Jakou pušku?

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět

jakou pušku do cca 10 000,-kč ?

varianty civilních vz.58
115
49%
vojenská opakovačka (Mosin?)
38
16%
vojenská samonabíječka (SVT 40?)
19
8%
Lever action (pákovka)
6
3%
myslivecká kulovnice
13
6%
perkuska
8
3%
raději malorážku
15
6%
raději brokovnici
15
6%
něco úplně jiného
6
3%
 
Celkem hlasů: 235
drigon
VIP
Příspěvky: 3014
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od drigon »

Ve zbrojním průkazu mám uvedeny skupiny: B - ke sportovním účelům
E - K ochraně zdraví, života, nebo majetku (dále uvádím jako "obrana")

Dovětek k té kulovnici: u zbraně bylo uvedeno, že je určena k loveckým účelům. Na zbrojním jsem se proto ptal, zda-li je možné to přihlásit na sportovní účely, případně na "obranu". Toto mi zamítli s tím, že u zbraně je uvedeno, že je na lovecké účely. Proto jsem se zde ptal, která z rozšířených opakovaček se nepovažuje čistě za loveckou zbraň. Mám v plánu ji přihlásit na sportovní účely. Jde taky o to, že při zhoršování situace může dojít ze strany státu k zabavování zbraní a zbraně na sportovní účely nemusí být hned na ráně (např za komunistů bylo možné mít sportovní zbraň, pokud byl člověk ve střeleckém kroužku. Kdežto získat zbraň na "obranu" bylo velmi obtížné, až skoro nemožné.)S pozdravem M.
Uživatelský avatar
Cherro
Příspěvky: 269
Registrován: 29.09.2012 13:47
Bydliště: Troppau

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od Cherro »

Můžeš ji mít klidně i na E, (já osobně mám na E všechny dlouhé samonabíječky i brokovou pumpu), pokud půjdeš do opakovačky tak nepotřebuješ ani nákupku. Koupíš, vezmeš kolek a jdeš zapsat. Slušnou kulovnici seženeš jetou do 10000, případně do 13000 novou i s optikou. Třeba tady: http://www.prokonzbrane.cz/kulovnice/28 ... is-xp.html, http://www.prokonzbrane.cz/kulovnice/28 ... -camo.html Myslím že na to na co máš by ti ta Savage mohla bohatě stačit.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od Chorche »

to co ti řekli vorgáni je totální peachovina. Se zbrojákem sk. B si můžeš koupit jakoukoliv zbraň kategorie B, C, D. Na kategorii C a D nepotřebuješ nákupní povolení. Na D nepotřebuješ ani zbroják. Opakovací kulovnice je kategorie C, tj si jí koupíš a doneseš přihlásit. Orgán ti jí musí přihlásit.
drigon
VIP
Příspěvky: 3014
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od drigon »

Cherro píše:Můžeš ji mít klidně i na E, (já osobně mám na E všechny dlouhé samonabíječky i brokovou pumpu), pokud půjdeš do opakovačky tak nepotřebuješ ani nákupku. Koupíš, vezmeš kolek a jdeš zapsat. Slušnou kulovnici seženeš jetou do 10000, případně do 13000 novou i s optikou. Třeba tady: http://www.prokonzbrane.cz/kulovnice/28 ... is-xp.html, http://www.prokonzbrane.cz/kulovnice/28 ... -camo.html Myslím že na to na co máš by ti ta Savage mohla bohatě stačit.
Díky za odpověď. Taková kulovnice se mi líbí a už se na ni těším. S pozdravem M
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od sigmark »

jestli jsem pochopil logiku Drigonova policajta, tak zbraň kategorie A by podle něj byl sběratelský kus, žejo :-)
drigon
VIP
Příspěvky: 3014
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od drigon »

Chorche píše:to co ti řekli vorgáni je totální peachovina. Se zbrojákem sk. B si můžeš koupit jakoukoliv zbraň kategorie B, C, D. Na kategorii C a D nepotřebuješ nákupní povolení. Na D nepotřebuješ ani zbroják. Opakovací kulovnice je kategorie C, tj si jí koupíš a doneseš přihlásit. Orgán ti jí musí přihlásit.
Ta bazarová kulovnice už byla přihlášená na lovecké účely (bývalý majitel byl myslivec a zemřel). Je otázkou, jestli se to dá při dalším přihlášení změnit na sportovní účely. Před těmi zhruba 7-8 lety, co jsem to řešil byl na zbrojním starý dědula (major) a ten bral všechno moc "zvostra". Při poslední výměně tam už byla mladá dívčina s asi čtyřicátníkem. Dalo se s nimi celkem v pohodě bavit, škoda že jsem se jich na to nezeptal. S pozdravem M.
Tyler
Příspěvky: 44
Registrován: 05.01.2012 15:48

