Survival schránka

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Survival schránka

Příspěvek od Nightmare »

Možná by stálo maskovat tyhle schránky tím, že nad ně nasypete hromadu zátek od piva... Po vykopání první druhé třetí by mohlo detektoráře odradit možnost najít další... A navíc dosáhnou cca půl metru... takže do 30 cm hromadu zátek a je vyřešeno...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Survival schránka

Příspěvek od Fabulous »

Problém Rozpadu a odborných fór obecně je přesila teoretiků, kteří své úvahy vydávají za jedinou pravdu. Prostě každý, kdo má díru do řiti zde může vyplodit nějaké moudro a pak je na skutečně zkušených, aby ten blud složitě vyvraceli.

V příspěvku od Pipbóje je několi zjevných nesmyslů. Kdo je najde všechny, tak má u mě malý dárek ;)
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Survival schránka

Příspěvek od Václaf »

No tak já bych teda fšecko zatavené ftej folii ještě strčil do maleho kontajneru,tan potom celý vložil do velkého kontajneru a nechal zahrabat bagrem a udusat vibračním válcem,snad se PIP... neurazí za tento malí zlepčováček :rofl :beer
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Survival schránka

Příspěvek od the.marek »

1) Jaké celé vykopávání? Když budu kopat metr třicet do nezámrzné hloubky, tak už mě to drobné obkopání, alespoň části schránky a její následné vytáhnutí fakt nezabije.
2) Nevím to teď z hlavy, ale odpadní roury se prodávají po určitém DN a ne zrovna po centimetru, takže tam bude dost zbytečně promrhaného místa okolo.
3) Když se to obbetonuje, tak nezámrzná hloubka mi může být u :moon
4) Když tam dám pletivo od králíků, tak se asi kovům nevyhnu, jak píšeš v další větě :-D
5) Když by jsi to celé zalepil a zavařil, to aby jsis tam potom vzal flexu s prodlužkou, aby jsi se dostal k těm pár sirkám, noži a konzervám. Připomíná mi to známou situaci, když si to čistého počítače chci nainstalovat winRar a on je zaRarovaný :chuckle
6) Tahat tam cement, vodu, písek, jíl, nářadí... :?
7) Díra jako doprdele se vším co popisuješ, co uděláš s vykopanou zeminou?
8) Nedovedu si představit to udělat nenápadně, aby tě nikdo neviděl, nehledě na to, že to místo se bude ještě pár dní, možná týdnů revitalizovat a vzpamatovávat po "Stavbě" a nenápadné to opravdu nebude.
9) Celý je to na stavební povolení, si rači postavím kůlnu, nebo sklípek než tohle ve tvém rozsahu...
Uživatelský avatar
PIPboy
Příspěvky: 169
Registrován: 14.09.2014 17:25
Pohlaví: muž

Re: Survival schránka

Příspěvek od PIPboy »

Hohepa píše:Kolik schránek jsi takto, podle Tvého návodu, již zakopal ?
A kolikpak jsi jich zakopal ty a po 10 letech vytáhl v naprosto neporušeném stavu?
Sekyrku a nůž můžu zabalit do mastného papíru a zahrabat pod hromadu šutrů. Ale cenné a háklivé věci (kvér, léky, kopie dokladů, vysílačku,...) je lepší mít zajištěné a ne že po 5 letech v nouzi nejvyšší zjistím, že mi to prohryzali potkani, natekla tam voda a vše uvnitř zničila. Kapišto?
.
the.marek:
Jakápak stavba? Zemní vrták, úzká díra, nalít 2 kbelíky betonu, nacpat tam trubku a je to.
Pročpak se asi dělají betonové základy domů v nezámrzné hloubce? Že by beton nebyl tepelný izolant jak tu naznačuješ? :-D
Jak jsem psal, jde o kompromis mezi snadnou otvíratelností a maximální vodo/myšo-těsností. Dle preferencí každého soudruha.
.
Václaf:
Zcela nedůsledný zlepšováček. Je nutné to zalít aspoň metrovou vrstvou armovaného betonu. Tak se k tomu nedostane ani ten nejmasochističtější detektorář :-)))
.
ps: Hnusné otázky mi nevadí. Spíš ty hloupé, protože je jich tu na můj vkus trochu moc.
Uživatelský avatar
Marglin
Příspěvky: 466
Registrován: 14.09.2013 2:09
Pohlaví: muž

