Survival schránka

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Survival schránka

Příspěvek od Baca »

Skor by som to zakopal na miesto kam ten hnoj spod ovci vyvazate. Zakazdym, totiz, ked hnoj z mastale vyberate musis schranku premiestnit tam a spet. :-) Co u hnojiska minimalne na par rokov nehrozi :-)
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Survival schránka

Příspěvek od Václaf »

Jenže venku u hnojníku budu vidět,zatím co uvnitř salaše nikoliv. Navíc né že by byli offce cvičené :rofl ,ale když tam oplenduje někdo cizí beze mne docela dělají kravál a doma je to slyšet,nemám to daleko :beer
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Survival schránka

Příspěvek od Baca »

Myslis, ze ked budes kopat pri hnojisku bude to niekoho obzvlast zaujimat a pride sa zblizka pozriet ?? ;-) Dobra vyhovorka stoji gros a teda keby sa nahodou taky sebevrah nasiel tak mu mozes nakukat, ze skusas vykopat jimku na mocovku z hnojiska, no a ked ju neskor neuvidi, tak mu mozes povedat, ze geologicke podmienky nedovolili jimku vybudovat a hrozil zosuv pody :-D. Samozrejme nesmies mat zakopavanu schranku hned za chrbtom ale niekde schovanu a prenesies ju az vtedy, ked bude vhodna chvila a jama vykopana :-D
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Survival schránka

Příspěvek od Václaf »

Je fakt,že párkrát jsem tam zakopával zbytky z popravy offce (vnitřnosti),takže by to nemuselo být tak nápadné :beer
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Survival schránka

Příspěvek od Baca »

Ak mas kompost tak vnutornosti zakop zahrab pod spodnu vrstvu kompostu a po pol roku kopu prehadz :-) Ked po roku toto nahrnies pod ovocne stromy budes si mysliet, ze si im dal zivu vodu :-) (Nenadarmo sa kedysi zahrabavali uhynute mensie zvierata pod stromy :-) )

Sorry za OT :tmi
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Survival schránka

Příspěvek od Václaf »

Tady přehrabávání je na UNC kolik toho mám,ale občas z toho vozím po příbuzných. Uplně super by bylo pod tou hromadou udělat alespoň malý sklep a dveře/poklop samo přeházet hnojem
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Survival schránka

Příspěvek od Baca »

za IIWW sa aj hnoj prehaldaval prepichovanim, pre pripad, ze je priamo v hnoji nieco schovane (zbrane, zasoby atd) ak bajonetom, alebo nieci pdobnym cirou nahodou trafi poklop ZADUNI to. Prenesie sa zvuk po nastroji ktorym sa na poklop udrelo :-) Ak sa tyc ci ten bajonet naspodku zapichne do udupanej zeme a staci 10cm ....... Nic pocut nebude teda pendrek najdu :-)
Saint
Příspěvky: 1
Registrován: 20.12.2015 16:12
Pohlaví: muž

Re: Survival schránka

Příspěvek od Saint »

Zdravím.

Osobně vidím dva základní druhy survival schránek.

První z nich je plnohodnotná survival schránka vybavená potravinami, základním oblečením, nářadím, zdravotnickými a hygienickými pomůckami, alkoholem apod. Jedním z požadavků je zakopání v nezámrzné hloubce, ideálně v takové, kterou nedetekuje detektor kovů. Zakopání se ovšem děje často v ideálních podmínkách, kdy si rozpadlík vybírá vhodnou denní dobu, roční období a vlastní chuť a náladu ke kopání. Nicméně vykopání, na kterém by mohl záviset život Váš a Vašich blízkých, by v zimě, kdy je zamrzlá půda a světlo pouze pár hodin, by mohlo pro rozpadlíka např. stiženého nemocí, totálním vyčerpáním, v časovém pressu či bez jakéhokoliv nářadí být velmi těžká záležitost. Beru vykopání survival schránky jako akt, kdy jsou vnější podmínky radikálně ztížené a často jako akt "poslední možnosti" - vyhnání z domova, pronásledování, živelná pohroma.

Druhou možností je schránka v zámrzné hloubce, která obsahuje existenční minimum - compact food, nůž, desinfekce vody... výhodou je snažší zakopání více těchto schránek s variabilním obsahem a to v rozumných vzdálenostech od sebe (10 - 20 km, např. pěší cestou k rozpadlické záchranné destinaci). V jedné by mohla být navíc menší sekerka, v další obvazy, a postupně by se tak materiál mohl nabalovat - základem je ovšem nejnutnější obsah k přežití. Jako výhodu vidím i to, že pokud by byla zničena / odcizena / nenalezena, není nereálné najít další o 10 km jinde. Problémem je si zapamatovat přesnou lokaci třeba deseti schránek...

Ideální, nicméně nejnáročnější variantou je samozřejmě kombinace obou možností, nicméně je třeba být realista a zvážit finanční a časovou náročnost...

