Jakou pušku?

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět

jakou pušku do cca 10 000,-kč ?

varianty civilních vz.58
115
49%
vojenská opakovačka (Mosin?)
38
16%
vojenská samonabíječka (SVT 40?)
19
8%
Lever action (pákovka)
6
3%
myslivecká kulovnice
13
6%
perkuska
8
3%
raději malorážku
15
6%
raději brokovnici
15
6%
něco úplně jiného
6
3%
 
Celkem hlasů: 235
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od štaflík »

Chorche:
-cenou na US trhu bych neargumentoval. Na jednu stranu tam ten Marlin stojí jako večeře v lepší hospodě u nás, na druhou tam CZ 858 stojí kolem 14 000,-
-k Číně: jsi si jistý, že všechny součástky ze Swarovského, Leupolda.... jsou US či EU only? Dvě nejspolehlivější a nejhodnotnější rodiny notebooků co znám (a nepovažuji se za tápajícího laika-teoretika), tj. ThinkPad a MacBook X jsou z Číny.
-rozdíl mezi pažbou X7 a Axis je minimální.Pár % uživatelů říká, že se jim Axis na Harriskách trochu kroutí, pár % (-5) se jim na Harriskách kroutí X7 (znovu: jednoznačně si myslím, že lepší pažbu má Marlin, ale bavíme se o rozdílu Spark vs. i10).
-rozdíl mezi kombem a nekombem je kosa + velmi mírný tunning. Nic víc, nic míň. Pro někoho argument, pro někoho ne. Tak to má být.
-kde jsi vzal, že Axis je těžší, než X7 VH? ("byť o pár deka")? Není, je lehčí a v US forech, které neřeší 0,01% MOA jaky my- chudí teoretici, je to dostatečný argument, aby si jí na ty jeleny, medvědy, losy koupili.
-"nicméně bych si nekoupil ani jedno" - konečně konzistentí názor, respekt...
-" kdybych měl střílet na víc než 100m..." tak Ti i ta gumová Axiska s čínským sklem dá obrovskou výhodu proti kose. Na druhou stranu uživatele TAC-50 (apod.) s nějakou flintičkou typu Tikka rozesměješ (či rozpláčeš).

-všechno je o uživateli. Je dost borců s Mosinem, Axiskou, X7... co rozpláčou na 300m+ majitele Blaserů, SAKO, Barettů...
:hand
Howgh
Za sebe tímto končím s debatou,zda je lepší Wartburg, Trabant či Fiat500.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od Chorche »

štaflíku, znova vopakuju rozdíl mezi axiskou a marlinkou je pár dolarů a to doslova. I u nás vobě flinty stojej 11000 a náký drobný. Sklo votpovídající tomu z komba koupíš za 20-50 dolarů nikoliv ve státech ale v číně. Za 50 dolarů kosu v tuningu rozhodně nepořídíš, já prodával hodně lacino svýho 858 s fabáckejma cajkama a kamenem za 7000 a kupec mi pak řek že by mi klidně dal ještě vo 2 litry navíc kdybych si vo ně řek... A znova vopakuju marlinka je prostě poměr cena / výkon k axisce lepší. Proto řikam, gdo chce koupit za lacino loveckou kulovnici měl by dát přednost marlince. Je to jako by sis šel koupit fóbiji a jedna byla holota bez serva a eletrickejch vokýnek a kastli měla z jedničky plechu a druhá fóbije by měla servo, vokna, tempomat a kastli z dvojky plechu. A byly za stejnou cenu. Po jaký šáhneš ?
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od Chorche »

Jo a ještě jedna věc, jak psal Drigon, až nastane doba že začnou zbírat lidem flinty, tak pakliže nejseš srnomrd (myslivec) tak ti tu vopakovačku seberou úplně stejně jako kosu. Neni důvod k tomu nechat nelovcovi loveckou flintu a sebrat mu kosu... takže představy fajn, ale namlouváš si je sám, realita bude podstatně krutější :twisted:
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od štaflík »