Re: Survival schránka

Příspěvek od Marglin »

...
Uživatelský avatar
Marglin
Příspěvky: 466
Registrován: 14.09.2013 2:09
Pohlaví: muž

Re: Survival schránka

Příspěvek od Marglin »

Dufám, že můj předchozí příspěvek buden zařazen k těm odborným ;)
Reiser
Rozpadlík
Příspěvky: 422
Registrován: 03.04.2012 11:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Survival schránka

Příspěvek od Reiser »

PIPboy píše:Ale cenné a háklivé věci (kvér, léky, kopie dokladů, vysílačku,...)
jo máš to fakt vychytaný..nezapomeň říct že bys chtěl celu s wifinou bez tvých rad by tu bylo dost smutno.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Survival schránka

Příspěvek od Hohepa »

Hele PIPboy ,
do teď jsem si myslel, že odpovídat na otázku otázkou ( tou samou ) je typicky ženská vlastnost :D

Ale budiž odpovím jako první: Žádné schránky nezakopávám, neb to považuji za rozpadoromantickou pubertální chujovinu, plýtvání prostředky a energií.
Nehodlám vynakládat peníze na zakopávání čehosi uprostřed Brdských lesů pro praprastrýce Příhodu.
Ono kdyby to fakt kleklo tvrdě a rychle, tak jako na potvoru to bude jedinej směr obsazenej evakuační armádou
A už vůbec nikdy bych do takové schránky necpal kvér. Domnívám se, že to je i v rozporu se zákonem.
Takže asi nemáš ani schránku ani ZP a ani kvér

Se zemním ručním vrtákem jsem se něco nadřel při opravě plotu na Šumavě.
Ano byly to díry na sloupky a jen 60 až 80 cm hluboko, neb úspěšnost byla tak jedna díra ze čtyř.
Stačí jeden šutr a je na řadě krumpáč a motyka.
Ale ani těma se v díře o průměru cca 25 cm hluboko nedostaneš.
Takhle zakopávat dle tvé úvahy schránku dva metry hluboko to je masochismus.

Jseš na řadě : Tak kolik jsi jich zakopal ?


P.S:Jediná verze co "zvažuji" je schránka "zakopaná" ve sklepě na chalupě (hliněná podlaha).
Tedy "maskování navíc" uvnitř zamykaného prostoru. Obsahově víc "něco na památku pro budoucí pokolení",
než BG soupravu pro přežití.


Edit: Reiser
Nojo, až teď jsem si všiml, že k tomu kvéru chce cpát i kopie dokladů. :D :head :lol:
Uživatelský avatar
PIPboy
Příspěvky: 169
Registrován: 14.09.2014 17:25
Pohlaví: muž

Re: Survival schránka

Příspěvek od PIPboy »

Původně jsem považoval zakopávání nějakých schránek po lesích za nesmysl.
Pak jsem ale přečetl celé vlákno, nechal si to uležet v hlavě a myslím, že v určitých případech to smysl má.
Minimálně jako skrýš pro kopie dokladů k nemovitostem a nejdůležitějších smluv. V případě že mi kompletně vyhoří dům, nebo ho v nepřítomnosti vykradou, se to zatraceně může hodit.
Nebo si tam schovat věci pro případ, že mi dům někdo obsadí a já budu potřebovat prostředky k jeho vypuzení.
Nebo se z bezúhonného občana stanu nepřítelem státu (totalitního,okupovaného) a domů se nebudu moci vrátit.
Nebo se mé zcela legální zbraně stanou přijetím nějakého "protiteroristického" zákona nelegálními.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Survival schránka

Příspěvek od kregan »

Jestli by v těhle případech nebylo lepší využít příbuzný/dobrý kamarády než nechat dokumenty s citlivýma datama/zbraněma bez dozoru na veřejnym místě (v případě, že si to nechceš zakopat u sebe na zahradě).
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Survival schránka

Příspěvek od Hohepa »

že v určitých případech to smysl má.
No a o tom to je. Buď ji máš, nebo ne.
Začít ji zakopávat až v okamžiku, kdy ji potřebuješ je protimluv.
A ono to může přijít tak rychle ....
Takový Black Out : Teď tu není a teď tu je.

