Sa58 a jeho klony

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
tomas1.7
Příspěvky: 39
Registrován: 20.08.2013 23:39

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od tomas1.7 »

Fabulous píše:Přál si zde někdo novou pažbu? :mrgreen:
Beru, na tu lícnici potřebovat nebudu.... :D
Jen si tak říkám, udělat ten tvůj kloub na commercial trubku, tak smázneš konkurenty :yes
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Fabulous »

Taková moje malá libůstka: "Sniper" pažba pro lehkou odstřelovačku.
Pazba sniper stock.jpg
Uživatelský avatar
jirka911
Příspěvky: 127
Registrován: 14.12.2014 17:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od jirka911 »

Na kolik vyjde obleček na kosu od tebe? Bylo by možný někde osahat prototyp?
martin.connor
Příspěvky: 84
Registrován: 18.03.2012 22:14

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od martin.connor »

Dnešní nápad na úpravu zásobníku. Funkčnost zachována, podává jak má, snad se do toho nebude dostávat moc bordelu.
Přílohy
mag.png
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Chorche »

bude....
martin.connor
Příspěvky: 84
Registrován: 18.03.2012 22:14

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od martin.connor »

Mluvíš z vlastní zkušenosti? Nechci se s tím nikde plazit v písku, je to jen na občasné zastřílení si na střelnici. Byl to jen momentální nápad při zkracování další várky zásobníků.
cipis
Příspěvky: 4849
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od cipis »

Přelepit transparentní fólií.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Chorche »

jo, měl sem přesně ten blbej nápad, navrtat (z boku) dirky. A úspěšně se do toho chytal bordel všeho druhu. Todle je díra jak do řiti, takže to tam poleze ve velkym. Sem zastáncem toho, že zásobníky sou náchylný na závady a měli by bejt teda spíš pěkně čistý a promazaný aby nedrhly. Jenže na mastnotu se bordel chytá tuze rád...
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od herman »

Při brouzdání na netu jsem narazil na tuto zajímavou pomůcku. Snad to tady již není.
http://zazitek.obos.cz/plnicka-zasobnik ... vych-pasku
stoun
Příspěvky: 34
Registrován: 21.03.2013 5:06
Pohlaví: muž
Bydliště: Plzeň

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od stoun »

Pánové, chtěl bych Vás poprosit o radu, Váš názor...
Mám doma karabinu M1, to je takové drahé střílení...
Přemýšlel jsem, že bych si došel na Policii pro nákupní povolení a pořídil si také kosu. Prozkoumal jsem, kde se co nabízí a teď nevím, jestli koupit 858, nebo Gazelu. Zajímá mě především kvalita provedení. Chtěl bych aby mi zbraň dobře a bezchybně sloužila co nejdéle. Nechci žádný úpravy, lišty, kompenzátory atd.. jen tak jak to bylo na vojně, takže můžete vynechat i takové ty upravené a černěné atd.
Já se dočetl že Gazela je šetrněji upravena, ale vychází dráž. Za cenu Nové Gazely na ZS jde koupit v Bearce 858 i s 1100 kusy střeliva. Těžký rozhodování... tak se na Vás jako na odborníky obracím. Předem díky
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Fabulous »

CZ858 je nejlevnější a velmi dobře udělaná. Pokud se chceš nimrat v detailech, tak si přečti toto vlákno. Vše tu je.
MRBLUE
Příspěvky: 54
Registrován: 12.01.2015 23:28
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od MRBLUE »

Jedinu upravu co by som odporucal, aj ked si chces 58mu nechat v povodnom stave je modifikovany prerusovac spouste pro CZ858 a SA 58 od Zendla.
http://www.tovar.cz/produkt/65905-zendl ... sa-58.html
škardík
Příspěvky: 24
Registrován: 30.11.2013 21:46

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od škardík »

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli má na hermex u kosy vliv čistota zbraně. Mám Gazelu, vystříleno cca 5-6k, za celou dobu 0 zádržek, ale cca poslední 3-4 návštěvy střelnice jsem nevyčistil, jen máznul a utřel a najednou 2-3 hermexy na zásobník. Kosu jsem vypucoval a zas vše ok, takže nějaká souvislost bude. Musím říct, že mě o překvapilo.

Díky Škardík
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Chorche »

no já teda čistim pokaždym střílení a 858 mi začla hermexit po několika tisících ranách. Bez ohledu na čištění. Tak sem u ní proved svojí úpravu spoušťáku (někde je tu ve vlákně popsaná) a začla zase fachat jak má. Kraťas od Novohradskýho měl podobnej průběh, jen těch ran nebylo tolik než to začlo hermexit. Po úpravě opět OK. No a gazela začla hermexit hned jak sem začal střílet. Po úpravě OK.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Fabulous »

Kompakt. Už u nového majitele :
image.jpg
Uživatelský avatar
xFuriousDx
Příspěvky: 49
Registrován: 21.02.2015 0:15
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od xFuriousDx »

Ahoj vseci,
svym prvnim dodazem zde na foru bych se rad optal na par vlastnosti duraloveho predpazbi D-force. Jde mi o pocitove chovani pri strelbe a rozlozeni vahy pri pouziti kovoveho pazbeni. Momentalne mam plastova predbazbi sporter, ktera jsou paradne lehka, avsak vadi mi na nich veka vule pri upevneni rukojeti na podpazbi. Pokukuji tedy po necem pevnem, pravdepodobne kovovem, ale bojim se pripadne zbytecne vahy i vzhledem k tomu, ze optiku mam uchycenou na krytu zaveru kinggun, tudiz na predpazbi ji davat nepotrebuji. Takze dotaz.... jit kvuli rukojeti do kovu nebo existuje jina varianta pevneho upevneni?
Dekuji
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Chorche »

existuje fab defense, mě drží fest
Skalik
VIP
Příspěvky: 343
Registrován: 24.11.2012 16:29
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Skalik »

MRBLUE píše:Jedinu upravu co by som odporucal, aj ked si chces 58mu nechat v povodnom stave je modifikovany prerusovac spouste pro CZ858 a SA 58 od Zendla.
http://www.tovar.cz/produkt/65905-zendl ... sa-58.html
Třeba mu bude fungovat ... :puke
Uživatelský avatar
xFuriousDx
Příspěvky: 49
Registrován: 21.02.2015 0:15
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od xFuriousDx »

Jakym zpusobem je uchyceno predbazbi od FABu, z fotek to neni moc jasne? To moje drzi klasicky jako origo kosacky pazbeni, to znamena ze dole na koliku a na plechu, kterej se vakla...
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Chorche »

fabácký drží stejně, jen dyš ho koupíš tak tak má vzadu víc masa a ubrousíš si ho tak aby tam bylo na fest
Odpovědět