Chorche, je to jako pes jitrničku sežral. A skutečně mě to nebaví.
Tvoje tvzení, že Bushnell 4-9x40 optiku koupíš za 20 dolarů - bez komentáře. Neřeším montáž apod. Neřeším ani to, že jsou prostě lidé, kteří si chtějí koupit u nás hotovou flintu se zárukou a neřešit, zda někde seženou či neseženou nějaký čínský fake a jak to tam namontují. Tím netvrdím, že je to lepší řešení. Jen se ti (marně) snažím vnutit trochu tolerantní pohled na to, že to prostě tak někomu může vyhovovat. O existenci čínské optiky za 20 dolarů, která je schopná držet na .308win či 30-06 (což ten Bushnell drží) pochybuji, ale nechť.
Pokud od Tebe někdo koupil jetou kosu ve FABáckém plastu za 7000,- a dal by za ní 9000,-, tak Ti gratuluji, ale byl to vůl.
Nicméně jednoznačně, pokud u nás koupíš Bushnell 4-9x40 + montáž, tak stojí to, co kosa. Ano, bez plastíků...
Ohledně toho, co si namlouvám či nenamlouvám: uniká mi tvůj způsob uvažovaní, kdy něco zahájíš slovy "Jo a ještě jedna věc, jak psal Drigon..." a pak píšeš, že já si to namlouvám. Myslím, že víš prd, co si namlouvám či nenamlouvám a nijak to nesouvisí s tím, co psal či nepsal Drigon.
Pokud počítáš s tím, že ti všechno seberou, tak nevím, proč to tak řešíš. Na prskání na malé střelnici je to všechno dobré víc než dost. Hele, je to debata o hovně (doslova) a z pohledu majitele Tikky, SAKA, Blaseru, ale i vyšších Remingtonů či Savage je to prostě směšné, co tu řešíme a už se to sune k celkem nepřínosnému směru. Pokračování klidně via SZ, prosím o případné promazání. Díky.
marav
Příspěvky: 188
Registrován: 28.02.2013 12:11

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od marav »

Nějak nerozumím tomu, proč zde někdo uráží myslivce. Znám jich poměrně dost a jsou to slušní lidé, kteří by nikoho cizího nenazývali slovem "srnomrd", ani nijak podobně. Ty máš chorche nějaký problém ?
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od Chorche »

Jo Marave, mam s nima velkej problém a nejsem sám. Viz. vlákno na off fóru http://www.offroadforum.cz/viewtopic.ph ... D+r%C3%A1d

A pokud de vo tu .308 flintu evidentně tu někdo nepochopil co sem psal. Ale té fuk, užijte si tu axisku dle libosti ;)
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od Maximus »

To Chorche: Sice trochu OT, ale lovecký lístek tu má skoro polovina adminů a modů ;). Osobně také nemám rád dost velké procento myslivců, protože u nich rozhodně neplatí, že slovo "myslivec" pochází od slova "myslet". Jsou ale i myslivci, kteří mají přírodu opravdu rádi nejen v mražáku či ve formě lebek na stěně ala "Predátor", a navíc jsou to občas i docela normální fajn lidi.

Jinak mi také připadá, že hrotit diskusi nad "low cost" kulovnicemi je nesmysl. Každá má svoje proti - včetně marlina XS7 VH, kterého mám osobně. U těchto kulovnic je vždy něco podřízeno nízké výrobní ceně a záleží na preferencích každého, co je ochoten obětovat nízké ceně. Navíc se dají často koupit na burze kousky, kdy zajímavá cena přebije mnohé zde vytýkané nedostatky.

Nevím jak někdo jiný, ale i s nejlevnější loveckou kulovnicí s optikou nastřílím na vzdálenost 100 m+ vždy líp než s kosou přes originální mířidla.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od Chorche »

Maximusi, mě je celkem jedno kdo má či nemá loveckej lístek. Už jenom proto, že lovec nemusí nutně bejt myslivec. Tydle dva pojmy nejsou totožný. Nemám vůbec nic proti lovcovi z tajgy, pro kterýho je lov nutností k přežití. Stejně tak nemám nic proti domorodcům z Afriky nebo třeba Nový Gvýneje. Ale mam hodně moc proti těm našim arogantním červenejm frňákum v zelenejch kamizolách který věčinou zabíjej zvířata jenom pro zábavu aby mohli umístit uřízlou makovici na zeď. Stačí si pročíst zmíněný vlákno co sem sem dával.

A k tomu trefování - na 100m trefim chlapa kosou otevřenejma mířidlama bez problémů. A když náhodou ne, tak ho trefim druhou nebo třetí ranou kerý poletěj hned za tou první. Nepotřebuju k tomu loveckou lowendovou kulovnici. Když budu chtít snajprovat na víc jak 200m koupim si k tomu určenou flintu. Zmíněný lowendový flinty sou lovecký, nikoliv sniperský a sou určený na lov na krátký vzdálenosti. Pochybuju že s nima někdo loví jeleny na kilometr...
A už mě celkem nebaví furt opakovat to samý v tomdle tématu. Ať si každej koupí co chce na co chce. Měl sem dobrou snahu trochu poradit, ale pro dobrotu na žebrotu jaxe říká.
marav
Příspěvky: 188
Registrován: 28.02.2013 12:11

