Náboje - zkušenosti a názory

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Bill Masen »

Zatím.
Uživatelský avatar
Rampa
Příspěvky: 81
Registrován: 10.12.2018 19:03

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Rampa »

Nemá někdo zkušenosti s jinými 7,65 Brow. náboji, než SB? Konkrétně s Fiocchi? Především, jak chodí např. v SA61?
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od skagerak »

Osobni ne, ale na jednech zavodech na to jeden strelec se skorpem nadaval, co do presnosti...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Bill Masen »

Do škorpíka bych zbytečně drahý náboje nedával, má strašnou spotřebu.
Uživatelský avatar
Rampa
Příspěvky: 81
Registrován: 10.12.2018 19:03

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Rampa »

Drahý nejsou nijak zvlášť. Jde mi především o spolehlivost (jestli nemají např. tvrdší zápalky apod.) a také přesnost.
Uživatelský avatar
Rampa
Příspěvky: 81
Registrován: 10.12.2018 19:03

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Rampa »

Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Fabulous »

Prvi Partizan nebyly v ráži .308 Win nejhorší. Horší (výrazně) byl Magtech.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od viktor »

jj a PP mel naprosto supr nabonice , nevim jak dnes ale co jsem mel tak fakt mooc dobry, nedelam si prdel
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Zarozak »

Myslíš na zpracování při přebití? Je pravda,že při formátu cítím,že jsou podstatně měkčí než SB i koule jde lisovat méně ztuha(.223) Výdrž nedokážu zhodnotit,mám nábojnice otočené 16x jak SB tak PPU,semtam podélně rupne krček hlavně ale pravda u SB civil
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Nicotinick »

Na jaké to přebíjíš tlaky, respektive rychlosti, že je otočíš 16x ?
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Zarozak »

A pozor,to jsou nábojnice(většina z nich) ještě vystřelené střídavě z kalacha(saiga) a poslední dobou teprve hlavně z AR 15,takže ještě z rozdílných komor :lol:
Ze začátku jsem to do kalacha laboroval S053 rychlost kolem 920m/s tlak nevím,ale u tohoto prachu je komorový tlak dost vysoký
Teď to laboruju už standartně D073.4,rychlost při posledním měření byla v průměru 870m/s takže poměrně podvyživené,krčky to ale zatěsní dobře a nábojnice jsou po vystřelení čisté,nepodfukuje to.Zápalky už jdou podstatně lehčeji než ze startu,ale zatím mi ani jedna nevypadla ven,pravda semtam nějaké povysunuté o nějakou tu desetinu najdu
Komora u mojí AR je ovšem taková,že vystřelenou nábojnici bez problémů znova zamknu aniž bych s ní něco dělal v podstatě kdybych sformátoval jen krček,tak by to normálně minimálně 1x sežralo,tak možná i proto to tolik vydrží.
Jo a neškrtím to,škrcené mi to nikdy nelítalo tak přesně

Ale samozřejmě už z jedné střelniční várky cca 100ks vyřadím tak 1,2 s podélně prasklým krčkem a nábojnice jsou už hnusné jako prase. Chtěl bych zkusit pokořit magickou hranici 20 přebití do zahození :D

Možná si leckdo poklepe na čelo,ale já si ty nábojnice důkladně kontroluju a vím,že můžu počítat s urvaným krčkem apod.
Nicméně,důvod proč to furt točím a nezahodím je ten,že když jsem načal nové výběrové a pečlivě připravené nábojnice,tak jsem s nima nenastřílel tak přesně jako s tímhle vyjetým bordelem a to nikdy
Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 26
Registrován: 15.09.2016 21:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Kousek od Kolína

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Din »

V pátek jsem si v trezoru po nějaké době vybral na střelnici svou FSN 1 a k ní vylosoval jednu z povícero krabic nábojů 7,62x39, balených po 250. ks, v tomto případě číňany od firmy STV Group. Píšu si na krabice, kde a kdy jsem náboje koupil, tyhle byly koupené v únoru 2016 v +K v Pardubucích (tam mám jen dobré zkušenosti). Kusů tam bylo skutečně 250, ale z toho třináct vystřelených prázdných nábojnic :o . Obchod +K z ničeho neviním, krabice byla originálně zabalená, o těch pár nábojů mi nejde, jen za dlouhou dobu střílení něco podobného nepamatuji... Chci se pouze pro zajímavost zeptat, jestli má někdo s nějakým dodavatelem podobnou zkušenost a jakou... :roll:
Din
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Matěj »

