Čezeta vzor 70

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
achopsalista
Příspěvky: 300
Registrován: 10.05.2013 14:19
Pohlaví: muž

Čezeta vzor 70

Příspěvek od achopsalista »

mám možnosť kúpiť /resp. kupujem/ čezetu 70 v perfektnom stave za dobrú cenu.
bohužial sa však dostávam /stále dokolo a na rôznych fórach/ len k základným informáciám o vzniku a datovaní /sčíslovaní/ vzoru 50.
so vzorom 70 je to bieda. moja budúca, začína na číslo 00 a má z boku strakonice, čo ma matie jelikoš predsa podla dostupních info už nemala byť v strakoniciach vyrábaná. takže netuším.
nechcem aby sa to tu zvrtvlo na definovanie náboja 7,65 browning ani na poukazovanie nevhodnosti kúpi zastaralej pištole, zaujíma ma len či niekto disponuje presnejšími informáciami o výrobe a datovaní vzoru 70.
budem povďačný za informácie
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Čezeta vzor 70

Příspěvek od MRAK »

Pomůže ti tohle?

http://www.encyklopediezbrani.cz/encykl ... e_cze.html

Modernizace vz. 50 byla z vnějšku v podstatě pouze kosmetická. V mechanismu pistole došlo jen k drobným úpravám. Za zmínku stojí, že výroba ve Strakonicích je dodnes považována za materiálově nejkvalitnější. Výroba byla ukončena počátkem osmdesátých let
achopsalista
Příspěvky: 300
Registrován: 10.05.2013 14:19
Pohlaví: muž

Re: Čezeta vzor 70

Příspěvek od achopsalista »

dik Mraku,
moc ale asi ani nie :(
tiež neviem nájsť nikde žiadnu zmienku o kusoch /výr. číslach / 70-tok, závodoch kde sa vyrábali a v ktorých rokoch. myslím že ta zmienka o kvalite zo Strakonic v tvojom príspevku sa týka asi prvých 50-tok, byť je to spomenuté pri sedemdesiatkach...
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Čezeta vzor 70

Příspěvek od MRAK »

a co jim zkusit napsat přímo?
achopsalista
Příspěvky: 300
Registrován: 10.05.2013 14:19
Pohlaví: muž

Re: Čezeta vzor 70

Příspěvek od achopsalista »

dobrý nápad Mraku. že pri tebe nablízku stojí niekde tvoja manželka. to nemôžeš mať zo svojej hlavy...
mňa vždy nasere keď nad dačím dumám a žena ide okolo a od pása moj problém vyrieši /bez irónie, fakt že vyrieši/.
to si potom pripadáš ako taký blbec...
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Čezeta vzor 70

Příspěvek od MRAK »

to znám .... mám to doma podobné

dej pak vědět, zdali ti odepsali a jak jsi pokročil v pátrání, docela mě to zaujalo ;)
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Čezeta vzor 70

Příspěvek od Maximus »

CZ vz. 70 byla první pistole, se kterou jsem začal střílet - relativně přesná i přes ne moc dobrou spoušť, nicméně pokud by nebyla vyloženě za "pusu", tak bych ji nyní určitě nekoupil. Spolehlivost a ergonomie modernizované 70 oproti CZ vz. 50 nic moc.

V PA době rozhodně lepší než nic či nějaké samodomo, nicméně určitě bych ji u "prvosledových jednotek" ale manželka, potomci, ... :lol: co nejdříve nahradil něčím důvěryhodnějším a 70 nechal v trezoru jen pro "strýčka příhodu" či z nějaké nostalgie ;).

http://forum.valka.cz/viewtopic.php/t/13104/start/-1

Jinak to značení Strakonice je opravdu divné, protože jsem měl za to, že už CZ vz. 50 se ve Strakonicích vyráběla jen do roku 1954 :?:
Prim
Příspěvky: 184
Registrován: 18.11.2012 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okoli

Re: Čezeta vzor 70

Příspěvek od Prim »

Jak už tu padlo - taky mám za to, že ve Strakonicích jela výroba jen cz50 a to do roku 54. Pak jen UB. Výroba cz70 dle mého ve Strakonicích ani nezačala. Jsem zvědavý, s čim nakonec přijdeš ;)
achopsalista
Příspěvky: 300
Registrován: 10.05.2013 14:19
Pohlaví: muž

Re: Čezeta vzor 70

Příspěvek od achopsalista »

tak rozuzlenie sa blíži. práve sa to telefonicky vyjasňuje. /to je detektívka :) /
no takže: to 002 je v skutočnosti 662 a pažbu si vymenil majitel zo 70tky kvôli lepšiemu úchopu...
tak že je to jasné - september 1950...
ospravedlňujem sa za rozruch a dezinfo. na druhej strane, mám nesmiernu radosť ;)
achopsalista
Příspěvky: 300
Registrován: 10.05.2013 14:19
Pohlaví: muž

Re: Čezeta vzor 70

Příspěvek od achopsalista »

tak fešanda je doma :yes
je to skoro funglovka, radosť preveliká :clap
Odpovědět