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od marav »

aha..... dodneška jsem netušil, že vulgární urážka všech myslivců bez vyjímky je vlastně snaha někomu poradit ..... a dobrotivá k tomu :shock:
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od Chorche »

nechci bejt sprostej, ale nevim jestli seš opravdu tak hloupej nebo to jenom děláš... ?
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od Karlos »

Chlapáci víte co? Nechte to už plavat, oba dva, OK? Díky.
Uživatelský avatar
Cherro
Příspěvky: 269
Registrován: 29.09.2012 13:47
Bydliště: Troppau

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od Cherro »

To: Chorche. Uzavřem to, ju? Já jsem taky "srnomrd", a třeba mi víc vadí šílenci co pro zábavu prohánějí v čtyřkolkách a ofroadech po lese... Jak se jim říká v jazyku tvého kmene??? Ale nehážu všechny majitele ofroadů do jednoho pytle... Jinak to vlákno co jsi sem dal... Kvalita! 8-) (jinak kluci admini klidně ten první odstavec při "čištění" vlákna smažte...)


Jinak. Už tady někdo Axise má??? Vcelku se mi líbí ta verze v nerezu. Vysloveně jako "pracovní" flinta na naháňky a na "týden". Na "neděli" mám Steyera ;) (...a fakt nechci Mosina) Není zatím o něm ani moc na loveckých fórech. Teda kromě jednoho "šílence" který už si ho dokázal shodit z posedu na lauf a teď shání novou pažbu... :head
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od Strelec45 »

Citace štaflíka: Pokud od Tebe někdo koupil jetou kosu ve FABáckém plastu za 7000,- a dal by za ní 9000,-, tak Ti gratuluji, ale byl to vůl.
Viděls tu kosu?

Když už tady probíráte opakovačky, viděl jsem tady povětšinou s válcovým odsuvným závěrem. Lever action se vám nelíbí? Zase záleží na účelu, ale docela rychle se s tím dá střílet jedna za druhou, aniž bych odlícil... To teda pro případ po PA.
Uživatelský avatar
Cherro
Příspěvky: 269
Registrován: 29.09.2012 13:47
Bydliště: Troppau

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od Cherro »

Pákovky tu své vlákno se všemi pro a proti maj tady: http://rozpad.cz/forum/viewtopic.php?f=14&t=2284
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od Strelec45 »

marav píše:aha..... dodneška jsem netušil, že vulgární urážka všech myslivců bez vyjímky je vlastně snaha někomu poradit ..... a dobrotivá k tomu :shock:
Na obranu - neházíme všechny myslivce do jednoho pytle, i mezi offrouďáky jsou. Jde pouze o přístup jednotlivců ve skupině myslivců, ne o všechny myslivce. To by jsi ale musel alespoň větší část zmíněného téma pročíst. Nedivím se je to obsáhlé. Ale to nic. Pokud nekrmíš pod kazatelnou, nepiješ, když střílíš, nemeleš o lásce ke zvěři (diskutabilní bod, podle našeho je to spíš chování jatečních zvířat ve volné přírodě), nejseš arogantní vůči pejskařům, houbařům a návštěvám chodícím po lese, ale i třeba nevyhrožuješ motorkářům, čtyřkolkářům, offrouďákům, že TI jezdí po lese ( jezdí-li po svém, nebo od majitele to mají povoleno) atd. atd. tak rozhodně nejseš srnomrd.

Omlouvám se za OT a prosím o smazání, pokud to vadí. Díky.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od Strelec45 »

Cherro píše:Pákovky tu své vlákno se všemi pro a proti maj tady: http://rozpad.cz/forum/viewtopic.php?f=14&t=2284
OK. Reagoval jsem jen na pušku do 10.000,- ;)
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od Maximus »

Strelec45: Kde je ke koupi pákovka na puškový náboj za +- 10 000 kč (klidně i použitá)?
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od štaflík »

To Strelec45: proč bych jí měl vidět?
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od štaflík »

to Maximus: asi tam, co puškohled, který vydrží .308Win za 20 dolarů ;)
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od Strelec45 »

broky: http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/40 ... inco-1887/
.30-30: http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/27 ... ce-30-30w/ v nabídce je déle, ale nepíšou, že prodáno...
tady nová, tak starší by měla být kolem 10ti: http://eshop.zbrojovkaholice.cz/958-kul ... inate.html
Asi to nebude teď hned, ale sehnat by se dala. Co pamatuju, tak znám 3 myslivce, co s tím střílí i černou. Asi to nebude na velkou dálku ale jak jsem psal po PA by měla být dobrá. 8-)
Odpovědět