Přemisťování zbraně v uzavřeném obalu

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Přemisťování zbraně v uzavřeném obalu

Příspěvek od herman »

No, já nosím pušky na střelnici ve futrálu na udice. Má to prostor na puškohled a díky nápisu "FISCHGBAG" mne mají sousedé za neškodného tichého blázna.
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
PetrNO
Příspěvky: 264
Registrován: 11.08.2012 18:39

Re: Přemisťování zbraně v uzavřeném obalu

Příspěvek od PetrNO »

nešlo by to prosím trochu konkrétněji?
chci umístit dost velkou těžkou a širokou flintu (termo, nožičky, popruh)..

našel jsem si 3 konkrétní "tašky" - youtube atd mám sjeté..

nemá někdo nějakou referenci, positivní, negativní?

omlouvám se, ale rady typu "pouzdro za 700 bude fungovat to bych asi nepsal dotaz... díky

kufr (plast, hliník) zatím nechci....

šířka zbraně v nejširším místě je 14 cm (jen pro představu)
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4510
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Přemisťování zbraně v uzavřeném obalu

Příspěvek od Serža »

já mám Mil-Tec Rifle Case
(třeba tady: https://www.amazon.com/Mil-Tec-Rifle-Do ... B00511DU8C )
stálo to 1500,- dá se to nosit jako batoh, je to slušně polstrovaný a Remík se mi tam vejde i s optikou a bipodem v pohodě
(dělá se to v různých délkách - nutno vybrat podle délky zbraně)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
PetrNO
Příspěvky: 264
Registrován: 11.08.2012 18:39

Re: Přemisťování zbraně v uzavřeném obalu

Příspěvek od PetrNO »

díky, jak si spokojen s kvalitou? miltec předpokládám není hogo-fogo.. jestli je značka co všichni odrazují..
to bych spíš risknul toho midwayus-sniper-bag, ten je levnej a reference celkem dobry..
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4510
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Přemisťování zbraně v uzavřeném obalu

Příspěvek od Serža »

do války bych s tím asi nešel, na občasné přesuny na střelnici/policii je to více než dostačující
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Pahrb
Příspěvky: 690
Registrován: 29.06.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: Přemisťování zbraně v uzavřeném obalu

Příspěvek od Pahrb »

me se libi dasta 307. Hledam futral na dlouhou, ale nesmi to byt napadny, maskacovy a vubec, aby to pripominalo, ze nesu kver. Znate neco?


zatim mi z toho vychazi nejlip futral na kytaru :twisted:
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Přemisťování zbraně v uzavřeném obalu

Příspěvek od Nicotinick »

Značkový vak na snowboard s vložkou z molitanu. Je to stejně odolné jako low endová pouzdra na zbraně, různé designy.

Je dobré zvážit, čemu sousedi uvěří víc, jestli tomu že hraješ na Stratocastera, nebo jezdíš na "snoubiči" od Burtona. :)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Pahrb
Příspěvky: 690
Registrován: 29.06.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: Přemisťování zbraně v uzavřeném obalu

Příspěvek od Pahrb »

Jeste me napadlo rucne site pouzdro na zip válcoveho tvaru, do ktereho se vlozi zabalena puska. pak to ma tvar valce a nema to divne tvary.

Na druhou stranu, obcas potkavam lidi v metru s futralem normalne ve tvaru pusky a nikoho to nevzrusuje.

Mozna to moc resim :head
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Přemisťování zbraně v uzavřeném obalu

Příspěvek od Baca »

Mam futral urobeny zo starych rifli :-D Obratil som naruby, jednu nohavicu podlepil 2cm molitanom ten prelepil nejakou najdenou latkou zo zbytkov a dolny koniec zasil. NA vonkajsej strane presil zhora dole tak, aby sa vytvoril dostatocne dlhy tunel, zasa obratil na licovu stranu. Do tunela presne vojde nabijak, alebo vyterak. Druhu nohavicu som odstrihol kusok nad kolenom a ked boli gate obratene naruby zasil. Vsetky vrecka su funkcne, tam krasne vlezu picicandy na cistenie (kartace, handricky, spray) V druhom vrecku su zapalky a strely v krabici od tabaku. Zadne vrecka pouzovam na drobnejsie serepeticky. Do skratenej nohavice vlezie prachovnica, dalsia zasoba striel, kluc na piston, eventuelne maly shot bag. Horny okraj nad opaskom je nasity zips ktorym sa cely bazmek uzatvara. Flinta ide pazbou napred do dlhej nohavice. Vsetko je vyvazene tak, ze staci rozkrokom prevesit cez plece :-D a pekne drzi. Este mam v umysle pripevnit aj nejaky remen na nosenie v inej polohe :-D ALe len cez plece uplne staci na prenesenie z auta a do auta s oboma volnymi rukami :-)
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Přemisťování zbraně v uzavřeném obalu

Příspěvek od Bill Masen »

Tak to kámo koukej nafotit a poustnot, protože já jsem z kalhot našil spoustu věcí a mimo jiné futrál na čištění zbraní.
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Přemisťování zbraně v uzavřeném obalu

