Karabiny a konverze na pistolové náboje

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět

Co bych si rád do roka a do dne pořídil?

1. Duralovou konverzi (KPOS, atd. )
16
12%
2. Plastovou konverzi (Roni, atd. )
8
6%
3. Karabinu (MP5, Stribog, atd. )
93
69%
4. Pušku na pistolivé střelivo (AR15 s adaptérem, atd. )
18
13%
 
Celkem hlasů: 135
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Tak jsem si celkem jistej, že kdyby měl glock v sobě takový díry, tak nikdo neřeší co má s ním kompatibilní zásobníky.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Ray »

Strelec45 píše: 11.11.2021 14:37 Zas na druhou stranu, pokud po tobě někdo hodí kulku na 200 m a náhodou se netrefí dobře, tak ti CVS a podobné bude stejně k prdu. Na to je puškový náboj o 1000% lepší. A kolik toho s sebou budeš nosit? Na barák ti stačí pistole. ;)
Tyhle "pokud" úvahy jsou k ničemu na kteroukoliv stranu a nepatří do žádného vlákna o konkrétní ráži, jelikož to je nekonečná debata.
....Pokud tě v PA někdo uvidí na 200m a chce tě zabít, tak nejspíš proto, že ví že na to má a pak je ti k hovnu úplně všecko. Jo může to být i zoufalý debil, ale pokud ne...Nemáš šanci ho bezpečně najít abys po něm vystřelil, ledaže bys mu chtěl dát druhou šanci dokonat to, co se mu poprvé nepovedlo. Prostě si najdeš únikovou cestu.
....pokud máš super kliku v .308 s drahou optikou, tak na dálku ulovíš cokoliv, než tě to uvidí (i člověka), ale budeš muset do zástavby, potkáš tam na krátko borce s PCC a jsi v prdeli...
....pokud pokud pokud....

Pro PA bych slovo "pokud" rozhodně vyřadil ze slovníku. Buď seš si na 100% jistý, nebo 100% riskuješ.

Btw jestli se v jakémkoliv PA scénáři chceš pohybovat tak, že tě lze vidět na 200m aniž by ostatní minimálně museli podstupovat stejné riziko, tak se s kvérem ani neobtěžuj, jelikož tě někdo stejně co nevidět smahne ;)

....A jen tak bokem - v PA klidně zdechneš i na střelný kanál od zbloudilé .22lr v lýtku ;) ...

Žádný střelný svatý grál pro PA neexistuje. Na X různých situací se hodí X různých zbraní. Jediná správná cesta je nasyslit od každého něco a vybírat pro konkrétní situaci, případně to na přesun rozdat rodině. Samotnej toho stejně moc nezmůžeš. I tak dřív nebo později zatoužíš po společnosti a nic v PA (kde si půjdou lidi po krku i kvůli posrané konzervě) neuklidní toho druhého víc, než když k němu kráčí cizí zarostlý cap, co se právě rozhodl opustit divočinu, s dlouhou v prackách :idea:

Abych nebyl úplně OT - PCC 9mm maj rozhodně neoddiskutovatelnou a ultimátní výhodu v tom, že využívají civilně nejrozšířenější náboj vůbec (beru Evropu), plně využívají jeho potenciál a daj se nosit skrytě.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od PaF »

No skrytě jdou nosit jen některé, ale jinak souhlas se vším....
Nejlepší je pro PA zbraň, kterou mám a umím využít její potenciál. A podle toho se musím chovat. Producírovat se po poli s devítkou prostě není dobrý nápad. Do paneláku není dobrý nápad žádná zbraň v puškové ráži apod.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Germanik1 »

Mám drobnou výhradu k slepé důvěře v pistolové ráže v zástavbě vzhledem k rozšíření lehké balistiky do 3a dnes v každé hlídací službě, armyshopu atd.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od bivoj »

2 Ray - hezky sepsáno. Chtěl jsem napsat něco obdobného, že chlap s pistolí může potkat chlapa s PCC, ten zase chlapa se samonabíječkou, ten zase někoho s klikou v třiosmě a ten zase někoho s padesátkou... a tak dále, přes tanky a vrtulníky až k červenému tlačítku.

