Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Matěj »

Jedna technická, má stále Jericho v republice zastoupení? Vím, že měli zastoupení v Budějovicích, ale to už prý není aktuální. Ale zdroj jedna paní povídala. Jericho nemám a ani neplánuji. Jiní říkají, že nejlepší CZ75 je prý totiž Sphinx :P ... Ale začínal jsem v devadesátkách na CZ75, nalítáno mraky, měl jsem ji skoro 10 let a bez sebemenšího problému.
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Trace »

Kde se dá Sphinx SDP dostat do ruky?
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od štaflík »

Bivoj: pohyb hlavně řízený kulisou mají všechny pistole vzešlé z Browningu. A když se podíváš na hlavně P-10, P-09/07 vs. hlaveň CZ 75, je jasné, které hlavně svým zamykáním k sobě mají blíže. Jsou to ty P.
Pokud se nepletu, u P pistolí po pár tisících ranách odchází někdy vratná pružina spouště, která stojí 21 Kč a její výměna je na pár minut. To je vše. O P-10 nevíme nic. Takže mi nedává smysl říkat, že P-09, které je kontrukčně dosti blízká P-10 a zároveň se nedočteš nic o drolícím se vývrtu, nafouklých hilznách, ropadlých čepech...není spolehlivá a o P-10, se kterou nejsou dlouhodobé zkušenosti, tvrdit, že je to první spolehlivá číza. Podle mě na tom budou obě stejně. Slušně.
Jen ta blokace u P-10 mi přijde fakt dost ... fliligránská.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4510
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Serža »

Matěj píše:Jedna technická, má stále Jericho v republice zastoupení? Vím, že měli zastoupení v Budějovicích, ale to už prý není aktuální. Ale zdroj jedna paní povídala. Jericho nemám a ani neplánuji. Jiní říkají, že nejlepší CZ75 je prý totiž Sphinx :P ... Ale začínal jsem v devadesátkách na CZ75, nalítáno mraky, měl jsem ji skoro 10 let a bez sebemenšího problému.
já Jericha ošmatával v BVS, mívali tam i několik kusů a za slušný peníze
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
MRBLUE
Příspěvky: 54
Registrován: 12.01.2015 23:28
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od MRBLUE »

bivoj
Kolko ran si vystrielal z Glocka a CZty? Lebo pises o tych zbraniach ako keby to ze vobec strielaju bola skor nahoda ako pravidlo. V sucastnosti mam tri kratke, CZ 75 SP-01 Shadow Orange, Glock 17 gen.4 a Glock 43.
Zo Shadowa mam doteraz vystrielanych cca 14000, nic neprasklo, pocet nenabitych 0, pocet zadrziek 3, jedna chybou strelca, tukol som do poistky, dve strelivom (prebijane Alsa 124gr). Z G17 cca 5-6000, zadrzky 2, sposobene strelivom, chybna sarza Geco 124gr. vyrobena v Madarsku (odvtedy Geco nepouzivam, stalo sa mi to na sutazi v ramci jedneho stage). Z G43 vystrielane cez 2500 ran, zadrzky 2 hned na zaciatku pri skusani roznych druhov streliva. Zadrzky sposobili naboje subsonic 147gr od SB. Bezne ogivaly berie uplne bez problemov.
G17 som vymenil za predtym pouzivany Glock 34, kde bol pocet zadrziek za 6 rokov 0 (slovom nula!!!) Takze nechapem o akej citlivosti Glockov na strelivo pises.
A co sa tyka spolahlivosti, tak obcas naozaj na CZtach nieco odyde, ale rovnako sa to stane obcas aj na SIGoch, HKckach, Tanfogliach...
Uživatelský avatar
MarkusX
Příspěvky: 212
Registrován: 19.03.2016 15:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od MarkusX »

Zvažuji nákup nějaké menší pistole na denní nošení, s ohledem na aktuálně omezený rozpočet (cca do 5000). Prosím o nějaký časem prověřený tip :-)
Zastřel bobra, zachráníš strom.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Matěj »

Ráže? V té ceně leda tak PM, vzor 82,možná PPK (tybjsem mel průběžně dvě a jedno za cca 3500,ale 10 let zpátky).
RobertK
Příspěvky: 360
Registrován: 02.06.2016 13:19
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od RobertK »

Dočasně nosím Waltehr P1 a nebo bych doporučil Makarova možná bych věděl o jednom co je na prodej.
Robert
-----------------------------------------------------------
Očekávám to nejlepší ale připravuji se na nejhorší.
Uživatelský avatar
sunny-x
Příspěvky: 154
Registrován: 18.10.2015 21:53
Pohlaví: muž
Bydliště: Beskydy

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od sunny-x »

Za ty prachy opravdu jedině Makarov PM (úplně jedno jestli Rus nebo Bulhar). Mám a používám, na nošení OK (chce to dobré pouzdro, né dastu :-) ) Krmit to SB a ne ty maďarské polovojenské (kouří, špiní a nedá se s tím trefovat). Toť moje zkušenosti s "Makem".

