Karabiny a konverze na pistolové náboje

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět

Co bych si rád do roka a do dne pořídil?

1. Duralovou konverzi (KPOS, atd. )
16
12%
2. Plastovou konverzi (Roni, atd. )
8
6%
3. Karabinu (MP5, Stribog, atd. )
93
69%
4. Pušku na pistolivé střelivo (AR15 s adaptérem, atd. )
18
13%
 
Celkem hlasů: 135
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od skagerak »

Ne munice ale strelivo, a cena prebitejch 9mm je jinde nez 7,62(ale mas li lepsi zdroj a podelis se budu rad)
A taky se treba s 7,62nemuze vsude...
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od bivoj »

hulvath píše: 19.04.2020 21:57 Naco ??
Možnosti zastřílet si na více místech - ne všude tě s kosou/AK/AR pustěj střílet si jak u Verdunu. S PDW v 9mm si v nouzi zapicám i na vnitřní pistolové střelnici.

Přebíjení - kdo si dělá 9mmL do pistolí, tak ve výsledku je pro něj střílení celkem levný i z toho PDW.

Zábava - plinking. Na to nutně nepotřebuji kosu/AK/AR. Navíc viz bod 1 - ne všude můžeš plinking provozovat se samonabíječkou v 7.62/.223 atp...

EDIT - skagerak mě předběhl...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Matěj »

Nekonkurenceschopná cena a provedení taky na pytel. Toto si může koupit jen fanda do AK. V podobné cenové relaci si běžný uživatel raději koupí něco modernějšího/lepšího.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

třeba laserovou pulsni karabinu :D snad 99 % PDW pouziva naboje stare 110 let :D
za cca 100 let vývoje samopalu potažmo PDW se prislo na tvz.predzapal , pak zaver pretazeny přes hlaven, castecne uzamykani, omezenou davku... to by asi tak bylo vse, jen v poslední době prislo vice plastu a reilovych liset :D a místo lisovani se hodne preslo na triskove obrabeni protože je vyrazne lacinejsi nez drive bylo..takze slovo "moderni" me prijde hodne humorne, ale budiz :D
jo UZI jen tak necim nenahradíš, protože další zdokonaleni dokonalého není jiz mozne :D
ještě kratce k vecne debate predni ci zadni poloha zaveru.....
...predni poloha tj většina soucasnych zbrani, EVO, MP atd...plus manipulacne bezpecnejsi, lepsi presnost na první ranu na vetsi vzdalenosti, celkove lehci zbrane...minus, horsi stabilita zbrane při rychle strelbe, ci strelbe davkou, silnejsi zpetny raz, rozhozeni druhé rany, slozitejsi konstrukce
..zadni poloha tj. většina samopalu či dnes PDW do cca 50 let.. plus lepsi stabilita při rychle strelbe, vyrazne snizeny zpetny raz, konstukcni jednuchost ..nevyhody, horsi presnost na jednu ranu na delsi vzdalenosti (50m), vetsi hmotnost, ne u všech zbrani je dobře vyresena manipulacni bezpecnost zbrane, je proste dobře vedet jak to funguje...
tak si vyber co vlastne chces :-)
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od skagerak »

@viktor, nebudu komentovat vse, ale napr to s tim ze predni poloha znamena vetsi zpetny raz a horsi chovani pri rychle strelbe rozhodne nelze povazovat za obecne platne tvrzeni... (pokud si vezmem modelem 9mm AR, tak resis komp pruzinu, buffer, naboje a td, a vysledek je kver ktery se treba vubec nehne, ale takova uzi se hne jeste nez odpali naboj...

K cene 9mm AK, jo nevypada to moc konkurenceschopne (podivejme na nfa, stribogy, adc, csa. .. uzi ;) , a td
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od skagerak »

Edit, csv ne csa, a taky jeste var, mp5, tzn duvod k nakupu 9mm AK za cca 40k moc nebude, ..
Ja mam ak rad a v 9mm bych ho u sebe ubytoval, ale jestli jsem do toho takovy nadsenec abych za to dal tolik to nevim... taky je dulezite aby to bylo ok se zasobniky (kdo pamatujete sajgy v 223 asi tusite co myslim)

A k uzine jeste nevyhoda ze strili pomalu...
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

jj strili pomalu, pod 0,11 sec ve dvoustrelu jsem se vazne nedostal :D
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

ale ted vazne, jo je pomala, nez se 0,75 kg tezky zaver da do pohybu tak to chvilku trva, proste není to tercova zbran ale kus zeleza delany do rukou laicke verejnosti ( nic jiného ze zacatku izrelska armada v podstate nebyla ) a po par minutach seznameni jit do bitvy. Takze maximalni efektivita při minimálních nárocích na vse.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Robinson
Příspěvky: 84
Registrován: 29.09.2011 20:11

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Robinson »

Proba
Příspěvky: 169
Registrován: 22.01.2020 19:47

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Proba »

Jestli sem se dobře díval, tak to má zbytečně dlouhou hlaveň.
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od PaF »

Hlaveň asi zkrátit půjde, ale má to přes 3 kg.
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Stenny »

