Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
maci
Příspěvky: 770
Registrován: 24.06.2012 23:22

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od maci »

CZ82 9Mak má polygonální vývrt. Mám takový pocit, že z toho šlo střílet i bezplášťové střelivo. Asi tohle: http://naboje.org/node/221 a pochybuji, že by jsi CZ82 sehnal. Byla to vojenská pistole.
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od muzzleloader »

Jojo 82 strilela spekany piliny.Ale neni to nic extra.Stejne je to mekky a navic jsou ty strely lehky.Takze nevim proc jsou Acko.Zadna zvysena prubojnost ani jine zhovadilosti.Jen je ten naboj nebezpecny tim,ze neni moc presny :-)
Ale 82 v 9mak se normalne prodavala a i nedavno jsem ji nekde v komisnim prodeji videl.
maci
Příspěvky: 770
Registrován: 24.06.2012 23:22

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od maci »

Co neprostřelila 9L, tak tahle s těma "pilinama" to prostřelila 2x. Asi proto je to A. ;) Jinak se o CZ82 říkalo, že se nejdřív hází zásobníky a pak pistole. :)
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od muzzleloader »

Me ta pistole prijde paradni.Strelba je ve vsech razich pohodova,pistole strili a strili a strili.Ale u kazde zbrane se najdou problemy.Kdyby byla jen jedna dokonala pistole,tak ji ma kazdej a co s tema nedokonalyma?
O te dvojnasobne prubojnosti tech granuli 9mak oproti 9para pochybuju.
Kazdopadne ikdyz to neni extra nutne,ale 9para je zkratka univerzal,tak bych se asi kouknul jak uz tu nekdo psal po Norincu.Jejich 1911 v 9para,kopie Sigu nebo CZ jsou uplne v pohode.Strilel jsem z te NZ85 a parada.Materialove v poradku a zacisteni vnitrnich ploch bylo lepsi nez u CZ po revoluci.Jen je tak nejak zvlastni uchop pod bobrim ocasem.Ale to muze byt subjektivni.Asi by pomohl navlek.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Fabulous »

muzzleloader píše:Kdyby byla jen jedna dokonala pistole,tak ji ma kazdej a co s tema nedokonalyma?
Existuje jedna dokonalá pistole. Ale název je přísně tajný a je zakázáno Glocka jmenovat!
maci
Příspěvky: 770
Registrován: 24.06.2012 23:22

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od maci »

9L udělala do vojenského blembáku jen důlek, ten 9makorov ho prostřelil 2x. Kdybych to neviděl na vlastní oči, tak tomu nevěřím. 9L se jen "rozplácnul".
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od muzzleloader »

Jasne,me ten osklivej PET rakusak prijde krasnej,ale moooc strelcu ho nema rado.Skoda,je to delnik.Ale mejlos resil dostupnou levnou krochnu a tou Gaston neni.

Edit: je to mozny,ale neni to zrovna exaktni mereni prubojnosti.Ten blembak ma oblej tvar.Staci trefit malinko blbe a uz se to chova jinak,nez rovnej plech.Tim chci rict,ze strelba do stejne veci,neni strelba do stejneho mista.A pokus se strilelo do stejneho blembaku,tak tuplem.Ale je to jedno.Ja vim,ze ten naboj byl vyvinutej pro armadu a mel byt prubojnejsi,ale nejak mi nehralo to dvakrat.
Naposledy upravil(a) muzzleloader dne 08.02.2013 23:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Fabulous »

Stejně skončí u Makaróna, protože v této cenovce nic lepšího není. ;)
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od muzzleloader »

Makaronem chybu neudela a je to sovetskej Glock :-)
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Karlos »

maci píše:Co neprostřelila 9L, tak tahle s těma "pilinama" to prostřelila 2x. Asi proto je to A. ;)
Naboje vz. 82 jsou kat. A protože se jedna o vojenske střelivo, nevim o nikom kdo by tyto naboje tzv. zcivilnil...
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Artifex »

Přesně, hlavně podmínkou poCIPování je označení ráže a tuším, že si každý dovede představit, že kdyby na tom bylo 9mm makarov nebo 9x18, někdo by to začal rvát do makarova a pak by se divil, že mu ubývají v hlavni drážky.

Jinak CZ 82 mám a jsem spokojen, sehnat ho nebyl problém.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od DeadMan »

CZ 83 není špatná ale u téhle pistole bych šel spíše do ráže 7,62 nevím proč ale víc mi to k tomu sedí (čistě subjektivní pocit)

když jsem měl navíc nějaké kačky tak jsem si říkal že by nebylo špatné mít doma nějakou SA/DA v kovu (zbraně mě baví a bylo by to více méně do zbírky) tak jsem se poptával po Norincu jak NZ85 tak NC228 ale nové na krámě prostě nikde nebyly :(
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od FMJ »

to DeadMan:

Nemyslel jsi čistě náhodou ráži 7,65 u té CZ 83?

edit:

Jinak do CZ 82 bych nechodil - dynamický závěr s poměrně výkonným nábojem u téhle pistole má za následek citelný a nepříjemný zpětný ráz. Měl jsem tuhle pistoli nějakou dobu a jsem rád, že šla pryč. Déle trvající střelba byla utrpení.
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Artifex »

Utrpení? Tak leda pro bábovku zvyklého na malorážky, na střelbu mi přijde jako jedna z příjemnějších zbraní srovnatelná při střelbě s náboji vz. 82 s lugrem.
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od muzzleloader »

Taky mi vzdycky prisla v pohode.Strelba v klidu a zadne kopance se nekonali.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od DeadMan »

samozřejmě 7,65 :oops:
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Artifex »

V 7,65 je to pak totální čajík.
edakemlink
Příspěvky: 135
Registrován: 04.01.2012 11:53
Bydliště: Brno

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od edakemlink »

Zkušenosti s pistolí vz. 82 mám a musím říci, že jsem s ní neměl žádný výrazný problém. Jen mě tuším vadily ty pažbičky z plastu, které se ve zpocených rukách hůře držely, taky tuším, že když se pažbičky pořádně utáhly, tak hůř vypadával zásobník. Ale už je to pár let co jsem ji měl.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od FMJ »

Mno, za žádnou bábovku se nepokládám, odstříleno mám dost a subjektivně je pro mě mnohem příjemnější 9 mm Luger. Pažbičky jsme řešili návlekem ze staré duše z bicyklu - levné a účinné. Mluvil jsem o ráži 9 x 18 Makarov (obzvláště náboje se střelami ze spékaných kovových pilin byly "výživné"), jinak samozřejmě. 7,65 je opravdu čajík.

Měl jsem jinak na CZ 82 kuriózní závadu - potřeba "sušit" měla za následek několik stovek stisknutí DA spouště naprázdno. Při ostré střelbě pak náhle po 3 - 4 ráně (a současně plném zásobníku) nic. Opakované promáčknutí spouště - nic. Závěr vzad - nový náboj - nic. Po uvedení zbraně do bezpečného stavu a poněkud detailnější rozborce jsem zjistil, že mi praskl zápalník, jehož špička odpadla a nemohlo tudíž dojít k iniciaci zápalky. Což je v případě reálného střeleckého střetnutí dost fatální závada.
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od muzzleloader »

Bolest starych CZ :-(
Odpovědět