Příspěvek od Baca »

Nova prijatelka.jpg
Este nebol nasity zips. Ten je teraz asi dva centimetre pod okrajom pasu. Viazal som to vtedy na snurku cez putka na opasok :-D Ono to vyzera ako rifle pre invalida :-D Nic ine :-D
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Přemisťování zbraně v uzavřeném obalu

Příspěvek od Bill Masen »

Tak to jsem čekal sofistikovanější rukodělný futrál, :hi z kalhot se dá udělat dobrej utajenej futrál na pistoli v pohotovosti na doma. Nevím, jestli to sem psát, kuli utajení. :wasntme
Pokud mám kalhoty ve skříni na ramínkách, tak vezmu jedny nenošený a vnitřní nohavici pod ramínkem prošiju, nebo prodrukuju, aby kalhoty z ramínka nesjížděli. Pod ramínkem udělám do jedné stěny vnitřní nohavice díru a všiju kapsu na pistoli. Vnější nohavici přehodím a dám mezi ostatní kalhoty. V případě potřeby otevřu skříň, šáhnu pod nohavici těch správných kalhot a řeším § 29 trestního zákoníku.
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Přemisťování zbraně v uzavřeném obalu

Příspěvek od Baca »

:-D No, neviem ako v Cechach, ale u nas je v zakone, ze by zbran mala byt nevidena, nie neviditelna :-) Mne jednak slo o to, aby ma futral nic nestal a druhak, aby stacilo povedat ze je to futral na kadeco ine nez ze je na flintu :-) IMHO, netsacilo by tu pistolku pichnut napriklad medzi rucniky, nez sa srajkat zo sitim ?? :-)
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Přemisťování zbraně v uzavřeném obalu

Příspěvek od Bill Masen »

Ale to víš, že jo. Jenom mám rád věci hezký. Kalhoty pro invalidy na ulici jistě vzbudí pozornost, proto za nejlepší futrál na zbraň považuju futrál na stativ, nebo ještě lépe na rybářský pruty.
Mezi ručníky by to jistě šlo, jenom si pak ve stresu vzpomenout mezi které dva jsem to strčil. :wasntme
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Přemisťování zbraně v uzavřeném obalu

Příspěvek od Baca »

:-D najlepsie je ju strcit medzi dva ktore maju tu najhnusnejsiu farbu a povrch a nikdy ich nepouzijes :-)
Prežiť !!!
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Přemisťování zbraně v uzavřeném obalu

Příspěvek od TomSmith »

Používám polstrovaný futrál na lyže, lze sehnat i kratší, každopádně ten nejobyčejnější pojme jakkoli dlouhou flintu a stojí pár stovek.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1175
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Přemisťování zbraně v uzavřeném obalu

Příspěvek od Patrol »

Já to řešil přes Číňany. Na Alliexpresu jsem prostě objednal ten nejdelší futrál, co tam měli. Je to teda naknop, protože s bipodem, puškohledem a úsťovkou je i tenhle futrál na flintě dost našponovanej,ale na občasný převoz to jde. Pokud bych to používal denně, tak bych se bál, že rupne zip. Zatím slouží, vypadá furt dobře, byl lacinej a nemusel jsem nic šít. Když jsem to tam rval poprve, tak jsem si myslel, že budu muset v místě bipodu udělat díru a přešít vyboulenou záplatou ale po pár použitích se to trochu poddalo.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Přemisťování zbraně v uzavřeném obalu

Příspěvek od proforma »

TomSmith píše:Používám polstrovaný futrál na lyže, lze sehnat i kratší, každopádně ten nejobyčejnější pojme jakkoli dlouhou flintu a stojí pár stovek.
V lete s tim musis byt fakt nenapadnej :-D
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
gasoline
Příspěvky: 108
Registrován: 09.12.2012 20:47

Re: Přemisťování zbraně v uzavřeném obalu

Příspěvek od gasoline »

Taky jsem to před několika málo lety vyřešil za pár peněz přes čínské rybáře, vystlal jsem to molitanem a pohoda i s optikou.
Nicméně aniž bych pouzdro vystavil nějaké pravidelné zátěži (drtivou většinu času leželo doma v suchu a teplu nepoužívané a cca jednou za měsíc až dva jsem ho něžně odnesl do auta, odvezl na střelnici a zase zpět), tak poločas rozpadu zipů mě docela překvapil. Plast z lisované tmy a kovové části z hovnoceli se prostě samy od sebe začaly lámat a rozpadat, i když se na ně člověk jen podíval. Jako za ty prachy to posloužilo slušně, látka a švy jsou doteď ok a po výměně zipů by to jistě bylo zase použitelné, ale než se srát s přešíváním dvou dlooooouhých zipů, tak se asi zkusím poohlídnout třeba v dekatlonu:
https://www.decathlon.cz/Vyhledavani/obal+na+pruty
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Přemisťování zbraně v uzavřeném obalu

Příspěvek od Bill Masen »

Ještě by šel použít takovej ten futrál na florballovou hokejku.
Odpovědět