SKS Simonov

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
faust22
Příspěvky: 7
Registrován: 20.09.2017 20:52
Pohlaví: muž

Re: SKS Simonov

Příspěvek od faust22 »

Myslivecká pažba upravena pažbařem obroušený "rybiny" přeražený znaky a čísla z originální pažby ( tu si nechávám nevyhazuji jen mi nesedí ).
Pažba dále dostala novou povrchovou úpravu a dopasován zpět bodák s úpravou pažby.
Plus nastřelení optiky včetně zkoušky po rozborce a znova nastřelení, několikrát vyzkoušeno a je tam znát malá vůle ale na závody to nemám a na střílení do papírového terče do středu s optikou co tam teď je to stačí. ;)
Přílohy
Nová pažba
Nová pažba
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Ray »

Může mi někdo vysvětlit, jak moc ovlivní bipod na hlavni přesnost u SKS? Když nemá plovoucí hlaveň, nemělo by to mít moc velký vliv, nebo ano?
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Bak-ly
Příspěvky: 160
Registrován: 05.12.2015 0:27
Pohlaví: muž

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Bak-ly »

Nemáte někdo zkušenost s těmi vylepšenými úderníky s pružinou? Případně od jaké firmy? Přinesl jsem si domů dvě SKS a jedna z nich lehce značkuje zápalku při shození závěru. Zatím zkoušeno jen na vybíjecích nábojích, tak nevím, zda to má potenciál odpálit náboj. O víkendu to rozhodím a pořádně pročistím.

Co jsem četl tak MURRAY jsou hrozné šmejdy. Závadí a viděl jsem dokonce i roztavenou pružinu :?

A druhý dotaz: Mám ty SKS co teď uvolnil ZS. Stav celkem OK, ale jedna zajímavá věc je, že ačkoli jsou obě vedeny jako TULA, tak jedna je opravdu ruská (1953) a druhá je jasně čínská :D Rozdíly jsou především azbuka/rozsypaný čaj, výřez pro bodák a nějaké designové detaily. Je mezi nimi ještě nějaký (především funkční) rozdíl? Tvrdochrom počítám, že už mají obě
Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 131
Registrován: 27.07.2015 4:54

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Walt »

zdroj "jedna pani povidala" - tvrdochrom maji od roku 1953, od te doby maji i stribrne bodaky
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: SKS Simonov

Příspěvek od mukl »

...a mně paní povídala, že je to možná jinak. SKS byla zavedena spolu s AK47 a kulometem RPD v roce 1949 jako jeden "balíček" na náboj 7,62x39. V té době už všechny tyto zbraně měly chromované hlavně. Pravdou je, že SKS z počátku výroby v Tule 1949 měly černěný tulejový bodák a snad černěný závěr. V Tule se vyráběly v letech 1949 - 1958 a v Iževsku v letech 1953 - 1954.
Je to krásná, férová a "ceremoniální" puška. Kdo z ní sundá bodák a dřevěnou pažbu , chová se jako kulturní barbar :tmi ...taková pocitovka a zátiší s ruskými proprietami a flintou SKS (Tula 1952) :F .
Přílohy
sks.jpg
Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 131
Registrován: 27.07.2015 4:54

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Walt »

me se z SKS s pazbou od Choate strilelo dobre, jako barbar jsem si nepripadal
zelezo jsem po case pouzil v akci "Srotovne" v ZS a druhe SKS mam zatim v puvodnim stavu

Obrázek
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: SKS Simonov

Příspěvek od des »

mukl: ten nátelník je ruský? z tej plesnivej fotky to vypadá že ne, ale iba kulturní barbar by dal jak podložku pod (asi) ruské propriety nejaký čínsky fejk ;)
nemóže íst karta furt...
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Matěj »

Není jedno, čím tu pušku čistí? Jestli hadrem z Číny nebo Ruska? Službu to udělá asi stejnou. Pokud to je tedy bavlna... :lol:
Spíš jen, že ty sumky na fotce jsou k Mosince a ne k SKS a ty pásy z PKT to bude taky blbě žvýkat... :)
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Ray »

