Karabiny a konverze na pistolové náboje

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět

Co bych si rád do roka a do dne pořídil?

1. Duralovou konverzi (KPOS, atd. )
16
12%
2. Plastovou konverzi (Roni, atd. )
8
6%
3. Karabinu (MP5, Stribog, atd. )
93
69%
4. Pušku na pistolivé střelivo (AR15 s adaptérem, atd. )
18
13%
 
Celkem hlasů: 135
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od PaF »

Za ty prachy dobrá volba. Dioptru dej čas, je to o zvyku, za čas Ti budou vyhovovat víc jak středoevropská klasika.
Pepasnek
Příspěvky: 54
Registrován: 03.10.2014 22:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Bílý Újezd

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Pepasnek »

Uvažoval jsem o kolimátoru ale pak jsem dosel k názoru že za polovinu ceny pořídim lís na přebíjení a raději budu víc trénovat a ještě nakrmím i čízu .
Raději litovat toho co jsem udělal než toho co jsem neudělal
vilik010
Příspěvky: 108
Registrován: 23.08.2014 13:03
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od vilik010 »

byl jsem na prezentaci Leika kde měli tohle
BCP model GLK-F 9x19
CSV 9x19
GP Stribog 9x19
Saiga Molot MA 9x19
CZ Scorpion Evo Carbine 9x19
Myslím si, že to CSV-9 asi budu čase, potřebovat... Pokud máte zítra někdo cestu přes Dobřany doporučuji
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Bill Masen »

Neměřil jste někdo, nebo nemáte nějakou tabulku jakej je rozdíl v úsťový rychlosti a energii u čtyřpalcové hlavně glocka a desetipalcové hlavně CSV-9, případně jiný karabiny?
morho
Příspěvky: 304
Registrován: 10.07.2016 19:57

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od morho »

Tabulka pro CSV-9 ze starší revue, 10 palcu hlaveň tam zrovna není ale to půjde nějak odhadnout...
Přílohy
csv9v.jpg
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od DeadMan »

Hmm zajímavé, ty rozdíly nejsou zas až tak velké, ale osobně bych bral kompromis, tedy 200mm
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Nicotinick »

Bill Masen, jedno měřeníčko.
Nicotinick píše:

Příklad z praxe:
CBC Magtech FMJ 124 gr

4"....333 m/s, 443 J
4,5"..353 m/s, 498 J
9"....379 m/s, 574 J

Sell Bell, SP 100 gr

4"....373 m/s, 452 J
4,5"..390 m/s, 494 J
9".....434 m/s, 612 J

Vše při teplotě +4 *C, při + 30*C je to samozřejmě o trošku víc.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Bill Masen »

Zajímavý a taky úplně jiný údaje, než v tý tabulce. Tam má SP náboj z 8" hlavně 707 J a ty máš z 9" hlavně změřené 612 J. To jsou dost jiný hodnoty.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Nicotinick »

Záleží hodně na podmínkách měření, zejména teplotě vzduchu a nábojů, jak si vývrt sedne se střelou atd., je tam spousta proměnných. Předpokládám, že v SR jsou odborníci a měřili střelu, ne vytékající plyny :) Večer ještě kouknu doma do poznámek, měřil jsem to ještě teď v létě a z 9" MP5 se Sell Bell 100 gr SP blížila 700 J. Rozdíl 25 st .C klidně udělá 10% rozdíl na energii na ústí.

Zase na druhou stranu koukni na 8 g (124 gr) , Sell Bell 124 gr FMJ je totožný náboj s 124 gr CBC FMJ , tam je to opačně.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od DeadMan »

Jo tohle je opravdu pěkná karabina do batohu ......

https://www.youtube.com/watch?v=8kxe-KenS08
You cannot kill me as I am already dead!
sacket
Příspěvky: 87
Registrován: 22.12.2017 17:32
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od sacket »

Vždyť už se nemůžu dočkat, až se začne dovážet i k nám. A nevím jestli je to pravda, ale údajně do nich pasují i laděné spoušťáky z malorážek typu 10/22. Nevíte někdo, jestli je to pravda?
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Strelec45 »

Máš velký batoh Mrtvý muži. :chuckle
V každým případě je to civilnější a tím i míň napadnutelný od EU regulovačů než Evo, Stribog atp.
Jen se mi na tom ještě na první pohled nelíbí ta šachta zásobníku. Je to jak kanverze v AR 15. :roll:
Snad bude i v .45. 8-)
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Bill Masen »

Mě se to nelíbí, vypadá to jako předělávka něčeho už předělanýho. :devil
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Venet »

