Revolvery

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1038
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Revolvery

Příspěvek od vratnikp »

Strelec45 píše:Přátelé :angel SA je VŽDY přesnější, jelikož "kohoutek" je v zadní poloze a nemusíte přemáhat bicí pružinou, a taky je spoušť bodová. V DA režimu máte dlouhou dráhu spouště a zmíněnou pružinu a taky další pružiny a postrk bubnu. Poikud teda nemáte Matebu nebo speciál ala Mr. Miculek. :mrgreen:
Edit: Se spouští by se dalo... Třeba zaměnit bicí pružinu, případně ji zkrátit, ALE aby to nebylo pak na úkor spolehlivosti zápalu. :sad Ještě mě napadlo zaleštění ploch ve spoušťovém ústrojí. Chce to ale někoho, kdo to umí. Aby to pak v SA nespouštělo na fouknutí.
z vlastní zkušenosti mohu říci, že pokud zbraň není na mířeknu nemá smysl kromě přeleštění funkčních ploch mechanismu dělat žádné úpravy, DA odpor lze snížit novým kitem pružin, ale je tam jedno velké ALE, osobně jsem revolver přestal používat, když mi jednu zimní návštěvu střelnice odpálil každý druhý náboj - neměl dost energie vlivem dilatace , měl jsem tam carry kit z brownells, po ohřátí šlapal, po výměně hlavní pružiny na tovární taky, nicméně s odporem 12+ lb v DA režimu jsem si vedl daleko lépe s subcompact 9x19

rozhodně bych nepiloval hlavní pružiny u J frame, a napínací šrouby listové pružiny u větších rámů, to jsou prasácké zásahy, které udělají zbraň víceméně nevratně nespolehlivou, alespoň pružiny pro SW se kterými jsem se setkal nebyly lineární...

kvalitní výrobce zbraň dodává v konfiguraci, aby byl co nejvíce spolehlivý...
toť můj názor a možná přivede ostatní k zamyšlení...

obranná SA střelba je dle mého nesmysl
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1038
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Revolvery

Příspěvek od vratnikp »

než nenávratně upravovat zbraň, je lepší zapracovat na sobě:
přikládám ukázkové video které možná někomu pomůže zlepšit střelecké dovednosti (mě osobně něco dalo)

https://www.youtube.com/watch?v=rCv-noW5yzc
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
GaN
Příspěvky: 31
Registrován: 12.12.2013 14:14

Re: Revolvery

Příspěvek od GaN »

S revolvery jsem začínal a jsem jejich fanoušek. Byl jsem však přesvědčen, že jsou lepší než pistole (výdrž, rozházené nábojnice, určitá bezpečnost, spolehlivost..) - dokud jsem si pistoli jen půjčoval. Po pořízení 1911 a vystřílení ca 3,5 tis. nábojů bez jediné zádržky jsem změnil názor. Revolvery byly zcela nové, bytelné, mohutné a celo-ocelové, přesto u jednoho nebylo úplně ideální časování a chod spouště, občas se povysunul náboj a zablokoval válec. U druhého po vystřílení ca 4 tis. nábojů došlo k vážnému porušení přechodového kužele (jen tovární střelivo). Reklamace nejsou tak úspěšné, jak hovoří zkušenosti za oceánem. Ale nejde o vlastnost revolveru jako takového, ten může mít opravdu ty vlastnosti, které jsem mu prvně přisoudil. Obávám se, že současné zvýšení výroby z důvodů poptávky se podepisuje i na kvalitě zbraní a záleží jen na štěstí k získanému kusu.
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Revolvery

