SKS Simonov

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Ray »

Už to kašlu, budu si to tu spamovat sám :D

Představuju svůj "custom build" SKS Simonov tactical

....nebo tacticool? :lol: Ne, není to na machrování, moje SKS je velice přesná i na mech. mířidla a 20´ zásobníky chroupe bez problémů, takže jsem ji chtěl za odměnu posunout trošku dál. Za cenu drobného zvýšení hmotnosti získala nesrovnatelně lepší ergonomii. Do hmotnosti nepočítám snímatelnou optiku, kterou mám na mířenku na střelnici (nebo na lov v PA :angel ) Lze hodit 1b popruh na QD poutko, ale díra na něj je také vpředu, takže klidně i 2b. Rukojeť je velmi pohodlná a anatomicky tvarovaná - Tohle je jedna z největších výhod pažbení od FABu oproti zbytku kitů na trhu. Co se týče mínusů, tak raily vpředu šly podle mě vyřešit trošku lépe, ale to mě moc netrápí. Jediné co tam když tak dám, je rychloupínák s očkem na Harris.
SKS-T.jpg
Sestava z obrázku:
Pažbení FAB-Defense se sklopkou GL-Core - lze doplnit o stavitelnou lícnici (viz ufonovo foto výše)
Optika UTG 3-9X32 BugBuster RGB Mil-dot - aneb za málo peněz hodně muziky
Snímatelná montáž od CrazyIvan LLC (USA) - aneb zahoďte raily na krytu závěru, tohle se drží nuly jak důchodce másla v Kauflandu
Zásobník Tapco 20r - asi netřeba představovat
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Kraken666
Příspěvky: 26
Registrován: 13.10.2018 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Kraken666 »

Simonu už nemám ale měl jsem. Snad nebude vadit video. Fotky jsou ve videu.
https://www.youtube.com/watch?v=r1V3VtZPmC0
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Kapo »

Ray a kolko si do toho nasypal chechtákov? 8-)
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Ray »

Veľa :lol:

Víc než stojí samotnej kvér (stál mě 7,5). Ale většinu z toho myslím nebudu mít problém prodat, pokud by mě SKS jednou omrzela. Teď do toho sypu, protože mě to baví, ale tímhle jsem defacto skončil.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Kozlík
Příspěvky: 3
Registrován: 15.11.2018 13:40
Pohlaví: muž

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Kozlík »

Kdyby měl někdo ze simonovkářů zájem, mám na prodej fungl novou, nepoužitou Tapco pažbu se zásobníkem na 20 ran, stačí se podívat do bazaru. Pažba i zásobník byly jen nasazeny na zbraň, nestříleno, viz inzerát.
olmedo
Příspěvky: 12
Registrován: 12.06.2015 21:39
Pohlaví: muž

Re: SKS Simonov

Příspěvek od olmedo »

Pres vanoce jsem ve sklepe kutil, vysledek viz priloha. nechtel jsem do upravy vrazit ranec a tak jsem sel low cost cestou a zatim spokojenost. idealni to ale neni. pazba (ATI Dragunov) zakryla zadni cast krytu zaveru a pro cisteni je nutne ji sundat (nic sloziteho, ale opruz). druhym negativni efektem hlavne hluboko posazene do pazby je to, ze se k mechanickym miridlum nesrovnam. miridla musi byt zvednuta, abych s nima neco trefil vysrouboval jsem vysoko musku, ktera se tak dostala blizko k horni hrane sveho krytu. naopak montaz UTG 3 gen. bez problemu. bylo poteba jen mirne pribrousit spicky, ale ted sedi pevne. optika je jednoducha 4x32. paradoxne byl nejvetsi Problem odmontovat bajonet. nejaky dobrak sroub ve dvou mistech rozklep a nakonec jsem jej musel odvrtat.

jsem zvedavy, zda bude vse drzet i po ranach. zatim vse ok.
IMG_20190101_121519.jpg
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Ray »