Aj mne sa viac páči tá chiappa...
Ale rozloženie zbrane na dve časti má niečo do seba
Cogito, ergo armatum sum.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

jj delka hlavne hraje svoji roli. a taky naboje, resp prach v nich.
pro 10 palcu hlaven 9 mm Luger pouzivam naboje strela 120 grs Vo cca 380 m/s v plne silnejsi verzi Vo cca 400m/s
konverze v podobe drzaku na pi s hlavni cca 4 palce si na tohle moc nesahne a to ani presnosti ani vykonem ale rozmery a vahou ano. Proto ji nemam ani o necem takovem ani moc neuvazuji. :D
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
mengele
Příspěvky: 73
Registrován: 27.09.2016 13:07
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od mengele »

Uvazuji o koupi csv-9. Byl jsem v Josefove na prodejne a moc se mi ta hracka libí. Ale chtěl bych si z toho bouchnout nekde na strelnici. Nema to nekdo z vas na Nachodsku, ze by mi to za uplatu pujcil do ruky?
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Bill Masen »

O víkendu jsem na střelnici potkal kluka se Scorpionem EVO 3, tak jsme to porovnávali s mým CSV-9 M4. EVO má delší pažbu a oběma nám přišlo lehčí. Papírově je lehčí ale CSV-9. Pokud bych EVO porovnával s CSV-9 M2, který má skoro stejně dlouhou hlaveň a ještě v duralový verzi která se stále ještě plánuje, tak hmotností EVO poráží na celý čáře. EVO je hezký, takový moderní, CSV má proti němu střízlivý a takový solidnější vzhled.
Při střelbě EVO kopalo víc než CSV a hůř se vracelo na cíl, rychlá střelba je s CSV daleko lepší. Ten průběh výstřelu je u CSV subjektivně příjemnější, takový přesný, strojový cvaknutí. EVO se škubne. Mířenou přesnost těžko porovnat, s EVO jsem střílel do již děravýho terče, ale majitel říkal, že přesný je. Navíc já tam měl kolimátor a on hrubá mířidla. V tomto případě na tom budou dost podobně a limit budou hlavně ruce.
Když mluvím o těch limitech, na to sem se ho zapomněl zeptat, jak to má náročný na krmení. Do CSV běžně používám Limity a z originál Glock zásobníků chodí normálně, z ETS zásobníků se koušou. Zeptám se ho příště.
Cena je u EVO 3 o něco vyšší, v závislosti na verzi CSV-9, ale rychle se vyrovná při nákupu dalších zásobníků. To je největší slabina a zároveň výhoda obou zbraní. Zatímco EVO 3 má svoje zásobníky za necelé tři stovky, tak Glock zásobníky ať už originál, nebo ETS, Magpul atd. jsou několikanásobně dražší. Ale zase jsou stejný s pistolí, což je ta výhoda. V pažbičce je prostor na rezervní zásobník (mám tam desetiranný, ale mohl by být utopenější) a o storaném zásobníku SkyFall se majitelům EVO 3 může jenom zdát. (Mě taky, protože stojí dvacet, ten na padesát je jenom za čtyři)
Pokud bych se rozhodoval znovu, šel bych zas do CSV-9, obzvlášť pokud by byla ta duralová verze. CSV-9 má větší paletu délek hlavní a modelů a pro majitele Glocka výhodu v zásobnících. Navíc rád podpořím malou firmu. Ano, dizajnérsky by si zasloužila poladit, ale EVO mi příjde už moc přeladěné.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od bivoj »

Bill Masen píše:...šel bych zas do CSV-9, obzvlášť pokud by byla ta duralová verze...
Jenže mám obavy, že právě lehčí kvér s dynamickým závěrem pak už nebude zdaleka tak klidný a bude více kopat. To je fyzika.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Nicotinick »

Evo je velmi povedené designově, to jo, a obchodně se výborně vlezlo do díry na trhu. Jinak je to, vzhledem ke konstrukci a zpracování, brutálně předražená bakelitová šlupka s nesmyslně velkým zpětným rázem náboje 9L, nedořešeným odskokem závěru, kolísající kvalitou výroby, s sice velkohubým marketingem, ale naprosto katastrofálním přístupem reklamačního oddělení výrobce. Sorry jako.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Matěj »

CZUB je dá se možná říct jedničkou, co se designu a ergonomie týče (ergonomie neplatí u EVO viz pojistka - u nových ale vyřešeno, popř. B1), ale to je tak vše. Škoda, že kvalita produktů není tak dobrá jako design.
Odpovědět