STV kupuje munici po milionech a pak je přebaluje a CIPuje, tak si spíš říkám, co by z toho měli, kdyby šidili a jak by se tam vůbec vystřelené nábojnice dostaly? Kupují to klasicky po paletách s konzervama z Číny a až zde rozbalují.
Pojem "originálně zabaleno" znamená co?
Yeah
Příspěvky: 137
Registrován: 05.03.2015 21:12
Pohlaví: muž

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Yeah »

Zajimavé, souhlasim s Matejem. Zrovna čínu cipovanou STV jsem nakoupil pár tisíců a nikdy nebyl problém, ani jediný selhač. Jen je tam občas větší množství nějakýho sajrajtu na náboji (asi nějaká vazelína zatuhlá po 50ti letech) kterej raději sundavám, nevym jak by se to chovalo v komoře kdyby se to tam hňácalo ve větším.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Hohepa »

a já si říkám co by z toho měl Din, že by si vymyslel třináct vystřelených nábojnic....

V rámci objemu to je cca 0,5% , nestěžuje si , nenadává a nikoho neosočuje, jen je to taková menší "záhada" a ptá se
Chci se pouze pro zajímavost zeptat, jestli má někdo s nějakým dodavatelem podobnou zkušenost a jakou...
Yeah a Matěj evidentně NE . Je někdo kdo ji má ?
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Matěj »

Jo, nemám podobnou zkušenost a to jsme brali fakt spoustu do střeleckého klubu kdysi v rámci jedné společné objednávky ještě s dalšími střelci. A samozřejmě neříkám, že vkladateli nevěřím.
Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 26
Registrován: 15.09.2016 21:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Kousek od Kolína

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Din »

Pouze jsem napsal dotaz na podivnost, o které jsem ani jinde neslyšel. Střílím něco přes čtvrt století a nemám zapotřebí vymýšlet do diskuze pitomosti... :angel To takzvané originální balení od STV je Vám jistě známá papírová krabice s logem STV group s obsahem 250. ks nábojů a přelepená páskou. Načínal jsem na střelnici novou krabici, ještě v ní mám zbylých 110 ks. Na nálepce je údaj Serie: STV 8/2015. Těch třináct kusů překvapení jsem tam už vyhodil do patřičné pixly. Do ostatních střeleckých stavů v té době ještě nikdo nedorazil, takže akce nějakého vtipálka nepřipadá v úvahu. Nebudu to dál řešit, berte to taky s úsměvem jako zajímavost... :)
Din
Uživatelský avatar
Rookie81
Příspěvky: 242
Registrován: 02.02.2011 21:14
Pohlaví: muž
Bydliště: moravské slovácko

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Rookie81 »

máte zkušenosti s náboji 7,62x39 SelBel Training? Jsou ještě nějaké alternativy, když bych nechtěl ocipované ex armádní náboje?
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od golem »

Barnaul. Levnější, také nekorozivní zápalka, nábojnice ocel (což osmapadesátku nebo akašku asi neurazí), osobní srovnání přesnosti nemám...
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od devlop »

Brnaul mohu také doporučit, na tréning fajn za tu cenu. Lakovaná, ocelová nabojnice (tedy to, na co je AK od počátku nastaven), nekorozivní zápalka. Střela poměděná, jádro zřejmě z měkkého železa, magnetuje. Oproti SB trochu více špiní, ale nic extrémního. Ještě jen takový nic neříkající pocitový faktor - spálený prach po vystřelení voní tak nějak "sladčeji" než od nábojů od SB, ale to by už bylo spíše do reklamy na drogerii TETA :) Svým AKM jsem toho prohnal už kila, bohužel jen na 50m, ve stoje nebo v pokleku, takže soustřel oproti SB se neodvážím komentovat.
Jako plus je pro mne fajn malé "retro" balení jen v papíru (takže vlastně super eko, gréta by byla nadšená), po 20 kusech, které lze různě naskládat (čti naházet) do kapes střelecké tašky nebo blůzy.
Další plus je to, že zbytečně nestresuju přebíječe, kteří na měděné hlizny od SB šli jak slepice po flusu, ale byli zklamáni deformací, klasickým "AK kiss", takže nemusím vysvětlovat, jestli to nemám nějak pokažené a proč to takhle dělá atd... :D
Přílohy
IMG_20190929_151126.jpg
IMG_20190929_150934.jpg
IMG_20190929_150934.jpg (69.67 KiB) Zobrazeno 4170 x
Odpovědět