Příspěvek od PaF »

vratnikp píše:
Strelec45 píše:Přátelé :angel SA je VŽDY přesnější, jelikož "kohoutek" je v zadní poloze a nemusíte přemáhat bicí pružinou, a taky je spoušť bodová. V DA režimu máte dlouhou dráhu spouště a zmíněnou pružinu a taky další pružiny a postrk bubnu. Poikud teda nemáte Matebu nebo speciál ala Mr. Miculek. :mrgreen:
Edit: Se spouští by se dalo... Třeba zaměnit bicí pružinu, případně ji zkrátit, ALE aby to nebylo pak na úkor spolehlivosti zápalu. :sad Ještě mě napadlo zaleštění ploch ve spoušťovém ústrojí. Chce to ale někoho, kdo to umí. Aby to pak v SA nespouštělo na fouknutí.
z vlastní zkušenosti mohu říci, že pokud zbraň není na mířeknu nemá smysl kromě přeleštění funkčních ploch mechanismu dělat žádné úpravy, DA odpor lze snížit novým kitem pružin, ale je tam jedno velké ALE, osobně jsem revolver přestal používat, když mi jednu zimní návštěvu střelnice odpálil každý druhý náboj - neměl dost energie vlivem dilatace , měl jsem tam carry kit z brownells, po ohřátí šlapal, po výměně hlavní pružiny na tovární taky, nicméně s odporem 12+ lb v DA režimu jsem si vedl daleko lépe s subcompact 9x19

rozhodně bych nepiloval hlavní pružiny u J frame, a napínací šrouby listové pružiny u větších rámů, to jsou prasácké zásahy, které udělají zbraň víceméně nevratně nespolehlivou, alespoň pružiny pro SW se kterými jsem se setkal nebyly lineární...

kvalitní výrobce zbraň dodává v konfiguraci, aby byl co nejvíce spolehlivý...
toť můj názor a možná přivede ostatní k zamyšlení...

obranná SA střelba je dle mého nesmysl
Ale není... Je to jen o zvyku. Já střílím DA, ale znám střelce, kteří střílejí SA a jsou rychlejší (a logicky přesnější) než já. A to už jsem s revolverem nějakou tu medaili v LOSu uloupil. ;)
A navíc, dost dlouhou dobu to s revolverem ani DA nešlo, a jací to byli v Texasu střelci :) .
JohnyD
Příspěvky: 251
Registrován: 30.11.2013 14:53
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od JohnyD »

takze mam prvni revolver: pekny Arminius 38Sp, 4palce hlaven
za ty penize to neslo jinak..

pri strelbe se to svete div se nerozpadlo ..strilelo to, i jsem se trefil

otaceni a zamykani, presne
vakl konzole valce proti ramu nula
cerneni osoupane jen v miste rukojeti zepredu..

do trezoru ok, to ze je to low-end mi nevadi , mechanicky je v poradku
nejake intenzivni strileni neplanuju na to mam jinou divizi ;-)

uprava1: jedina vec co hned upozorni ze to neni Colt Python..je plastova hrackoidni strenka..
ale funguje..neresim
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Revolvery

Příspěvek od PaF »

Vítám Tě mezi válečníky (od válec) :lol:
JohnyD
Příspěvky: 251
Registrován: 30.11.2013 14:53
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od JohnyD »

zde osobne Arminius HW38 hlaven 4 palce
ocituji jednu nejmenovanou fy (panzer) : Nenahraditelně výhodný poměr výkonu a ceny

dekuji.. :oops:

jsem s nim velmi spokojeny
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Revolvery

Příspěvek od viktor »

jj pokud s nim nebudes strilet a je jen pro pripad par ran nekde v trezoru je naprosto supr. To nekritizuji, ale jen konstatuji. Je to jak s naradim, kamarad me zkritizoval moji priklepovou vrtacku co jsem koupil asi za 500 kc ze se hned rozpadne. JJsme mu rek ze jemu urcite, bude ve verobe delat kazdej den a za mesic je po ni. Jenze u me vyvrta tak 10 der s priklepem rocne a to jeste neni jistyx ze toho bude tolik. Takze vydrzi hodne dlouho. S Arminiusem je to stejne. Podle mych zkusenosti s touto zbrani bych ho asi za pul roku vyradil jako uz nepouzitelny a totalne odstrileny mel bych s tim jen starosti. Pokud se bude valet v trezoru stejne jako moje vrtacka na ponku tak to bude naprosto v pohode.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
JohnyD
Příspěvky: 251
Registrován: 30.11.2013 14:53
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od JohnyD »

to Viktor: presne tak, dal jsem z nej cca 10 ran, planuju z nej strilet jen obcas par ran slabe laborace do papiru.
jinak bude lezet v trezoru ..pro pripad: kdyby neco..

