnání s 22LR nebo velkými rážemi se to bude nejvíc zasírat....je vlastně otázka, jestli je to nutné
já mám tlumič pro 9x19 (EVO3) jako další v pořadí, ale právě kvůli tomu zasírání o tom dost přemýšlím, jestli to má smysl....
Na to, abych nepotřeboval uši, mi stačí podzvuková munice....a nemám s tím problém ani v uzavřeném prostoru
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
xajan
Příspěvky: 148
Registrován: 16.06.2016 12:16

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od xajan »

Hans píše: 01.07.2021 0:20
Nepoužíváte někdo na CSV kolimátor Vortex Crossfire?
Přijde mi že by mohl být tak akorát, při přijatelné ceně...

Předem díky za info.
Já ho mám (tu první verzi), není vysloveně špatnej, ale je na něm poznat, že je to čína. Sice o trochu lepší, než nějaký aliexpres, ale jestli to finančně zvládneš, šel bych o level výš.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Bill Masen »

Ray píše: 26.03.2021 16:40 V CzechWeapons na tlumiči hluku pracují. To mi potvrzoval sám výrobce,...
Jojo, tuhle informaci mám taky. Už od února 2019.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

tak jsem si hral pred par dny s CSV9 a vubec..takze co se me tyce na strelnici dobry, na vse ostatni ne..
rozborka/sborka pocet soucastek, ulozeni hlavne to je proste zlej sen...
to jako by konstrukteri dostali za ukol udelat co nejslozitejsi a zaroven nejzranitelnejsi kepl v historii... musim konstatovat ze se jim to fakt povedlo...
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Robinson
Příspěvky: 84
Registrován: 29.09.2011 20:11

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Robinson »

Nová karabina v 9mm na českém trhu.
https://us4.campaign-archive.com/?u=8ae ... 8324ffaa45
Žvak
Příspěvky: 7
Registrován: 04.10.2018 14:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Žvak »

No, já jsem uvažoval o MPX než jsem ho začal rozebírat a přemýšlet co všechno se může pokazit a dovoz jakýchkoli dílů z US je kapitola sama pro sebe. Pro Evo mluví pouze dostupnost dílů.
Vzhledem k tomu, že mám HK 223 v 11palci, tak chci ovládání AR. Našel jsem toto dělá se 5 a 7 palec, zásobníky EVO , resp. Magpul. Jen nemá oboustranný záchyt závěru. Cena se zdá příznivá. Nevíte o tom někdo něco?

https://gundrak.cz/Default.aspx?Page=1281
http://www.emtan.co.il/products/commerc ... etail.html
http://svetpusiek.sk/products/99
https://www.youtube.com/watch?v=u2S7eQI ... rzelnicatv
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Zapadlo »

Robinson - hezké, vypadá to že FM9 stříli z přední polohy závěru. Systém uzamčení ?
Uživatelský avatar
Robinson
Příspěvky: 84
Registrován: 29.09.2011 20:11

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Robinson »

To nevím, zkus napsat dovozci ProArms.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Nicotinick »

FM-9 žádný systém uzamčení nemá, to by to stálo onačejší prachy. Je to běžný dynamický závěr, jako u většiny AR 9.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Radek07 »

Prodával jsem Striboga a známý co to koupil objevil prasklinu na závěru (vystříleno ca. 2.000 ran). Naštěstí je to ještě v záruce, tak jsem zvědavý jak se k tomu Grand Power postaví.
prasklý závěr 1.jpg
prasklý závěr 1.jpg (58.7 KiB) Zobrazeno 2189 x

prasklý závěr 2.jpg
Já jsem šel do Grasshopper mice a jsem nadmíru spokojený :)


bt ghm-9G.JPG
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Ray »

viktor píše: 27.08.2021 11:35 tak jsem si hral pred par dny s CSV9...
viktor
A ta složitost a počet součástek u CSV rozhoduje prosím pěkně o čem? Na střelnicích jsem totiž viděl hodně ojeté kusy, dle provozovatelů bez problémů + různě na fórech taky. Na co všechno se to teda nehodí? To je nějaké subjektivní měřítko? Máš na mysli to "PA" otřepané házení kvéru na zem, sraní na čištění, vláčení v blátě a další věci, které normální člověk nedělá? :F

Holt to není košer plechová "trojdílná" foukačka z pouště no. Taky to ale neváží 3,5 kg, je to o hektar přesnější a taky variabilnější. Účinek ráže 9 mm je daný fyzikálními zákony a zkurví den stejně, ať už vyletí z čehokoliv, hlavní je se trefit ;)

A když vezmu ty opravdu kvalitní 3x dražší osvědčené kvéry, co se používají i služebně, tak pro běžného člověka, klidně i v PA, určitě 3x víc nenabízejí (bez urážky). Nemluvě o dostupnosti ND...
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od hrd »

Podle mě je u karabiny potřeba si vybrat, jestli má střílet přesně anebo být nezničitelná a spolehlivá i v extrémních podmínkách. Za mě pořád asi nej MP5, ale jako AK také určitě není.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Tazi »

A podle mě je karabina na pistolové náboje dobrá pro policii, ale pokud bych už se měl tahat s karabinou
(přerostlou pistolí), tak radši na puškový náboj. Něco na způsob AKS-74U.
Ale jsem ve vláknu karabin na pistolové náboje, tak už mlčím ;) .
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Ray »

Jasné. Taky uvažuju o náhradě PCC SBRkem. Nejdříve jsem hrozně chtěl AKSU, ale nabídka je tak tristní, že asi nakonec stejně skončím u 10,5 AR. Pořád mi ale vrtá hlavou ta hlavní výhoda PCC = 9mm je v ČR nejrozšířenější, super na přebíjení, pokud je PCC na Glock zásobníky, tak ty jsou v ČR také velmi rozšířené. Takže je pořád ve hře dražší varianta - ne výměna, ale přikoupit :)
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Odpovědět