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od Tyler »

Kontrolní otázka: Jak se dá zbraň kat. C přihlásit na jakýkoliv účel, když k ní nenafasuješ povolení, čili nemáš kam napsat účel? A i kdyby byla kat. B, je to tvoje žádost, psát si tam můžeš co chceš a v zákoně je naprosto jasně stanoveno, kdy je ti policie povinna povolení vydat. Pokud napíšes do žádanky na nákupku sport nebo sebeobrana a máš příslušné skupiny ZP, nemůžu ti povolení nevydat! To že měl někdo tu zbraň napsanou na lov (i když to z logiky věci u céček ani nelze), na věci vůbec nic nemění...
EDIT: Překlepy.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od Chorche »

Já když žádal před lety o povolení na kosu, taky mi jí nechtěli vydat na nošení, nýbrš jenom pro sportovní účely. Vznik z toho tehdá na stanici velkej humbuk, kdy sem náčelníka donutil donýst zákon a vyhledal mu příslušnou pasáž (že zbraň kat. B i když je dlouhá může bejt nošená a určená k ochraně života/zdraví/majetku). Rozčileně se pak vohradil že je zákon napsanej špatně když může bejt kosa nošená :D Na to sem mu odpověděl, že já ten zákon nesepsal a nepříslušní mi ho nijak hodnotit. Takže mi ač velmi neradi na kosu vydali povolení i na obranu :mrgreen: Vot tý doby už nikdy nebyl problém a všichni sou tam na mě velice milí :D Z toho vyplívá, že ne zdaleka fšichni orgáni máj přehled v tom co kdo může/nemůže nosit, jakou kategorii má tu která zbraň apod. A je je třeba holt někdy náležitě poučit.
Uživatelský avatar
Cherro
Příspěvky: 269
Registrován: 29.09.2012 13:47
Bydliště: Troppau

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od Cherro »

To: Drigon. Tady máš tu savašku trošku v detailu: http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... chEVbAU0xU#!
drigon
VIP
Příspěvky: 3014
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od drigon »

Chorche píše:Já když žádal před lety o povolení na kosu, taky mi jí nechtěli vydat na nošení, nýbrš jenom pro sportovní účely. Vznik z toho tehdá na stanici velkej humbuk, kdy sem náčelníka donutil donýst zákon a vyhledal mu příslušnou pasáž (že zbraň kat. B i když je dlouhá může bejt nošená a určená k ochraně života/zdraví/majetku). Rozčileně se pak vohradil že je zákon napsanej špatně když může bejt kosa nošená :D Na to sem mu odpověděl, že já ten zákon nesepsal a nepříslušní mi ho nijak hodnotit. Takže mi ač velmi neradi na kosu vydali povolení i na obranu :mrgreen: Vot tý doby už nikdy nebyl problém a všichni sou tam na mě velice milí :D Z toho vyplívá, že ne zdaleka fšichni orgáni máj přehled v tom co kdo může/nemůže nosit, jakou kategorii má tu která zbraň apod. A je je třeba holt někdy náležitě poučit.
S tím starým majorem šlo zřejmě o ten samý případ. Zřejmě byl ještě zvyklý z komunismu, že rozhoduje úplně o všem. Bohužel se nedal poučit. Každého, kdo se o to pokusil nemilosrdně vypakoval ze dveří (se slovy: dle policejního zákona paragrafu xy Vás vykazuji z tohoto prostoru... Neuposlechnutí výzvy veřejného činitele má za následek...)
Ti mladší, co jsou tam teď jsou podle mé zkušenosti i zkušeností ostatních lidí celkem v pohodě. Jen jsem neměl čas (a ani chuť) na to se je jít na danou problematiku zeptat (stavba baráku, rodina, práce,...). Letos už to bude lepší, tak začnu řešit i tuto věc. Proto si zjišťuji zkušenosti a spokojenost ostatních uživatelů zbraní s tou kterou puškou (to proto, aby bylo hodně muziky za málo peněz a ne naopak). S pozdravem M.
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od Artifex »

Pokud má problém, argumentuj zákonem o policii ČR:
§ 43
Každý má právo obrátit se na policistu a policejní útvary se žádostí o pomoc. Policista a policejní útvary jsou povinni V ROZSAHU SVÉ ZPŮSOBNOSTI tuto pomoc poskytnout.

