Vše o pistolích Glock

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Vše o pistolích Glock

Příspěvek od Fabulous »

Už to proběhlo českým webem, ale raději to zde píši. První Glocky Gen 4 (jistě se ještě někde doprodávají) měly vážný problém se střelbou slabšími náboji. Zkrátka pružina byla příliš silná a způsobovala zádržky. Proto zástupci výrobce bezplatně mění pružinu a ještě jeden díl. Zkontrolujte si svojí pružinu. Pokud na ní nenaleznete kód dle této tabulky, tak si ji nechte vyměnit. Také jsem si naběhl. Místo dvou nových Glocků mám dočasně těžítka - GRRRRR :evil:
glock RSAs.jpg
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Glock Gen4 - problém

Příspěvek od muzzleloader »

Ale tak pri strelbe plnotucnyma,to neni problem,nebo taky?Strilis nejake cajicky,ze jim rikas tezitka?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Glock Gen4 - problém

Příspěvek od Fabulous »

Bohužel v kombinaci nábojů Sellier a 33r zásobníku, který je trvale naplněn (a tím pádem poněkud pomalejší) se mi to začalo stávat až příliš často. V tuto chvíli to prostě není tak spolehlivé, abych se na ně mohl spolehnout. Ale předpokládám, že dovozce zareaguje rychle a já budu zase spokojený :-)
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Glock Gen4 - problém

Příspěvek od muzzleloader »

A to jde o vratnou pruzinu zaveru?To je snad spotrebni zbozi,ktery by melo bejt vsude,ne?Glock=delnik tak by vsude melo bejt mraky dilu.

OT: tahas mlocka s 33r suplikem :lol: ?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Glock Gen4 - problém

Příspěvek od Fabulous »

Mno, pružinu moc nikdo skladem nedrží, ale hlavně - proč kupovat, když se mění na záruku?

OT: Ne netahám, jen mám záložní zásobníky a občas provětrávám :-)
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Glock Gen4 - problém

Příspěvek od muzzleloader »

Tak to jo,kdyz si jsou vedomi chyby a vymeni to,tak neni o cem.

Uz jsem se lekl,ze ta lehka paranoia clenu tohohle fora graduje :-).Spousta lidi se vraci k makaronum a celkove pistolim s malou kapacitou a myslel jsem,ze tady se zacne razit,ze palebna kapacita neni nikdy dostatecna.
Kamos drive tahal kosu pod kabate :-)
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Glock Gen4 - problém

Příspěvek od MRAK »

muzzleloader píše:Kamos drive tahal kosu pod kabate :-)
Ten s modrýma sluchátkama ? :shock:

;)
Ale z5 ke Glocku -> jak vidno, i mistr tesař se utne .... Každopádně všechna čest výrobci , potažmo dovozci, že jsou schopni a ochotni svojí chybu nejen uznat, ale i napravit ..... Myslím, že řada českých firem by se mohla poučit ....
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Glock Gen4 - problém

Příspěvek od Fabulous »

Pred chvili mi odepsali, abych se u nich stavil na vymenu. Jo, zatim to celkem funguje :-)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Glock Gen4 - problém

Příspěvek od Fabulous »

Tak probehla navsteva v MPI. Vymeneno v 5-ti minutach, takze absolutni spokojenost. Nadavkem jsem si vyzkousel novou karabinu BT APC9. Nadhera! Budu hodne premyslet, zda ozelim moznost pouzivat v karabine Glockove zasobniky.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Glock Gen4 - problém

Příspěvek od PaF »

64 000 Kc??? :roll:
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Glock Gen4 - problém

Příspěvek od Fabulous »

Mno, jo :-) Ale je to Brugger = absolutni spicka. Mel jsem od nich TP9 a to byla bezkonkurencni kvalita a spolehlivost.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Glock Gen4 - problém

Příspěvek od Karlos »

To bych si raději koupil 2x EVO :)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Glock Gen4 - problém

Příspěvek od Fabulous »

No, to je otázka. K Bruggerům mám historicky naprostou důvěru, ale k moderní produkci české zbrojovky moc ne. Evo si mě moc nezískalo (zatím). Uvidíme, co MRAK na to...