Myslím, že je jedno, jak si majitel zbraň upraví. Hlavní je, že se o ni dobře stará a nezůstane z ní jen otřískaná a zasviněná mrcha. Nové pažbení na SKS, kvůli vkusu, je absolutně vratný proces, takže mi přijde trošku zbytečné na to poukazovat. Navíc s ohledem na fakt, že stará pažba na SKS je opravdu celkem nevhodně krátká, takže to není jen o vkusu, ale i o pohodlí.
Bodák je druhá věc. Já už ji bez něj třeba koupil, ale že by mě to nějak štvalo. Puška střílí přesně a to je důležité. Na ceremonie ji nemám a ze zákopu s ní bez munice taky nikam vybíhat nebudu. Jediná zvrácenost, o které jsem, pokrytecky přiznávám, taky kdysi chvíličku uvažoval (a hned zavrhl), je bullpup konverze a řezání laufu.
Co se týče SKS vs PA, když už jsme tady na Rozpadu, tak je to o pár gramů k nesení míň a co se týče využitelnosti, je bodák, oproti klasickému noži, stejně k hovnu.
Toť můj subjektivní bezcenný názor :)
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: SKS Simonov

Příspěvek od mukl »

:? ...... ;)
SKS.jpg
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Serža »

celá serie s madam zde:
https://www.flickr.com/photos/unit18_na ... 1955/show/
ale je to spíš do PA Girls
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: SKS Simonov

Příspěvek od mukl »

...dala jsem hodně peněz za tunning. Teď nemám co na sebe .. :cry:
tun.jpg
tun.jpg (37.22 KiB) Zobrazeno 11230 x
Kdybych ti to neříkala....,že? 8-) Jóó milá, zlatá....
net.jpg
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Zarozak »

Je SKS výrazně přesnější dejme tomu na 100m než kosa/kalach?
Bak-ly
Příspěvky: 160
Registrován: 05.12.2015 0:27
Pohlaví: muž

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Bak-ly »

Na netu jsem našel armádní test na 800m, kde se porovnávalo SKS a AK47. U SKS vycházel vertikální/horizontální rozptyl na 38/24cm a u AK47 na 49/34cm.
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: SKS Simonov

Příspěvek od mukl »

...tak, na 100m se to asi moc neprojeví. Tam to spíš ovlivní schopnosti střelce, stav zbraně, munice..Ale SKS by, jak píše kolega výše, měla být přesnější už proto, že má delší hlaveň, delší záměrnou a vyšší úsťovou rychlost. Kdyby ses zeptal, jestli SKS na 100m má vyšší průbojnost, tak já si myslím, že o trochu asi jo...
Bak-ly
Příspěvky: 160
Registrován: 05.12.2015 0:27
Pohlaví: muž

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Bak-ly »

K energii jsem našel: SKS 100m 1618J a 640m/s; AK47 100m 1540J a 624m/s.

A našel jsem nakonec i porovnání rozptylu na 100m. U SKS to je 3/2cm a AK47 8/4cm
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: SKS Simonov

Příspěvek od štaflík »

Kruci, já si jí snad nakonec budu muset ještě pořídít...:-)
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: SKS Simonov

Příspěvek od kregan »

Dneska jich před BVS vykládali z dodávky celou bednu.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Bak-ly
Příspěvky: 160
Registrován: 05.12.2015 0:27
Pohlaví: muž

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Bak-ly »

Neměl by někdo tip, kde sehnat zadní kryt s nízkým railem? Všude na netu se prodávají jen s vysokým, průhledovým. Chtěl bych na něj dát magnifier a blbě se pak ladí výška s kolimátorem
Bak-ly
Příspěvky: 160
Registrován: 05.12.2015 0:27
Pohlaví: muž

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Bak-ly »

Narazil jsem na zajímavý rozdíl čína vs. rusko. Čína má trochu jinak tvarovaný úderník, který bude dle mého mít menší tendenci k zasekávání se. Je více vykrojený a ačkoli jsem obě zbraně perfektně vyčistil, v čínské zbrani chodí úderník lépe/volněji.
Odpovědět