Z.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Survival schránka

Příspěvek od the.marek »

"U sousedů" na fóru dával někdo fotky, jak jeho známý našel v lese něčí schránku se zásobami. Snad to není někoho místního, už jen proto, že uložení je podle fotek jedna velká amateřina.
Fotky převzaty od sousedů.
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Survival schránka

Příspěvek od Count »

No ty kráso. V PA to je poklad a i dnes se mi při pohledu na hromadu RS sbíhají sliny. Faktem ale je, že kopat díru pro takovou hromadu věci v lese není žádná sranda a radeji, než aby šel do nezámrzné hloubky, tak to nechal na povrchu. Možná dobře, že to našli, protože tohle by za chvíli přišlo v niveč. Mimochodem, docela by mě zajímalo, jestli šli na jisto podle hromady hlíny, která musela být někde blízko a nebo náhodou detektorem, který je na jedné fotce. Dej mi odkaz ka konkurenci do SZ. Díky.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Leto II.
VIP
Příspěvky: 109
Registrován: 24.02.2011 14:11

Re: Survival schránka

Příspěvek od Leto II. »

Mně by zajímalo, co je v té černé krabici.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Survival schránka

Příspěvek od Count »

V první chvíli mi to přišlo jako olověný akumulátor, a pokud ano, je zakopčaník této skrýše opravdu hoden toho, že byla nalezena.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Survival schránka

Příspěvek od RedneckBear »

To to ma jen v te plastove roure?
The Emperor protects ...
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Survival schránka

Příspěvek od Desouza »

Pochybuju že to někdo jen tak našel a natož že by se tím chlubil na netu .
Vincit omnia veritas .
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Survival schránka

Příspěvek od Count »

Když jsem viděl ty fotky, vzpoměl jsem si na svůj starší návrh krizové schránky. Dávám ho v plén. Pojďme ho rozpitvat a zdokonalit. Od výsledku očekávám, že vytvoříme jeden koncept, jak takovou schránku vyrobit, třeba i s reálným testem.

Zde pár mých požadavků na takovou schránku:

- odolnost proti vlhkosti
- odolnost proti mrazu
- odolnost proti hmyzu
- odolnost proti detektorům
- opakovaná použitelnost
- dlouhověkost použitých materiálů

K obrázku - použity jsou trubky z PVC-U (životnost až 100 let), otvor do nezámrzné hloubky, mezi otvorem a trubkou dilatační prostor pro případ pohybu okolní "zeminy" a možnému prasknutí či uskřinutí. Žádné kovové součásti při montáži, kovové předměty (konzervy, apod) v nejnižších vrstvách, coby ochrana před detektory. Otvor je vrtatelný ručním, zemním vrtákem.
Přílohy
Schranka.jpg
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
SHABY
Příspěvky: 69
Registrován: 29.06.2014 22:12
Pohlaví: muž

Re: Survival schránka

Příspěvek od SHABY »

zdravím pardi, trochu můj názor. Když už vykopu, vyvrtám,vyhloubím jakýmkoliv způsobem jámu, vidím to na dva pohledy. To co je v zámrzlé hloubce,a to co je níže. Tím chci říci, proč nevyužít i prostor v hloubce do řekněme 80cm? S překrytím řekněme 20-30cm. Nejlépe asi jeden dva balvany(placáče). Tady v té "kritické" hloubce, uložit vše co NENÍ a NEOBSAHUJE jakýkoliv kov (svetr,košile, celta, žďárák, lano či paracord a pod). Níže nemám problém s potravinami, pouze ten, že bych dal jen, dehydrované ev. zavařené kompaktně ve skle(včetně víčka), např. zavařovačky http://www.konzervovani.cz/df/eshop/1-1 ... ENICE-WECK. Třeba kus husí pečeně. :D Doufám že nedostanu BAN. Ještě loni jsem zakoupil 12ks malých na paštiky, ale ještě jsem se k tomu nedostal.NE, nelze vložit klasické plechové konzervy, i když zdánlivě hluboko. A to ani ve skle s Al víčkem. Detektor je sviň. Já bych to neriskoval. Jistě, nějaké nevyhnutelné železo až na DNO a pokud možno co nejméně. Skutečně bych rozvažoval co. Nemám sice moc v lásce plasty, ale je spousta komponentů k výstroji, kde je lze uplatnit a lze se o ně "opřít". Některé díly lze vyřešit kompozitama s minimem kovů.
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Survival schránka

Příspěvek od Ibex »

Premysleli jste pri tom zakopavani na tlak spodni vody? Mne ohyba dno jimky destove vody, zakopane ca metr pod zemi o 10 cisel a to je vystuzena....
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
postak
Příspěvky: 84
Registrován: 23.03.2013 10:26
Pohlaví: muž

Re: Survival schránka - Shelterbox

Příspěvek od postak »

Narazil jsem na Shelterbox ktery je distribuovan v oblastech zasažených pohromou mate někdo info kde by se to dalo sehnat a za kolik?
DoomsdaySniper
Příspěvky: 22
Registrován: 18.01.2020 18:27

Re: Survival schránka

Příspěvek od DoomsdaySniper »

Trochu to ozivim :-)

Sic jen malou uvahou nad smyslem "mrtve schranky". Podotykam ze sam zadnou nemam, ale uvazuji o jejim vybudovani a obsahu.