Spoléhat se na nenápadnost a svěřit tomu kopie důležitých dokladů , mi připadá dost riskantní,
obzvlášť, když třeba v geocachingu jsme jeden z nejaktivnějších národů.
To že, si tu survival schránku splete nějaký kačer s keškou se může stát velice snadno.

Imho jak už jsem říkal max na vlastní nemovitosti.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Survival schránka

Příspěvek od Václaf »

Co třeba pod hnojníkem? Určitě se nikdo nebude chtít hrabat v hovnech,určitě se to už v praxi osvědčilo,např WWII,nebo ne?
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Survival schránka

Příspěvek od MRAK »

můžu potvrdit .... z vyprávění v rodině, kdy Děda pracoval v lihovaru, tak poté co odtáhl wermacht (který si všechen chlast kupoval) a přiblížila se Rudá army, zakopali dva obří sudy čistého lihu pod hnůj, a jen díky tomu mohli po válce vystavět lihovar znovu, bo co neschovali, mužici vypili a zbytek rozstřískali

Takže ano .... hnůj může být velmi vhodnou maskovací vrstvou ....
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Survival schránka

Příspěvek od the.marek »

A další výhoda hnoje a kompostu je ta, že je v něm a pod ním teplo, tudíž v zimě nezamrzá a schránka není vystavována extrémním teplotám ;-)
Marty
Příspěvky: 53
Registrován: 26.01.2014 22:39
Pohlaví: muž
Bydliště: slezsko

Re: Survival schránka

Příspěvek od Marty »

Ano tradiční survivl schránka v Českých zemích je demižon slivovice na zahradě.
Uživatelský avatar
micheldecoucy
Příspěvky: 186
Registrován: 14.11.2014 1:24
Pohlaví: muž
Bydliště: <censored>

Re: Survival schránka

Příspěvek od micheldecoucy »

:D :D :D :D
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Survival schránka

Příspěvek od Maximus »

V rámci své práce jsem se nakopal spousty různých zjišťovacích sond a tak na vlastní kůži vím, že dostat se 2 metry hluboko i s dobrým vybavením (Fiskars rýč) není většinou práce na "hodinku" (zemní vrták se obvykle nedostane ani do metru a aby se člověk dostal hlouběji, tak stejnak musí jámu patřičně rozšířit), navíc na většině míst prostě člověk nemůže mít absolutní jistotu, že se nikdo nedívá (myslivec, ornitolog, pejskař, turista, houbař, milenecký pár,...). Takže to chce aspoň jednoho či spíš dva dobré přítele na krytí zad, ovšem jak každý pravověrný rozpadlík ví, tak i dva jsou už dav :evil:.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Survival schránka

Příspěvek od Václaf »

Takže docela ideální by bylo u offcí přímo v salaši,nikdo mě neuvidí a všude je hnůj,samo pod čistou slámou. Kydáme dvakrát do roka. Jenže tímto to jaksi postrádá smysl,pokud se budou nápady takhle ventilovat. Hlavně to neberte tak,že mi hned zítra překopete salaš,nebo nic nezakopu a rovnou použiju :rofl :rofl :rofl :beer :hand
Uživatelský avatar
micheldecoucy
Příspěvky: 186
Registrován: 14.11.2014 1:24
Pohlaví: muž
Bydliště: <censored>

Re: Survival schránka

Příspěvek od micheldecoucy »

Václaf píše:nic nezakopu a rovnou použiju :rofl :rofl :rofl :beer :hand
Použiješ nebo požiješ? :) Když už se tu řešila survival schránka v podobě demižonu slivovice na zahradě, tak jeden nikdy neví ... :)
Odpovědět