Pazbeni je u SKS vec vkusu. Me se libilo chvili tmave lamino, ale pak jsem ho prodal a koupil plast od FAB.
Co ale mohu objektivne zhodnotit je montaz na optiku. Myslim, ze budes zklamany, kor kdyz to nema aretaci. Mozna ne hned ze zacatku, nez se ti kov tema uderama "ochodi" ale pak to prijde. Tyhle kryty jsou delane "z hoven". Ver, ze ani jeden z tech nejlepsich z uhlikove oceli s jednostrannou (spolehlivejsi) aretaci od Proarms neudrzi po vycisteni naprosto 100% nastrel. Nerid se tim, ze se ti v pouzdre kryt ani nehne, to vubec neni smerodatne. Pri strelbe na to pusobi mnohem vetsi sily nez je viklani tvoji rukou.
Ja zvolil bocni rychloupinaci montaz od CrazyIvan z USA a nic lepsiho podle me na SKS neni.

https://m.youtube.com/watch?v=hIV1yBK546s

Je to tvrda uhlikova ocel, sundavani je naprosto v pohode a po nandani drzi 0 jak beton. Odzkouseno. Kryty na zaver jsou vyhozene prachy.
olmedo
Příspěvky: 12
Registrován: 12.06.2015 21:39
Pohlaví: muž

Re: SKS Simonov

Příspěvek od olmedo »

Je to mozne Rayi, zazraky si od montaze neslibuji, koneckoncu za ty penize by to bylo blahove. bocni montaz jsem nechtel z estetickych duvodu, ale kdyz bude kryt nefunkcni, prehodnotim to. uvidime za pul roku.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: SKS Simonov

Příspěvek od DeadMan »

Měl jsem to stejně a skončil u boční montáže :D

Pažbení mám od Choate a tam není nutné při rozborce nic řešit, prostě se to rozloží jako při originálu (navíc se dá lícnice sundat a střílet tak přes mechaniky).

https://www.midwayusa.com/product/15836 ... etic-black

Boční montáž jsem zvolil taky od Choate a je na furt ;)

https://www.midwayusa.com/product/43515 ... steel-blue

A spíše pro efekt kompenzátor od téže firmy :mrgreen:

https://www.midwayusa.com/product/82012 ... steel-blue
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Ray »

Ja dostal ten kryt s railem k flinte, takze me to nejak netrapi. Taky jsem si od toho sliboval, ale neni to proste ono. A jelikoz jsem sks koupil bez bodaku, tak jsem nejakou estetiku uz neresil a zameril se na prakticnost. Jsem ale posedly univerzalnosti, takze pevnou bocni montaz jsem zas nechtel. Pazbeni od FAB ma tu zadni plastovou krytku na pruzinach, takze pro vyndani krytu staci potahnout dozadu. Na predni rail mam "harris" na rychloupinak. Mam i 1 extra zavarenou puvodni schranku, ktera se da nacvaknout jako zasobnik (mam zbrouseny nosic uderniku). Bez optiky i s kratkou optikou je tak flinta schopna behem par vterin po odstrojeni fungovat v puvodnim rezimu. Navic s nesrovnatelne lepsi ergonomii, diky stavitelne pazbe a pistolove rukojeti. + je taky diky diram na QD poutko s 1b popruhem mozno nahozeni do ramene jako u klasických ÚP a diky sklopce se taky lepe nosi. Pod kabat tenhle dlouhan sice nikdy nebude, ale aspon neco :P
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
olmedo
Příspěvky: 12
Registrován: 12.06.2015 21:39
Pohlaví: muž

Re: SKS Simonov

Příspěvek od olmedo »

diky za tipy, kdyz soucasna uprava nebude fungovat, kuknu se na produkty choate i blazniveho ivana.
Bak-ly
Příspěvky: 160
Registrován: 05.12.2015 0:27
Pohlaví: muž

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Bak-ly »

Nemáte někdo z Moravskoslezského kraje náhodou SKS v bullpup pažbě? Rád bych si vyzkoušel, jaké to je.
rantalion
Příspěvky: 1
Registrován: 27.05.2019 12:53
Pohlaví: muž

Re: SKS Simonov

Příspěvek od rantalion »