Jinak mě osobně ještě sedí G43, ale to je jiná cenová...
Když střílí konzument Kolalokovy limonády, netřeba volat lékaře.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od viktor »

P1 si nekupuj, jednak je to velky a potom to není dobry. Makarov není spatnej ale radeji bych sahnul po nejake CZ 83 v 9mm br mozna se ještě najde nejaka ASTRA coz není spatny ..
problém je naboj,je drahej ale na noseni to nevadi
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od viktor »

„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Matěj »

Když už tu ČZ 83,tak aspoň v makarovu nebo 82, měl jsem ji služební a celkem nezmar, ale existují lepší zbraně. Na útvaru jsme měli děsně ostřílené kusy a pořád to fungovalo celkem ok
Uživatelský avatar
Pahrb
Příspěvky: 690
Registrován: 29.06.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Pahrb »

Doporucit na noseni 82ku, ktera ma zcela nefunkcni reseni padove bezpecnosti neni uplne nejlepsi napad.

A k tomu failu v konstrukci navic prispuva to, ze spoustak je poskladanej ze soucastek, co se vyrabeli ve trech tolerancnich skupinach a tedy funkce zavisi od toho, jak se to sestavi. Do 5 tisic existuji lepsi zbrane. I ttcko je lepsi, nez tahle uherskobrodska mr#ka.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Matěj »

Do 5000 bych bral taky radši něco jiného, třeba Makarova, jen jsem upřesnil ráži k uvedené ČZ 83. A mimochodem, ve službě jsem se ji něco nanosil a nikdy mi nespadla, v civilu nosím X let a taky mi nikdy pistole nespadla, ale náhoda je blbec. :)
Naposledy upravil(a) Matěj dne 04.12.2017 18:35, celkem upraveno 2 x.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od viktor »

no to není tak uplne pravda, blokaci uderniku která se uvolnuje stiskem spouste nema rada starsich pistoli a je to bez problemu, blokace zhoršila odpor spouste. proste kohout do pojistne polohy a enmaltit se zbrani o zem.
Hysterie kolem blokace spouste vypukla nekdy kolem roku 2000 s aferama s vyzbrojenim naší policie :-) pokud mate ještě v pameti
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Matěj »

Bylo mi řečeno kdysi zbrojířem, že pistole se v 90. letech stahovaly na opravu z důvodu pádové bezpečnosti. Ukazoval i jak byly značeny, tuším doplněním výrobního čísla, ale podrobnosti si nepamatuji.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4510
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Serža »

Serža píše:myslím, že ta poloha ruky tak byla propagována i dost dlouho po válce - myslím v knížce Sebeobrana od Matrase to je na nějaké fotce vidět...
ha! věděl jsem, že to tam někde bylo :-)
P1020793.JPG
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od herman »

Pistole vz82/83 je, alespoň dle mne, z ergonomického hlediska řešena velmi dobře (prostě mi osobně sedne do ruky, jako (_!_) do kalhot). Bohužel, opravdu není konstruována s blokací úderníku. Což ale bylo součástí zadání, aby prostě tato pistole byla levnější. Pro začátečníka není špatná, ale nedoporučoval bych ji nosit s nábojem v komoře. Něco jsem se jí taky nanosil, něco z ní nastřílel, ale nikdy mi nespadla.
Už jsem to tady psal. Pro začátečníka bych volil ČZ50 (strakonickou výrobu). Na navyknutí mít u pasu kousek železa je to ideální, sice dražší střílení, ale furt levnější než z Makarova.
A za kolik ji koupí, tak ji taky za nějakou dobu prodá. Ceny této pistole jsou již pár let plusmínus stejné.
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Matěj »

Serža píše:
Serža píše:myslím, že ta poloha ruky tak byla propagována i dost dlouho po válce - myslím v knížce Sebeobrana od Matrase to je na nějaké fotce vidět...
ha! věděl jsem, že to tam někde bylo :-)
Jednoruční střelba byla v naší armádě propagována snad ještě v 80. letech, pamatuju si, že sem tam tak gumy střílely ještě za mě :lol:
Obouruč a dvojstřely začali vyučovat za války pánové Fairbairn a Sykes, výcvikem podle jejich osnov prošli třeba všichni paragáni vysazení do protektorátu.
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od herman »

Jednoruční střelba s pistole v 80. letech nebyla propagována, ale byla vyučována. Kdo se na palebné čáře postavil jinak, byl pořádně zjebán. Mluvím z vlastní zkušenosti. :rofl
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Odpovědět