Jinak správní řád:

§ 63
Vykázání z místa konání úkonu
(1) Toho, kdo NEPŘÍSTOJNÝM CHOVÁNÍM ruší pořádek při ústním jednání nebo ohledání na místě, popřípadě při jiném úkonu, může správní orgán po předchozím upozornění vykázat z místa, kde se úkon koná. Usnesení se vyhlašuje ústně. Správní orgán poučí vykazovanou osobu o následcích neuposlechnutí. Vykázání vynucují tytéž orgány, které provádějí předvedení podle § 60.

Takže pokud nevykazuješ nepřístojné chování (ideálně se svědky z tvé strany), nemá tě co vykazovat a odvolej se na § 43 zákona o policii české republiky protože pokud jsi na inspektorátu zbraní a střeliva, je v jejich způsobnosti ti poskytnout pomoc, tedy ti jsou povinni pomoc poskytnout.

V praxi se s tím vůbec neštvi, máš B a E, kupuješ zbraň kategorie C, kup si ji, vyplň šedivák, předlož ji se šedivákem a kolkem 200kč a sleduj reakce. Pokud má zbraň platné zkušební značky a není nějaký objektivní důvod ji neregistrovat tak ji registrovat musí. Žádný důvod v šediváku neudáváš, nákupní povolení se Cček netýká takže konec, zvonec a šáteček. Pokud by ti jakýkoli úkon odmítli udělat, žádej to písemně, musíš mít možnost odvolání, když se odvoláš tak ti musí v odvolání odůvodnit zákonem proč to tak nejde,
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od štaflík »

Mě napsali kosu na nošení, aniž bych si o to řekl :D
Bylo mi to fakt jedno. Až budu potřebovat venku nosit kosu, pochybuju, že mi někdo bude kontrolovat papíry.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od Chorche »

samozřejmně mu to přihlásej, má úplně zbytečný vobavy.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od Fabulous »

Zpět k tématu prosím.
drigon
VIP
Příspěvky: 3014
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od drigon »

Cherro píše:To: Drigon. Tady máš tu savašku trošku v detailu: http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... chEVbAU0xU#!
Pěkná flinta. Dá se k tomu sehnat zásobník i na víc patron? Taky mě napadlo, jestli je optika se zbraní dodaná dostatečná i na to, aby po PA šla použít i jako střednědosahová odstřelovačka? Barák mám na kopci a ze strany od pole je asi 200 až 400 metrů daleko les (jde šikmo od baráku), kam by se mohli schovat banditi. S pozdravem M.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od Chorche »

je to lowendová lovecká flinta, ne snajperka. Myslim si že 200m bude u toho hranice kdy se ještě trefíš do chlapa. Tzn. na tom budeš stejně jak s kosou. Nevidim proto důvod pro takovudle flintu.
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od muzzleloader »

200m neni pro tuhle flintu zadnej problem a pro optiku taky ne.Ani US sniperi nepouzivaji velka zvetseni na ty jejich extra dalky.Vetsinou 10-12x
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

tak vetsinou je chyba v zasahu zpusobena elemtem mezi puskou a zemi (chapej strelcem) muzes mit paradni pusku s tezkou tercovou hlavni, vytecnou optiku, vyladene strelivo a vsechno ti to bude nahovno, pokud se nenaucis poradne strilet...i s low-endem jdou delat divy. ja si jel pro sveho marlina na zavody v odstrelovacce, kde s tim pan strilel, a to co dokazal se zbrani teto cenove kategorie na 300m...
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od Chorche »

nojo, jenže marlinka je proslulá svou přesností i v tej lowend kategorii. Což se o savage říct nedá.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Jakou pušku?

Příspěvek od Chorche »

jenom sem chtěl dodat, mam marlinku .22lr a překvapila mě právě svou přesností taky. Sice jako samonabíječka mně pěkně sere, protože je tak zmlsaná na munici, že to neni pěkný, ale tou přesností mě získala.
Odpovědět