Rozpadlická výbava v práci

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Rozpadlická výbava v práci

Příspěvek od Apokalyptik »

Zakladám nové vlákno (nič podobné som tu nenašiel), lebo to asi rieši každý.

Čo užitočné máte uložené v práci?

Niekto má len plechovú skrinku v šatni, niekto pracovný stôl alebo celú kanceláriu, niekto pracuje v aute.
Ale každý trávi v práci podstatnú časť dňa a v prípade prúseru by musel asi riešiť cestu domov alebo vydržať na pracovisku dlhšiu dobu.

Pretože mám priestoru požehnane, mám tu:
takmer kompletné náhradné oblečenie a obutie na leto aj zimu (+ dva obleky a 10 kravát :chuckle ),
starú cestovnú kabelu s postapokalyptickým dizajnom,
starší mestský batoh,
nejaké jedlo (bebe, vifonky, piškóty...)
dva zatváráky,
KPZ-ku.
k dispozícii slušne vybavený sklad ochranných pomôcok.

Domov to je cca 6 km cez aglomeráciu, alternatívne 5 km cez "divočinu"
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Rozpadlícka výbava v práci

Příspěvek od kregan »

Sem nedávno řikal našemu hasičovi "kdyby tu hořelo, tak na tenhle šuplík bacha, je plnej nábojů". Netvářil se moc nadšeně. Jinak tu mám rezervní spodní prádlo a rezervní košili pro případ, kdybych noc netrávil doma a nouzovou láhev slivovice. Pak sem domluvenej s místníma hasičema, že v případě průšvihu nám dovezou všechno, co bude potřeba.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 448
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: Rozpadlícka výbava v práci

Příspěvek od gravedigger »

Já mám v práci takovej skorobyt. Takže tady mám všechno, včetně AK74.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Rozpadlícka výbava v práci

Příspěvek od proforma »

Omnia mea mecum porto... V praci mam to, co mam v EDC batohu a tam mam to, co potrebuju, kdybych se mela dostat pesky domu. Tj. tak na 2 dny pochodu. V takovem pripade smradlavy pradlo neresim, ale nahradni ponozky jo :-) EDC je u mne dost objemne :-), ale to je jine vlakno.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Rozpadlícka výbava v práci

Příspěvek od dracekvo »

Já jezdím do práce autem. Takže vše co potřebuju mám v autě a EDC při sobě.
V práci mám akorát nouzový cigára a polívku do hrnečku :D
Ani mě nějak nenapadá co bych nutně potřeboval v práci mít.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 874
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Rozpadlícka výbava v práci

Příspěvek od Count »

Komplet EDC (však je to EDC, ne?) a auto s náhradním oblečením, dekama a dalšíma věcma stojí pár metrů před vchodem. Ale mimo to ještě jídlo v šuplíku na cca jeden den.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Rozpadlícka výbava v práci

Příspěvek od Venet »

Proforma, tým heslom sa riadim už dlhé roky.
A keďže kanceláriu mám v aute - chodím na výjazdy do terénu, tak okrem výstroje (laná, sedák, pílky...), mám v aute komplet veci na fungovanie na niekoľko dní. (náhradné oblečenie, kanady, jedlo, základné hygienické a kuchynské potreby a ešte všetko čo do auta patrí - od sekery až po reťaze)
Cogito, ergo armatum sum.
Eli
Příspěvky: 64
Registrován: 07.03.2021 9:05
Pohlaví: muž
Bydliště: ČR

Re: Rozpadlícka výbava v práci

Příspěvek od Eli »

V práci trávim denne 8 hodín času, prevažne u seba v kancelárii, no ak by som tu uviazol tak okrem EDC tu mám aktuálne notebook, pár nových funkčných mobilov, GPS, letné terénne oblečenie, prilba, aku vŕtačka, pílka, nejaké náradie, dve fľaše tvrdého alkoholu a asi 15 fliaš vína, káva, voda, čaj...

Mám vlastnú kanceláriu, miesto mám teda takmer neobmedzené. Chcelo by to tu vylepšiť a zásobiť, lebo je pomerne veľká šanca, že "vtedy" budem v práci... EDC je to minimum, čo treba mať. Ale viac je vždy viac.

Veľmi som do diskusie neponúkol, ale mňa predošlé príspevky obohatili. :hi
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Rozpadlícka výbava v práci

Příspěvek od Tazi »

Pokud by došlo k "průseru" a byl jsem v práci,... tak mám vyhráno:) V podstatě vše co bych mohl potřebovat je k dispozici. Od zásob potravin, vybavení, zbraní, lékařskou péči, ... až po obrněné kolové vozidlo BRDM-2
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Rozpadlícka výbava v práci

Příspěvek od Germanik1 »

Z domova do práce 2 minuty chůze, klusem hned. Auto vystrojené tak na týden, doma i v práci obranného materiálu dost a dost. Jen z města jsou to 4 km, což je horší
Udělám co musím
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Rozpadlická výbava v práci

Příspěvek od Tomáš »