Chci se vyjadrit ke zminovanym situacim v dobe valky. Jsem Zid a moje rodina to za druhy svetovy nemela snadne. Presneji receno vetsina mych pribuznych zahynula, nekteri v boji, ale vetsina v koncentracnich taborech. Prezilo jen 18 lidi, diky tomu jsem tady ja :-). Cast me rodiny zije v Cechach, cast v Izraeli a cast v USA. Za valky zahynulo pres 140 mych pribuznych, zijicich na nekolika mistech v nasi zemi.

Vetsina z tech co je valka stala zivot proste neverila ze se neco takoveho muze stat a reagovali az prilis pozde. Ale kdyz se na ty pribehy co se dochovaly (nejen moji rodiny) divam, premyslim jestli bych to poznal i ja bez zkusenosti z teto valky (ted jsme ostraziti), a pochybuji, strach z ukvapenosti, obzvlast kdyz mate rodinu, je velky.

Nekteri byli chyceni pri uteku, ale nekteri zemreli pri uteku. Obecne by se dalo rici, ze prezili ti, kdo mohli se "svym majetkem" utect. Cennosti, zlato, stribro, penize popripade jine veci. Protoze o majetek prisli, s prominutim "pod prdeli" jen tim, ze nekdo rekne ze Zide nic nemaji.

Rada lidi se mi divi, ze se mi prici investovat do nemovitosti (dnes je trend koupit vicero nemovitosti atp.). Ale po mych rodinnych zkusenostech to dava smysl. Nemovitosti je prvni o co prijdete a nemusi jit o SHTF, staci "jen" valka, kterou lide z jineho etnika tak nejak prezijou, ale pokud jste ve spatny rase/kulture/cokoli, tak nemate sanci.

Moje rodina se dostala do Cech nekdy kolem roku 1860 kdy utekli z Rumunska z oblasti Karpat pred cim dal tim castejsima pogromama a vypalovanim vesnic. Ozbrojene bandy poradali najezdy na zidovske obce a domy, zapalovali nicili a sem tam nekoho zabili.

Moji predci vse zanechali a opet utekli s tim co meli a podarilo se jim schovat. A s tim taky prisli sem a zacali novy zivot.

Abych taky mohl utect s tim co mam je potreba to nekam schovat,prevazne investuji do veci, ktere maji obecnou platnost a daji se odnest plus zachrani zivot muj, manzelky a deti. Mame v sobe odjakziva (jeste nez se tomu nejak zacalo rikat, treba prepping nebo tak) jistou davku neduvery a nejistoty, at uz je to dany novodobou zkusenosti nebo mnohogeneracnim zivotem v diaspore (narod mimo vlastni zemi). Ikdyz Cechy jsou ma rodna zeme a jsou moji zemi, porad patrim ke svemu narodu. A obecne aspon u rady mych pratel vidim, ze nechceme byt duverive ovecky, ale postavit se na odpor nebo proste jen prezit.

Antisemitismus neni pryc, jsou to slabe narazky, ale setkal jsem se s nim behem sveho zivota, opakovane v ruznych formach. Nikdy nevite :-)

Ja jsem rozhodne pro vybudovat si rekneme "unikove schranky", ktere mohou pomoci a neco podobneho zachranilo i lidi z moji rodiny, nejednou, a mozna jsem tu i diky necemu takovemu.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Survival schránka

Příspěvek od Rafael »

K těm nemovitostem apod. mě napadlo m.j. toto:
V souvislosti s předcházejícím příspěvkem.
A taky i se zkušenostmi mého dědečka, lépe napsáno, jeho příbuzného s poúnorovým vývojem, znárodnění, Jáchymovem a tak..
Mladý pane, viděl jste někdy důl? To je díra v zemi, chodby tak a tak
(ukazuje svislý a vodorovný směr). Prosím, peněženku mi můžou vzít, kočár mi můžou vzít. Ale důl? Ten se může zatopit, zasypat, ale nikdo vám ho nemůže vzít.
*
SMRTKA: Pánové, já vás tady poslouchám a nestačím se divit. Všichni jste stejný. Včera taky: řídicí učitel Sýkora z Liberce, takový rozumný, až osvícený člověk, se vším smířený, nezlobil, ale pořád jestli si s sebou může vzít knihovnu, že tam má slovníky. Já mu povídám, pane řídicí, co tam s tím, a on: tak aspoň sbírku brouků.
Já mu říkám, tam si užijete brouků… A ve dveřích, dělám to nerad, jsem ho tak
zběžně prošacoval, a co myslíte, že měl v kapse? Spořitelní knížku. Prej že je cestovní. Pánové, uvědomte si to všichni, jak jste tady, to se netýká jen pana Hlavsy.
Je zakázáno cokoli brát s sebou do hrobu.
*
Taková nějaká survival schránka může být v těžkých časech určitě velmi dobrá věc. Když třeba už ne pro přímo dotčeného nějakými násilnými represáliemi, tak aspoň pro jeho potomky a tak..
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Odpovědět