Edit: V ceně APC9 je kolimátor Aimpoint (14000 Kč), dva nebo tři zásobníky, popruh, atd. To hned cena vypadá zajímavěji. A navíc je to fakt vypracované o dvě třídy lépe, než Evo.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Glock Gen4 - problém

Příspěvek od Karlos »

Jasný vždyť já to ani neměl v rukách a z EVA jsem si dal 20 ran, tak nemohu mudrcovat :) Nicméně vzhledem k tomu že Glock1719 ze strelectvi který je obecně znám jako zapřísáhlý odpůrce zbraní z Brodu si EVO pochvaluje tak třeba se opravdu ukáže jako přelomová zbraň...
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Glock Gen4 - problém

Příspěvek od Maximus »

Jen jestli to ale není náhodou tím, že EVO je původem ze Slovenska (uvádí se, že na Slovensku se projekt dotáhl tak na 70% celkového vývoje) :twisted:
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Glock Gen4 - problém

Příspěvek od PaF »

Fabulous píše:Mno, jo :-) Ale je to Brugger = absolutni spicka. Mel jsem od nich TP9 a to byla bezkonkurencni kvalita a spolehlivost.
Mnoho-li jsi s tim nastrilel. Mne pripadaly zasobniky jako strasne zranitelne - vyvodky prvniho upadly snad po 20 pouzitich, druhy nevydrzel o moc vic, pokud vim...Byl jsem jen pritomen testovani a mohl dat tak 5 zasobniku, ale jako zazrak mi to nepripadalo.

Ikyz proti EVU zase jo...

Dvojnasobna cena te karabiny se nekde projevit musi. Glockuv obdiv k EVU mi ovsem neda spat. Hle meho je to absolutne neergonomicky zgarb. Jenze glock tomu rozumi, ma ho doma a pekne ho trapi. A az na drobnosti je spokojen. Ja jsem ale z mene privetive zbrane tohoto typu nestrilel.

Uvidim, v Klobouckach bude glock urcite i s EVO, vytezim ho :D
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Glock Gen4 - problém

Příspěvek od Fabulous »

Ja mel Bruggera nekolik let a vystrilel radove jednotky tisic naboju. Nikdy jsem necistil (mozna jednou) a zadrzky spocital na prstech jedne ruky pyrotechnikovy. Extremni presnost - zajici na mem poli by mohli (teda uz nemohli) vypravet. Choval jsem se k nemu s laskou a peci a se zasobniky nikdy problem nemel. Zasobniky jsem skladoval naplnene. Za mne mohu v bodovem hodnoceni dat 9 z 10.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Chyba blba...

Příspěvek od Fabulous »

Tak si tak střílím z opraveného Glocka 17 a po vystřílení všech naplněných zásobníků jsem si všiml, že v muniční schránce je asi deset volně ložených nábojů. Tak si říkám, že by byla škoda je nevystřílet :-) Nabiju do zásobníku a prásk - Glock nepřebil. Vyhodím manuálně nábojnici, natáhnu a prásk, zase nic. Kamarád se mi směje, že oprava moc nepomohla, ale mě se zdá, že je zpětný ráz tak nějak slabý. Kouknu lépe na náboje, co že to je za značku a najednou čumím jak ECHTYL. Já jsem do zásobníku nacpal náboje 9mm Browning! Himbajs, taková školácká chyba by se mě stávat asi neměla :devil :?

Tímto zodpovídám otázku, zda je v 9mm Luger možné vystřelit i náboj 9mm Br. Ano, a dokonce bez selhačů :)
Uživatelský avatar
revas
Rozpadlík
Příspěvky: 76
Registrován: 07.08.2011 9:11
Bydliště: Kousek od Blanska

Re: Glock Gen4 - problém

Příspěvek od revas »

Jsi takhle jednou omylem přebil náboj olověná střela 9mm/125gr, nábojnice 9mm Makarov, prach S020-2 max. navážka podle tabulek na 9mmL, přišel jsem na to už jak mě vypadla z lisu, ale říkám si zkusím to co to udělá a vystřelilo to bez problémů a taky to přebilo.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše o pistolích Glock + řešení problémů Gen4

Příspěvek od Fabulous »

Trochu jsem přejmenoval název vlákna. Glock je jedna z nejpoužívnějších a nejzdařilejších zbraní, tak si jistě zaslouží vlastní vlákno. Jelikož jsem vlastníkem (nebo byl) prakticky celé řady 9mm Luger, tak sem brzy napíši i nějaké porovnání.

Jen tak na okraj: Dnes jsem vystřílel několik set nábojů G1 a G2 z Glocka 26 a byl jsem překvapen, jak pocitově malý rozdíl to je. V krátké hlavni se naplno nevyužije vysoký výkon náboje a spousta energie přijde vniveč. U Glocka 17 je rozdíl již mnohem patrnější. Dlouhá hlaveň "hospodaří" s výkonem mnohem efektivněji.
Odpovědět