Zdar, děkuji všem za příspěvky. Mám SKS již dlouhou dobu, ale střílel jsem z ní asi tak 4x. Nicméně teď jsme byli na střelnici a znovu se mi potvrdilo, jaká je to přesná, jednoduchá a spolehlivá zbraň a i proto jsem začal přemýšlet, že bych jí trochu vylepšil - to znamená konverzi, aby šla bez problémů nasadit optika, ergonomičtější držení.
Byl by z vás, kteří už jste postovali třeba i výše ochotni mi poradit s celou tou konverzí? Kde a jaký typ koupit, jakou optiku apod. Mnohokrát děkuji.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Zarozak »

Co je to přesná? Dalo by se prosím uvést,kolik mm rozptylu udělá na 100m?
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Maximus »

Můj kamarád s SKS na závodech krajské úrovně stával před autonehodou na bedně vedle klik od Tikky či Remingtona. Samozřejmě nestřílel sypačkami za 4,50
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Venet »

No, to by aj mňa zaujímalo...
Aký máte rozptyl s SKS-kou na 100m so sypačkami ocipovanými bxn-kami? plus-mínus ako to vychádza...
Cogito, ergo armatum sum.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: SKS Simonov

Příspěvek od DeadMan »

Lovecké náboje SAKO na 70m
Přílohy
35 ran_1.jpg
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Ray »

2 Rantalion
Konverze na SKS je otázka vkusu a preferencí. Ergonomii zlepší i SVD pažba od Choate za 2 tácy. Nejvíc tacticool je ale samozřejmě ta moje mrcha od FAB Defense za 5k :lol:
Jinak pokud chceš vybírat z pažeb, tak hledej značky:
Choate, ATI, FAB Defense, Tapco, SGWorks (bullpup) atd. Co se týče doplňků na SKS, tak co neseženeš u nás a na Amazonu či ebay, hledej na německé stránce starshooter.de. Je tam vesměs všechno co je (nejen) na SKS k mání.

Pokud jde o uchycení optiky, tak jediné smysluplné a efektivní řešení pro udržení nástřelu a pohodlnou manipulaci s flintou je buďto pevná, nebo sundávací boční montáž..... což může vyžadovat jemné seříznutí pažby na straně vlevo pod krytem závěru a samozřejmě vrtání do kvéru. Na YouTube a zahraničních fórech sice najdeš adorace na raily na krytu závěru, ale je to blbost. Nemluvě o těch hrozných šupách, co dává závěr při zákluzu do samotného krytu. Jsou sice ještě dlouhé raily fixované do zadního čepu a mířidel, ale všecko do jednoho to bude opruz nejen při čištění. Mluvím např. o znemožnění okamžitého přechodu na původní mířidla v případě poruchy či zničení optiky a nemožnosti použít nabíjecí pásky. Maximálně některé polymerové konverze mají nadpažbí tak pevné, že se na něj dá hodit kolimátor. Záleží, jestli chceš preppersky funkční řešení, které bude plnit účel, nebo je ti líto třeba flintu mírně nevratně upravit (vrtání děr do pouzdra zbraně).

Co se týče samotné optiky pro SKS, tak je tam jeden zásadní limitující faktor, a tím jsou hilzny, které SKS vyhazuje směrem nahoru. Pokud bys chtěl nějakou výkonnější a delší optiku (dle mě zbytečné, jelikož SKS není a nikdy nebude odstřelovačka), tak dát buďto montáž co přesahuje nad závěr, nebo tam přidělat deflektor co bude hilzny odrážet bokem, aby netřískaly do optiky. To už je ale trošku nevzhledný bastl. Mnohem vhodnější je krátká sportovní optika, která nestojí hilznám v cestě. Příjemně zlepší možnosti SKS a ve finále zachová možnost plnění schránky shora nabíjecími pásky, pokud nechceš vícerané "duckbill" zásobníky.

Snad jsem ti trošku rozšířil obzory :)
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Zarozak »

Deadman:Tak to je velmi slusne,cekal jsem neco na urovni kosy,ale toto je o par levelu vejs.Zkousel jsi to same strelivo z kosy nebo ak?
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: SKS Simonov

Příspěvek od DeadMan »

Ne, bohužel nezkoušel, bylo poměrně drahé ;)
You cannot kill me as I am already dead!
Odpovědět