Vlastníci Stribogu a CSV9, kteří jste z toho poslali už pár tisíc ran - jak jsou na tom tyhle zbraně s trvanlivostí (i zásobníků), spolehlivostí, komfortem, koupili byste si to samé znovu? Asi mě nemine koupě karabiny; Evo spíš nechci a dát za PCC přes třicet tisíc taky moc ne, takže reálně se rozhoduji mezi těmito dvěma.
maciz
Příspěvky: 36
Registrován: 17.08.2017 17:33
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od maciz »

Tak CSV9 je poctivé železo a pár tisíc ran je málo na to aby se projevil nějaký problém s trvanlivostí. Spíš by mě zajímalo jestli má někdo nastříleno desítky tisíc ran a projevil se nějaký problém. Zásobníky jsou Glock a ty taky něco vydrží.
Co se týče spolehlivosti, tak ze začátku se mi občas stávalo, že nábojnice zůstala šprajclá v okénku, ale zjistil jsem, že to bylo rukama a od té doby vystřeleno několik tisíc ran bez jediné závady. Mám z ní za 3 roky asi 7 tisíc ran a za mě velká spokojenost a určitě bych si ji koupil znova.
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Radek07 »

Stribog s laufem 8´´ verze A3 (brždění válečkem)

spolehlivost: na začátku pár nevyhozených nábojnic (ale bylo to zřejmě slabšími přebíjenkami), nyní 0 závad
závady jsou ale se střelami s komolým kuželem a se subsonicy

přesnost: na 50M v pohodě vše do A4 (opět dle kvality střeliva a limitace střelce :) )

zásobníky: plastové vývodky se mi zatím nezlomily, podává spolehlivě, na trhu už jsou kovové vývodky

Je to celkem ale loterie, člověk musím mít štěstí na kus, najde se hodně lidí, kteří mají se Stribogem problémy (double feed, nábojnice v okénku)
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od vratnikp »

Pokud zvazujes koupi pcc, zaradil bych do vyberu New frontier armory ar9. Je to opravdu solidne udelano. Dostupne v 8 12.5 a 16". Na glockove zasobniky.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Ray »

Stenny píše: 31.05.2020 15:16 .....Asi mě nemine koupě karabiny.....
Taky jsem ti chtěl napsat o NFA, ale vratnikp byl rychlejší . Cenou se vejde do tvé představy (pokud zrovna netoužíš po MVB pažbě). Nemám ji teda já osobně, ale má ji kolega z práce a je s ní spokojený. A není to žádný sváteční střelec, přebíjí si a sype toho fest. Má do NFA i 50r bubny. Možná poreferuje i někdo místní. Já osobně se rozhodoval mezi NFA a CSV9. Nakonec vyhrálo CSV a jeho modifikovatelnost. Přeci jen se z něj to AR tak trochu dá udělat taky (předpažbí, pažby). EVO jsem zavrhl kvůli plastu a dřívějším zkušenostem uživatelů, Stribog mě odradil tím co píše Radek07. Nechtěl jsem si kupovat los do loterie za 30k.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od MartinSk »

Pánové, mám už skoro dva roky STRIBOG RSR9 A3 s hlavní 16". Při používání nábojů Sellier Bellot jsem neměl jedinou závadu. Při koupi zbraně mi bylo doporučeno nepoužívat přebíjené náboje a když jsem od známého dostal pár krabiček Magtechů - tak ty mu nechutnají také. Při cca stovce vystřílených nábojů jsem měl tři závady. Takže já si vylosoval dobrý kus. A nebo závady kritizované u minulých verzí už jsou nyní odstraněny.
Jinak flinta se chová velice kultivovaně. Mám na ní puškohled Truglo Omnia 1-6x24 a vpředu ručku Fabdefense, z které jde udělat dvojnožka. Je radost s tím pracovat...
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od M M »

NFA (na Glockove zasobniky) v 8" mam, zatial okolo 1.000 ran bez jedinej zavady (S&B a moje prebijane s Aresackymi EPRX) a spokojnost. Spust v zaklade je nic moc, ale tak to momentalne nema prioritu - na blbnutie do 50m mi to zatial staci.
Inak v predaji su rozne kombinacie upper a lower-ov:
- upper s ARkovym natahovanim a k tomu bud lower na Glock zasobniky alebo na MP5 zasobniky
- upper s bocnym natahovanim a k tomu lower na MP5 zasobniky

Tie MP5kove nemaju strelecku pohotovost.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

:-) ty s nim chodíš do práce ? ze s nim pracujes :-) bez urážky , jen trochu humoru..
doporuceni nepoužívat prebijene naboje je zcela scestne.. respektive nepresne..protože to nejlepší co muzes udelat je to krmit svyma prebijenejma nabojema, az to nekdy udelas tak poznáš rozdil :-)
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od MartinSk »

Nu v práci jsou sice u mně už na všelicos zvyklí, ale dělám v trošku jiném oboru... :D :D Do přebíjení se pouštět prozatím nechci - jsou i jiné zájmy. Ale Sellier Bellot se střelou 115 grs. mi do Stribogu vyhovuje. Když to lítá jinam, tak to je moje chyba... Počítám, že už má nastříleno cca 1500 ran.
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
Odpovědět