apropo vsiml jsem si ze do nej jde pohodlne naladovat 9mm start slepa nabojka
myslim si spravne , ze to neni problem ?
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 767
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od des »

tak toto je pravý rozpadlický revolvér.
víš že sa rozpadne, ale nevíš presne kedy. možeš len dúfat že to bude na tej občasnej strelnici a ne v situácii označenej kdyby něco
logika káže strielat s ním na strelnici čo najviac, vtedy sa zvyšuje pravdepodobnost že rozpad nastane tam a ne v kn/no situácii.
proste začarovaný kruh a škoda peněz nech už tá suma bola jakokolvek nízka
bábovička rozšlápnuta, sorry :mrgreen:
nemóže íst karta furt...
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Revolvery

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

já bych to s těma Arminiusama neviděl zas až tak tragicky. Měštáci u nás to mají doteď :D Když člověk pohledá tak koupí dobře. Já sehnal Rossi .357 za 2000 a taurusa .357 (nádherný s rytinou a "zlacenímů) za 3500
JohnyD
Příspěvky: 251
Registrován: 30.11.2013 14:53
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od JohnyD »

to: des
no myslenka je ta, ze s nim na strelnici chodit nebudu, jeho ukolem je "byt doma"...
treba pro rodinneho prislusnika co se o zbrane nezajima, ale s timhle si v
pripade nejake krize poradi..bude vedet za jakej konec se to drzi..zadne pojistky atd

k zivotnosti: udajne druhovalecny colt1911 mel mit zivotnost zhruba 600 ran..a valecnym planovacum to stacilo.
kolik by melo podle meritek II sv. stacit civilistovi v kriticke situaci 5..50..100?

a ten rev urcite da mnohem vic..rekneme jen pro tuhle debatu 2000 ran..pak jsem v polovine..a me to staci.

jasny ze Korth nebo Colth Python..ale tohle je neco na urovni Ar-7 pod sedadlem nejakyho pilota co lita s postovnim letadlem na aljasce..proste za malo supu..pro jistotu.

Howgh ..domluvil jsem :-)

ps: Rainier Wolfcastle thx you brother :)
JohnyD
Příspěvky: 251
Registrován: 30.11.2013 14:53
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od JohnyD »

a jeste jak si predstavuju tu krizi:
8-)
Přílohy
krize.jpg
krize.jpg (19.56 KiB) Zobrazeno 10107 x
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Revolvery

Příspěvek od viktor »

mestaci by mohli gumovy bylo by to stejne. jak je v jednom manulalu: "tvoje vystroj, vyzbroj je od toho kdo ji nabidne nejlevneji a da nejvetsi uplatek".
Knall patrony do toho dat samozrejme muzes, mas tak dobre slepaky ale dobre vycistit je to sajrajt korozivni. Naboje to jatecni pistole tam jdou take ale nepouzivej je, malej tlak zpusobi ze prachova sloz nevyhori jen se nabojnice otevre a v podstate vysype ven.
arminius byl i k mani za cca 1000 kc, ted bude nestrileny sw 586 v 4 palci za 10 tis.. tj 10 x drazssi, zas nebude lezet v trezoru :-)) jsem kdysi dost strilel z sw 686 kolega shanel info co vydrzi, byla k dispozici info z nemecka o 586 co mela za sebou cca 150 tis ran a stale to celkem fungovalo
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Revolvery