Nicméně je jasné, že VŽDY záleží především na prostředí a situaci. A jak už jsem napsal dříve - speciálové fakt nejsou blbí a nezkušení, když si do budov berou téměř výhradně 9mmL PCC (+1 z týmu brokovnici).

Rozhodně PCC smysl má i v PA scénářích. Určitě ne při přestřelkách na půl kilometru, ale v husté městské zástavbě či v budovách dokáže být stejně užitečná (ne-li užitečnější) jak útočná puška.

2 Germanik1 - kolik lidí z tvého okolí vlastní 3a balistiku? Nebo kevlarovou helmu a taktické brýle? Z mého okolí (kromě mě :devil ) NIKDO, a to beru i komunitu střelců, co znám. Ona ta penetrace neprůstřelkami nebute tak velká, jak se zdá.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Maximus »

Pro mě je tato kategorie zbraní zajímavá jen z hlediska levného tréninku, pokud karabina ergonomií vychází z A15 nebo ve spojení s tlumičem. Když vezmu, kolik je starých vyřazených balistik mezi lidmi a i stále 20 - 30 let dobře uložená vesta třídy NIJ III.A prostě ráži 9mm L zastaví. I stará protistřepinovka BW, co stávala před lety ve výprodeji 800 kč za cenu trochu většího průhybu než je norma před běžnými pistolovými rážemi ochrání dostatečně.

Osobně bych se v PA situaci moc nespoléhal na to, že protistrana nebude prostředky balistické ochrany používat.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od bivoj »

Jak už jsem psal Germanikovi, spoléhat samozřejmě na to nelze, ale pravděpodobnost výskytu bude fakt malá...

Pracoval jsi někdy s puškou středního balistického výkonu (tj. .223, 7.62x39 ap.) v baráku? Padá omítka ze stěn i stropu a bez kvalitní ochrany sluchu je to poukázka na výuku znakové řeči...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Germanik1 »

K té balistice- 3 nebo 3a z odložených nebo koupených v armyshopu znám 5-6 lidí, ale je to specifická skupina.
Pokud jde o puškové střelivo, víc než hluk mi vadí odražené střely. Tam bojím. On i FMJ 9x19 po odrazu člověka bez výstroje může kousnout. Ale 9x19 společně s brokovnicí je asi optimum. Já rád tu brokovnici🙂
Udělám co musím
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Tazi »

Chápu dobře, že by někdo prohledával budovu, kde je ukrytý střelec, a navíc v balistice?
Nemám tušení co by mě přimělo do takové sebevražedné mise jít.
Ale pokud bych to z nějakého zoufalého důvodu musel udělat, a měl na výběr z toho co mám doma, vzal bych si AKS-74U.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Germanik1 »

Chci jen říci, že možnost, že útočník v zástavbě bude chráněn, alespoň částečně, není malá. Vzhledem k množství vest, které byly a jsou ve výstroj PČR, armády, hlídacích služeb a volném prodeji. Těžko je někdo bude tahat na pochod v terénu, zvláště při jejich omezené účinnosti proti puškovým rážím. Nic víc jsem říct nechtěl.
Udělám co musím
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Tazi »

Vždyť jo ;) . O té vestě píšu jen okrajově. Spíš jde o to prohledávání budovy. Pokud si budu myslet, že tam je ukrytý ozbrojenec (s vestou či bez vesty) tak tam nepůjdu ;) .
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Haluziak »

Jasně ale i pokud si budu myslet, že je ten barák prázdný, tak si raději vytáhnu z brašny PCC než tam jít čistě s pistolí. Ta možnost kotvení ve třech bodech hodně napomáhá.