Do práce jezdím autem, takže vše objemné a těžké je tam, u sebe v kanclu EDC.
Bohužel mám open office a stůl/prac prostor značně omezený.
kuny
Příspěvky: 278
Registrován: 24.03.2021 7:56

Re: Rozpadlická výbava v práci

Příspěvek od kuny »

Ja mám batoh s mojou Jumbo KPZ, pršiplášť, fľašu Nalgene nerez 1l aj s hrnčekom a puzdrom, kaser. Cez koronu som pribalil vlastnoručne vyrobený survival nôž + teleskop. Ak sa bude situácia vyhrocovať beriem niečo strelné. V práci mám menšiu zásobu jedla v podobe konzerv (do 10ks strednej veľkosti: rybičky, paštéty, mäsové), niekoľko krehkých plátkov, instantné kaše, 1 instantnú polievku...Také vlastné MRE, ktoré obmieňam. Teda keď som dlhšie v práci, tak si niečo otvorím. V práci mám aj nafasovanú celotvárovú plynovú masku s univerzálnymi fitrami na všetko. Pod firemnou budovou máme udržiavaný veľký bunker pre niekoľko sto ľudí (pozostatok studenej vojny) s vlastným zdrojom vody (asi by naštartoval aj agregát, ale nafta tam do neho nie je). Problémom je, že chodím do práce vlakom 50 km a o deti by sa teda musela postarať manželka. Cesta pešo z práce by bola asi zabijak. Robím v Petržalke a musel by som prekonať okrem mesta aj Dunaj. Doma je väčšina vecí nachystaná ako má byť.
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Rozpadlická výbava v práci

Příspěvek od Audis »

Tak kup za svoje 20 l nafty bez biosracek (20 eur) a zkus nastartovat agregát. To není tak moc na zkoušku.
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
BOB2016
Příspěvky: 138
Registrován: 23.01.2018 9:50
Pohlaví: muž

Re: Rozpadlická výbava v práci

Příspěvek od BOB2016 »

Kde je v Petržalke kryt pre par sto ľudí?
Incheba? Technopol?
kuny
Příspěvky: 278
Registrován: 24.03.2021 7:56

Re: Rozpadlická výbava v práci

Příspěvek od kuny »

Do bunkru nemám trvalý prístup, ale niečo sa mi zdá, že to pár rokov dozadu skúšali naštartovať. Myslím že hovorili, že bunker bol vedený na nejakom zozname, podľa ktorého mal byť udržovaný. Štát na to aj prispieval a pracovníci CO to chodili kontrolovať a aj naštartovali. Teraz myslím, že ho už vyradili a stopli aj financie.

Na druhej strane v prípade PA situácie nie je isté, že sa do neho dostanem. Robí nás tu 100 a každý by sa tam chcel asi zavrieť s čo najmenšou skupinou (predpokladám hlavne majitelia firmy so svojimi najbližšími a vernými). Neviem či to aj tak neplánujú, niektoré miestnosti sú tam zamknuté a nechceli mi povedať ani prečo a čo tam je). No a celkovo záujem bude asi enormný :D. Proste ak niekto prvý za sebou zavrie dvere (sú zamknuté na visací zámok, ktorý nie je až také zložité prekonať), tak ďalších už nemusí pustiť. Jednoducho to môže byť, že kto z koho. Do bunkru sú 4 vchody 3 sú zavreté zvnútra a myslím, že bunker sa dá rozdeliť na dva samostatné, pričom do každého je jeden normálny vchod a jeden únikový pri zasypaní budovy a každá časť má vlastné nasávenie vzduchu. Je to vidieť z vonku.
Kde je pošlem len cez SS. Návštevy neprijímame.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Rozpadlická výbava v práci

Příspěvek od Germanik1 »

Pokud je to kryt/ukryt/bunkr vedený ve stavu CO, má jej na starosti včetně údržby obecní úřad. Jednak odbor majetkový, jednak pracovník úřadu určený pro mimořádné události.
Udělám co musím
JOBU
Příspěvky: 1796
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Rozpadlická výbava v práci

Příspěvek od JOBU »

V okresnom meste tu vedľa viem o dvoch veľkých bunkroch (jeden z nich je veliteľský, dvojposchodový), aj s výbavou. S tým, že pod všetkými staršími tehlovými bytovkami v meste je tiež po jednom úkryte.Čo som zisťoval na základe zákona o slobodnom prístupe k informáciam u kompetentných na mestkom úrade, ani jeden kryt už nepatrí pod CO, všetky boli už zo zoznamov dávno vyradené, a odpredané do súkromných rúk. Všetok materiál v skladoch bol zlikvidovaný ako nadpočetný a bol po expirácii. V prípade potreby si občania, školy, firmy a organizácie majú riešiť úkryty svojpomocne/ podľa pokynov úradov. Materiál rieši správa Štátnych hmotných rezerv.Toľko k tým zoznamom a stave CO na Slovensku.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Rozpadlická výbava v práci

Příspěvek od Germanik1 »

Chápu. Zprovozníš kryt na svoje náklady a v případě potřeby ti ho zabaví. Ještě lepší než u nás
Udělám co musím
Odpovědět