Příspěvek od viktor »

600 ran pro valecnou 1911 ? to si myslim ze je uplne v pohode, cz 52 ..7,62 tokarev ma tak kolem 500 ran ... pak bych se uz taky bal, praska v ramu, v 9 para je lepsi
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Dancek
Příspěvky: 83
Registrován: 27.09.2014 10:37
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od Dancek »

Měli jsme 6 ks čtyřpalcových revolverů Arminius HW 38 jako služební od začátku roku 1993 do konce roku 2009. Každý rok jsme z každého revolveru vystříleli 250 až 300 nábojů, tj. asi 4400 ran z každého celkem. Kromě asi 200 ks WC od S&B a 200 ks Magtechů s 125 gr střelami jsme po celou dobu stříleli samé FMJ a SP 158 gr od S&B. Koncem roku 2009 vedení firmy rozhodlo zbavit se zbraní, tak jsem je prodal, s jedním z nových majitelů jsem se občas vídával, kolik vystřílel nábojů nevím, ale revolver mu sloužil nejméně do konce roku 2012, pak začal jezdit na jinou střelnici a už jsem se s ním nesetkal.
Revolvery střílely docela přesně, jako nectnosti bych uvedl nedržící černění, celkem brzy se ze slitinových dílů setřelo a po každých střelbách uvolněná plastová pažbička, bylo nutno dotáhnout šroubek. Za celých 16 let jsme měli jedinou závadu, kterou jsem zavinil vlastní blbostí. Po střelbě jsem revolvery vyčistil a hlavně ošetřil Tetra Gunem. Téměř u všech revolverů se dostala kapka tohoto přípravku i na zápalník. Při další střelbě došlo k odpálení prvního náboje a revolvery se zablokovaly, síla repulsní pružiny nestačila k vrácení zápalníků zalepených Tetra Gunem, zápalníky zůstaly v důlcích zápalek a válci nešlo pohnout. Po prostříknutí WD 40 zase všechno fungovalo bez závad.
V žádném případě nechci tvrdit, že materiál nebo kvalita zpracování je srovnatelná se S&W, Colt, Ruger, Taurus, …, ale mám za to, že pro člověka, který si "občas zajde zastřílet" nebo chce něco do šuplíku pro strýčka Příhodu, to nemusí být úplně špatná volba.
JohnyD
Příspěvky: 251
Registrován: 30.11.2013 14:53
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od JohnyD »

Dancek: diky za prakticke postrehy s pouzivanim Arminu
potesilo :yes
Pongo.pygmaeus
Příspěvky: 92
Registrován: 26.12.2015 23:53
Pohlaví: muž
Bydliště: tu i onde

Re: Revolvery

Příspěvek od Pongo.pygmaeus »

Přátelé, sice ho už nenosím, ale svýho Tauruse T85 bych za nic nevyměnil (možná snad za ekvivalentního S&W). Fantastickej jednoduchej a výkonnej zastavavovač. Maximálně blbuvzdornej, zvládla ho i moje pacifistická manželka ("tady ho najdeš kdyby něco, tady za to se to drží, tady se to mačká, tady ten konec je ten nebezpečnej")...
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od krvfx »

Tak jsem neodolal a objednal si SW581 za necelých 7 tisíc. Ošoupaný a mírně obouchaný, ale prý málo střílený, čemuž bych věřil. Chodí jako hodinky a je přesný. Gumové střenky mám v plánu časem vyměnit za dřevo, ale i ty se drží dobře. Mířidla jsou dost hrubá a nejsou stavitelná, ale kupodivu se mi s nimi střílí výborně.

Za ty prachy naprostá spokojenost, blbé je, že už je ZS nemá - ale možná je bude mít nějaký dealer.
JohnyD
Příspěvky: 251
Registrován: 30.11.2013 14:53
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od JohnyD »

krfx: tak co takhle snimecek? : )
Odpovědět