K vestám, pokud to bude měkká balistika, tak co jsem slyšel, celkem spolehlivě vyřadí z boje i ta 9x19 akorát to musíš rychle dokončit, něž se vzpamatuje.
Ad 2 pokud vidím, že by mohl být protivník chráněn balistickým prostředkem a mám tu možnost, tak střílím na oblast pánve.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Tazi »

Tak karabina je samozřejmě lepší než pistole.
Já vždy říkám "pistoli mám od toho, abych se bezpečně dostal do trezoru, a vytáhl dlouhou" :D
A je fakt, že do měkké vesty i zásah 9luger (obzvlášť opakovaný) dokáže slušně rozptýlit a rozhodit.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Serža »

Co VITYAZ? u nás asi nic, že?
https://youtu.be/rHN5KSLcS2M
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od vratnikp »

Saiga 9K za 40 tisíc peněz, předpokládam že to bude konstrukčně stejný. Za tolik určitě nestojí, ale stejně bych jí chtěl. :D. najdeš jí na armyobchod
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Zarozak »

Myslíte MP5 východu? Taky by mě zajímaly zkušenosti domácích uživatelů.....z toho,co jsem postřehl na tom často praskají rámy v místě pro mě dost nepochopitelného vybrání v kolejnici hned za trunnionem (možná kvůli minimalizaci kolize vyhazované 9mm nábojnice?). Ruští inženýři z Izmaše to rádoby "vyřešili" po rusku přidáním jakéhosi opěrného nýtu závěru do deklu.....což považuji za naprostý úlet a samozřejmě to taky vůbec nefunguje. V tamních ozbrojených silách se to moc neřeší, poškozené kusy se posílají do fabryky na přenýtování nového rámu nebo se to rovnou zahodí do šmelcu.......nicméně tamní civilní střelci z kterýchžto si na to sáhne jen málokdo, to řeší celkem dost, což je pochopitelné. Jinak se dost chválí přesnost a spolehlivost tohoto kopejtka.....dokud to nepukne

https://www.youtube.com/watch?v=rbi2nryQTZQ

https://www.youtube.com/watch?v=oH_FbCm1H4Q

https://www.youtube.com/watch?v=p0hQqDzTGJg

Tady zajímavý náhled do výroby:

https://www.youtube.com/watch?v=HXV3CW1VpJw


Nějakou dobu se tu prodával i Vepr MA-9 na Glockácké magazíny, neviděli jste to někdo?

http://modernfirearms.net/en/civilian-r ... -ma-9-eng/
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Nicotinick »

Molot je na vyzkoušení na Leiku v Plzni.

Myslím, že pořád platí dovozní embargo na jakékoliv ruské zbraně, takže toho tady moc není a nebude.

Navíc, IMHO, za ty neuvěřitelné prachy na kolik vyšla na pultě třeba Saiga, to ani nestálo. To už fakt raději Pakistance. ;)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Matěj »

Sajgu v 9L jsem měl možnost vyzkoušet a popravdě jsem z toho na zadek nesedl, uživatelsky to např. na MP5 nemá. Přitom mám AK platformu rád, ale toto bych si nekoupil.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

stejne tomu nerozumim :? proc davat az 8 x vice za zbran, ktera rozhodne 8 x lepsi neni. Proste kus zvohejbenaho plechu co obehl prakticky celou zemekouli a a vsude mel patricny respekt, prosel x konflikty a ja nevim cim jeste a byl tady k dostani za necelych 5 tis kc ? :D jo ze na nem neni x reilovych list beru jako velke plus a ne minus, ale to je asi tak vse co se tomu da vytknout :D
bavime se samozrejme o UZI.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od PaF »

Haluziak píše: 12.11.2021 7:56 Ad 2 pokud vidím, že by mohl být protivník chráněn balistickým prostředkem a mám tu možnost, tak střílím na oblast pánve.
Ona je střelba na oblast pánve obecně výhodnější než střelba do hrudníku. Z málo pochopitelných důvodů se to málo trénuje. Ani terče na LOS a IDPA na to nejsou nastaveny. Přitom kromě velké pravděpodobnosti rychlého vykrvení takový zásah silně naruší rovnováhu a omezí mobilitu. Ale nakonec dostřel v PA situaci vyřeší i toho zpomaleného vestaře, který se dusí po pár zásazích do žeber.
Odpovědět